Článek

Matyáš Valenta: Od natáčení reklam k dětské roli v Rafťácích nebo Frantovi z Ulice

 
Mladého českého herce Matyáše Valentu si možná pamatujete už z televizních reklam, které začal natáčet v pouhých čtyřech letech. Objevil se však také v řadě oblíbených seriálů a filmů, a to teprve letos dostudoval vysokou školu. Jaká byla jeho cesta ke slávě a jak jeho život vypadá dnes?
08.10.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Matyáš Valenta (13 článků)
Podobné články

Matyáš Valenta alias František Hrubý z Ulice slaví 25: Od zrzavého kloučka po tátu

 
Oblíbený začínající herec Matyáš Valenta slaví 25. narozeniny. Lidé si nadaného herce pamatují hlavně z nekonečného seriálu Ulice, ve kterém hraje Františka Hrubého prakticky celých šestnáct let. Matyáš má za sebou už slušnou řádku rolí jak ve filmech, tak v seriálech. 
21.07.2021 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Matyáš Valenta (13 článků) , František Hrubý (5 článků)

Matyáš Valenta (13): Fanda se mi hraje blbě!

 
5:00 - V třinácti letech je hvězdou nekonečného »nováckého« seriálu Ulice, točí reklamy a hraje ve třech pražských divadlech. Matyáš Valenta zvládá vše v pohodě a zdá se, že zůstává oběma nohama pevně na zemi. Nezapomíná ani na školu, na vysvědčení měl jen dvě dvojky. Mrzí ho snad jen to, že lidé ho většinou neznají pod jeho pravým jménem. Pro většinu z nich je zkrátka jen Franta z Ulice. I když teď Nova seriál nevysílá, tenhle mladý muž má stále plné ruce práce.
16.08.2009 02:10 |

podobné články

Osobnosti: Matyáš Valenta (13 článků)

ABSOLUTNĚ NEZVLÁDNUTÝ POROD: Ulice udělá z narození dítěte frašku. Skyler porodí Frantovi zrzečka, říkat mu budou Chrudoš!

 
To bude ale komedie. Dnes večer se narodí děťátko mladému páru Skyler a Frantovi Liškovi. Celý porod bude opravdovou parodií. Ke skutečnému narození dítěte to bude opravdu hodně daleko!
20.10.2016 08:45 |

podobné články

Jak správně vybrat dětské boty? Známe nejčastější chyby!

 
Nejspíš není potřeba zdůrazňovat, že boty mají zásadní vliv na zdravý vývoj dětské nožičky. Nekvalitní boty způsobují zborcení klenby, potíže s páteří a vůbec nadělají spoustu neplechy, která se jen těžko dá v dospělosti napravit. Víte, jak vybrat boty, které budou mít na nohu vašeho dítěte ten správný vliv? Vyvarujte se nejčastějším chybám! Rodiče často vybírají boty pro děti stejně jako pro sebe – podle vzhledu. To je ale jen jedna z chyb… Jaké jsou nejčastější chyby, které rodiče činí při pořizování dětských bot? A jak se jim vyvarovat? Máme všechny odpovědi! Tip: Na eobuv.cz najdete nejen kvalitní dětské boty, ale také pánskou i dámskou obuv, kabelky a doplňky. Nevhodný tvar boty. Dětské boty by měly mít prostornou kulatou špičku, která prstům nabídne dostatek prostoru. Sledujte především vnitřní hranu špičky – čím rovnější je, tím lépe. Špičaté boty tlačí prsty směrem k sobě a tím je deformují. Nepořizujte dětem boty z umělých materiálů. Nejenže jsou neprodyšné, ale navíc se nepřizpůsobí tvaru nohy. Nepodceňujte stélku. Vnitřní část bot by měla být ze savého materiálu. Nepořizujte boty s měkkým opatkem. Zvláště u menších dětí je důležité, aby opatek důkladně nohu zafixoval. Měl by být tuhý a vysoký. Zamezíte tak deformaci kotníků a následnému šmajdání. Nepořizujte příliš tuhé boty. Na rozdíl od opatku by v přední části (v oblasti prstních kloubů) měla být bota dostatečně měkká a ohebná. Zapomeňte na vysoké podpatky. Vysoké podpatky vytváří přílišný tlak na přední část chodidla, proto by dětská bota měla mít podpatek co nejnižší a současně s co největší plochou. Dejte pozor na hmotnost. Příliš těžké boty zvyšují zátěž pohybového aparátu a zvyšují únavu. Dětské boty by tak měly být maximálně lehké. Nekupujte boty, co přesně padnou. Dětská bota by měla nabízet zhruba jeden centimetr prostoru navíc, proto vždy pořiďte o kousek větší. Šířka boty musí být minimálně tak široká, jako dětské chodidlo v nejširším místě... Čtěte více Příspěvek Jak správně vybrat dětské boty? Známe nejčastější chyby! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
30.11.2016 06:35 |

podobné články

V Ulici je jako Franta od 17 let otcem. Co dělá a čím se baví jeho představitel Matyáš Valenta?

