Článek

Máte dvě dávky? Stejně jste ohroženi. MeSES Smejkal alarmoval z ČT

 
Epidemie v Česku zesiluje. Některé evropské země jsou na tom však s koronavirovými čísly ještě hůř. Tomu se podle vedoucího skupiny MeSES a epidemiologa Petra Smejkala nevyhneme ani my. V pořadu Interview ČT24 zdůraznil, že na pozoru by se měli mít nyní především teenageři a starší očkovaní po dvou dávkách.
08.10.2021 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomu Tomu (249 článků)
Podobné články

Dohady o testování: V červnu skončit nemůže, varuje vládu Smejkal. Ve školách chce pokračovat i v září

 
Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) chce doporučit vládě pokračovat s testováním na covid-19 ve firmách i od 1. července dál. Týkat by se mělo lidí, kteří se vracejí z dovolené. V Otázkách Václava Moravce v České televizi se na tom shodli hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal a viroložka Ruth Tachezy, kteří jsou členy MeSES. Preventivní testování by podle nich nemělo skončit na konci června, jak se s tím zatím počítá. Od září by se podle MeSES měly opět testovat i děti ve školách.
16.05.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (968 článků)

Středoškoláci v květnu, zahrádky v červnu, odhaduje epidemiolog Smejkal

 
Podle odhadu Petra Smejkala, který stojí v čele Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES), by se středoškoláci mohli do lavic vrátit v květnu, v červnu by pak mohly být povoleny venkovní sporty či restaurační zahrádky. Smejkal to řekl rádiu Frekvence 1. MeSES radí ministru zdravotnictví, jak při epidemii postupovat.
16.04.2021 20:20 |

podobné články

Smejkal: Rušit MeSES kvůli rozhovoru by bylo hloupé. Doufám, že jde o náhodu

 
Ministerstvo zdravotnictví v úterý ukončilo spolupráci s Mezioborovou skupinou pro epidemické situace (MeSES), která sloužila jako poradní orgán při resortu. Stalo se tak den poté, co její šéf a infektolog pražského IKEMU Petr Smejkal Novinkám řekl, že stát epidemii opravdu nezvládl. Nyní přiblížil svůj pohled na rozhodnutí ministerstva.
18.05.2021 18:40 |

podobné články

Smejkal nastínil rozvolnění v Česku: Další děti do lavic v květnu, pivo na zahrádce v červnu

 
Počty žáků s pozitivním antigenním testem stoupnou, očekává epidemiolog Petr Smejkal, který vede Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES) při ministerstvu zdravotnictví. Současně upozornil, že použití antigenních testů ve školách je problematické a bylo by lepší provádět testování citlivější PCR metodou. Smejkal odhaduje, že by se studenti středních škol mohli vrátit do lavic v květnu, řekl dnes v rozhovoru na rádiu Frekvence 1.
16.04.2021 21:15 |

podobné články

Smejkal ve varu: Zase vylézají odborníci. Třeba Šmucler. Počkal si, až se situace zlepší a zase hlásá...

 
Šéf Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) a člen Rady vlády pro zdravotní rizika Petr Smejkal je dle svých slov otrávený českou politickou kulturou. Smejkalovi vadí, že na něj někteří politici hází odpovědnost za přijímaná opatření. Ze všeho nejhorší střet s politikou ale podle něj bylo zrušení spolupráce s Ministerstvem zdravotnictví na žádost Petra Arenbergera. „Hodně se mě dotkl způsob, jakým bylo naše popravení provedeno,“ řekl Smejkal s tím, že jim ani Arenberger osobně nezavolal.
03.06.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (280 článků)

ExSuperStar Smejkal pořád bojuje za homosexuály, teď všem gayům ukázal sexy zadek

