Článek

Měl tam jet. Neměl. Češi se na Vystrčilově cestě neshodnou

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) trvá na tom, že jeho cesta na Tchaj-wan byla úspěšná, protože otevřela velký potenciál. Zdá se však, že Češi se na hodnocení cesty Vystrčila neshodnou. Průzkum ukazuje, že společnost je v hodnocení této cesty rozdělena takřka přesně půl na půl.
11.09.2020 17:00 |

podobné články

Podobné články

Klasika Jet Set Radio se objeví na PC, XBLA a PSN

 
Stará známá klasika Jet Set Radio, která vyšla na Dreamcastu v roce 2000, se vrátí. Jet Set Radio vyjde ve vylepšené "HD" verzi ještě letos v létě na Xbox Live Arcade, PC a PlayStation Network, jak na svém blogu oznámila Sega. Pokud vám Jet Set Radio nic neříká, tak se ve hře připojíte k pouličnímu gangu GGs ve futuristické verzi Tokia. Právě tam budete bojovat...
28.02.2012 18:30 |

podobné články

Čínský velvyslanec k Vystrčilově cestě: Těla některých lidí vkročila o 21. století, ale jejich mysl zůstala ve studené válce

 
Čínský velvyslanec v ČR Čang Ťien-min nevidí důvod, proč by Čína a Česká republika trvaly na ničení vzájemných vztahů, které jsou v zájmu lidu obou zemí. Uvedl to v rozhovoru s ČTK na téma plánované cesty předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan. Někteří lidé podle něj nezohledňují fakta a považují ideologii a politické účely za základy všeho. Vystrčila k cestě motivovala hospodářská spolupráce, ale i nedostatečná reakce českých nejvyšších politiků na čínský tlak.
27.06.2020 14:30 |

podobné články

Čínský velvyslanec k Vystrčilově cestě: Těla některých lidí vkročila do 21. století, ale jejich mysl zůstala ve studené válce

 
Čínský velvyslanec v ČR Čang Ťien-min nevidí důvod, proč by Čína a Česká republika trvaly na ničení vzájemných vztahů, které jsou v zájmu lidu obou zemí. Uvedl to v rozhovoru s ČTK na téma plánované cesty předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan. Někteří lidé podle něj nezohledňují fakta a považují ideologii a politické účely za základy všeho. Vystrčila k cestě motivovala hospodářská spolupráce, ale i nedostatečná reakce českých nejvyšších politiků na čínský tlak.
27.06.2020 14:35 |

podobné články

Češi potřebují euro, říká ČSSD. Kdy? Experti se neshodnou

 
Experti jednotlivých stran se neshodnou – někdo by rád euro přijal dříve, někdo to nechává na později, jiný vůbec. Podle Milana Štěcha z ČSSD Česko euro potřebuje, premiér Sobotka tvrdí, že je na čase bavit se o termínu, kdy se tak stane. Blesk.cz oslovil kandidáta na ministra financí Ivana Pilného (ANO) i ekonomické odborníky opozičních stran, jak tuto situaci vidí oni.
19.05.2017 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Ivana (34 článků)

Štěch míří do důchodu. Přesto ještě pronesl v ČT pár slov k Vystrčilově cestě na Tchaj-wan

 
Senátoři zítra rozhodnou o novém vedení horní komory Parlamentu na příští dva roky. V čele by měl podle dohod jednotlivých frakcí zůstat Miloš Vystrčil z ODS. Vládní sociální demokracie nebude mít po prohře v letošních volbách v užším vedení žádné zastoupení. Místo po Milanu Štěchovi, který se po téměř 25 letech do Senátu neprobojoval, zůstane neobsazené. A právě se Štěchem hovořila v pořadu Interview ČT24 moderátorka Světlana Witowská.
10.11.2020 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (772 článků) , Světlana Witowská (333 článků)

VIDEO PRO ODVÁŽNÉ: Zvládli byste jet autem po takové cestě?

 
Nadáváte na rozbité a nebezpečné silnice v Česku? Pak se podívejte na úžasné video z hor v Turecku. Jet po takovéto cestě znamená opravdu velkou odvahu. A hned zjistíte, že se nevyplatí mít otevřené okno...
14.11.2013 14:36 |

podobné články

Přijmout euro? Politici se neshodnou, proti je Babiš i ODS

 
Další metou by pro Českou republiku měl být vstup do eurozóny a přijetí eura, prohlásila v neděli nová šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Politici se ale v tomto tématu neshodnou. Proti přijetí eura se staví jak vládní ANO, tak i druhá nejsilnější partaj ve Sněmově ODS.
25.11.2019 14:30 |

podobné články

Poslanci zrušili čínskou misi. „Jet ve třech je nesmysl,“ říká Birke

 
Odmítnutí návštěvy Číny ze strany českých poslanců snad nezanechá žádnou diplomatickou skvrnu na česko-čínských vztazích. Doufá v to poslanec ČSSD Jan Birke, který se dnes sejde se zástupci čínské ambasády, aby se jim omluvil za neuskutečněnou neoficiální cestu. Řada poslanců jet odmítla, do Číny by se tak vydali pouze tři. „Slušně se omluvím, jet ve třech lidech je nejen nedůstojné vůči hostitelům, ale i nesmysl,“ řekl dnes ČTK Birke.
14.08.2018 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (43 článků)

„Zemanovi to vyhovuje?“ Moravec rozjel vlastní teorii. Putin, Bělorusko a české neziskovky