 
Na televizních obrazovkách se začal objevovat už ve čtyřech letech, v reklamách. Má jich na kontě přes dvacet, u té první si nedokáže vybavit, o jaký produkt šlo. Velmi záhy, v pouhých devíti, začal s rolí Františka Hrubého v seriálu Ulice. Teď Matyáš Valenta (24) končí vysokou školu.
15.03.2021 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Matyáš Valenta (13 článků) , František Hrubý (5 článků)

Bernard (97) a Marie (93): Ano si řekli před 75 lety

 
Když si Bernard (97) a Marie (93) Frantovi z Hodonína řekli ano, bylo 18. dubna 1945 a německá armáda se na jižní Moravě ještě zuřivě bránila náporu sovětských vojsk. Láska protkaná devíti dětmi jim vydržela doposud, Frantovi oslavili korunovační svatbu!
28.04.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Marie Bernard (7 článků)

Manželé Frantovi jsou spolu 75 let: Nebeská svatba!

 
Tak to se mnoha párům v Česku nepovedlo. Asi snad žádnému. Marie a Bernard Frantovi z Hodonína totiž oslavili 75 let společného života, tzv. nebeskou svatbu, hned dvakrát. Příčinou byla epidemie koronaviru.
12.07.2020 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Marie Bernard (7 článků)

Jak Matyáš Valenta ztvárnil roli vyšinutého mladíka v Labyrintu III.? Vedl mě S(s)trach!

 
Neřekne ani slovo, jen si kreslí do notesu malůvky děsivých mordů podle Ježíšových apoštolů. Vyšinutý Adam, ze kterého se vyklubal Tomáš, je klíčovou postavou třetí řady mysteriózního krimiseriálu ČT Labyrint. Jak se chovat jako on, prý jeho představitel Matyáš Valenta (22) konzultovat s psychiatrem nemusel. Podobné role totiž dostává pořád!
02.10.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Matyáš Valenta (13 článků)

Klinika dětské chirurgie připravuje pro děti preventivní program, který je v České republice ojedinělý

 
Klinika dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie FN Brno připravila pro děti mateřských, základních a středních škol výjimečný preventivní program. Žáci mají možnost se dostat přímo do Dětské nemocnice, kde je traumatologové upozorní formou přístupnou pro jejich věk na nebezpečí úrazů. První děti dorazí do Dětské nemocnice ze ZŠ Milénova ve čtvrtek 9. 6. 2016 v 9.00 hodin. Jedná se o mimořádný projekt dětské chirurgie, který je v ČR ojedinělý tohoto druhu. Ročně by se tak mělo v Dětské nemocnici vystřídat zhruba 80 tříd z různých typů škol.
07.06.2016 19:55 |

podobné články

Klinika dětské chirurgie připravuje pro děti preventivní program, který je u nás ojedinělý

 
Klinika dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie FN Brno připravila pro děti mateřských, základních a středních škol výjimečný preventivní program. Žáci mají možnost se dostat přímo do Dětské nemocnice, kde je traumatologové upozorní formou přístupnou pro jejich věk na nebezpečí úrazů. První děti dorazily do Dětské nemocnice ze ZŠ Milénova v červnu. Jedná se o mimořádný projekt dětské chirurgie, který je v ČR ojedinělý tohoto druhu. Ročně by se tak mělo v Dětské nemocnici vystřídat zhruba 80 tříd z různých typů škol.
07.09.2016 20:45 |

podobné články

Zemřel Svatopluk Matyáš: Hvězda z majora Zemana odešla v poklidu ve spánku

 
Vyučený řezník a herec Svatopluk Matyáš, který se proslavil především rolí Holana v seriálu 30 případů Majora Zemana, náhle odešel ze světa. Matyáš zemřel ve spánku v pátečních ranních hodinách. Bylo mu 90 let.
10.07.2020 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Matyáš (20 článků)

Přemoudřelý spratek z Ulice Valenta vydělává majlant

 
Dětská hvězda Matyáš Valenta (12) proslul hlavně rolí v populárním nováckém seriálu Ulice. Nadějný herec kromě toho ale účinkoval v několika reklamách a celovečerních filmech, díky čemuž si vydělal spoustu peněz.
20.10.2009 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Matyáš Valenta (13 článků)

Muž roku 2017 Matyáš Hložek: Promluvil o favoritkách Miss i o lásce!

