Článek

Mečl (ČSSD): Podporuji do čela strany Honzu Hamáčka

 
Jan Hamáček získal na krajské konferenci v Liberci čtvrtou nominaci na post předsedy ČSSD.
11.01.2019 12:41 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2799 článků)
Podobné články

Mečl jde do čela pražského vrchního státního zastupitelství

 
Vrchní státní zastupitelství v Praze povede od pondělí dočasně náměstek nejvyššího státního zástupce Stanislav Mečl. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) vyhověl návrhu šéfa žalobců Pavla Zemana, uvedla v pátek mluvčí ministerstva Tereza Palečková. Funkci Mečl přebírá po Vlastimilu Rampulovi, kterého ministr v polovině října s konečnou platností odvolal.
04.11.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2120 článků) , Jiří Pospíšil (2120 článků) , Jiří Zeman (1289 článků)

Mečl začal propouštět na státním zastupitelství

 
Nový (dočasný) šéf Vrchního státního zastupitelství Stanislav Mečl začal s personálními změnami. Mečl nahradil Vlastimila Rampulu, kterého odvolal ministr spravedlnosti.
15.11.2011 19:35 |

podobné články

Schůzky s Janouškem jako "polibek smrti". Mečl chce vyhodit náměstka

 
Vrchní státní zástupce Stanislav Mečl vyzval k rezignaci svého náměstka Libora Grygárka kvůli schůzkám s lobbistou Romanem Janouškem, o nichž informovala média. Mečl zjistil, že v době, kdy měl jeho náměstek na starosti úsek trestního řízení, mělo vrchní státní zastupitelství pět případů, které se vztahovaly k vlivnému podnikateli. Grygárek se podle Mečla ke své možné rezignaci vyjádří v úterý.
05.12.2011 18:15 |

podobné články

Mečl: Tihle pomalu řešili MUS. Rampula, Grygárek, Letko a Kratochvílová

 
Vrchní státní zástupce v Praze Stanislav Mečl trvá na tom, že náměstek Libor Grygárek mu oznámil, že je připraven rezignovat na svoji funkci. Figuruje totiž v kauze Mostecké uhelné. Pokud nerezignuje, Mečl ho pravděpodobně odvolá.
12.12.2011 23:05 |

podobné články

Bezpečnostní prověrka chybí Bradáčové i Mečlovi. Mečl přitom tajné dokumenty četl

 
Vyšlo na povrch, že ústecká státní žalobkyně Lenka Bradáčová ani náměstek nejvyššího státního zástupce Stanislav Mečl nemají speciální prověrku, která by jim dovolovala nahlížet do spisů s označením “tajné”. Mečl přitom už v minulosti pražské Vrchní státní zastupitelství vedl.
22.06.2012 18:45 |

podobné články

Brutální vražda u Bitozevsi: Honzu (†19) nejdřív umlátili basebalkou a pak ho rozsekali mačetou

 
Brutálně a podle všeho zcela zbytečně umučili devatenáctiletého Honzu údajně dva mladí kickboxeři. Jeho tělo našli u Bitozevsi letos v lednu. Nyní dvěma obviněným vrahům hrozí až výjimečný trest. Honzu měli totiž zabít obzvláště trýznivým způsobem za pomocí basebalky a mačety...
13.10.2018 20:15 |

podobné články

Mečl vystřídal Rampulu v čele pražských žalobců, zatím dočasně

 
Do čela Vrchního státního zastupitelství v Praze byl jmenován Stanislav Mečl. Vedením úřadu byl pověřen do konce ledna 2012. Ve funkci nahradí Vlastimila Rampulu, kterého na návrh nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana odvolal ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS).
07.11.2011 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2120 článků) , Jiří Pospíšil (2120 článků) , Jiří Zeman (1289 článků)

Šéfžalobce Mečl má problém s náměstkem. Nechce rezignovat

 
Spor mezi Vrchním státním zástupcem v Praze a jeho náměstkem pokračuje. Poté, co v pondělí nový šéf pražských žalobců Stanislav Mečl vyzval Libora Grygárka k rezignaci za styky s lobbistou Romanem Janouškem, přišla ze strany podřízeného odmítavá reakce.
06.12.2011 12:50 |

podobné články

Bývalá mluvčí žaluje Vrchní státní zastupitelství kvůli tomu, že jí Mečl vypověděl smlouvu