 
V první hodině Otázek Václava Moravce proti sobě zasedli předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Hamáček ocenil práci českých neziskových organizací v Bělorusku a popsal, o co všechno teď v Bělorusku jde. Moravec rýpl do prezidenta Zemana: „Není to tak, že prezidentovi republiky vlastně vyhovují autoritativní režimy?“ zeptal se. Dostalo se mu dvou odpovědí. Hamáček s Vystrčilem se do sebe poté pořádně pustili kvůli Vystrčilově cestě na Tchaj-wan.
16.08.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2590 článků) , Václav Moravec (624 článků) , Miloš Zeman (24966 článků)

KSČM vyzvala Petříčka, aby kvůli Vystrčilově cestě odstoupil, nebo se jasně distancoval

 
Výkonný výbor KSČM v pátek vyzval ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD), aby v souvislosti s cestou předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan odstoupil z funkce, či se od cesty jednoznačně z pozice šéfa české diplomacie distancoval. Petříček na výzvy KSČM reagovat nehodlá.
04.09.2020 11:20 |

podobné články

Europoslanec David o Vystrčilově cestě na Tchaj-wan: Efekt minimální, škody nedozírné

 
Europoslanec Ivan David zvolený za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury se pustil do předsedy Senátu Miloše Vystrčila. Svou cestou na Tchaj-wan prý předseda Senátu způsobil nedozírné škody...
06.09.2020 18:25 |

podobné články

Osobnosti: David Svoboda (214 článků) , Ivan Ivan (1744 článků) , David David (666 článků) , David David (497 článků)

Jiří Paroubek: Pravé důvody Vystrčilovy cesty na Tchaj-wan

 
Včera již byla v Brně vyplakátována debata s předsedou Senátu Vystrčilem (a také s předsedou ODS Fialou), na 24. září v Brně. Název debaty je "Cesta na Tchaj-wan (červeným velkým písmem) a česká zahraniční politika" (menším modrým písmem). Tedy zhruba týden před krajskými a senátními volbami si Brňané vyslechnou, co si mají myslet o Vystrčilově cestě na Tchaj-wan.
08.09.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3991 článků)

Orbán a Radičová se stále neshodnou v otázce dvojího občanství

 
Maďarský premiér Viktor Orbán se v úterý v rámci státní návštěvy Slovenska sešel s předsedkyní slovenské vlády Ivetou Radičovou, píše webový portál deníku Sme. Ze setkání vyplynulo, že Bratislava a Budapešť se v otázce dvojího občanství stále neshodnou.
14.12.2010 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (125 článků)

ODS a Věci veřejné se neshodnou na ministerstvu vnitra

 
ODS a Věci veřejné se při nynější vládní krizi stále neshodnou na tom, koho dosadit do čela ministerstva vnitra. Občanští demokraté chtějí nestraníka kvůli 'odstřižení' vnitra od bezpečnostní agentury ABL, VV trvají na svém kandidátovi.
17.04.2011 13:15 |

podobné články

Poslanci se na podobě balíčku neshodnou ani dnes, tvrdí Stanjura

 
Poslanecký klub ODS zasedl ve středu ráno k dalšímu jednání o vládním daňovém balíčku, proti němuž se staví šestice občanských demokratů. Na konečné podobě zákona se však nejspíš ani tentokrát poslanci neshodnou. Novinářům to před ranním jednáním řekl šéf klubu Zbyněk Stanjura. Poslanci podle něj pouze oznámí, jaké změny v balíčku chtějí navrhnout.
24.10.2012 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (290 článků)

Získá Rusnokova vláda důvěru poslanců? Sázkaři se neshodnou

 
Sázkové kanceláře se neshodnou, zda nová vláda Jiřího Rusnoka získá důvěru poslanců. Společnost Unibet předpokládá, že kabinet ve Sněmovně uspěje. Na tuto možnost vypsala kurz 1,72:1 a na nezískání důvěry vypsala vyšší kurz 2:1. Konkurenční Fortuna sázení na vznikající kabinet uzavřela už v pátek a favorizovala naopak možnost, že kabinet důvěru poslanců nedostane.
07.07.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1890 článků)

ČSSD, ANO a KDU se zřejmě neshodnou na církevních restitucích

 
Možní koaliční partneři ČSSD, ANO a KDU-ČSL se neshodnou v názoru na církevní restituce. Zatímco sociální demokraté restituce dlouhodobě kritizují a chtějí snížení plateb státu, ANO ani lidovci nechtějí restituce znovu otevírat. Místopředsedkyně ANO Věra Jourová dnes novinářům řekla, že s programem lidovců vidí hnutí shodu ve zhruba 80 procentech, s ČSSD asi v 60 procentech.
08.11.2013 15:26 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (477 článků)

Předsedové stran se zatím na eurokomisaři neshodnou

 
Předsedové českých stran, které se po víkendových volbách dostaly do Evropského parlamentu, se zatím neshodnou na jméně jednotného kandidáta, kterého navrhnou jako budoucího eurokomisaře. Vyplynulo to z pondělní debaty sedmi předsedů v pořadu Hydepark České televize.
26.05.2014 22:15 |

podobné články

Kdo může za řeckou katastrofu? Analytici se neshodnou

 
Řecku dochází čas i peníze a dohoda s mezinárodními věřiteli je stále v nedohlednu. Požadavky na reformy Řekové odmítají, bez nich ale věřitelé nepomohou. Komentátoři a ekonomové se ale neshodnou, kdo za současnou patovou situací stojí. Vláda svým kličkováním, nebo nerealistické požadavky věřitelů?
07.06.2015 12:36 |

podobné články