Článek

Meteorologové vydali výstrahu před tuhými mrazy. Bude až –20 °C

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí varoval, že ČR zasáhnou silné mrazy, během nichž budou teploty klesat pod –12 °C. Meteorologové očekávají, že teploty budou v následujících dnech klesat až k –20 °C.
08.02.2021 11:35 |

podobné články

Podobné články

Hrozí vydatné deště a zvýšené hladiny. Meteorologové upravili výstrahu

 
Meteorologové v pátek upravili výstrahu před dešti a velkou vodou. Na severu a východě Čech a na Českomoravské vrchovině bude místy intenzivně pršet do nedělního rána, v oblasti Jeseníků a Beskyd pak do pondělního rána. Předchozí výstrahu s extrémním stupněm nebezpečí meteorologové zrušili.
19.06.2020 07:55 |

podobné články

Meteorologové varují před silnými mrazy

 
Meteorologové v úterý vydali výstrahu před silnými mrazy. Varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro Jihočeský kraj od úterního večera do středečního dopoledne.
19.01.2016 12:15 |

podobné články

Meteorologové se děsí povodní, vydali výstrahu! MAPY SRÁŽEK

 
To nepotěší. O víkend bude lít jak z konve a pršet nepřestane ani na začátku příštího týdne. Meteorologové navíc vydali výstrahu před povodněmi, některé toky jsou už teď na vzestupu.
12.09.2014 11:55 |

podobné články

Řekněte létu sbohem: Meteorologové vydali výstrahu před povodněmi a lijáky

 
Konečně to začalo vypadat, že se do Česka vrátilo léto. V minulém týdnu jsme si mohli užívat slunečných a nadprůměrně teplých dní. V sobotu Česko ještě sužovala vedra přes 30 °C a obloha byla bez mráčků. Na konci minulého víkendu se ovšem počasí začalo kazit a nový týden nezačal vůbec příznivě. Meteorologové navíc vydali výstrahu před silnými dešti a povodněmi platnou od pondělního rána.
04.08.2020 07:00 |

podobné články

Česko zasáhnou silné bouřky a kroupy! Meteorologové vydali výstrahu

 
Čtvrteční odpoledne přinese kromě vysokých teplot ještě silné bouřky a krupobití! Meteorologové vydali výstrahu a přidali varování před vysokými teplotami.
03.08.2017 13:05 |

podobné články

Meteorologové vydali výstrahu: Řítí se na nás vydatné deště, hrozí povodně a záplavy

 
V neděli můžeme v Česku očekávat silné deště. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydali v platnost výstrahu, kde upozorňují na vydatné deště a zároveň varovali Moravskoslezský kraj před povodněmi.
30.05.2020 16:05 |

podobné články

Na Česko se řítí další vlna bouří a krupobití, hrozí povodně: Meteorologové vydali výstrahu

 
Na Česko se řítí další vlna silných bouří, sotva se lidé trochu oklepali z paseky, kterou voda napáchala po celé zemi v polovině června. Meteorologové vydali výstrahu, která platí od pátku. Opět hrozí velmi silné bouřky, krupobití, záplavy a povodně.
25.06.2020 12:25 |

podobné články

Meteorologové čekají rekordní mrazy, varují před omrzlinami

 
Loňská zima byla teplá v porovnání s mrazy, které mají zasáhnout Českou republiku v tomto týdnu. Zatímco nejnižší loňská teplota naměřená 20. prosince dosahovala -20 stupňů, ve středu by mohla být naměřena ještě o pět stupňů nižší. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v pondělí výstrahu před velmi silnými mrazy. Před omrzlinami varuje i Dagmar Honsová z Meteopressu.
25.01.2010 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1032 článků)

Na Česko se řítí hrozné bouřky, meteorologové rozšířili výstrahu: Týdenní předpověď

 
V Česku aktuálně panuje tropické počasí, které má pokračovat i v následujících dnech. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu, která varuje před velmi vysokými teplotami. Výstrahu meteorologové navíc rozšířili i o silné bouřky, které by měly přijít v pondělí.
10.08.2020 07:00 |

podobné články

Meteorologové vydali výstrahu před silnými mrazy

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval před silnými mrazy, při nichž budou teploty v noci na úterý i na středu klesat zejména na severovýchodě republiky a na Vysočině i k -16 stupňům.
21.01.2019 11:40 |

podobné články

Meteorologové rozšířili výstrahu: Varují před bouřkami, deštěm a dalšími záplavami

