Článek

Matka se syny se ztratila v Boubínském pralese! Do pátrání se zapojilo 46 lidí

 
Zbloudilé turisty hledalo na Šumavě 46 lidí Matka se i s dětmi ztratila v Boubínském pralese V boj o život se v neděli změnil výlet na Boubín pro matku (37) a její syny (7 a 10 let) z Kolínska. Po několikahodinové tůře se turistka s dětmi v Boubínském pralese ztratila. Zbloudilou trojici hledalo na Šumavě téměř 50 lidí.Tohle drama však mělo šťastný konec.
01.04.2013 14:00 |

podobné články

Podobné články

Rodina s miminkem se ztratila v českém pralese: Zachránila je horská služba!

 
Mlha a tma zaskočily v Boubínském pralese v neděli v podvečer rodinu s miminem v kočárku a dvěma malými kluky (oba 8) na procházce. Rodiče podcenili síly i počasí a museli si na pomoc přivolat Horskou službu.
28.10.2013 10:40 |

podobné články

Za smrt krále Šumavy mohl blesk

 
Před čtyřiceti lety padl v Boubínském pralese nejmohutnější smrk celého pralesa. Jeho příběh dokazuje, že stromy mohou mít stejně zajímavé dějiny jako státy nebo lidé.
04.12.2010 00:30 |

podobné články

Soutěž Šumavská mozkovka dala nahlédnout pod povrch Šumavy, pod hladinu Vltavy i do života smrčin

 
Pestrý a nesmírně vyrovnaný až do samého závěru – takový byl druhý ročník soutěže o nejlepší popularizační odborný článek ze Šumavy. Čtenáři měli možnost zažít exkurzi mezi letokruhy šumavských smrčin u Plešného jezera a nad Březníkem s Tomášem Kouteckým, nahlédnout pod povrch v Boubínském pralese s Pavlem Šamonilem. S Jaroslavem Vrbou pak potkat kyselé deště, Petr Zahradník vzpomenul historii kůrovcové kalamity na Šumavě a Eva Zelenková představila projekt Soužití člověka a perlorodky říční ve Vltavském luhu.
13.02.2016 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Koutecký (20 článků) , Pavel Vrba (391 článků) , Pavel Vrba (385 článků) , Petr Pavel (470 článků)

Přítel opustil ženu v pralese. V bikinách přežila 5 dní mezi hady

 
Čtyřiadvacetiletá Emily O´Brienová se ztratila, když šla s přítelem na výlet k jezeru. Záchranáře šokovalo chování přítele, který je sice přivolal, ale s hledáním nijak nepomáhal. Žena v divokém pralese přežila 5 dní oblečená jen do bikin.
18.03.2012 14:35 |

podobné články

Přežila 17 dní sama v pralese, živila se jen rybami z potoku

 
Třicetiletá žena se ztratila v australském pralese, našel ji až pěstitel banánů.
10.10.2014 11:55 |

podobné články

Klausův Jakl: Nás neohrožuje žádné vnější nebezpečí. Rusy už bohužel nezajímáme. Naše armáda už neexistuje, je z ní sbor pro boj s kmeny v pralese

 
VÝCHOD ZÁPAD? Podle bývalého tajemníka prezidenta Klause Ladislava Jakla Václav Havel žádnou politiku na ochraně lidských práv nestavěl – jen na svých frázích o lidských právech. Nás dle něho neohrožuje žádné vnější nebezpečí, ale naše domácí snaha dovést každý cizí nesmysl k absurditě. Nehrajme si na velmoc, která chce peskovat cizí národy a bojovat někde proti domorodcům v pouštích. Hajme si své. Možná naše armáda už vlastně neexistuje. Máme z ní expediční sbor pro boj s divokými kmeny kdesi v pralese a téměř ztratila schopnost bránit naše vlastní území proti blízkému nebezpečí.
05.03.2015 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4943 článků) , Václav Klaus (9240 článků)

Indiáni zachránili v pralese 9 lidí. Našli je u vraku letadla

 
Brazilští indiáni objevili v pralese devět lidí, kteří přežili havárii vojenského letadla, které se ztratilo v Amazonii.
30.10.2009 21:10 |

podobné články

V brazilském pralese se za divného záblesku zjevila mimozemská postava

 
Ufologové a nadšenci do důkazů o mimozemském životě na naší planetě slaví. Nejnovější záběry z Brazílie se totiž liší od všech doposud pořízených záběrů zcela diametrálně. Vyjma podivných záblesků v pralese se totiž na záznamu objevuje přízračná postava, která značně připomíná mimozemskou postavu světově známou z nehody v americkém Roswellu.
24.10.2011 10:25 |

podobné články

Vychovaly ji opice v pralese, a teď je z ní žena v domácnosti

 
Když Marině Chapmanové byly čtyři roky, únosci se jí zbavili v deštném pralese. Měla minimální šanci na přežití, ale ujaly se jí opice. Teď je z ní žena v domácnosti.
31.03.2013 08:35 |

podobné články

Polonahá Ivana Jirešová: Jako amazonská divoženka se producíruje v pralese

 
Je to pro vás hezká podívaná? Barmanka Lucka z Ordinace v růžové zahradě 2 Ivana Jirešová  (38) už pár dnů tráví na jižní polokouli v amazonském pralese . Fotí tam kalendář s Jakubem Ludvíkem (spolu s ní i Eliška Bučková) a jak se zdá, půjde o dost odvážné snímky!
05.11.2015 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Jirešová (357 článků)

Sexy Tarzanka Ivana Jirešová: Úplně NAHÁ v pralese!

