Článek

Meteorologové očekávají déšť a vzestup hladiny na horní Vltavě

 
Meteorologové dnes očekávají déšť a následný vzestup hladiny v povodí horní Vltavy. Na jihočeských řekách Černé, Malši a horním toku Lužnice předpokládají dosažení prvního povodňového stupně. Prvního stupně dosáhne zřejmě odpoledne i Vltava v Praze. V místech zasažených povodněmi naopak očekávají postupný pokles hladin, na třetím povodňovém stupni zatím zůstává jen dolní Klabava v Nové Huti na Rokycansku, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
29.05.2014 10:55 |

podobné články

Podobné články

Vydatný déšť bude pokračovat až do středečního rána, upřesnili meteorologové

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v úterý upřesnil výstrahu před vydatným deštěm. Meteorologové očekávají, že do noci na středu by se měly silné deště vyskytovat v severních a středních Čechách, části východních Čech, na Českomoravské vrchovině a v jižní polovině Moravy. V některých oblastech očekávají rovněž vzestup hladin menších toků.
18.08.2015 11:15 |

podobné články

Jevišovicemi se prohnala stoletá voda, hladiny už ale většinou klesají

 
Řeka Jevišovka v noci na pondělí kulminovala na stupni ohrožení ve Výrovicích a Božicích na Znojemsku, v Hrušovanech nad Jevišovkou se vzestup hladiny zastavil. Povodňové stupně mají na jižní Moravě ještě další tři místa. Na západě Čech je na druhém stupni Klabava v Nové Huti, na prvním Berounka ve Zbečně. Hladiny řek zvedl víkendový vytrvalý déšť.
15.09.2014 07:50 |

podobné články

Deště zvedly hladiny řek na severu Moravy. Očekávají se další srážky

 
Vyšší objem srážek v posledních dnech zvedl hladiny řek na severovýchodní Moravě. Nejvyšší stupeň povodňové aktivity byl zaznamenán na Olši v Českém Těšíně, později hladina řeky klesla na druhý stupeň. Meteorologové očekávají další srážky, za problematické označují především Beskydy a Jeseníky. 
16.05.2014 10:40 |

podobné články

Povodně zažehnány? Hladiny řek v noci klesly, varování meteorologové ruší

 
Meteorologové dnes ráno zrušili výstrahu před povodněmi vyhlášenou kvůli oteplení a tání sněhu na horách. Hladiny rozvodněných řek na Šumavě, v podhůří Orlických hor, Krkonoš a také Jizery začaly v noci klesat. Na Šumavě se vodní toky dostaly na druhý povodňový stupeň, kterého nakrátko dosáhlo také Labe v Podkrkonoší. Jinde byly hladiny jen na prvním stupni bdělosti. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu.
22.02.2016 07:20 |

podobné články

Déšť a razantní oteplení zvednou hladiny řek

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu avizoval, že v průběhu noci ze čtvrtka na pátek začne vát na našem území silný vítr, který bude na horách v nárazech dosahovat rychlosti až 110 kilometrů v hodině. V průběhu pátku očekávají meteorologové i vydatnější srážky, které spolu s očekávaným oteplením mohou zvednout hladiny menších toků.
07.01.2015 14:22 |

podobné články

Hladiny řek stoupají

 
Déšť a odtávání sněhu zvedly hladiny řek na mnoha místech v Čechách. Třetího povodňového stupně, tedy ohrožení, zatím dosáhla jen řeka Vydra v Modravě na Klatovsku. Meteorologové očekávají, že odpoledne ho krátkodobě překročí i Otava v Sušici.
10.01.2015 15:12 |

podobné články

Déšť zvedá hladiny řek v Čechách: Hrozí povodně

 
Vydatný noční déšť a tající sníh zvedl hladinu Labe v Krkonoších u Vestřevi u Hostinného na Trutnovsku na třetí povodňový stupeň. Pohotovost je i na přehradě Labská, dále na Jizeře v Jablonci nad Jizerou a na některých menších tocích na Šumavě. Meteorologové předpokládají, že hladiny řek dopoledne klesnou.
30.03.2015 06:55 |

podobné články

Divoké bouřky vystřídá vydatný déšť, meteorologové varují před povodněmi

 
V noci na úterý meteorologové očekávají vydatné deště, které zasáhnou především jižní Čechy a Vysočinu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí vydal výstrahu, podle které hrozí na některých místech vzestup hladin vodních toků až na druhý stupeň povodňové aktivity, tedy pohotovost. Zbytek týdne by měl být ve znamení skoro jasné oblohy a teplot kolem 25 stupňů Celsia.
03.08.2009 12:00 |

podobné články

Déšť může zvednout hladiny řek, varovali meteorologové

 
Meteorologové varují před vydatným deštěm, na severu Čech může do pondělního rána ojediněle za 24 hodin napršet až 50 milimetrů, tedy 50 litrů na metr čtvereční. Vzhledem k tomu, že prší už od soboty a místy spadlo až 60 litrů srážek na metr čtvereční, v místech, která znovu zasáhnou intenzivní srážky, mohou stoupnout hladiny na první a ojediněle až druhý stupeň povodňové aktivity.
26.09.2010 16:25 |

