Článek

MeSES: Desatero doporučení pro veřejnost

 
Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) dnes zveřejnila sérií doporučení pro veřejnost, ve kterých shrnuje základní principy, kterými by se měla veřejnost v krizovém období epidemie řídit.
25.11.2021 22:15 |

podobné články

Podobné články

Skupina Antikvartet představuje klip ke spirituálu Desatero z aktuálního alba

 
Skladba Desatero je pro aktuální album Antikvartetu velice důležitá. Nejen že inspirovala název kolekce nazvané Desatero setkání s Medvíďaty, ale hlavně celému studiovému dílu vytvořila koncept. Desatero skladeb Antikvartetu a desatero skladeb s dětským sborem Medvíďata. Antikvartet si ji vybral jako tu, která získá i vizuální podobu videoklipu.
03.11.2020 13:00 |

podobné články

Doporučení založená na vědeckých názorech. MeSES se obhajuje před kritikou skupiny lékařů

 
Zřízení Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) umožnilo rychle připravit odborná doporučení, postavená na převládajících vědeckých názorech. Skupina tak dnes reagovala na kritiku, kterou vůči ní v pátek vzneslo několik významných lékařů. Vadí jim, že MeSES nenese žádnou odpovědnost za svá doporučení ke zvládání epidemie covidu-19 v Česku.
15.05.2021 19:30 |

podobné články

MeSES: Doporučení k příjezdům ze zahraničí

 
Mezioborová skupina MeSES vydává soubor doporučení k příjezdům ze zahraničí a návratům z dovolených. Cílem vydaných doporučení je výrazně omezit riziko zavlečení nebezpečných variant viru covid-19 do České republiky.
19.06.2021 22:55 |

podobné články

Podělali to a trýzní nás: Daniel Landa představil desatero pro cestu z covidotyranie

 
Zpěvák Daniel Landa (52) představil své Desatero doporučení podle zdravého rozumu našim politikům a občanům pro návrat z covidové krize. Seznam obsahuje mimo jiné zásady samoléčby a jeden bod také mluví i o takzvaných „4R“, které tvoří ruce, rozestup, rouška a rozum. Desatero také navrhuje obnovení kulturních akcí, návrat dětí do škol a uvolnění všech volnočasových sportovních aktivit.
18.02.2021 14:31 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (608 článků) , Daniel Daniel (708 článků) , Daniel Daniel (708 článků) , Daniel Daniel (708 článků) , Daniel Daniel (708 článků) , Daniel Daniel (708 článků) , Daniel Daniel (708 článků) , Daniel Daniel (708 článků)

Rozhodování MeSES bylo protizákonné, členům hrozí soudy za miliardy, říká Roman Šmucler

 
Ministerstvo zdravotnictví ukončilo spolupráci s poradní skupinou MeSES, která mu dávala doporučení, jak zvládat pandemii. Podle šéfa stomatologů Romana Šmuclera (51), který často vládu kritizoval za to, že poslouchá amatéry místo skutečných odborníků, je to dobře. „Konečně se budeme řídit podle zákona. Lidé z MeSES jsou ale v osobním ohrožení, že na ně budou mířit žaloby za miliardy,“ myslí si.
21.05.2021 06:10 |

podobné články

MeSES: Možné scénáře vývoje a doporučení pro střednědobý horizont

 
Mezioborová skupina MeSES dnes zveřejnila přehled možných scénářů vývoje epidemie covid-19 pro období příštích dvou až tří měsíců a sérii doporučení, jak se na tento možný vývoj připravit.
25.06.2021 14:45 |

podobné články

Doporučení dali pozdě, vysvětlil Babiš zmatky se setkáváním lidí

 
Skupina MeSES kolem doktora Petra Smejkala musí svá doporučení dávat dřív, aby je měla k dispozici už vláda na svém jednání, a nepřicházet s nimi až ve chvíli, kdy vláda rozhodne. Řekl to v neděli premiér Andrej Babiš. Narážel tak na situaci, kdy vláda v pondělí schválila setkávání 10 lidí uvnitř a 20 venku, což následně kritizoval ministr zdravotnictví Petr Arenberger s odvoláním právě na skupinu MeSES.
11.04.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23829 článků)

Proč Arenberger odstřihl Smejkalův tým MeSES? Šéf lékařů nechápe, politolog zmínil rivalitu

 
Nepochopitelné. Tak hodnotí ukončení spolupráce s týmem MeSES, který ministerstvu zdravotnictví nezištně pomohl v době největší kovidové krize, prezident České lékařské komory Milan Kubek pro Blesk Zprávy. Politolog Jan Kubáček si myslí, že pro ministra Petra Arenbergera (za ANO) by bylo výhodnější, kdyby si skupinu ponechal a nedělal si z ní konkurenci. MeSES se ve středu na další spolupráci dohodla s kraji, informoval jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS).
19.05.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (505 článků)

MeSES odmítá kritiku od lékařů: Potřebujete nás, jinak budete sčítat oběti

 
Smejkalův poradní orgán pro epidemické situace čelí ostrému útoku. Dvanáct známých lékařů se vzbouřilo. Skupina MeSES podle nich rozhoduje o celostátních restrikcích a opatřeních, ale zároveň prý nenese žádnou odpovědnost a odsouvá na vedlejší kolej samotného ministra. Taková kritika se neobešla bez odpovědi. MeSES přešel do protiútoku. „Potřebujete nás, jinak budete zase sčítat oběti a škody!“ padlo.
16.05.2021 07:00 |

podobné články

Dohady o testování: V červnu skončit nemůže, varuje vládu Smejkal. Ve školách chce pokračovat i v září

