Článek

Mechanická galaxie ve virtuální realitě. Signal festival představil první stálé instalace

 
Organizátoři Signal festivalu ve střede vůbec poprvé představili 6 trvalých instalace, které se nachází v ulicích pražského Karlína. Jsou vytvořené v rozšířené realitě, spatřit je tedy lze pouze skrze chytrý telefon, do kterého je třeba nainstalovat speciální aplikaci. Umělci i organizátoři zároveň upozorňují, že na rozdíl od klasického programu Signal festivalu, jsou tyto instalace nejlépe k vidění za denního světla.
07.10.2021 06:55 |

podobné články

Podobné články

Signal festival se vrací do pražských ulic. Novinkou budou díla v rozšířené realitě

 
Signal festival se po dvouleté odmlce vrací zpět do pražských ulic. Kromě 3 klasických festivalových tras se mohou návštěvníci těšit i na zcela unikátní 4. trasu, která celá bude k vidění v rozšířené neboli augmentované realitě. Digitální díla budou k vidění pouze pomocí speciální aplikace v chytrých telefonech a navíc během dne, což je pro Signal hodně netradiční. Festival bude probíhat od čtvrtka 14. do neděle 17. října v ulicích Starého Města, Karlína a.poprvé se rozšíří také do Holešovic.
07.09.2021 13:25 |

podobné články

Maják Krištofa Kintery se rozsvítí na Petříně: Instalace nahradí zrušený Signal festival

 
Festival světla Signal, který pořadatelé na poslední chvíli zrušili v reakci na opatření proti koronaviru, v původně plánovaný den jeho zahájení rozsvítí instalace Krištofa Kintery. Ve čtvrtek 15. října v 19:00 Petřínskou rozhlednu promění na maják, který symbolizuje naději české kultury, sdělila za pořadatele Nikola Lörinczová. Festival tak zakončí týden aktivit Majáky české kultury, která začala v pondělí.
13.10.2020 17:15 |

podobné články

Díky Oculusu budete navštěvovat koncerty a kina ve virtuální realitě

 
Virtuální realita nám dává možnost navštívit mnohá místa a události, ke kterým bychom se normálně v reálném životě nedostali, a to z pohodlí našeho gauče. Oculus se poslední dobou snaží rozšířit hranice Riftu za videohry a obyčejná dema. Na konferenci Connect představil Oculus Venues, novou aplikaci a platformu, díky které budete moci navštívit akce a koncerty ve virtuální realitě.
22.10.2017 16:15 |

podobné články

Obří kupole na Kampě i sci-fi na náplavce. Takhle festival světla rozzáří Prahu

 
Do Prahy se již potřetí vrátí festival světla, jehož instalace vloni vidělo půl milionu lidí. Festival Signal se rovněž dostal do výběru britského deníku The Guardian, který ho zařadil mezi deset nejlepších světelných festivalů v Evropě. Podívejte se na instalace zahraničních a českých umělců, kteří rozsvítí od 15. do 18. října pražskou Kampu, Střelecký ostrov, letenské sady, náplavku, kostel svaté Ludmily nebo rozhlednu na Petříně.
06.10.2015 11:05 |

podobné články

Landscape festival stále oživuje Prahu! Kde objevíte poslední instalace?

 
Landscape festival, který oživil pražskou krajinu nedaleko centra, skončil 28. září. Přesto některé instalace ještě dnes v terénu zůstávají zachované a pořadatelé je nemají v plánu po nějakou dobu odstraňovat. Proč se tak rozhodli? O jaké instalace jde? A jak hodnotí architekti tříměsíční krajinářský počin?
09.10.2018 19:40 |

podobné články

Virtuální realita dokáže vyvolat empatii stejně jako skutečný zážitek

 
Virtuální realita působí na mozek jako skutečně zážitky. Ví se, že mozek zpracovává také záběry z televize či moderních technologií, jako by byl sám jejich svědkem. Virtuální realita imituje skutečné zážitky a na mozek člověka působí stejně, jako když je prožívá v reálném světě. To lze využít k podpoře empatie a prosociálního cítění a chování u lidí. Kupříkladu lidé, kteří zkusí být bezdomovcem ve virtuální realitě, pak daleko více soucítí s bezdomovci na ulici.
19.10.2018 15:30 |

podobné články

Festival světla přinese 20 projektů, některé zapojí i diváky

 
Za šest týdnů se do Prahy vrátí festival světla Signal, který loni patřil k nejatraktivnějším pražským kulturním akcím podzimu. Světelné instalace a videomappingy vidělo podle pořadatelů až čtvrt milionu lidí. Druhý ročník se bude konat od 16. do 19. října a mezi novinkami nabídne třeba interaktivní instalace, které budou barvy a světla měnit podle pohybu diváka.
02.09.2014 11:15 |

podobné články

Inspiraci našla ve vodáckém areálu v Troji. Instalace Jany (32) rozzáří v rámci Signal festivalu Vltavu

