Článek

Meta uvedla, že smazala facebookový účet muže obviněného z útoku na Fica

 
Společnost Meta Platforms, která vlastní sociální síť Facebook, uvedla, že smazala účet muže obviněného z útoku na slovenského premiéra Roberta Fica. Informoval o tom portál aktuality.sk.
22.05.2024 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1326 článků)
Podobné články

Hanbatá Britney Spears dořádila. Pozurážela, koho mohla, a zmizela z Instagramu

 
Kontroverzní zpěvačka Britney Spears (40) si opět smazala instagramový účet. Nejprve přidala příspěvek, ve kterém se dost ostře pustila do svých rodičů, stihla urazit svou matku i lékaře, a pak post smazala. Následně zmizel i její profil, který nejspíš smazala sama zpěvačka.
14.10.2022 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Britney Spears (948 článků)

Meta spustila textovou síť Threads, s níž chce konkurovat Twitteru

 
Firma Meta Platforms, která vlastní sociální sítě Facebook či Instagram, v noci na dnešek spustila textovou síť Threads. Chce s ní konkurovat Twitteru. Aplikace je dostupná ve zhruba 100 zemích světa, nikoliv ale ve státech Evropské unie, a to kvůli nejasnostem týkajícím se využití osobních údajů. Šéf firmy Meta Mark Zuckerberg oznámil, že za prvních sedm hodin se do nové sítě zaregistrovalo deset milionů uživatelů.
06.07.2023 10:05 |

podobné články

Tragédie na českých sociálních sítích: Kate Zemanová si smazala svůj účet na Facebooku

 
Český "Facebook":http://www.extra.cz/macata-prsatice-charlotte-stikova-vystavuje-svoje-telo-v-pradle-v-galerii-vam-ukazeme-cele-jeji-odhalene-telo postihla největší tragédie od chvíle, kdy si zde Domenico Martucci založil svůj profil. "Kateřina Zemanová":http://www.extra.cz/tema/kate-zemanova (20), dcera prezidenta Miloše Zemana, první dcera a česká princezna Kate, která neváhala ve svých statusech používat skandální slova jako "lesba" nebo "harém", si smazala svůj účet.
23.08.2013 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28089 článků) , Domenico Martucci (390 článků)

Jak vybrat spořící účet

 
Jsme národ spořivý. Mnozí z nás mají na účtu naspořenou rezervu “pro všechny případy”, někteří dokonce ještě víc, problém je, že často ukládáme své úspory na špatné účty. Většina Čechů má své naspořené peníze na běžných účtech, kde se jim nijak nezhodnocují, naopak jim z nich ještě ukrojí inflace, i když je v posledních letech hodně nízká. Řešením je spořící účet, který byste si měli založit vedle běžného, a na něj přebytky převést. K čemu slouží spořící účet Peníze, které máte na běžném účtu, by měly sloužit pro krytí základních potřeb v daném měsíci. Může na něm být i rezerva v řádu několika tisíc korun na potřeby a výdaje v nejbližším období, o nichž víte. Další finanční úspory by se měly pravidelně či nepravidelně převádět na spořící účet, ten by tak měl být zásadní pro vytváření finanční rezervy. Peníze našetřené na spořicím účtu by měly sloužit hlavně na pokrytí nečekaných výdajů. Častá praxe ovšem je taková, že si lidé nechávají na běžném účtu i velké částky, klidně v řádu statisíců. Takové by neměly být dokonce ani na spořících účtech, ale měly by se využít efektivněji. Kritéria pro výběr spořícího účtu Pro spořící účet je dost důležitá dostupnost finančních prostředků v případě potřeby, právě proto, že slouží k pokrytí nečekaných výloh. Některé banky a záložny mají v nabídce „spořicí účty“ s fixací, případně s výpovědní lhůtou, ty mají spíš povahu termínovaných vkladů. Při výběru se budete pravděpodobně orientovat především výší úročení vkladu a frekvencí připisování úroku. Důležité budou i podmínky, za nichž si na vyšší úrok sáhnete. Může to být nutnost minimálního vkladu, povinný počet peněžních operací a podobně. Někde můžete mít limitovanou maximální hranici vkladu, případně nutnost vedení běžného účtu tam, kde máte založený ten spořící. Solidní banky vedou všechny spořící účty a služby s nimi spojené (vklad, výběr a... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat spořící účet pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.08.2018 17:35 |

podobné články

Zastav toho ďábla! Putinova údajná dcera Luiza (18) si kvůli výhružkám smazala profil na Instagramu