 
Matyáš Hložek (24), loňský vítěz Muže roku, je u nového ročníku Miss Czech Republic už od začátku. "Byl jsem už na prvních castinzích a musím říct, že jsem s holkama soucítil, když mám něco podobného docela nedávno za sebou," svěřil Matyáš. Je tedy logické, že vlastně všechny finalistky, na jejichž soustředění v Chorvatsku je čestným hostem, jsou jeho favoritkami.
25.09.2018 15:35 |

podobné články

Valenta alias Franta z Ulice: Takový je v běžném životě!

 
Už ve čtyřech letech začal s herectvím a pomalu celý život strávil jako František Hrubý v seriálu Ulice. Jaký je Matyáš Valenta (24) v civilu? Co má rád a co dalšího na sebe vyzradil?
27.03.2021 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Matyáš Valenta (13 článků) , František Hrubý (5 článků)

Konec uřvaných reklam. Od června bude RRTV rozdávat pokuty

 
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) bude mít od 1. června nový nástroj na kontrolu hlasitosti televizních reklam. Za porušení zákona bude moci uložit až pětimilionovou pokutu. Předsedkyně rady Kateřina Kalistová s tím dnes seznámila novináře. Kvůli hlasitosti reklam v minulosti vznikla petice, kterou podepsalo na 13.000 lidí. 
28.05.2013 12:25 |

podobné články

Zemřel Santa z legendárních reklam na Coca Colu

 
Ve Spojených státech zemřel před třemi dny světoznámý herec a představitel Santa Clause z mnoha reklam, John Moore. Bylo mu osmdesát šest let. Lidé jej nejvíce znali ze známých reklam na Coca Colu.
03.11.2014 18:20 |

podobné články

Osobnosti: John Moore (4 články) , John Moore (4 články) , John Moore (4 články) , Coca Cola (126 článků)

5 nejdojemnějších vánočních reklam všech dob: Slzička zaručeně ukápne každému! VIDEO

 
Vánoce jsou časem pohody, radosti, klidu a lásky. Toho si jsou moc dobře vědomi i kreativci, kteří se podílejí na tvorbě vánočních reklam. Českou legendou je vtipná reklama na Kofolu, která se vysílá už několik let. Teď ale nadešla doba dojemných reklam, takových, díky kterým si spousta lidí může uvědomit pravý význam těchto svátků. My vám přinášíme pět spotů, které dojímají svět.
23.12.2018 12:45 |

podobné články

Ulice očima odborníka Novotného: Knobloch - pedofilní vládce bytu, Nuselák - osud Hybnerové a největší zadek, jaký kdy periferní kampaň viděla!

 
Někdo by měl říct olympiádě, že jsou tu důležitější věci, namátkově třeba Slavia Praha, prsa snowboardistky Samkové a samozřejmě Ulice! Nebo ještě jinak. Kurva, to na Nově nevědí, že to není o tom, že olympiáda je důležitá věc a musí dostat přednost. Sakra, ale tak ta otázka přece nestojí. Primární má být přece zákon ulice, zákon, kterým se musí dramaturgie televize Nova propříště řídit jako nejvyšším poselstvím, totiž NEEXISTUJE NA SVĚTĚ NIC DŮLEŽITĚJŠÍHO NEŽ ULICE!!!! Mě doprdele nezajímá, že zrovna startují sdruženářky na patnáct a půl kilometru překážek s malorážkou a hromadným startem! Je mi jedno že venku je olympiáda, drakiáda nebo heydrichiáda! Do hajzlu, je Ulice, Ulice, Ulice a já chci Miládku v depresi a Peška ve své nekonečné demenci a ne Vichnara!!!!!
23.02.2014 18:15 |

podobné články

Pocta Josefu Kouteckému (†88): Nová ulice v Praze 7 ponese jméno po průkopníkovi dětské onkologie

 
Hlavní město se neustále rozrůstá. Kromě domů vznikají také ulice - a právě pro ty bývá trošku oříšek vymyslet nějaké to originální pojmenování. V Praze 7 se to ale povedlo na výbornou. Magistrát posvětil, že nově vznikající ulice, která bude spojovat ulice Argentinskou, U Staré plynárny a U Měšťanských domů, ponese jméno po Josefovi Kouteckém (†88), lékaři, který je podepsán pod začátky dětské onkologické léčby v Čechách.
01.12.2020 14:05 |

podobné články