 
Jana Mercogliano (32) propadla kouzlu interaktivních technologií. Už několik let vytváří instalace, které často podtrhuje světelný náboj. Poprvé její tvorbu můžeme letos spatřit v rámci Signal festivalu. Svůj jedinečný Ne(u)klid přitom zasadila přímo do Vltavy. Jak se jí nápad zrodil v hlavě? A jak to u ní vypadá pár dní před dnem D?
09.10.2018 07:05 |

podobné články

VIDEO: Tisíce Pražanů v úžasu! Signal festival rozzářil metropoli

 
Signal festival ve čtvrtek odstartoval několikadenní nejen světelnou show. Tisíce Pražanů tak po setmění vyšly do ulic, aby spatřily nevšední interaktivní instalace, video-mapping i 3D tvorbu. Redakce Blesk.cz se vypravila první noc do terénu, aby zjistila, jak se nová místa a pojetí festivalu návštěvníkům líbí.
12.10.2018 07:25 |

podobné články

Kubera (ODS): Ve virtuální realitě

 
Taky jste někdy měli pocit, že jste se ocitli v totální virtuální realitě? Nemyslím situaci, kdy dostanete speciální brýle, jdete do 3D kina a kolem vás létají různé příšery. Myslím takovou tu situaci, kdy z vlastní zkušenosti víte, že něco je bílé, a najednou vám někdo začne vnucovat, že bílá je ve skutečnosti jen jiný odstín černé. Tak tohle jsem zažil před pár dny při čtení týdeníku Reflex.
02.05.2013 10:30 |

podobné články

Muž chce žít ve virtuální realitě. Nemá ale dostatek peněz

 
Britský umělec vybírá finanční prostředky, aby mohl strávit měsíc ve virtuální realitě. Chce ukázat, jak moderní technologie ovlivňují chování člověka.
21.11.2014 08:00 |

podobné články

Dnes šílenost, ale za pár let běžná realita: Takhle se pracuje s Windows ve virtuální realitě

 
Dokázali byste pracovat ve virtuální realitě? Můžete si to zkusit díky projektu Space. Zprostředkuje jakoby šest monitorů ve virtuálním prostoru. Pokud se zlepší rozlišení a propojení se skutečnou realitou, mohla by právě takto vypadat v nedaleké budoucnosti práce s počítačem. Microsoft i Google už na tom pracují.
22.07.2016 13:45 |

podobné články

Zbrusu nová čtvrť: Obyvatelé se díky virtuální realitě mohou budoucím Smíchovem projít už teď

 
Developerský projekt na Praze 5, tzv. Smíchov City, se po 14 letech plánování a příprav začne realizovat. Centrum architektury a městského plánování (CAMP), které provozuje Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, pro veřejnost v pondělí otevřelo výstavu, která developerský projekt představí veřejnosti. Návštěvníci se seznámí s historií i budoucností lokality a budou si ji moci prohlédnout i ve virtuální realitě.
20.11.2017 20:50 |

podobné články

Máma se opět setkala s dcerou (†7), která zemřela na leukémii. Vytvořili ji ve virtuální realitě

 
Smutek rodiče po zemřelém dítěti nelze popsat slovy. Jihokorejka Jang Ji-sung přišla v roce 2016 o dceru Najeon (†7) kvůli zákeřné leukémii. Nyní měla ojedinělou a dojemnou možnost se s ní opět setkat díky moderní technologii – virtuální realitě.
12.02.2020 22:35 |

podobné články

Divadlo až do domu. Brejlando nabízí inscenace ve virtuální realitě

 
Nasadit si 3D brýle a přesunout se z vlastního pokoje přímo na jeviště mezi herce. Nová služba Brejlando nabízí divadelní zážitek ve virtuální realitě. Autoři projektu tak přišli na způsob, jak lidem zpřístupnit kulturu i v době koronavirových omezení. Brýle si totiž mohou diváci zapůjčit domů. Službu, která zatím funguje pouze v Praze, připravilo Brainz Studios ve spolupráci s pražským magistrátem.
04.04.2021 10:50 |

podobné články

Signal festival začal! Prahu čeká 21 světelných instalací

 
Oblíbený Signal festival odstartoval. Pro návštěvníky je v centru Prahy připraveno 21 světelných instalací. Pro lepší orientaci organizátoři přichystali i chytré aplikace pro Android a iOS. Jednotlivé instalace si návštěvníci mohou prohlédnout vždy od 19 hodin až do půlnoci.
15.10.2015 22:10 |

podobné články

Prahu opět rozzáří Signal festival. Letos poprvé se koná i přes den

 
Čtvrtý ročník festivalu světel Signal, který se letos v ulicích Prahy koná od 13. do 16. října, nabídne stejně jako loni dvacítku instalací. Nebudou chybět oblíbené videomappingy, světelné umělecké objekty a díla ani interaktivní instalace, na kterých si návštěvníci budou moci otestovat vlastní kreativitu. Poprvé festival uvede i denní program určený především dětem.
14.09.2016 17:25 |

podobné články

Začíná festival Signal. Projděte si unikátní instalace ke vzniku Československa

 
V Praze ve čtvrtek večer začíná šestý ročník festivalu světla Signal, který do neděle nabídne přes 20 světelných instalací a jehož hlavní trasy zavedou návštěvníky do historického centra, na Vinohrady a nově do Karlína. Festival si pro letošní rok vybral téma 100. let vzniku Československa.
11.10.2018 12:11 |

podobné články

Začíná festival světla Signal. Projděte si v předstihu unikátní karlínské instalace

 
V Praze ve čtvrtek večer začíná šestý ročník festivalu světla Signal, který do neděle nabídne přes 20 světelných instalací a jehož hlavní trasy zavedou návštěvníky do historického centra, na Vinohrady a nově do Karlína. Festival si pro letošní rok vybral téma 100. let vzniku Československa.
11.10.2018 16:45 |

podobné články