Článek

Mašek (ANO): Tvrdá prohlášení či sankce nepomohou. Plyn z východu, diplomacie

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nedostatku diplomacie.
10.02.2024 10:30 |

podobné články

Podobné články

Čechoameričan a svědek v kauze Tatra: Vy Češi nevíte, co jsou Američani zač

 
EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR Jan Mašek, 67letý český emigrant do USA a důležitý, byť nepřímý svědek v kauze Tatra, je bez přehánění dobrodruh. Už jeho způsob emigrace je značně netypický a dá se říci, že se Jan Mašek- budoucí John Masek- s komunistickým režimem rozloučil efektně a navíc ho pořádně napálil. I přes české kořeny je ale Mašek nyní nejen dobrý byznysman, ale také muž pevných zásad. Prokázal to ve svém životě mnohokrát, například během svého setkání s kontroverzním americkým jestřábem a šíbrem Duncanem Sellarsem. Na základě jeho svědectví policie obvinila exmistra Bartáka z pokusu o korupční jednání v kauze Tatra. Johnny Mašek poskytl - jako jedinému médiu - ParlamentnímListům.cz exkluzivní rozhovor.
12.12.2011 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Johnny Duncan (1 článek) , John Duncan (8 článků)

Kubalčík (KONS): Ať žije Ukrajina!

 
Ukrajina čelí nevyprovokované agresi, otevřené válce ze strany Ruska. Ukrajina potřebuje veškerou naši pomoc. Slova o jednotě nepomohou. Slova o solidaritě nepomohou. Slova nepomohou.
26.02.2022 06:40 |

podobné články

Zemřel chartista a zakladatel ODA Ivan Mašek (†70). „Byl to statečný člověk,“ vzpomíná kolega

 
Ve věku 70 let zemřel v noci na úterý bývalý poslanec za Občanskou demokratickou alianci (ODA) Ivan Mašek. ČTK to sdělil mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek. Mašek právě v Praze 6 v předminulém volebním období zasedal jako zastupitel této městské části. Mašek byl v předlistopadové éře signatářem Charty 77. V říjnu 1989 byl zatčen a uvězněn pro pobuřování, propustili ho 17. listopadu.
08.01.2019 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2891 článků)

Další sankce pro Rusko? Kvůli hladovějící pilotce Savčenkové je pro i Zaorálek

 
Česká republika by podpořila případné návrhy na rozšíření sankcí EU na ty občany Ruska, kteří se podílejí na perzekuci ukrajinské pilotky Nadiji Savčenkové. Při příchodu na jednání ministrů zahraničí osmadvacítky to novinářům v Bruselu řekl šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD). Případ Savčenkové označil za „odporný a prefabrikovaný“. Podle prezidenta Miloše Zemana sankce pilotce nepomohou.
14.03.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2871 článků) , Miloš Zeman (28026 článků)

Poslanec ANO: Hospody? Dávno se mělo pokutovat. Lidi ze západu se diví

 
Poslanec Jiří Mašek (ANO) vyzývá občany a zejména provozovatele restaurací, aby dodržovali nově platná opatření. Mašek se také vyslovil pro to, aby provozovatelé, kteří opatření dodržovat nebudou, byli tvrdě pokutováni. „Podle mě, kdyby se sankcionovalo již od jara, tak jsme dnes někde úplně jinde,“ řekl Mašek.
01.11.2021 14:05 |

podobné články

Máme plyn na zimu? Fiala si asi myslí, že ten plyn v zásobnících je jen náš. Vysvětlete mu to někdo! Makroekonom se neudržel

 
Komunikace kabinetu Petra Fialy o úsporném tarifu budí dojem, že ho vláda buď nechce veřejnosti vysvětlit, nebo ho vůbec poskytnout. Zřejmě si uvědomuje, že musí něco udělat, ale nesmí to moc stát. Premiérovi, který tvrdí, že plynu máme na zimu dostatek, by měl ovšem někdo vysvětlit, že plyn v zásobnících na českém území není náš, jak si zřejmě myslí. Ledaže bychom měli plyn uskladněn jinde. „Možná ten plyn někde v Evropě je, ale kde a jestli se k nám přepraví, to ví jenom pánbůh. A pan premiér, samozřejmě,“ říká pro ParlamentníListy.cz makroekonom Jaroslav Ungerman.
06.08.2022 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6173 článků) , Jaroslav Fiala (173 článků)

Ordinující poslanec Mašek: Musíme očekávat zvýšení cen léků. Počasí antibiotika opravdu nevyřeší, pane Válku