 
"Jaro Smejkal":http://www.extra.cz/tema/jaro-smejkal (23) je jeden z mála účastníků pěvecké soutěže, kterého si lidé stále ještě pamatují a který "se věnuje pěvecké kariéře":http://www.extra.cz/exsuperstarista-smejkal-se-svlekl-donaha-tohle-je-jeho-novy-sexy-klip.
21.09.2014 08:25 |

podobné články

Prymula a Smejkal proti sobě. Co „na hubu“ vevnitř? Hostomský to rozsekl

 
Debaty na CNN Prima News se zúčastnili čtyři odborníci, biochemik Zdeněk Hostomský, exministr zdravotnictví Roman Prymula a epidemiologové Jiří Beran a Petr Smejkal. Tématem byla stále trvající opatření a také varianta delta. Zazněla i slova o zkušenostech z minulého léta. Proti úplnému uvolnění, včetně konce respirátorů v budovách, se vyslovil Petr Smejkal, naopak podle Prymuly už by stačily roušky. Ale proti dalšímu nošení ochranných pomůcek u těch, kdo by nemuseli, se vymezil Hostomský. „Já to beru jako symbol strachu a podřízenosti. A ani jedno z toho mi není sympatické,“ uvedl. Smejkal by přitom neodpustil ochranu úst ani očkovaným.
01.07.2021 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (53 článků) , Zdeněk Petr (171 článků) , Petr Prima (54 článků)

Rozhodování MeSES bylo protizákonné, členům hrozí soudy za miliardy, říká Roman Šmucler

 
Ministerstvo zdravotnictví ukončilo spolupráci s poradní skupinou MeSES, která mu dávala doporučení, jak zvládat pandemii. Podle šéfa stomatologů Romana Šmuclera (51), který často vládu kritizoval za to, že poslouchá amatéry místo skutečných odborníků, je to dobře. „Konečně se budeme řídit podle zákona. Lidé z MeSES jsou ale v osobním ohrožení, že na ně budou mířit žaloby za miliardy,“ myslí si.
21.05.2021 06:10 |

podobné články

Smejkal: Teď už to vláda nezkazí. To nejhorší jsme zvládli my

 
Ministerstvo zdravotnictví vedené Petrem Arenbergerem (za ANO) v pondělí oznámilo, že ukončuje spolupráci s odborníky ze skupiny MeSES. Epidemiolog Petr Smejkal, jenž stál v čele této skupiny, doufá, že se epidemie dostala do fáze, ve které už to vláda nedokáže zkazit i když bude postupovat riskantně. Jedním dechem však dodal, že vloni v létě to vypadalo podobně a na podzim a v zimě jsme se stejně dostali do obrovských problémů.
20.05.2021 10:30 |

podobné články

Doporučení založená na vědeckých názorech. MeSES se obhajuje před kritikou skupiny lékařů

 
Zřízení Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) umožnilo rychle připravit odborná doporučení, postavená na převládajících vědeckých názorech. Skupina tak dnes reagovala na kritiku, kterou vůči ní v pátek vzneslo několik významných lékařů. Vadí jim, že MeSES nenese žádnou odpovědnost za svá doporučení ke zvládání epidemie covidu-19 v Česku.
15.05.2021 19:30 |

podobné články

MeSES odmítá kritiku od lékařů: Potřebujete nás, jinak budete sčítat oběti

 
Smejkalův poradní orgán pro epidemické situace čelí ostrému útoku. Dvanáct známých lékařů se vzbouřilo. Skupina MeSES podle nich rozhoduje o celostátních restrikcích a opatřeních, ale zároveň prý nenese žádnou odpovědnost a odsouvá na vedlejší kolej samotného ministra. Taková kritika se neobešla bez odpovědi. MeSES přešel do protiútoku. „Potřebujete nás, jinak budete zase sčítat oběti a škody!“ padlo.
16.05.2021 07:00 |

podobné články

MeSES odmítá kritiku od lékařů: Potřebujete nás, jinak budete sčítat oběti

 
Smejkalův poradní orgán pro epidemické situace čelí ostrému útoku. Dvanáct známých lékařů se vzbouřilo. Skupina MeSES podle nich rozhoduje o celostátních restrikcích a opatřeních, ale zároveň prý nenese žádnou odpovědnost a odsouvá na vedlejší kolej samotného ministra. Taková kritika se neobešla bez odpovědi. MeSES přešel do protiútoku. „Potřebujete nás, jinak budete zase sčítat oběti a škody!“ padlo.
16.05.2021 22:10 |

podobné články

Proč Arenberger odstřihl Smejkalův tým MeSES? Šéf lékařů nechápe, politolog zmínil rivalitu

