Článek

Maskovaný státní převrat. A důvod?! Diplomat bourá řeči o Kazachstánu

 
„Byl to maskovaný státní převrat!“ říká někdejší velvyslanec Jaromír Novotný o nepokojích v Kazachstánu. Není podle něj náhodou, že přišly ve chvíli, kdy Rusko svolilo k účasti na rozhovorech o Ukrajině. Právě Rusko tak zažívá situaci, kdy musí válčit na dvou frontách, ale Novotný soudí, že situace v Kazachstánu bude do dvou týdnů plně stabilizována. O Kazachstánu jsme léta neslyšeli, protože jeho vláda díky nesmírnému nerostnému bohatství byla schopna zajistit občanům životní úroveň, soudí též diplomat. A střelba do lidí bez varování? Až poté, co vypálili a vyrabovali řadu důležitých objektů.
11.01.2022 11:25 |

podobné články

Podobné články

Jan Campbell: Tři zamyšlení (3) - Co nabízí pokus o převrat v Kazachstánu

 
EU, ČR, RF a mnoho dalších státu vzniklých po rozpadu SSSR mají dnes možnost přistoupit ke změně balance v zahraniční politice, k vypracování preventivních měr, aniž by se o nich muselo veřejně mluvit a vyhodnocení faktů z pokusu o převrat v Kazachstánu.
19.01.2022 18:20 |

podobné články

Armáda obsadila státní televizi i rozhlas. Pokus o převrat v Gabonu selhal, pučisty zneškodnili

 
Vojáci v Gabonu na západě Afriky ve vysílání státní televize v pondělí oznámili, že zahájili státní převrat. Podle agentury AP ve svém prohlášení uvedli, že přebírají kontrolu nad tamní vládou. Vojáci časně ráno také obsadili státní rozhlas a vyjádřili nespokojenost s prezidentem Alim Bongem (59), který se po mozkové mrtvici zotavuje v Maroku. Podle agentur byl pokus o převrat záležitostí pěti vojáků a všichni už byli zneškodněni.
07.01.2019 09:45 |

podobné články

Povstání v Kazachstánu přehledně. Od bývalého velvyslance Bašty

 
Někdejší diplomat a současný poslanec SPD Jaroslav Bašta se ve svém nedělním komentáři pro Prvnízprávy.cz věnoval predikci vývoje krvavých nepokojů v Kazachstánu a pozici Ruska v tomto konfliktu. „Neúspěšná barevná revoluce v Kazachstánu bude mít stejné důsledky, jako měla její obdoba v Bělorusku – obě země to donutí úzce spolupracovat s Ruskou federací,“ míní.
09.01.2022 08:05 |

podobné články

Boura dostal podmínku za vydírání: Dlužníkovi držel u hlavy paralyzér, tvrdí obžaloba

 
Podmínku dostal bývalý moderátor Slávek Boura, známý například ze Snídaně s Novou. Jeden rok nad ním bude viset hrozba dvou let vězení za to, že údajně vydíral náchodského podnikatele. S použitím paralyzéru chtěl po něm peníze, které mu prý dluží. Boura ale vinu odmítá.
04.07.2013 17:30 |

podobné články

Slávek Boura s mladou kočičkou na klíně! Neuvěříte, kdo se to tulí k bývalému moderátorovi!

 
Slávek Boura (50) a Markéta Mayerová (47) – tahle dvojice kdysi tvořila moderátorskou páteř televize Nova. Později se tandem, stejně jako jejich manželství, rozpadl. Zatímco Mayerová, stále moderuje v rádiu, Boura je profesionálním řidičem a jak se lidově říká, celý den kroutí »koláčem«.
05.08.2014 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Slávek Boura (105 článků) , Markéta Mayerová (87 článků)

Útoky Zemana a Babiše na Českou televizi? K tématu má co říci Slávek Boura, někdejší hvězda TV Nova

 
ROZHOVOR „Přirozenou vlastností člověka je vlastnit, manipulovat a chlouba ega, což tito dva pánové splňují,“ říká na adresu Andreje Babiše a Miloše Zemana bývalá hvězda TV Nova, moderátor a skladatel Slávek Boura. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotil dobu po sametové revoluci. Promluvil také nejen o Václavu Havlovi, ale i třeba o Janu Žižkovi a Janu Husovi. „Jan Hus byl tlustý alkoholik – sexista a inteligentní manipulátor,“ říká Slávek Boura.
22.11.2017 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6269 článků) , Jan Hus (171 článků) , Jan Žižka (132 článků) , Andrej Babiš (24370 článků) , Slávek Boura (105 článků) , Miloš Zeman (27291 článků)

