Článek

Mensa má nového a zcela nečekaného člena. Jsou mu tři roky

 
Nejstarší a největší organizace sdružující lidi s vysokým inteligenčním kvocientem má nového a zcela nečekaného člena – její britská pobočka přijala teprve tříletého chlapce malajsijského původu Muhammada Haryze Nadzima. Ve Stanfordově-Binetově testu získal 142 bodů. Jak řekla jeho matka Nur Anira Asyikinová, malý předškolák má percentil v intelektovém pásmu 99,7 procenta.
05.02.2020 13:45 |

podobné články

Podobné články

Mensa ČR udělila Čestné uznání MUDr. Františku Koukolíkovi, DrSc., FCMA

 
Neuropatolog MUDr. František Koukolík, DrSc, FCMA se stal dalším nositelem Čestného uznání Mensy ČR. Tím Mensa každoročně oceňuje osobnosti ze všech oblastí společenského.
26.06.2012 11:40 |

podobné články

Osobnosti: František Koukolík (5 článků)

Geniální dítě (4) má IQ 154: Chlapec už se stal členem Mensy!

 
Tomuto roztomilému malému klučinovi jsou teprve čtyři roky, jmenuje se Izaak Miller, pochází z anglického Cheshuntu a má pořádně pod čepicí. Jeho IQ je 154, umí psát v angličtině, řečtině a arabštině. A už se chystá na ruštinu! Zároveň je tak chytrý, že ho vzala do svých řad Mensa.
01.06.2020 15:00 |

podobné články

Marine Le Penová získala nečekaného příznivce. Není to vtip

 
Šéfka Národní fronty Marine Le Penová získala velmi nečekaného příznivce. Podporu její straně vyjádřil jeden z nejznámějších francouzských islamistů Omar Diaby, který stojí v čele syrské odnože al-Káidy. Více informací přináší britský deník The Telegraph.
31.05.2016 07:55 |

podobné články

Dívka měla mrtvý mozek a chtěli ji odpojit od přístrojů. Pak se ale stalo něco nečekaného!

 
Sam Hamming (22) měla velmi vážnou nehodu, po které upadla do kómatu. Bylo to tak vážné, že ji chtěli rodiče odpojit od přístrojů. Když se to chystali udělat, stalo se něco nečekaného.
02.10.2016 09:35 |

podobné články

Dominika v koncích: Výhrůžky smrtí a vydíraní Tima! Udělala něco nečekaného

 
Má nervy nadranc! Dominika Gottová (46) velmi těžce snáší, že za ní o víkendu do Česka přiletěl stále ještě její manžel, finský muzikant Timo Tolkki (53). Jeho cíl: potřebuje peníze a nejlépe, aby se k němu manželka vrátila. Nejstarší dcera Karla Gotta (†80) oboje odmítá, Timo jí proto začal hrozit sebevraždou. Na to konto jí povolily nervy a rozhodla se udělat něco nečekaného.
20.01.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (5920 článků) , Timo Tolkki (138 článků) , Dominika Gottová (367 článků)

Opuštěná stanice lanovky v Turecku přilákala nečekaného návštěvníka

 
Podobně jako v řadě států po celém světě přijalo i Turecko různá opatření, která mají zabránit šíření koronavirové infekce v zemi. Všechny turistické lokality zůstaly liduprázdné poté, co vláda v pátek vyhlásila dvoudenní zákaz vycházení. Opuštěná stanice lanovky v Burse tak v sobotu přilákala nečekaného návštěvníka, který by tam za běžného provozu nevlezl. Na nástupišti do kabinek se totiž objevil medvěd, informovala agentura Reuters.
13.04.2020 11:50 |

podobné články

Jste stejně CHYTŘÍ jako GENIÁLNÍ DĚTI? Zkuste si testy!

 
Letošního ročníku Logické olympiády 2010, kterou uspořádala organizace Mensa ČR sdružující inteligentní lidi, se zúčastnilo 200 finalistů z celé České republiky. Ti se postupně probojovali do celostátního kola, které se uskutečnilo v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR v pondělí.
22.11.2010 18:25 |

podobné články

O titul mladého génia se utká přes dvacet tisíc zájemců

 
Rekordní počet žáků a studentů se zúčastní letošního ročníku logické olympiády, kterou již počtvrté pořádá Mensa ČR. Aktuálně je zaregistrováno 21 100 zájemců a stále jich přibývá. Registrace končí již tento týden.
29.09.2011 11:05 |

podobné články

Logickou olympiádu letos podpořila nadace manželů Kellnerových

 
Mensa ČR letos zahájila již pátý ročník tradiční Logické olympiády pro přemýšlivé děti a mládež z celé České republiky. Letošní ročník však vůbec poprvé podpořila Nadace The Kellner Family Foundation a osmileté gymnázium Open Gate. Logická olympiáda 2012 je realizovaná také s podporou Nadace OKD.
04.09.2012 15:10 |

podobné články

Mrkněte, jak božská Sharon Stone vrávorala na jachtě v rudé róbě a laškovala s fotografy

 
Světem léta kolovaly zvěsti, že inteligenční kvocient Sharon Stone  (56) dosahuje 148 bodů a že je členkou organizace Mensa sdružující výjimečně inteligentní jedince. Až v roce 2002 herečka přiznala, že se jednalo o výmysl, který o sobě začala šířit sama. Zázračně geniální tak Sharon sice není, ale zato zázraky umí udělal sama se sebou. Zatímco na ulici byste kolem ní možná prošli bez povšimnutí, večer by vám její krása vyrazila dech.
21.06.2014 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Sharon Stone (284 článků)

Školačka (12) má maximální IQ 162! Je chytřejší než Einstein!