 
Po krásném a slunečném počasí přichází další studená fronta a celý víkend zkazí přívalové deště a silné bouřky. Znatelně se ochladí a podobné počasí se bude držet až do poloviny pracovního týdne. Meteorologové z ČHMÚ před bouřkami vydali výstrahu a platí to pro skoro celou republiku. Varují navíc před dalšími záplavami...
02.08.2020 08:20 |

podobné články

Žene se mráz a sníh: Meteorologové vydali výstrahu, hrozí poškození zeleniny a stromů

 
Podle předpovědí meteorologů nás o víkendu bude provázet vcelku příjemné počasí, vydali však výstrahu před nočním mrazem. V pátek do jihovýchodního Česka dorazí vydatné deště, které budou postupně ustupovat. V sobotu a v neděli se můžeme těšit na sluníčko, přičemž se nejvyšší denní teploty mohou vyšplhat až ke krásným 21 stupňům.
15.05.2020 08:00 |

podobné články

Výstraha před mrazy a strach o úrodu. Přijdou i bouřky, sledujte radar Blesku

 
Tento týden nás čeká značně proměnlivé počasí. Přes Českou republiku postoupí nejprve studená fronta, tu pak vystřídá teplejší proudění. Jenže právě kvůli studené frontě hrozí i mrazy. Meteorologové kvůli nim vydali výstrahu, v ohrožení jsou úrody zeleniny i ovocné stromy. Teploty k 1 °C spadnou v noci ještě v pátek, s prodlouženým víkendem se ale oteplí. V sobotu se mají teploty vyšplhat až na 23 až 27 °C, v neděli pak hrozí bouřky.
05.05.2020 11:40 |

podobné články

Tuhé mrazy vystřídá mohutná obleva

 
Zatímco na začátku pracovního týdne můžeme ještě počítat s tuhými mrazy, od čtvrtka je třeba se připravit na oblevu. S oteplením přijdou vydatné dešťové srážky, které mohou přinést vzestupy hladin některých vodních toků.
03.01.2011 09:10 |

podobné články

Ministr Jurečka: Ovocnáři postižení tuhými jarními mrazy dostanou kompenzaci

 
Vláda schválila materiál o odškodném za několikadenní dubnové mrazy. Podle návrhu, který kabinetu předložil ministr Marian Jurečka, budou moci o kompenzace požádat pěstitelé, kteří kvůli mimořádně nepříznivému počasí ztratili více než 50 % obvyklých tržeb v posledních třech letech.
03.09.2016 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (747 článků)

Hladiny budou dále stoupat, varují meteorologové a rozšířili výstrahu

 
Meteorologové ve středu opět rozšířili výstrahu před velmi vydatnými dešti a hrozícím vzestupem hladin. Povodňové ohrožení, tedy třetí stupeň povodňové aktivity, hrozí aktuálně na řadě míst, zejména na Moravě a ve Slezsku. Vzestupy hladin na povodňové stupně však meteorologové očekávají na většině území.
14.10.2020 12:05 |

podobné články

Meteorologové varují před silnými bouřkami, zasáhnou tři kraje

 
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které od dnešních 17:00 hrozí v Jihočeském, Pardubickém kraji a na Vysočině. Výstraha, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), platí do pátečních 06:00. Meteorologové vydali také výstrahu před velmi vysokými teplotami. Platí pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj od 12:00 do dnešního večera.
08.08.2013 18:40 |

podobné články

Meteorologové odvolali výstrahu před větrem a bouřkami

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu odvolal svou páteční výstrahu před silným větrem a bouřkami. Podmínky pro vznik bouřek podle ČHMÚ pominuly. Teploty budou za studenou frontou klesat, a proto ústav zrušil výstrahu v plném rozsahu.
27.08.2011 17:15 |

podobné články

O víkendu přijdou vražedné tropické teploty: Meteorologové vydali rovnou dvě výstrahy

 
Po deštivém a sychravém začátku týdne přichází teplý a slunečný víkend. Letní teploty se však občas vymknou kontrole a meteorologové před nimi vydali výstrahu, mohou totiž dosáhnout až 32 °C, což může vyvolat značné nepříjemnosti. Celý víkend můžete očekávat tropické třicítky.
07.08.2020 07:01 |

podobné články