Článek

Meteorologové varují nejen řidiče: Dávejte si pozor na mrznoucí mlhy

 
Český hydrometeorologický ústav vydal varování před tvorbou mrznoucí mlhoviny. Meteorologové předpovídají, že nejhorší situace bude ve čtvrtek ráno. Varování platí pro většinu území České republiky.
02.01.2020 06:05 |

podobné články

Podobné články

Teploty klesnou až na -7 °C. Ráno dejte pozor na mrznoucí mlhy a náledí

 
Na silnicích na řadě míst v Česku ležel v úterý rozbředlý sníh. Cesty klouzaly, nejvíce nasněžilo v Olomouckém, Pardubickém či Libereckém kraji. Meteorologové varují, že podobná situace může nastat i ve středu ráno. Nejnižší teploty se totiž budou v noci pohybovat okolo -3 až -7 °C a ráno se budou místy vyskytovat i mrznoucí mlhy.
04.12.2019 05:40 |

podobné články

Česko zahalí mrznoucí mlhy, varují meteorologové

 
Česku hrozí mrznoucí mlhy, varuje Český hydrometeorologický ústav. Výstraha je v platnosti od středečních 18.00 do čtvrtečního dopoledne. Především řidiči by měli být ostražití nejen kvůli námraze, ale i snížené viditelnosti.
01.01.2020 12:25 |

podobné články

Místo jara čekejte o víkendu déšť a mrznoucí mlhy. Příští týden bude líp

 
Jarní teploty nás o víkendu zatím ještě nečekají. Bude střídavě pršet, sněžit, ráno nás čekají mrznoucí mlhy. Teploty by mohly začít stoupat až v polovině příštího týdne, kdy meteorologové slibují až 13 stupňů.
10.03.2016 16:10 |

podobné články

Celé Česko zahalí na dva dny mrznoucí mlhy, varovali meteorologové

 
V úterý a ve středu budou prakticky na celém území republiky hrozit mrznoucí mlhy. Na pozoru by se měli mít chodci i řidiči, varoval v pondělí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
20.01.2020 11:15 |

podobné články

Mrznoucí mlhy, mrholení a ledovka: Počasí komplikuje dopravu v celé zemi

 
Teploty pod bodem mrazu. Ledovka, uježděný sníh a mrznoucí mrholení. Tak vypadají ve středu ráno silnice na většině míst v Česku. Mlhy spojené místy s mrholením komplikují dopravu na Vysočině. Na menších silnicích v Pardubickém kraji je uježděná sněhová vrstva, která může být zledovatělá. Na Liberecku varují silničáři před možným mrznoucím mrholením a mlhami.
25.01.2017 09:40 |

podobné články

Teploty spadly až na -20 °C. Řidiče navíc ohrožují mrznoucí mlhy

 
V Královéhradeckém a Pardubickém kraji mohou v sobotu zkomplikovat jízdu mrznoucí mlhy, teploty navíc klesly až na -20 °C. Na řadě silnic nižších tříd na východě Čech leží vrstva ujetého sněhu, která je často zledovatělá.
28.01.2017 09:25 |

podobné články

POČASÍ: Přichází inverze! Pozor také na mrznoucí mlhy

 
Ve středu bude nad Českou republikou polojasno až oblačno, ojediněle se objeví mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost a místy i slabé sněžení. Nejvyšší teploty vystoupají na -8 až -4 °C, v 1000 m na horách bude kolem -7 °C.
08.02.2012 06:10 |

podobné články

Řidiče čeká námraza, mlhy i mrholení

 
Mlhy a mrznoucí mrholení dnes ráno komplikují dopravu na Vysočině. Na Třebíčsku namrzají vozovky, dohlednost je kvůli mlze omezena na 100 metrů. V Ústeckém kraji byly silnice dnes ráno sjízdné se zvýšenou opatrností, na některých místech se tvoří mlhy.
19.12.2013 08:17 |

podobné články

POČASÍ: Místy mrznoucí mlhy, jinak jasno a polojasno

 
Ve středu bude jasno až polojasno, místy se objeví mrznoucí mlhy, které se zejména v Čechách udrží ojediněle i celý den. Může se objevit také nízká oblačnost.
16.11.2011 06:20 |

podobné články

POČASÍ: Bude oblačno, déšť a mlhy

 
V pátek bude zataženo nízkou oblačností a mlhy, které budou ráno a dopoledne mrznoucí. Ojediněle se vyskytne mrznoucí mrholení nebo slabé sněžení. Místy na horách a ojediněle i v nížinách bude skoro jasno.
18.11.2011 06:05 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Bude zataženo a občas zaprší