Hrozí průser. Kdyby byl Zeman můj strýc, zakázal bych mu kontakt se svými dětmi, říká Slávek Boura

 
ROZHOVOR „Pan profesor Drahoš zvítězí. Země i lidé potřebují změnu,“ říká moderátor a skladatel Slávek Boura. Promluvil o prezidentu Zemanovi a prozradil také, jakou postavu z animovaného seriálu Příběhy rodiny Smolíkových mu připomíná kněz Halík. Vyjádřil se i k Andreji Babišovi. „Pan Babiš nebude premiérem. Stát není firma, i když si to přeje,“ říká Slávek Boura a dodává, že ani charisma vůdčíka s desítkami miliard a snahou vytěsnit jakoukoli konkurenci nepomáhá.
22.01.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Slávek Boura (105 článků)

Exmoderátor Slávek Boura obviněný z pašování drog: Jednou už ho odsoudili!

 
Není to poprvé, co se Slávek Boura (54) dostal do křížku se zákonem. Tento týden byl obviněn ze zapojení do sítě pašeráků drog. Tahle partička, kterou tvoří 60 lidí, měla dohromady propašovat 800 kilogramů kokainu, heroinu a pervitinu. Boura by mohl skončit ve vězení až na 18 let, v minulosti už ho ale jednou odsoudili!
15.12.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Slávek Boura (105 článků)

Z pašování drog obviněný Slávek Boura v Blesku: Řekl, kolik dostával za jednu cestu!

 
Moderátor a spisovatel Slávek Boura (54) má být údajně součástí sítě drogových dealerů, které odhalila letní policejní akce Vombat. Vybraní jedinci podle policie vozili v kufrech ukryté drogy do Austrálie a na Nový Zéland. Jedním z nich měl být i Boura. Ten celou kauzu vysvětloval ve Studiu Blesku!
18.12.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Slávek Boura (105 článků)

Slávek Boura se stal dědečkem, ale má zakázáno o tom více mluvit

 
Spolu se svou bývalou manželkou Markétou Mayerovou  (54) tvořil Slávek Boura (57) ikonickou dvojici nováckého vysílání. Tato éra sice skončila, ale při vyslovení jejich jmen každý stále ví, o koho jde. Co nyní dělají? Roztomilou novinku má ve svém životě moderátor Slávek Boura. Stal se dědečkem, ale prý o tom nesmí mluvit.
05.08.2021 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Slávek Boura (105 článků) , Markéta Mayerová (87 článků)

Spojitost bin Ládina a útoků z 11. září 2001? Zásadně zpochybněno. Jan Schneider debatoval s experty

 
Zastřelili skutečně Američané Usámu bin Ládina, nemocného muže, který musel využít dialýzu, a kde jsou důkazy o jeho vině, kterou Pákistán, Paštuni ani Tálibán nikdy neobdrželi? Podporují Spojené státy radikální islám a rozvracejí stabilní režimy jako v Sýrii, Iráku nebo Libyi? O tom diskutovali na besedě Nadace Železné opony lidé nadmíru povolaní: Miroslav Belica – orientalista, diplomat, autor knih o Iráku, Libyi, Afghánistánu a Sýrii. Jiří Kobza – přírodovědec, diplomat, podnikatel a politik, poslanec. Působil v Egyptě, v Jemenu, Jordánsku, Íránu a Zambii a na Haiti. Petr Pelikán – orientalista, diplomat a pedagog a v neposlední řadě generálmajor Petr Pelz, diplomat, zpravodajec, působil v USA a v Afghánistánu.
04.10.2021 22:05 |

podobné články

Thajská armáda provedla státní převrat, v zemi platí stanné právo

 
Thajsko zažívá po sedmi měsících politické krize státní převrat. Jeho cílem je podle slov šéfa thajské armády obnovit pořádek v zemi a nastolit politické reformy. Převrat se dotkne i života běžných lidí - armáda například zavedla zákaz vycházení do ulic v nočních hodinách.
22.05.2014 12:55 |

podobné články

Filip Andler: „Barevná revoluce“ v Kazachstánu?