 
Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) chce doporučit vládě pokračovat s testováním na covid-19 ve firmách i od 1. července dál. Týkat by se mělo lidí, kteří se vracejí z dovolené. V Otázkách Václava Moravce v České televizi se na tom shodli hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal a viroložka Ruth Tachezy, kteří jsou členy MeSES. Preventivní testování by podle nich nemělo skončit na konci června, jak se s tím zatím počítá. Od září by se podle MeSES měly opět testovat i děti ve školách.
16.05.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (974 článků)

MeSES odmítá kritiku od lékařů: Potřebujete nás, jinak budete sčítat oběti

 
Smejkalův poradní orgán pro epidemické situace čelí ostrému útoku. Dvanáct známých lékařů se vzbouřilo. Skupina MeSES podle nich rozhoduje o celostátních restrikcích a opatřeních, ale zároveň prý nenese žádnou odpovědnost a odsouvá na vedlejší kolej samotného ministra. Taková kritika se neobešla bez odpovědi. MeSES přešel do protiútoku. „Potřebujete nás, jinak budete zase sčítat oběti a škody!“ padlo.
16.05.2021 22:10 |

podobné články

Potůček (ČSSD): Desatero důvodů, proč nevolit ODS

 
V celostátních denících vycházejí půlstránkové inzeráty s nadpisem „Desatero důvodů, proč volit ODS.“To desatero jsem trochu rozvedl.
11.10.2012 09:05 |

podobné články

MeSES: Doporučení pro opatření v homogenních kolektivech

 
Toto stanovisko se opírá o závěry existujícího výzkumu a doporučení mezinárodních organizací s ohledem na současnou situaci epidemie covid-19 v Česku. Doporučení vychází také ze zkušeností v jiných zemích a z expertních odhadů.
06.06.2021 16:15 |

podobné články

Babiš si zkouší usmířit naštvané sportovce. A Čechy podle něj čeká každoroční očkování

 
Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) dává svá doporučení ministru zdravotnictví pozdě. Není to úplně chyba, ale vláda tomu musí dát jiná pravidla. V neděli to řekl premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém pravidelném projevu na sociálních sítích. Uvedl to v souvislosti s tím, že vláda původně 6. dubna schválila od nadcházejícího pondělí možnost setkávání deseti lidí uvnitř a 20 lidí venku. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) však v pátek oznámil, že na základě nesouhlasu MeSES navrhne vládě zpřísnit pravidlo pro setkávání na dva lidi venku i uvnitř. Babiš v neděli vpodvečer zasedl k jednání se zástupci sportovních svazů, uvedla CNN Prima News, ty požadují úpravu pravidel. A šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička ještě věří v obrat.
11.04.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23829 článků) , Petr Prima (55 článků)

Hlavně neříkejte, že nic nezavedete. Čísla klesají, Smejkal a spol. radí dál

 
Mezioborová poradní skupina pro epidemické situace MeSES vydala prohlášení, ve kterém shrnula možný vývoj situace kolem covidu v letních měsících a doporučení pro vládní elitu. Základem prý je zlepšit komunikaci. Klíčové je údajně proočkovat rizikové skupiny a být připraveni na případnou třetí dávku. Na odmítače doporučují experti zintenzivnit kampaň. A co je slabinou protiepidemických opatření? Přece nedostatečná kontrola. „A hlavně neříkejte, že nic nezavedete,“ varuje MeSES.
25.06.2021 20:30 |

podobné články

MeSES: K léčbě nemoci covid-19 monoklonálními protilátkami

 
Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) zveřejnila doporučení ohledně využití preparátů na bázi monoklonálních protilátek. Konkrétně se jedná o v ČR dostupný bamlanivimab společnosti Elli Lilly a o kombinaci casirivimab/imdevimab (nazývaný REGEN-CoV) od firmy Regeneron.
01.04.2021 21:10 |

podobné články

MeSES doporučuje sundat roušky ve třídách a kancelářích v bezpečných okresech

 
Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) v pátek vydala doporučení, podle kterého by v regionech s nízkým výskytem nákazy koronavirem nemusela pokračovat povinnost nosit ochranu dýchacích cest v homogenních kolektivech, jako jsou školní třídy, kanceláře nebo dílny. V okresech s nízkou incidencí by se také už nemuselo plošně testovat ve firmách a školách.
04.06.2021 21:30 |

podobné články

Praha: Krizový štáb schválil na zítra desatero pro cestující

 
Krizový štáb hl. m. Prahy dnes schválil desatero pro cestující na čtvrteční den. „Je to deset rad - doporučení, jak se chovat během stávky,“ uvedl první náměstek primátora Karel Březina.
15.06.2011 18:50 |

podobné články

Desatero pražského magistrátu proti koronaviru: Nechat se očkovat, vyhýbat se lidem - co dál?

 
Situace ohledně koronaviru v hlavním městě už zdaleka není tak růžová, jako byla zhruba před měsícem. Magistrát proto ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí vydal desatero doporučení k prevenci onemocnění covid-19. Ač je určeno především seniorům a chronicky nemocným, vzít si z něj může každý to „svoje.“
07.08.2020 15:15 |

podobné články