 
Nepochopitelné. Tak hodnotí ukončení spolupráce s týmem MeSES, který ministerstvu zdravotnictví nezištně pomohl v době největší kovidové krize, prezident České lékařské komory Milan Kubek pro Blesk Zprávy. Politolog Jan Kubáček si myslí, že pro ministra Petra Arenbergera (za ANO) by bylo výhodnější, kdyby si skupinu ponechal a nedělal si z ní konkurenci. MeSES se ve středu na další spolupráci dohodla s kraji, informoval jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS).
19.05.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (494 článků)

Testování ve firmách je vysoce efektivní, míní experti. Chtějí ale častější odběry

 
Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES), kterou vede epidemiolog Petr Smejkal, považuje testování na covid-19 ve firmách za vysoce efektivní. I jedno procento nakažených mezi testovanými může podle ní znamenat tisíce případů. Jako zlepšení v pondělí zveřejněné tiskové zprávě MeSES navrhuje zvýšit frekvenci testování antigenními testy na dvakrát za týden nebo dát jako alternativní možnost méně častý PCR test. Ani pro jedno z těchto řešení se nicméně vláda v pondělí nerozhodla.
22.03.2021 19:05 |

podobné články

Smejkalovi experti varují: Obchody by při otevírání neměly předběhnout školy. Počkají si týden?

 
Na hranici 100 případů za týden na 100 000 obyvatel bude ČR podle odborníků z poradní Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) zřejmě kolem 10. května. Současný týdenní průměr je 146 případů. Otevření obchodů, které ministerstvo touto hranicí podmínilo, by podle názoru skupiny, kterou vede epidemiolog Petr Smejkal, nemělo předběhnout další vlnu rozvolnění ve školách. MeSES to ve čtvrtek uvedla v tiskové zprávě. Také vláda již dříve avizovala, že otevření škol je priorita.
29.04.2021 13:45 |

podobné články

Arenberger rozpustil MeSES. Ministerstvo poradcům už tolik nenaslouchá, řekl Smejkal

 
Ministerstvo zdravotnictví v čele s Petrem Arenbergerem rozpustilo Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES). Ta poskytovala odborné názory ohledně vyřešení pandemie koronaviru. Se zprávu přišla jako první Česká televize. 
18.05.2021 15:10 |

podobné články

Rozpuštěný MeSES: Je důvodem Smejkalův rozhovor a kritika vlády? Plaga jej podpořil

 
Ministerstvo zdravotnictví rozpustilo Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES), která sloužila jako poradní orgán při resortu. Odbornost však bude v boji s koronavirem podle ministra školství Roberta Plagy (za ANO) velmi chybět. Skupina skončila den poté, co její šéf, hlavní epidemiolog pražského IKEM Petr Smejkal, prohlásil, že „stát epidemii opravdu nezvládl“. Podle mnohých právě jeho slova stojí za jejím koncem. Sám doufá, že tomu tak není. „To by bylo hloupé,“ dodává v rozhovoru pro Novinky.
18.05.2021 22:10 |

podobné články

MeSES chce pracovat dál mimo ministerstvo. Není nám to jedno, vzkázal Maďar

 
Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) bude dál pracovat, ale nikoliv pod ministerstvem zdravotnictví. Připravit chce dlouhodobou strategii pro boj s pandemií. Na Twitteru o tom informoval člen skupiny Rastislav Maďar a v České televizi to potvrdil vedoucí skupiny Petr Smejkal.
18.05.2021 22:20 |

podobné články

Hlavně neříkejte, že nic nezavedete. Čísla klesají, Smejkal a spol. radí dál

 
Mezioborová poradní skupina pro epidemické situace MeSES vydala prohlášení, ve kterém shrnula možný vývoj situace kolem covidu v letních měsících a doporučení pro vládní elitu. Základem prý je zlepšit komunikaci. Klíčové je údajně proočkovat rizikové skupiny a být připraveni na případnou třetí dávku. Na odmítače doporučují experti zintenzivnit kampaň. A co je slabinou protiepidemických opatření? Přece nedostatečná kontrola. „A hlavně neříkejte, že nic nezavedete,“ varuje MeSES.
25.06.2021 20:30 |

podobné články