Článek

Meteorologové varovali před vydatným deštěm a silným větrem

 
V noci na neděli bude v Česku vydatně pršet, intenzivní srážky mohou zvednout hladiny některých řek. V regionech na jihozápadě a severu Čech, v Jeseníkách či Beskydech začne o půlnoci platit povodňová bdělost, tedy nejmírnější varování před záplavami. Na jihu Moravy a na Vysočině zase v neděli hrozí silný vítr.
01.05.2021 13:00 |

podobné články

Podobné články

Meteorologové varovali před silným deštěm, zvedne hladiny toků

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu vydal pro východní oblasti republiky výstrahu před vydatným deštěm, silným větrem a rizikem vzestupu hladin menších toků.
14.05.2014 11:30 |

podobné články

Meteorologové varují před silným větrem a intenzivním sněžením

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek upřesnil čtvrteční varování před silným sněžením, větrem, vydatným deštěm a nebezpečím vzniku povodní. Zatímco dešťové srážky a s nimi související vzestupy hladin menších toků na jihu Čech by měly být méně intenzivní, silný vítr bude foukat na většině území republiky. Vedle toho má až do pátečního večera ve východní polovině republiky vydatně sněžit.
21.12.2018 13:10 |

podobné články

Meteorologové varují před silnými bouřkami a vydatným deštěm

 
Česko čeká opět sychravý víkend, předpovídají meteorologové. Obloha bude zatažená, občas skropí zem dešťové přeháňky a teploty se vyšplhají maximálně k 17 stupňům Celsia. S tropickými vedry se mohou Češi nejméně do konce měsíce rozloučit. Meteorologové varují před bouřkami na Moravě a vydatným deštěm na východě Čech, které mohou zvednout hladiny řek.
17.06.2010 09:25 |

podobné články

Meteorologové varují před větrem, bude mít přes 100 km/h

 
Meteorologové vydali varování před silným větrem, který v neděli zasáhne Českou republiku. Foukat by mělo rychlostí v nárazech až 90 kilometrů za hodinu, na hřebenech hor až 108 km/h. Meteorologové vydali varování před silným větrem, který v neděli zasáhne Českou republiku.
15.03.2014 10:35 |

podobné články

Meteorologové varovali před velmi silným větrem a vydatnými srážkami

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí varoval před silným větrem a vydatnými srážkami, které mohou zvedat hladiny řek. Výstraha platí až do středy. Varování před větrem platí pro celou republiku, na povodňovou bdělost upozorňuje ČHMÚ v konkrétních povodích.
30.03.2015 12:06 |

podobné články

Meteorologové varují před silným větrem na východě Moravy

 
Meteorologové varují před silným větrem, který bude v neděli foukat na východě republiky. Výstrahu s před větrem vydal v sobotu Český hydrometeorologický ústav. Vítr bude v nárazech dosahovat rychlosti 70 až 90 kilometrů za hodinu, na horách 110 až 126 kilometrů za hodinu.
06.02.2016 11:15 |

podobné články

Meteorologové varují před silným větrem, na horách bude orkán

 
Meteorologové ve čtvrtek varovali před velmi silným větrem, který nad Českou republiku přivane v pátek dopoledne a setrvá do sobotního dopoledne. Na hřebenech hor by v nárazech mohl dosáhnout rychlosti na 125 kilometrů v hodině, což znamená sílu orkánu.
15.12.2011 11:45 |

podobné články

Meteorologové varují před silným větrem a ledovkou

 
Meteorologové varovali před silným větrem a tvorbou ledovky. Vítr bude v průběhu úterý hrozit v Čechách, ledovka se v noci a v úterý bude tvořit na severovýchodě republiky, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
27.01.2020 11:55 |

podobné články

Meteorologové varují před sněžením, vzestupem hladin i silným větrem

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek varoval před pátečním silným sněžením a vydatným deštěm. Dále se výstraha týká vzestupu hladin řek na jihu Čech a silného větru, který zasáhne severovýchod republiky.
20.12.2018 15:00 |

podobné články

Meteorologové varovali před silnými bouřkami a vydatnými dešti

 
Meteorologové v sobotu dopoledne varovali před vydatným deštěm a silnými bouřkami. Výstraha platí pro celé území České republiky od sobotního poledne do nedělní noci.
06.08.2011 12:25 |

podobné články

Teď pro změnu opačný extrém: meteorologové varovali před velmi vydatným deštěm

 
Meteorologové v pondělí varovali před velmi vydatnými srážkami. V pondělí a v úterý může napršet vždy až 60 milimetrů srážek, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
17.08.2015 12:00 |

podobné články

Meteorologové varovali před vydatným deštěm, hrozí lokální povodně

 
Východní cíp republiky by měly v neděli zasáhnout velmi vydatné deště. Varovali před nimi v sobotu meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) s tím, že hrozí povodně. Déšť by měl podle aktuální předpovědi ustat až v noci na pondělí.
30.05.2020 16:10 |

podobné články

Na Moravě a východě Čech hrozí záplavy, varovali meteorologové

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval před vydatným deštěm, který může opět zvednout hladiny některých řek. Povodně hrozí na Moravě a severovýchodě Čech. Meteorologové zároveň uvedli, že v neděli již nehrozí povodně v Česku, před kterými varovali dříve.
16.05.2021 13:55 |

podobné články

Meteorologové opět varují před vydatným deštěm a vzestupem hladin

 
Český hydrometeorologický ústav v pátek opět vydal výstrahu před vydatným deštěm a povodňovými stavy na českých řekách. Pršet by mělo v Česku zejména v noci na sobotu.
27.08.2010 14:40 |

podobné články

Meteorologové zrušili varování před silným deštěm

 
Meteorologové zrušili výstrahu před vydatným deštěm na Moravě, který původně hrozil zejména ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Do večera by tam mělo spadnout už jen nejvíce pět, na návětří hor maximálně deset milimetrů srážek. Dnes o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 
14.09.2013 14:10 |

podobné články

Meteorologové varovali před silným větrem

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí varoval před silným větrem, který v úterý zasáhne jižní oblasti republiky. V okolí Sušice také platí do pondělního poledne varování před vzestupem hladin.
03.02.2020 11:30 |

podobné články

Jaro se odkládá: Předpovědi varují před sněhem, napadnout má až čtvrt metru

 
Únor zatím připomíná aprílové počasí. Zatímco o víkendu lidé na Moravě chodili v tričku, v pondělí už meteorologové varovali před ochlazením, deštěm a silným větrem. Dešťové přeháňky se mají v úterý i ve středu proměnit v přeháňky sněhové, a to už v oblastech nad 400 metrů. Podle Českého hydrometeorologického ústavu bychom si měli dát pozor na silný vítr, povodně i nový sníh, který může v kombinaci s větrem tvořit závěje.
04.02.2020 13:16 |

podobné články

Meteorologové varovali před silným sněžením a větrem

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí varoval před silným větrem, který zasáhne západní polovinu republiky, a sněžením, během něhož může od úterního do středečního rána napadnout do 15, na horách až kolem 40 centimetrů sněhu. Hrozí i tvorba sněhových jazyků a závějí.
07.01.2019 12:40 |

podobné články

Meteorologové varovali před silným větrem, v sobotu čekají i vydatné srážky

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek v souvislosti s přechodem studené fronty varoval před silným větrem, který bude v nárazech dosahovat rychlosti nad 65 kilometrů v hodině.
22.05.2020 10:30 |

podobné články