podobné články

VÝSTRAHA: Zvednou se hladiny řek. V šesti krajích hrozí povodně

 
V noci na středu se zvednou hladiny Odry, Ostravice, Olše a horní Bečvy, ve středu večer se přidají horní Vltava a horní Berounka, uvedl ČHMÚ.
01.06.2010 14:35 |

podobné články

Povodí Vltavy: Informace k pohybu hladiny na vodní nádrži Orlík

 
Vzhledem k množícím se dotazům veřejnosti ohledně plánované hladiny na vodní nádrži Orlík pro rok 2018, sdělujeme, že do konce měsíce září letošního roku, není plánováno žádné mimořádné snížení hladiny vody. Pohyb hladiny na vodní nádrži Orlík bude závislý především na aktuální hydrologické situaci.
08.03.2018 15:30 |

podobné články

Bouřky vystřídá vydatný déšť a hrozba povodní, varovali meteorologové

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu rozšířil svou výstrahu před bouřkami. V souvislosti s přechodem fronty očekávají meteorologové v průběhu čtvrtka i vydatné srážky, které mohou zvednout hladiny řek. Povodňová pohotovost je vyhlášena pro Ústecký a Liberecký kraj.
29.05.2013 12:30 |

podobné články

Povodně už topí jih Moravy!

 
Řeka Jevišovka v noci na dnešek kulminovala na stupni ohrožení ve Výrovicích a Božicích na Znojemsku, v Hrušovanech nad Jevišovkou se vzestup hladiny zastavil. Povodňové stupně mají na jižní Moravě ještě další tři místa. Vyplývá to z internetových stránek Českého hydrometeorologického ústavu a vodohospodářů. Hladiny řek zvedl víkendový vytrvalý déšť.
15.09.2014 07:35 |

podobné články

Medard přinese další déšť

 
Svatý Medard, který připadne na tuto sobotu, přinese další déšť. Na tento den se přitom váže pranostika Medardova kápě, 40 dní kape. Meteorologové očekávají přeháňky a bouřky zhruba na polovině území, od neděle pak bude s příchodem studené fronty pršet všude a déšť vydrží až do konce týdne.
06.06.2013 19:05 |

podobné články

Hladiny řek v noci stoupaly, nejvíce hrozí na jihozápadě Čech

 
Středeční a noční déšť spolu s tajícím sněhem dál zvedá hladiny řek. Extrémní stupeň nebezpečí, tedy povodňové ohrožení, byl v noci na čtvrtek vyhlášen v Jihočeském a Ústeckém kraji. Od večera platí vysoký stupeň pohotovosti v kraji Plzeňském. K ránu ale hladiny klesly a snížily se i vyhlášené stupně nebezpečí.
31.01.2013 07:15 |

podobné články

Labe by mohlo v Ústí a Děčíně dosáhnout stupně ohrožení

 
Hladiny toků začaly ve středu ráno pozvolna klesat. Stupeň ohrožení kolem desáté hodiny platil jen na dvou řekách. Problémy by mohly nastat na severu Čech, kde meteorologové očekávají vzestup Labe.
25.06.2013 23:05 |

podobné články

Jak bude v červnu? Na Medarda přijde déšť!

 
Jaký bude červen? Meteorologové propočítali výhled počasí na následující čtyři týdny a podle nich bude zpočátku chladno kolem 13 stupňů Celsia. Pršet má podle předpovědi minimálně, déšť ale meteorologové očekávají na Medarda, tedy 8. června.
24.05.2015 05:06 |

podobné články

Husté deště zvednou v noci hladiny některých řek

 
Jižní oblasti na Moravě a v Čechách zkropí husté lijáky, které zvednou hladiny řek, varují meteorologové. Výstraha se týká Zlínského, Jihomoravského, Jihočeského a Plzeňského kraje, dalšími rizikovými regiony jsou také okres Jeseník, Nový Jičín a Frýdek-Místek. Hladiny řek by mohly začít stoupat v noci na středu a vyvolat 1. až 2. stupeň povodňové aktivity.
01.06.2010 16:15 |

podobné články

Výstraha před povodněmi pominula, hladiny řek začaly klesat

 
Meteorologové v pondělí ráno zrušili výstrahu před povodněmi, vyhlášenou kvůli oteplení a tání sněhu na horách. Hladiny rozvodněných řek na Šumavě, v podhůří Orlických hor, Krkonoš a také Jizery začaly v noci klesat. Na Šumavě se vodní toky dostaly na druhý povodňový stupeň, kterého nakrátko dosáhlo také Labe v Podkrkonoší. Jinde byly hladiny jen na prvním stupni – bdělosti. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
22.02.2016 06:35 |

podobné články