 
Influencerský život musela kvůli ne zrovna přívětivým komentářům pověsit na hřebík. Řeč je o Luize Rozovové (18), údajné dceři ruského prezidenta Vladimira Putina. Svůj život na sítích Luiza sdílela s téměř 90 tisíci sledujícími. Teď si účet ale kvůli vlně negativních komentářů způsobených invazí Ruska na Ukrajinu nadobro smazala.
09.03.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5376 článků)

Facebook dává k ledu soukromí? Šifrované komunikace navzdory slibům nenabídne

 
Plány na plošné zavedení šifrování ve všech aplikacích Meta - jak se nyní jmenuje mateřská společnost Facebooku - byly odloženy kvůli debatě o bezpečnosti dětí. Firma uvedla, že je to otázka až roku 2023. Proces šifrování znamená, že zprávy mohou číst pouze odesílatel a příjemce, ale orgány činné v trestním řízení nebo Meta nikoli. Skupiny věnující se ochraně dětí a někteří politici však varovali, že by to mohlo bránit policii při vyšetřování zneužívání dětí.
23.11.2021 21:45 |

podobné články

Facebook ve vybraných zemích povolí výzvy k zabití Putina: Psát to můžou i Slováci

 
Společnost Meta Platforms, která provozuje sociální sítě Facebook či Instagram, umožní v některých zemích zveřejňovat výzvy k zabití ruského prezidenta Vladimira Putina či k páchání násilí proti ruským vojákům. Uvedla to ve čtvrtek agentura Reuters s odkazem na vnitřní dokumenty společnosti, se kterými se seznámila. Tyto výroky by obvykle porušovaly pravidla fungování sociálních sítí a uživatelům by za ně hrozil postih. Výjimku, kterou potvrdil mluvčí společnosti, bude Meta uplatňovat v případě uživatelů registrovaných v Rusku, na Ukrajině a některých dalších zemích.
11.03.2022 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5376 článků)

Trump ukázal na „nepřítele“ a společnosti Meta spadla hodnota o 60 miliardy dolarů

 
Bývalý šéf Bílého domu Donald Trump, který se uchází o republikánskou kandidaturu na amerického prezidenta, vystoupil proti zákazu TikToku s tím, že by akorát posílil moc Facebooku, ten označil za „nepřítele lidu“. Akcie společnosti Meta klesají, uvedla CNN.
12.03.2024 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6195 článků)

Trump ukázal na „nepřítele“ a společnosti Meta spadla hodnota o 60 miliard dolarů

 
Bývalý šéf Bílého domu Donald Trump, který se uchází o republikánskou kandidaturu na amerického prezidenta, vystoupil proti zákazu TikToku s tím, že by akorát posílil moc Facebooku, ten označil za „nepřítele lidu“. Akcie společnosti Meta klesají, uvedla CNN.
12.03.2024 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6195 článků)

Útočník, který postřelil Fica, jde do vazby. U výslechu tvrdil, že nechtěl zabíjet

 
Specializovaný trestní soud na Slovensku dnes poslal do vazby muže obviněného ze středečního atentátu na premiéra Roberta Fica. Obviněný muž přiznal u soudu vinu, uvedla dopoledne televize TA3.
18.05.2024 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1326 článků)

Svrčinová si smazala Facebook. Ke kontroverznímu příspěvku se nehlásí

 
Pavla Svrčinová, která se má stát novou hlavní hygieničkou, čelí nepříjemnému problému. Lidé na sociálních sítích sdílejí obrázek, podle nějž měla na svém facebookovém profilu publikovat rasisticky laděný příspěvek. Svrčinová uvedla, že neví, jak se jí to na profilu ocitlo, a svůj profil smazala.
04.03.2021 21:55 |

podobné články

Klára Samková: Trestný čin. Schvalujete střelbu na Fica? Nahlásím vás

 
Advokátka Klára Samková upozornila v souvislosti s útokem na slovenského premiéra Roberta Fica na pár paragrafů. Konkrétně jde o schvalování trestného činu, úkladnou vraždu a vraždu. „Kdekoliv na FB i jiných sociálních sítích najdu status vyjadřující potěšení či schvalující trestný čin pokusu o vraždu Roberta Fica, budu dělat print screeny a budu podávat trestní oznámení,“ uvedla.
16.05.2024 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1326 článků)