 
Bývalá mluvčí Vrchního státního zastupitelství v Praze (VSZ) Irena Válová podala k Obvodnímu soudu pro Prahu 4 žalobu kvůli výpovědi ze strany Stanislava Mečla, dočasně pověřeného vedením VSZ. Domáhá se jí zaplacení ušlé mzdy. Mečl podle ní není řádně a zákonně jmenovaným vrchním státní zástupcem, a nebyl tedy oprávněn vypovědět jí smlouvu. Válová považuje výpověď za neplatnou. Nynější mluvčí VSZ Iva Vojtková k tomu ČTK řekla, že Mečlovy kroky ve funkci nelze zpochybňovat.
21.02.2012 11:50 |

podobné články

Mečl: Švýcarsko nás kvůli MUS urgovalo třikrát

 
Nový Vrchní státní zástupce Stanislav Mečl poskytl rozhovor serveru iHNED.cz. Švýcarská strana prý Českou republiku kvůli 12 miliardám korun z Mostecké uhelné oslovila poprvé v květnu 2010.
17.11.2011 19:55 |

podobné články

Švýcaři udělali všechno, co se dalo, říká Mečl o Mostecké uhelné

 
Švýcarská strana udělala pro Českou republiku v kauze Mostecké uhelné všechno, co mohla. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz to uvedl vrchní pražský šéf žalobců Stanislav Mečl s tím si větší vstřícné kroky představit nedovede.
20.11.2011 18:55 |

podobné články

Mečl začal s čistkami mezi podřízenými. Kvůli Mostecké uhelné

 
Vrchní státní zástupce v Praze Stanislav Mečl dostal analýzu toho, zda jeho úřad pochybil v případě Mostecké uhelné. A spustil čistku. Odporoučet se muselo už několik podřízených, kteří měli případ na starosti.
29.11.2011 09:35 |

podobné články

Šéf pražských žalobců vyzval svého náměstka Grygárka k rezignaci

 
Pověřený vrchní státní zástupce Stanislav Mečl vyzval svého náměstka Libora Grygárka k rezignaci. Mečl si ověřil, že Grygárkův úsek se v celkem pěti případech zabýval aktivitami kolem vlivného pražského podnikatele Romana Janouška, se kterým měl udržovat Grygárek osobní kontakty. Podle Mečla je neúnosné, aby za těchto okolností Grygárek nadále zastával svou funkci.
05.12.2011 18:30 |

podobné články

Náměstek se scházel s lobbistou a měl by rezignovat, říká žalobce

 
Vrchní státní zástupce Stanislav Mečl vyzval k rezignaci svého náměstka Libora Grygárka kvůli jeho soukromým schůzkám s lobbistou Romanem Janouškem. Nepovažuji schůzky, o kterých informovala média, za slučitelná s výkonem funkce, Grygárek se k tématu vyjádří v úterý, uvedl v pondělí Mečl.
05.12.2011 18:55 |

podobné články

Mečl: Grygárek mi řekl, že skončí. Grygárek: Nesmysl, je to mečlovina

 
Náměstek vrchního státního zastupitelství v Praze Libor Grygárek se podle slov pověřeného šéfa pražských žalobců Stanislava Mečla rozhodl rezignovat. Měl to podle něj zdůvodnit negativní kampaní vůči své osobě. Právu to Mečl potvrdil s tím, že s ním o tom v pondělí ráno hovořil. Sám Grygárek ale večer uvedl, že v rozhovoru s Mečlem žádná slova o rezignaci nepadla.
12.12.2011 19:40 |

podobné články

Můj náměstek rezignuje, tvrdí Mečl. Grygárek to ale odmítá

 
Libor Grygárek, náměstek vrchního státního zástupce v Praze, možná rezignuje. Informoval o tom dočasný šéf Stanislav Mečl. Posléze ale Grygárek v médiích popřel, že by podal rezignaci.
12.12.2011 19:55 |

podobné články

Mečl se obrátil na policii. Nechá si prověřit žalobce kvůli MUS

 
Šéf Vrchního státního zastupitelství v Praze (VSZ) Stanislav Mečl se obrátil na policii kvůli postupu žalobců v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS). Předal policistům výsledky vnitřní kontroly, aby vyhodnotili, zda nejde o podezření ze spáchání trestného činu. Informovala o tom mluvčí VSZ Iva Vojtková.
04.01.2012 19:15 |

podobné články

Pospíšil navrhne odvolání státních zástupců kvůli MUS, potvrdil Mečl

 
Stanislav Mečl podporuje krok ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, který podal čtyři kárné žaloby kvůli Mostecké uhelné. Prvotní pochybení prý bylo na vrchním státním zastupitelství v Praze. Podle Mečla může dojít až k odvolání všech čtyřech.
05.01.2012 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2120 článků) , Jiří Pospíšil (2120 článků)

Mečl zatím zůstane v čele vrchního státního zastupitelství. Osvědčil se

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil zatím ponechá ve funkci šéfa Vrchního státního zastupitelství v Praze "prozatimního" Stanislava Mečla. Mečl prý pracuje efektivně a dobře, a proto si zaslouží v úřadě zůstat.
22.01.2012 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2120 článků) , Jiří Pospíšil (2120 článků)