Článek

Měsíc od šíleného požáru v Bohumíně: Dva lidé jsou stále v nemocnici, žhář ve vazbě

 
Od děsivé tragédie v Bohumíně, při které po žhářském útoku zemřelo 11 lidí, uplyne v úterý měsíc. Dva těžce popálení zůstávají v nemocnici. Zdeněk K. (54) obviněný z podpálení bytu, ve kterém lidé včetně jeho příbuzných slavili narozeniny, je ve vazbě. K otřesnému činu se bezprostředně po události přiznal, chtěl prý ale jen postrašit.
07.09.2020 12:05 |

podobné články

Podobné články

Tragédie v Bohumíně, požár hotelu Olympik: Co dělat, když vám oheň odřízne přístupovou cestu? Hasiči radí

 
11 lidí zahynulo při požáru bytu v 11. patře dvanáctipatrového domu v Bohumíně. Žhář, který v úterý skončil ve vazbě a jenž tragédii z pomsty způsobil, lidem v bytě odřízl jedinou přístupovou cestu. To je jedno z největších rizik při požárech výškových budov – podobně na tom byli i lidé ubytovaní v hotelu Olympik v Praze, který hořel 26. května 1995. Tam zemřelo osm lidí. Hasiči z pražských Letňan radí, jak se v podobné situaci zachovat.
11.08.2020 17:25 |

podobné články

Hořící peklo v Bohumíně. Hasiči pod palbou se brání: V 17:49 jsme dostali pokyn, za pět minut byli na místě!

 
Zpráva o požáru v panelovém domě v Bohumíně obletěla celé Česko. Údajný žhář se policii sám přiznal a momentálně je ve vazbě. Požár údajně založil kvůli rodinným sporům. Zapříčinil smrt svého syna, svého vnuka a dalších 9 osob. K případu se vyjádřili hasiči, ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) i hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a předseda vlády Andrej Babiš (oba z hnutí ANO).
09.08.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20992 článků) , Jan Hamáček (2588 článků)

Miroslav přišel při požáru v Bohumíně o část rodiny: Zachránci své sestry poslal dojemný vzkaz

 
Část příbuzných pana Miroslava zemřela při pekle v Bohumíně. V natočeném videu vyvrátil nepravdivé spekulace, které část veřejnosti sdílí, a popsal dramatickou záchranu přeživších. Při tragédii zemřelo 11 lidí, žhář Zdeněk (54) byl obviněn z vraždy a skončil ve vazbě.
17.08.2020 18:30 |

podobné články

Vyšetřovatelé o tragédii v Bohumíně: Řekli, co našli ve vyhořelém bytě! A lidé se prý mohou pomalu vracet domů

 
V Bohumíně na Karvinsku bude dnes pokračovat vyšetřování tragického požáru, při němž v sobotu zemřelo 11 lidí, a podle dostupných informací to vypadá, že vše má na svědomí žhář. Další obyvatelé by se dnes mohli vrátit do domu. Stále v něm ale nejde elektřina ani plyn. Mluvčí hasičů Lukáš Popp také řekl, co už během noci vyšetřovatelé ve vyhořelém bytě našli.
09.08.2020 08:45 |

podobné články

Založil požár paneláku v Bohumíně žhář? Zoufalí lidé skákali z oken

 
Při požáru v panelovém domě v Bohumíně na Karvinsku zemřelo včera vpodvečer 11 lidí včetně tří dětí. Potvrdila to policejní mluvčí Karolína Bělunková. Podle dostupných informací se lidé před ohněm snažili zachránit skokem z oken.
09.08.2020 05:05 |

podobné články

Jakub, Pavel, Rostislav a Žaneta: Přežili ohnivé peklo v Bohumíně, které rozpoutal žhář Zdeněk K.

 
Tři muži a jedna žena spasili útěkem přes balkony svůj život, když v sobotu Zdeněk K. (54) schválně zapálil dveře bytu v 11. patře paneláku v Bohumíně.  Dva se i přesto vážně popálili a jsou na JIP v nemocnici, jeden z hostů osudného narozeninového večírku má lehčí zranění, Jakub vyvázl bez zranění. Opilého žháře, který útočil kvůli sporům se synem (†30) a manželkou (†53), poslal soud do vazby. Hrozí mu doživotí.
12.08.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Zdeněk (29 článků)

Svědci tragického požáru v Bohumíně: Nejdřív vyskočila paní, hasiči jen koukali

 
Obrovská tragédie se stala v sobotu večer v moravskoslezském Bohumíně. Při požáru věžáku zahynulo 11 lidí a mnoho dalších bylo zraněno. Hasiči hovoří o tom, že průběh požáru byl nezvykle rychlý. Stačilo prý pár okamžiků a následky mohly být zmírněny. Zaznívají také hlasy otřesených svědků. Pohled na něco tak strašného už nejspíš nikdy z paměti nevymažou.
09.08.2020 05:10 |

podobné články

11 obětí po požáru v Bohumíně: Za mrtvého dostane rodina 200 tisíc, odškodní i sousedy

 
Pozůstalí po obětech srpnového tragického požáru v Bohumíně na Karvinsku, při kterém zemřelo 11 lidí, dostanou vyplaceno z veřejné sbírky po 200 tisíc korun. Ve sbírce vyhlášené po požáru se sešlo téměř 3,2 milionu korun.
13.10.2020 10:25 |

podobné články

Bohumín chce pietní místo u paneláku, kde žhář zabil 11 lidí: Lidé se ale bouří!