 
Ve středu bude oblačno až zataženo, ojediněle se vyskytne mrholení nebo slabý déšť, zpočátku budou srážky i mrznoucí. Místy se vyskytnou mlhy nebo mrznoucí mlhy, zejména na Moravě.
30.11.2011 06:25 |

podobné články

Vyvarujte se rychlé jízdy. Silnice ovládly mrznoucí mlhy a náledí

 
V několika krajích v pátek ráno komplikují dopravu mrznoucí mlhy a náledí. V Ústeckém kraji už kvůli tomu museli policisté vyjíždět k dopravní nehodě. Na Liberecku po čtyřech dnech otevřeli pro kamiony silnici přes Oldřichovské sedlo. Úsek mezi Mníškem a Raspenavou pak pro ně bude zprůjezdněný během pátečního rána. Řidiči by i nadále měli být opatrní.
04.03.2016 08:40 |

podobné články

Šumava a jižní Čechy bílé nezůstanou: Sníh vystřídá déšť a mrznoucí mlhy! Kolik naměříme?

 
Vrstva 22 centimetrů sněhu pokryla v noci na včerejšek Šumavu a část jižních Čech. Zkomplikovalo to život řidičům. Ani bez chumelenice problémů neubude. Sníh vystřídají mrznoucí mlhy a ledovka.
28.11.2018 05:15 |

podobné články

Mráz v Česku: Teploty v noci klesnou pod nulu, za volantem pozor na ranní „klouzačku“

 
Ochlazení v Česku pokračuje, bude dokonce mrznout. Teploty se o něco zvýší až o víkendu. Meteorologové nyní varují před tím, že nejnižší teploty v noci na středu klesnou na 0 až -4 °C. A protože hrozí i mrznoucí mlhy, přidávají varování i pro řidiče.
29.10.2019 15:25 |

podobné články

Česko zasypal první sníh: Řidiči, pozor na mrznoucí mlhy a námrazu

 
Podzim je definitivně pryč a v nejvýše položené obci v Česku na šumavské Kvildě nasněžilo. Víkend bude spíše deštivý a ani začátkem příštího týdne se sluníčka nedočkáme. Přes den by teploty neměly klesnout pod nulu, ale meteorologové varují zejména řidiče před možností vzniku námrazy na silnicích.
09.11.2019 13:15 |

podobné články

V Čechách a na Moravě hrozí náledí, varují meteorologové

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před náledím, které se od nedělního večera do pondělního rána může objevit na východě Čech, Moravě a ve Slezsku. Během noci bude zároveň na celém území jasno až polojasno a slabý vítr. K ránu se tak mohou místy tvořit mrznoucí mlhy a námraza, upozornili meteorologové.
07.04.2013 11:10 |

podobné články

Meteorologové varují před náledím na východě Čech a na Moravě

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před náledím, které se od dnešního večera do pondělního rána může objevit na východě Čech, na Moravě a ve Slezsku. Během noci bude zároveň na celém území jasno až polojasno a slabý vítr. K ránu se tak mohou místy tvořit mrznoucí mlhy a námraza, upozornili meteorologové. 
07.04.2013 12:45 |

podobné články

Mlhy mohou na silnicích mrznout

 
Mrazivé čtvrteční ráno, při němž teploty klesají až k -18 stupňům Celsia, mohou na některých místech doprovázet mrznoucí mlhy, před nimiž varovali meteorologové. V horských oblastech musí řidiči na silnicích nižších tříd počítat se zledovatělou vrstvou ujetého sněhu.
02.01.2020 08:10 |

podobné články

Další požár vánočního stromu! Pražští hasiči varují: Dávejte pozor, opravdu hoří rychle

 
Vyjíždět už k několikátému požáru vánočního stromu museli pražští hasiči. Tentokrát suchý vánoční symbol chytl v Praze 5 v ulici Na Březince. Hasiči znovu apelují na všechny: „Dávejte pozor!”
03.01.2020 20:15 |

podobné články