 
„Nezvládnutá problematika ze strany ministrů Nekuly, Stanjury, Síkely a dalších… Profesor Válek jen doplňuje řadu.“ Nekompromisně by si poradil s členy kabinetu poslanec Jiří Mašek zvolený na kandidátce ANO. „Když si vezmete všechny ministry Fialovy vlády, většina z nich je problematická. Dlouhodobě voláme po odstoupení ministra vnitra,“ dodává. Poslanec Mašek, který jako lékař stále ordinuje a má denně zkušenost s pacienty, hovoří o tom, jaké léky stále chybějí a co nás čeká do budoucna: „Když se zvyšuje DPH z deseti na dvanáct, musíme očekávat, že se ceny pro koncové uživatele zvýší. Zejména k tomu dojde u léků, které se kupují volně, bez předpisu.“
16.05.2023 20:00 |

podobné články

Prahou prošel recesistický průvod masek

 
Svátek 17. listopadu k vyjádření nesouhlasu se současnou politickou i společenskou situací využily i různé spolky. Z náměstí Republiky pod názvem Sametové posvícení vyrazil recesistický průvod masek. Upozornit chtěl třeba i na nadměrné užívání plastů. Prohlédněte si fotografie rejů masek.
17.11.2018 18:55 |

podobné články

Vybírat si, od koho budeme brát plyn? Z Pražské plynárenské srazili Pekarovou: Ten luxus nemáme!

 
„Rozhodně bych neřekl, že máme luxus tady hrát nějakého arbitra, od koho brát a od koho nebrat zemní plyn,“ reaguje předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský na dnešní prohlášení předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) a dalších předsedů evropských parlamentů, v němž zaznělo, že bychom se při odběru strategických surovin měli zbavit závislosti na autoritářských režimech. Pacovský v Interview ČT24 prohlásil, že je stěžejní otázkou spíš to, kdo nám bude plyn prodávat a v jakém množství. Nápady, že bychom odbírali plyn výhradně jen ze Spojených států, označil za scestné. Poučením nám má být situace s Gazpromem.
25.04.2023 21:05 |

podobné články

Orbán: Sankce poškodily víc Evropu než Rusy

 
Před pátečním jednáním diplomatů v Bruselu, kde se Česku podařilo vyjednat výjimku z nejnovějších protiruských sankcí na dovoz ropy až do poloviny roku 2024 a Slovensku s Maďarskem až do konce roku 2024, zaznívala k sankcím tvrdá kritika od maďarského předsedy vlády Viktora Orbána. Orbán v rozhovoru pro Kossuth Rádió nové sankce bez úlev přirovnával k „jaderné bombě“ pro maďarskou ekonomiku. Míní, že již nyní „dosavadní sankce poškodily evropskou ekonomiku více než Rusy“.
08.05.2022 21:40 |

podobné články

Kdo nepracoval celou dobu, billboardy u cesty mu nepomohou, říká senátor Vícha

 
ROZHOVOR Vykonává zároveň funkci senátora, dokonce je od listopadu roku 2008 je předsedou senátorského klubu ČSSD, a starosty Bohumína. Inženýr Petr Vícha má zato, že pokud není za politikem vidět práce, billboardy u silnic měsíc před volbami nepomohou. Zeptejte se na mě v Bohumíně, navrhuje voličům. V bohumínském zastupitelstvu pracuje od roku 1994. Tehdy byl zvolen v komunálních volbách do městského zastupitelstva a stal se starostou města. Tuto funkci vykonává nepřetržitě dosud. V čele Bohumína stojí tedy už osmnáct let a starostou byl v roce 2010 zvolen už popáté.
25.09.2012 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vícha (53 článků)

Sociolog Hampl: Dnes je hůře, než bylo před rokem, a za další rok bude ještě hůře. Boháči připraví chudáka o poslední zbytečky jeho majetku, o svobodu i základní lidskou důstojnost

 
ROZHOVOR „Nesouměřitelnost, podle Kellera, nastává třeba tam, kde vedle sebe postavíme dělníka z fabriky a oligarchu se stomiliardovým majetkem. Pokud vznikne takhle velký rozdíl, znamená to obrovské riziko, že boháč připraví chudáka o poslední zbytečky jeho majetku, o svobodu i základní lidskou důstojnost. Nepomohou zákony, protože oligarcha má možnost si prosadit jejich změnu. Nepomohou soudy, protože oligarcha má možnost si koupit soudce. A nejde jen o jednoho boháče, ale také o stovky jeho lokajů (pardon, manažerů), kteří mají možnosti si na těch dole vybíjet svoje komplexy,“ varuje sociolog Petr Hampl.
31.12.2017 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Boháč (14 článků)