 
Plameny, smrt, strach… Takové obrázky mají stále před očima mnozí obyvatelé paneláku v Bohumíně, kde žhář Zdeněk K. (54) 8. srpna zapálil byt v 11. patře, a zabil tak 11 lidí. A možná budou mít dál: město se tu chystá postavit památník!
13.09.2020 05:10 |

podobné články

Žhář z Bohumína ohrožoval rodinu zbraní, řekla policie. Po útoku v paneláku sebevražda v autě?

 
Žhář z Bohumína údajně ohrožoval svou rodinu plynovou zbraní, o dva měsíce později zapálil byt. Zemřelo 11 lidí! Za červnový incident ho stíhá policie. Za žhářství v Bohumíně byl obviněn z vraždy a obecného ohrožení.
15.08.2020 09:45 |

podobné články

V Bohumíně zemřelo při požáru deset lidí: Lidé před plameny skákali z oken

 
Při požáru v panelovém domě v Bohumíně na Karvinsku zemřelo dnes vpodvečer deset lidí. Několik lidí ve snaze utéct před požárem vyskočilo z 11. patra domu. Po dopadu zemřeli. Požár byl údajně založen úmyslně. Na místě v tuto zasahují stále všechny složky Integrovaného záchranného systému.
08.08.2020 19:45 |

podobné články

Pietní místo v Bohumíně: Lidé chodí za 11 obětí tragického požáru zapalovat svíčky

 
Uctít oběti sobotního požáru v Bohumíně, při kterém zemřelo 11 lidí včetně tří dětí, chodí místní. Ti vytvořili pietní místo v Nerudově ulici hned naproti domu, kde k tragédii došlo. S největší pravděpodobností šlo o žhářský útok. Svíčky jako první přišly zapálit děti, z nichž některé byly svědky tragické události, při níž lidé před ohněm vyskakovali z domu.
09.08.2020 14:40 |

podobné články

Žhář z Bohumína měl vše naplánované: Unikl dokument s detaily bestiálního činu

 
Žhář z Bohumína, Zdeněk K. (54), měl svůj čin zřejmě naplánovaný do nejmenšího detailu. V panelovém bytě, který podpálil, zemřelo 11 lidí a nenarozené miminko. Státní zástupce v návrhu na vzetí do vazby píše, že se žhář vydal do bytu s úmyslem jeho obyvatele zabít.
28.08.2020 12:30 |

podobné články

11 mrtvých po požáru v Bohumíně: Útočil žhář! Důvod je naprosto šílený!

 
Bohumín v sobotu odpoledne zasáhla tragédie, která nemá v novodobých dějinách České republiky obdoby. Při požáru panelového domu zemřelo 11 lidí, z toho 3 děti. Šest lidí uhořelo v bytě, pět přišlo o život poté, co se pokusili zachránit si život skokem z 11. patra domu. Děsivý na už tak hrozivé tragédii je navíc fakt, že se podle všeho jednalo o žhářský útok. A policie už v souvislosti s požárem zadržela jednoho muže. Proč to udělal? Nejprve se mluvilo o sousedských sporech, později ale začalo vyplouvat na povrch, že mělo jít dokonce o spor v rámci rodiny!
08.08.2020 22:00 |

podobné články

Svědkyně popsala strašlivý požár v Bohumíně: Hasiči zmatkovali, žhář byl úplně v klidu

 
V sobotu došlo v Bohumíně na Karvinsku ke strašlivé události. V Nerudově ulici začal v podvečer hořet panelák. Požár má tragické následky. Na místě zemřelo 11 lidí včetně tří dětí. Svědkyně, která přivolala hasiče, popsala děsivé momenty z místa.
09.08.2020 10:40 |

podobné články

Požár v Bohumíně má dvanáctou oběť: Jedna ze zesnulých byla těhotná

 
V Bohumíně se v sobotu odehrála strašlivé neštěstí, na kterou místní jen tak nezapomenou. V Nerudově ulici začal hořet panelák, přičemž požár si vyžádal hned několik životů. Tragický požár má mít na svědomí údajný žhář Zdeněk. K. Policie i hasiči hovoří o 11 obětech, nicméně jedna ze svědkyň přinesla informaci, že jedna ze zesnulých byla v jiném stavu. Pokud se tato informace potvrdí, obětí bude celkem 12.
09.08.2020 23:10 |

podobné články

Tragédie v Bohumíně: Žhář neútočil poprvé! Kruté osudy návštěvníků oslavy

 
Snaží se vyvléknout z odpovědnosti! Zdeněk K. (54) podpálil v sobotu panelák v Bohumíně a popravil tím 11 lidí včetně vlastního syna a dalších příbuzných. Policie už ho obvinila, hrozí mu doživotí. Samotná zrůda přitom tvrdí, že rodinu chtěla jen postrašit!
11.08.2020 05:15 |

podobné články

Mezi oběťmi jsou tři děti: Děsivé výpovědi svědků požáru paneláku v Bohumíně mluví o pekle

 
V sobotní podvečer zachvátil panelový dům v Bohumíně strašlivý požár. K neštěstí podle policie došlo v 11 patře. Jak uvedli svědci, z oken paneláku vyskočilo několik lidí. Zuřivé plameny si vyžádaly už jedenáct životů. Několik svědků popsalo hrůzné momenty z místa požáru.
08.08.2020 20:00 |

podobné články

Dojemná vzpomínka na oběti požáru v Bohumíně: Lukáše, Lucii a Melinku (†11) pohřbí společně

 
Lukáš (†30), Lucie a Melanie (†11). To jsou tři z jedenácti obětí hrůzného požáru v Bohumíně. Rodiny se konečně mohou postupně rozloučit se svými blízkými, kteří uhořeli nebo ve snaze si zachránit život vyskákali z okna.
21.08.2020 11:25 |

podobné články