 
Je jí pouhých 12 let, přesto je už teď chytřejší než Albert Einstein (†76) či Stephen Hawking (73). Britská školačka Lydia Sebastian získala v IQ testech organizace Mensa maximální možný počet 162 bodů, zatímco zmínění geniální fyzici dosáhli ve své době v totožném testu o 2 body méně.
23.09.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Albert Einstein (85 článků) , Stephen Hawking (108 článků)

Na Pedagogické fakultě UK se konalo finále školní ligy v matematické hře Abaku

 
V pondělí 12. června proběhlo na Pedagogické fakultě finále 5. ročníku celostátní školní ligy v matematické hře Abaku. Soutěž pořádala společnost Abaku a Mensa ČR ve spolupráci s katedrou matematiky a didaktiky matematiky Pedagogické fakulty UK. Patronaci nad soutěží letos převzal děkan Pedagogické fakulty UK, profesor Michal Nedělka.
15.06.2017 12:30 |

podobné články

Když se zrodí talent: ANEB dvacetiletý tanečník a ilustrátor v jednom

 
Zdá se, že se ničeho nebojí. Dvacetiletý kluk z Dolních Břežan pokořil Eurovizi jako tanečník a teď ho čeká vlastní výstava. Kristián Mensa alias Mr. Kriss vymyslel grafický styl Smart Art a když tančí, zdá se, jakoby byl z gumy. Krisse můžete potkat v červenci na tanečním festivalu KoresponDance, kde bude mít vlastní workshop.
03.07.2018 00:05 |

podobné články

Hrvol (Severočeši Most): Vyzýváme k rezignaci na mandát člena zastupitelstva. Jmenovitě...

 
Hnutí Severočeši Most s ohledem na události z posledních dní, které se týkaly korupční kauzy uplácení člena Zastupitelstva města Mostu, vyzývá zástupce politických stran ANO 2011, KSČM a SMM, kteří se přímo podíleli na tomto nepřípustném jednání, tzn. zastupitele Adolfa Sigmunda (KSČM), Jana Syrového (SMM) a Ing. Jana Schillera (ANO 2011) a rovněž i organizátory celé této akce z jednotlivých poslaneckých klubů KSČM, SMM a ANO 2011, aby ihned rezignovali na svůj mandát člena Zastupitelstva města Mostu.
23.09.2015 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Syrový (2 články)

ALDP přijala nového člena a obměnila vedení

 
Sedmá valná hromada Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků, která se uskutečnila na začátku prosince v Praze, odsouhlasila přijetí nového člena – společnost LESOŠKOLKY s.r.o., která se tak stala jedenáctým členem lesnické sekce ALDP.
09.12.2015 12:01 |

podobné články

Vína originální certifikace Znojmo mají nového člena

 
Spolek VOC Znojmo má nového člena. Osmnáctým členem se stalo Vinařství Josef Kořínek z Hnanic. VOC Znojmo, první apelační systém u nás, je tak pořád spolek vína originální certifikace s největším počtem členů. V první řadě je však samozřejmě na místě kvalita.
28.12.2015 09:21 |

podobné články

Andrea Verešová své nejbližší miluje! Nedávno oznámila příchod nového člena rodiny

 
Andrea nedávno potvrdila na sociálních sítích příchod nového člena rodiny. Jeho jméno je Josefínin neboli "Finn". Je to štěňátko australského ovčáka, které vypadá jako roztomilý plyšák. Andrea také přiznala, že i když je Finn jejich první pejsek, možná není poslední.
30.08.2017 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Verešová (1287 článků) , Andrea Finn (3 články)

Dozorčí rada DPP bude volit nového člena představenstva

 
Dozorčí rada pražského dopravního podniku (DPP) bude v úterý odpoledne volit nového člena představenstva. O pozici se uchází slovenský manažer Matej Augustín, kterého navrhne klub Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN). ČTK to v pondělí sdělila mluvčí klubu Šárka Kuželová.
02.12.2019 19:05 |

podobné články

Dozorčí rada pražského dopravního podniku bude volit nového člena představenstva

 
Dozorčí rada pražského dopravního podniku (DPP) bude v úterý odpoledne volit nového člena představenstva. O pozici se uchází slovenský manažer Matej Augustín, kterého navrhne klub Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN). ČTK to dnes sdělila mluvčí klubu Šárka Kuželová. Členové dozorčí rady za Prahu sobě a Piráty volbu nepodpoří. Augustín v minulosti vedl slovenskou státní železniční společnost Cargo Slovakia a působil i jako hlavní státní poradce na slovenském úřadu vlády.
02.12.2019 20:20 |

podobné články