 
Nepokoje v Kazachstánu vypukly 2. ledna údajně kvůli zvýšení cen pohonných hmot a během pár dní se situace natolik zdramatizovala, že došlo k násilnému pokusu o státní převrat. To vedlo k zahraniční intervenci Ruska a dalších spojeneckých post-sovětských států.
07.01.2022 15:10 |

podobné články

Zeman bude ve Vietnamu jednat o zrušení víz nebo o přímé lince. Pak zamíří do Kazachstánu

 
Prezident Miloš Zeman bude příští týden jednat ve Vietnamu například o zrušení víz pro české turisty. S vietnamským prezidentem Tran Dai Quangem bude chtít mluvit i o obchodních záležitostech, zřízení přímého leteckého spojení nebo o problematických českých investicích. V Kazachstánu by se měl následně setkat s prezidenty Uzbekistánu, Kyrgyzstánu a pravděpodobně i Kazachstánu. ČTK to řekl ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák.
02.06.2017 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27291 článků)

Předseda Senátu navštívil světovou výstavu EXPO v Kazachstánu

 
Předseda Senátu Milan Štěch přijel na třídenní návštěvu Astany, hlavního města Kazachstánu. Tam už druhým měsícem probíhá světová výstava EXPO, kde slaví mimořádné úspěchy český pavilon. Právě účast na Národním dni ČR byla cílem návštěvy Milana Štěcha, který do Kazachstánu přijel s doprovodem z řad českých podnikatelů.
23.07.2017 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (774 článků)

Přímá linka z Kazachstánu do Pardubic? Pardubický kraj jedná s dalšími východními destinacemi

 
V rámci návštěvy světové výstavy EXPO 2017 v Kazachstánu, na které se v tomto týdnu v českém pavilonu prezentuje také Pardubický kraj, jednali zástupci regionu s velvyslankyní České republiky v Kazachstánu a Kyrgystánu Eliškou Žigovou.
28.07.2017 16:00 |

podobné články

Zdražení LPG rozpoutalo peklo: Mrtví policisté, pád vlády a výjimečný stav v Kazachstánu

 
V celém Kazachstánu, kterým zmítají nepokoje, je vyhlášen výjimečný stav. Informovaly o tom dnes vpodvečer ruské tiskové agentury, které zatím neposkytly více detailů. Prezident Kasym-Žomart Tokajev už dříve zavedl toto opatření na dva týdny v některých částech středoasijské republiky - v metropoli Nur-Sultanu, v největším městě Almaty a ve dvou regionech. Učinil tak v reakci na nepokoje, které původně začaly jako protesty proti zdražení zkapalněného ropného plynu (LPG), levnější alternativy k benzínu. Během nepokojů zemřelo osm členů bezpečnostních složek a 314 jich bylo raněno, oznámilo podle médií ministerstvo vnitra. Lídři zemí Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (ODKB) rozhodli, že do Kazachstánu pošlou na omezenou dobu mírové jednotky, které mají pomoci situaci v zemi stabilizovat. Dnes to podle agentury Ria Novosti oznámil arménský premiér Nikol Pašinjan.
05.01.2022 09:50 |

podobné články

Protesty v Kazachstánu: Mrtví v ulicích, prezident dovolil střílet bez varování. Čína tleská

 
Kazachstán prožívá těžký týden, zemi ovládly nepokoje. V centru Almaty, největšího města Kazachstánu, pokračuje střelba, mrtví leží na ulicích. Podle vojáků v Almaty „teroristé kladou odpor“. Kazašský prezident Kasym-Žomart Tokajev uvedl, že dovolil policii a vojsku střílet bez varování a že nebude vyjednávat s účastníky nepokojů. Podle ministerstva vnitra bezpečnostní síly zadržely přes 3000 lidí, 26 osob bylo „zlikvidováno“ a 18 zraněno. Resort rovněž informuje o 18 zabitých a 748 zraněných příslušnících bezpečnostních sil. Prezident v pátek ráno prohlásil, že ve všech regionech Kazachstánu byl z velké části obnoven ústavní pořádek. Podle agentury TASS ve čtvrtek po soumraku v Almaty opět zněla střelba.
06.01.2022 07:40 |

podobné články

Proč to v Kazachstánu vře: Český analytik zmínil mnoho chudých v nejbohatší zemi v regionu

 
Nynější protesty v Kazachstánu mají širší souvislosti. Přestože je země nejbohatší v regionu střední Asie, značná část obyvatel zůstává chudá. Největší protestní potenciál mají oblasti západního Kazachstánu, soudí Martin Laryš z Ústavu mezinárodních vztahů. Kazachstánem v posledních dnech otřásly nepokoje, označované za nejhorší od dosažení nezávislosti bývalé sovětské republiky před třemi desetiletími. Podle kusých zpráv úřadů jsou důsledkem nejméně desítky mrtvých, stovky zraněných a tisíce zatčených.
07.01.2022 20:25 |

podobné články