Článek

Meteorologové upřesnili výstrahu před silnými bouřkami

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí upřesnil a rozšířil výstrahu před silnými až velmi silnými bouřkami, které odpoledne a večer zasáhnou zejména východní polovinu republiky.
16.08.2021 11:25 |

podobné články

Podobné články

Meteorologové varují před silnými bouřkami, zasáhnou tři kraje

 
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které od dnešních 17:00 hrozí v Jihočeském, Pardubickém kraji a na Vysočině. Výstraha, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), platí do pátečních 06:00. Meteorologové vydali také výstrahu před velmi vysokými teplotami. Platí pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj od 12:00 do dnešního večera.
08.08.2013 18:40 |

podobné články

Meteorologové varují před bouřkami a deštěm, v extrému naprší až 70 milimetrů

 
Meteorologové upřesnili svou výstrahu před bouřkami a silnými srážkami, které by měly ČR zasáhnout v neděli a v pondělí. Trvalý déšť by se měl objevit během noci na pondělí, uvedl ČHMÚ. Výjimečně může napršet až 70 milimetrů.
09.06.2013 14:00 |

podobné články

Meteorologové upřesnili výstrahu před větrem, na Sněžce měl rychlost orkánu

 
Meteorologové v pátek upravili a upřesnili výstrahu před silným větrem, který v následujících hodinách zasáhne části republiky. Výstraha zůstává v platnosti do sobotních šesti hodin ráno.
15.11.2019 10:55 |

podobné články

Meteorologové upřesnili výstrahu, na východě naprší i přes 60 milimetrů

 
Meteorologové upřesnili výstrahu před vydatnými a velmi vydatným dešti a možnými vzestupy hladin řek. Největší srážky Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) očekává během úterý na severovýchodě republiky, kde může během 24 hodin napršet i přes 60 milimetrů srážek.
31.08.2021 11:20 |

podobné články

Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami a kroupami

 
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které se v neděli budou vytvářet lokálně na celém území České republiky. Mohou je ojediněle doprovázet kroupy, přívalové srážky a silné nárazy větru. Výstrahu, která platí od poledne do 22:00, vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
05.08.2012 10:55 |

podobné články

Meteorologové upřesnili výstrahu: Povodně udeří na jihu a východě, na západě bouřky

 
Počasí je od začátku týdne velmi proměnlivé, ve většině případů hlavně prší, na některých místech dokonce tak moc, že se zvedají hladiny řek a hrozí povodně. Meteorologové z ČHMÚ ve středu upřesnili výstrahu a pro jih republiky to nevypadá zrovna růžově. Lidé by se měli připravit na vydatné deště a na východě zase na silné bouřky.
10.06.2020 16:51 |

podobné články

Česko zasáhnou silné bouřky s krupobitím a intenzivní deště, varovali meteorologové

 
Meteorologové rozšířili a upřesnili výstrahu před vydatnými dešti, silnými bouřkami a možnými vzestupy hladin řek. Zatímco pršet by mělo především na jihozápadě republiky, bouřky zasáhnou severní polovinu území.
12.05.2021 11:55 |

podobné články

Meteorologové rozšířili výstrahu před silnými bouřkami

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí rozšířil varování před silnými bouřkami i na východ republiky. Může je doprovázet i krupobití a přívalové srážky s úhrny kolem 40 milimetrů.
17.08.2020 11:00 |

podobné články

Meteorologové odvolali výstrahu před větrem a bouřkami

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu odvolal svou páteční výstrahu před silným větrem a bouřkami. Podmínky pro vznik bouřek podle ČHMÚ pominuly. Teploty budou za studenou frontou klesat, a proto ústav zrušil výstrahu v plném rozsahu.
27.08.2011 17:15 |

podobné články

Meteorologové varovali před silnými bouřkami a vydatnými dešti

 
Meteorologové v sobotu dopoledne varovali před vydatným deštěm a silnými bouřkami. Výstraha platí pro celé území České republiky od sobotního poledne do nedělní noci.
06.08.2011 12:25 |

podobné články

Meteorologové rozšířili výstrahu: Varují před bouřkami, deštěm a dalšími záplavami