 
Herečka Ivana Jirešová má za sebou velmi exotické dobrodružství - focení v amazonském pralese!
18.12.2015 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Jirešová (357 článků)

Prales v pralese: Justin Bieber ukázal na Havaji zarostlý penis

 
Na to, že je kanadskému pseudozpěvákovi Justinu Bieberovi teprve 22 let, je v některých věcech hodně ze staré školy. V pralese na Havaji dal nahý na odiv své mužství, které se schovává v chomáči chlupů, za něž by se nestyděl ani jeho pradědeček. Nebo třeba yetti.
08.08.2016 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Justin Bieber (1400 článků)

Obraz Šero v pralese od Toyen našel kupce za 30 milionů. Překonal rekord

 
Obraz české malířky Toyen Šero v pralese se dnes vydražil za 30 milionů korun včetně aukční přirážky, což je autorčin tuzemský rekord a současně čtvrtý nejdráže prodaný obraz na aukcích v ČR. Galerie Kodl v neděli prodala 200 uměleckých děl za celkovou částku 250 miliónů korun, čímž se její dnešní aukce stala historicky nejúspěšnější v České republice. Za Galerii Kodl to sdělila Terezie Kaslová.
28.05.2017 17:10 |

podobné články

Český turista přežil 5 dnů v brazilském pralese! Do otevřených ran se mu dostaly larvy

 
Český turista Vilém Hanuš se ztratil v brazilském pralese. Na ostrově Ilha Grande bloudil 5 dnů. Vyrazil na krátkou vycházku, cestu zpět ale již nenašel. Když ho našli, tak měl v otevřených ranách již červy.
01.06.2017 09:20 |

podobné články

Český turista, který přežil 5 dnů v brazilském pralese, se rozpovídal: Pohltila mě džungle a rány mi rozežíraly larvy!

 
Český turista Vilém Hanuš se ztratil v brazilském pralese. Na ostrově Ilha Grande bloudil 5 dnů. Vyrazil na krátkou vycházku, cestu zpět ale již nenašel. Když ho našel po pěti dnech armádní vrtulník, tak měl v otevřených ranách již červy. Nyní se z jeho příběhu stala senzace. V rozhovoru pro Českou televizi prozradil, že se celou dobu pohyboval jen pár metrů od stezky.
06.06.2017 18:05 |

podobné články

Masakr domorodců v Amazonském pralese: Těžaři stříleli ženy i děti, tvrdí ochránci

 
Svět šokovala zpráva o masakru v Amazonském pralese, při kterém těžaři zlata brutálně vyvraždili kmen, jenž se doposud nesetkal s civilizací. Podle nejnovějších zpráv mělo jít asi o desítku domorodců, mezi nimiž byly i ženy a děti.
12.09.2017 19:25 |

podobné články

Spor o zásahy do unikátního pralesa vrcholí

 
Rozhodnutí polských úřadů o těžbě dřeva v Bělověžském pralese na východě země je porušením unijního práva. Ve stanovisku pro unijní soud to v úterý uvedl jeho generální advokát Yves Bot. Polsko nesplnilo své povinnosti vyplývající ze směrnic o přírodních stanovištích a o ochraně ptáků. Lesnické zásahy mohou podle něj vést k poškození míst rozmnožování chráněných druhů, které v pralese žijí. 
20.02.2018 11:40 |

podobné články

Polsko těžilo ve vzácném pralese protizákonně, přesto je bez trestu

 
Těžba dřeva v UNESCO chráněném Bělověžském pralese v Polsku porušuje zákony Evropské unie, rozhodl unijní Soudní dvůr. Dal za pravdu žalobě podané Evropskou komisí. Polsku přesto nehrozí žádný trest. Ekologové, kteří proti devastujícímu kácení stromů dlouhodobě protestují, označili verdikt za trpké vítězství.
17.04.2018 16:15 |

podobné články

Greenpeace: Masivní těžba dřeva v Bělověžském pralese byla nezákonná

 
Evropský soudní dvůr včera rozhodl, že zvýšená těžba dřeva v Bělověžském pralese byla v rozporu s právem EU. Znamená to, že těžební práce nesmějí pokračovat.
18.04.2018 10:55 |

podobné články