Soud definitivně zatrhnul v Rusku Facebook a Instagram. Označil je za „extremistické“

 
Ruský soud dnes v zemi zakázal sociální sítě Facebook a Instagram. Americkou společnost Meta Platforms, pod kterou tyto sítě spadají, pak soud za toleranci násilí označil za „extremistickou organizaci“. Služba WhatsApp může v zemi fungovat dále. Informovala o tom agentura Reuters. Meta Platforms se k věci zatím nevyjádřila.
21.03.2022 16:35 |

podobné články

Logo vypadá jako varlata! Facebook změnil jméno na Meta a stal se terčem vtipů

 
Šéf gigantu Facebook Mark Zuckerberg oznámil, že jeho společnost mění jméno na Meta. Odhalil i nové logo, jež má symbolizovat nekonečno. Lidé si z něj však začali okamžitě utahovat. Podle některých dokonce vypadá jako varlata, kterým chybí jenom penis. Toto jsou nejlepší vtipy o Metě, které zaplavily internet.
30.10.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Mark Zuckerberg (231 článků)

Konec Facebooku a Instagramu? Společnost Meta hrozí, že služby z Evropy stáhne

 
Americká společnost Meta Platforms pohrozila, že své služby Facebook a Instagram stáhne z Evropy, pokud nebude moci přenášet data uživatelů na servery ve Spojených státech.
07.02.2022 18:05 |

podobné články

Úřad pro ochranu osobních údajů: Irský ochránce osobních údajů definitivně rozhodl o pokutách pro Instagram a Facebook za behaviorální reklamu

 
Společnost Meta Platforms Ireland Limited (Meta IE), která provozuje internetové sociální platformy Facebook a Instagram má zaplatit celkovou pokutu ve výši 390 miliónů Eur (Facebook 210 mil. euro a Instagram 180 mil. euro) za netransparentnost zpracování osobních údajů klientů pro tzv. behaviorální (zájmovou) reklamu. Evropský sbor pro ochranu osobních údajů přitom výši pokuty udělenou irským dozorovým úřadem ještě násobně navýšil.
13.01.2023 11:05 |

podobné články

Rekordní pokuta pro Meta Platforms: 28 miliard za porušování ochrany osobních údajů

 
Americká internetová společnost Meta Platforms dostala v Evropské unii pokutu 1,2 miliardy eur (přes 28 miliard Kč) za odesílání informací o uživatelích do Spojených států prostřednictvím své sociální sítě Facebook, a to v rozporu s pravidly EU pro ochranu osobních údajů (GDPR).
22.05.2023 12:15 |

podobné články

Meta se chystá nabídnout Facebook a Instagram bez reklam, ale za peníze

 
Americká internetová společnost Meta Platforms zvažuje, že nabídne uživatelům v Evropské unii placené verze svých sociálních sítí Facebook a Instagram, které nebudou obsahovat reklamu.
02.09.2023 10:50 |

podobné články

Nela Slováková bez zábran. Perry se ve vířivce uchlastal, tvrdí a lituje jeho rodiče. Příspěvek plný zášti rychle smazala

 
Influencerka Nela Slováková si opět nedávala pozor na jazyk. Vyjádřila se k úmrtí herce Matthewa Perryho alias Chandlera Binga z Přátel, ale dost zvláštním způsobem. Z jejích slov by se dalo usoudit, že si za svou smrt může sám, protože byl slaboch. Aspoň tak to bylo napsané její rukou na Instagramu. Toto tvrzení ale po vlně hejtu raději ihned smazala.
29.10.2023 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Matthew Perry (143 článků) , Chandler Bing (31 článků)