 
Po krásném a slunečném počasí přichází další studená fronta a celý víkend zkazí přívalové deště a silné bouřky. Znatelně se ochladí a podobné počasí se bude držet až do poloviny pracovního týdne. Meteorologové z ČHMÚ před bouřkami vydali výstrahu a platí to pro skoro celou republiku. Varují navíc před dalšími záplavami...
02.08.2020 08:20 |

podobné články

Hrozí velmi silné bouřky s přívaly deště a krupobitím. Meteorologové upřesnili varování

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí upřesnil varování před silnými, či dokonce velmi silnými bouřkami a souvisejícími vzestupy hladin řek. Velmi silné bouřky, které mohou doprovázet přívalové srážky, poryvy větru a ojediněle i kroupy větších rozměrů, budou hrozit ve východní polovině republiky. Ve zbytku hrozí „pouze“ silné bouřky.
26.07.2021 11:50 |

podobné články

Extrémní nebezpečí platí ve čtyřech krajích. Meteorologové zesílili výstrahu před bouřkami

 
Meteorologové ve čtvrtek zesílili výstrahu před bouřkami. V části republiky mohou být bouřky extrémně silné s přívalovými srážkami a velkými kroupami. Na většině republiky hrozí velmi silné a na severozápadě silné bouřky.
08.07.2021 11:50 |

podobné články

Další varování meteorologů. Česko si od prudkých bouřek a deště neodpočine

 
Meteorologové s ohledem na vývoj počasí ve středu upřesnili varování před bouřkami. Zvýšili výstrahu pro Vysočinu a Zlínský kraj a prodloužili výskyt bouřek v krajích na severu a severovýchodě Moravy a ve Slezsku. Přidali i výstrahu na vydatný déšť pro Plzeňský a Jihočeský kraj. V Plzeňském kraji platí navíc povodňové ohrožení.
28.05.2014 12:36 |

podobné články

Výstraha před extrémně silnými bouřkami: Kroupy až o velikosti golfových míčků

 
Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před extrémně silnými bouřkami, které budou postupovat v noci z úterý na středu přes jihovýchodní Plzeňsko k severu, místy s kroupami až okolo čtyř centimetrů. 
13.07.2021 21:30 |

podobné články

Meteorologové varují před silnými bouřkami a vydatným deštěm

 
Česko čeká opět sychravý víkend, předpovídají meteorologové. Obloha bude zatažená, občas skropí zem dešťové přeháňky a teploty se vyšplhají maximálně k 17 stupňům Celsia. S tropickými vedry se mohou Češi nejméně do konce měsíce rozloučit. Meteorologové varují před bouřkami na Moravě a vydatným deštěm na východě Čech, které mohou zvednout hladiny řek.
17.06.2010 09:25 |

podobné články

Bouřky se přestěhují na Moravu a ještě zesílí, varují meteorologové

 
Meteorologové v pátek doplnili a upřesnili výstrahu před bouřkami a velmi vysokými teplotami. Zatímco v Čechách by horka měla pominout v průběhu pátečního večera, na Moravě a ve Slezsku prodloužil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varování před vysokými teplotami až do noci ze soboty na neděli. O víkendu se postupně výrazně ochladí.
26.08.2011 11:50 |

podobné články

Znovu hrozí velmi silné bouřky, varovali meteorologové

 
Meteorologové v pondělí varovali před silnými a velmi silnými bouřkami, a možnými vzestupy hladin. Bouřky a následně i vzestupy hladin řek budou hrozit v úterý v Čechách. Na jihu Moravy očekávají meteorologové teploty nad 31 °C.
12.07.2021 12:45 |

podobné články

Meteorologové upřesnili výstrahu před sněžením

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí upřesnil výstrahu před sněžením a nebezpečím tvorby náledí. Nejvíce sněhu by mělo napadnout na Šumavě, v Novohradských horách a na Českokrumlovsku. Meteorologové nyní hovoří až o 25 centimetrech.
26.11.2018 11:45 |

podobné články