Nové varování před mýty o koronaviru: Kravská moč, sýr, banány ani vodka nepomohou

 
Stejně jako koronavirus se světem šíří i široká škála falešných medicín a pseudoléků, které mají údajně léčit - anebo alespoň ochránit před nákazou, napsal zpravodajský server Worldcrunch. Sociální sítě jsou podobnými radami doslova zaplavené do té míry, že Světová zdravotnická organizace (WHO) vydala nové varování před podobnými mýty. Propagované prostředky se sice liší v závislosti na místě, kultuře a tradici, ale bez ohledu na to, kde žijete - tyto falešné léky vám nepomohou.
02.05.2020 15:30 |

podobné články

Český vědec: Virus nezastavíte. Opatření nepomohou. Flegr nemá pravdu. Kdo covid prodělá, už se ho pak netýká

 
Imunolog Karel Drbal z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v rozhovoru pro Deník N konstatoval, že se koronaviru nezbavíme. Ani opatření, která mají šíření viru zbrzdit, nám podle jeho názoru nepomohou. Jedinou efektivní cestu v boji s virem vidí v tuto chvíli v promoření.
23.09.2020 10:45 |

podobné články

Plyn: Haló? Řídí to tu někdo? Po panice v Německu udeřilo na Fialu

 
Situace na trhu s plynem a hlavně se zásobami plynu je u jednotlivých evropských zemí značně nepřehledná. Zatímco některé země berou plyn jiný než ruský a v podstatě nejsou nuceny k žádným razantním opatřením, ty státy, které jsou odkázány na plyn z východu, jsou před nejbližší zimou značně nervózní. V klidu je snad jen česká vláda, jak naznačují některé signály.
13.07.2022 11:55 |

podobné články

Děda Mráz veze plyn. Z Východu teď teče o polovinu víc

 
Mráz udeřil a do Česka začal proudit plyn potrubím ze Slovenska a Ukrajiny v ještě větším objemu, než tomu bylo v posledních týdnech. V několika posledních dnech ho teče o polovinu víc. Právě touto cestou se do Česka dostává ruský plyn a ekonom Lukáš Kovanda podotkl, že kdyby byl jeho podíl stejný jako v říjnu, znamenalo by to, že je v posledních týdnech až téměř třetina plynu, proudícího do Česka, ruského původu. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) však mezitím tvrdí, že jsme se „závislosti na ruském plynu definitivně zbavili“ a nastínil i další omezování jeho dodávek.
04.12.2023 09:00 |

podobné články

Filip (KSČM): Politika a diplomacie

 
Politika má vždy nejen svůj vnitrostátní charakter, ale také vnější vlivy a pro nás dialektiky nepochybně i svou vnitřní provázanost. Mezinárodní politika je důležitou součástí a znakem suverenity státu a diplomacie je jejím výrazem. Je významnou a nedílnou částí mezinárodních vztahů. Diplomacie má mnoho rovin a zejména v parlamentní demokracii má kromě vlády a prezidenta o ní diskutovat zákonodárce. Jistě je také diplomacie zpravodajská.
27.04.2021 04:35 |

podobné články

Kdo je mluvčí Putinovy diplomacie Zacharovová: Královna trollů a dezinformátorů

 
Diplomatická mluva není mluvčí diplomacie zrovna vlastní. Marija Zacharovová (46), vedoucí tiskového odboru ruského ministerstva zahraničí, proslula svými sarkasmy i sexy fotkami na instagramu. Ostře reagovala na kauzu Vrbětice, za schvalování války na Ukrajině si vysloužila sankce USA i EU. I její odpůrci ovšem oceňují, že do komunikace zatuchlé ruské diplomacie přinesla moderní, západní přístup.
21.03.2022 05:15 |

podobné články

Vyvážení demokracie na amerických tancích, sankce proti Putinovi. To svědčí o neznalosti. Bývalý šéf české diplomacie Kavan i o výhrůžných mailech kvůli uprchlíkům

 
Sankce mohou zhoršit ekonomickou situaci Ruské federace, navíc když se kombinují s pádem ceny ropy. Podle exministra zahraničí Jana Kavana však nemohou přesvědčit Putina a spol., aby změnili svůj postoj, natož aby vrátili Krym. Bývalý šéf české diplomacie na debatě o Evropě mezi USA a Ruskem také přiznal, že dostal výhrůžné maily za postoj k uprchlické krizi. Netají se totiž názorem, že Česká republika je za ni, ne sice obrovsky, ale přece jen do jisté míry spoluzodpovědná.
03.06.2016 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kavan (155 článků)