Článek

Mašek (ANO): Možná by Rakušana jako nástěnkáře a politruka vzali

 
Na facebookovém profilu vyjádřený údiv nad činností ministra vnitra Víra Rakušana.
15.11.2022 14:05 |

podobné články

Podobné články

Čechoameričan a svědek v kauze Tatra: Vy Češi nevíte, co jsou Američani zač

 
EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR Jan Mašek, 67letý český emigrant do USA a důležitý, byť nepřímý svědek v kauze Tatra, je bez přehánění dobrodruh. Už jeho způsob emigrace je značně netypický a dá se říci, že se Jan Mašek- budoucí John Masek- s komunistickým režimem rozloučil efektně a navíc ho pořádně napálil. I přes české kořeny je ale Mašek nyní nejen dobrý byznysman, ale také muž pevných zásad. Prokázal to ve svém životě mnohokrát, například během svého setkání s kontroverzním americkým jestřábem a šíbrem Duncanem Sellarsem. Na základě jeho svědectví policie obvinila exmistra Bartáka z pokusu o korupční jednání v kauze Tatra. Johnny Mašek poskytl - jako jedinému médiu - ParlamentnímListům.cz exkluzivní rozhovor.
12.12.2011 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Johnny Duncan (1 článek) , John Duncan (8 článků)

Zemřel chartista a zakladatel ODA Ivan Mašek (†70). „Byl to statečný člověk,“ vzpomíná kolega

 
Ve věku 70 let zemřel v noci na úterý bývalý poslanec za Občanskou demokratickou alianci (ODA) Ivan Mašek. ČTK to sdělil mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek. Mašek právě v Praze 6 v předminulém volebním období zasedal jako zastupitel této městské části. Mašek byl v předlistopadové éře signatářem Charty 77. V říjnu 1989 byl zatčen a uvězněn pro pobuřování, propustili ho 17. listopadu.
08.01.2019 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2581 článků)

Druhý muž vysočinské kandidátky ANO odstoupil, zatajil minulost politruka

 
Jen pár hodin před volbami odstoupil z druhého místa kandidátky hnutí ANO na Vysočině Miloslav Bačiak. Ukázalo se, že zamlčel svou minulost politruka i komunisty udělovaný titul RSDr. Vedení hnutí se o Bačiakově minulosti údajně dozvědělo až z tisku. Na kandidátce hnutí ANO je Bačiak stále na druhém místě, jeho rezignace přišla ve chvíli, kdy vyškrtnutí už nebylo možné.
26.10.2013 10:00 |

podobné články

Komunisté mění taktiku: Bývalého politruka ve vedení kraje možná vymění za jiný post

 
Komunisté se sice stále staví za svého náměstka hejtmana Karlovarského kraje pro školství a bývalého politruka Václava Sloupa a odmítají ustoupit protestujícím studentům, ale v pátek v noci se podle informací Práva dohodli na ústupové variantě. Pokud bude soc. dem. trvat na jeho odchodu z vedení kraje, budou výměnou pro sebe požadovat jiný vedoucí post.
02.03.2013 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Sloup (76 článků)

Než spolupráci s pravicí, tak raději politruka, vzkazují voliči ČSSD

 
Přes opakované protesty a výzvy je zřejmé, že celostátně kritizovaný politruk Václav Sloup, radní Karlovarského kraje pro oblast školství, ustojí tlak zdejších studentů, pedagogů a opozičních politiků. Hejtmanovi kraje Josefu Novotnému, který dosud skandál s politrukem diplomaticky žehlil, však značně zkomplikoval situaci jeho stranický kolega, hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Ten se totiž na rozdíl od Novotného od zdiskreditovaného komunisty ve vedení kraje odvrátil. Novotný však sází na přání voličů, kteří raději akceptují politruka, než spolupráci s pravicí.
26.02.2013 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Sloup (76 článků) , Josef Novotný (205 článků) , Josef Novotný (205 článků) , Jiří Novotný (230 článků) , Jiří Novotný (230 článků)

Karlovarská ČSSD nechce v radě politruka Sloupa. Trvá na jeho odchodu

 
Jednání koaličních partnerů v Karlovarském kraji o odchodu Václava Sloupa (KSČM) z funkce náměstka hejtmana pro školství skončilo bez definitivní dohody. Sloup čelí kritice kvůli čtyřletému působení ve funkci politruka u Pohraniční stráže v komunistickém režimu.
05.03.2013 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Sloup (76 článků)

Poslanec ANO: Hospody? Dávno se mělo pokutovat. Lidi ze západu se diví

 
Poslanec Jiří Mašek (ANO) vyzývá občany a zejména provozovatele restaurací, aby dodržovali nově platná opatření. Mašek se také vyslovil pro to, aby provozovatelé, kteří opatření dodržovat nebudou, byli tvrdě pokutováni. „Podle mě, kdyby se sankcionovalo již od jara, tak jsme dnes někde úplně jinde,“ řekl Mašek.
01.11.2021 14:05 |

podobné články

Odvolejte nekompetentního Rakušana s vazbami na mafiány, žádá Babiš Fialu

 
Šéf hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš dnes odeslal dopis předsedovi vlády Petru Fialovi (ODS), v němž vyzval k odvolání ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Důvodem je jmenování Petra Mlejnka ředitelem civilní rozvědky i přes jeho kontakty s podnikatelem Michalem Redlem obviněným v kauze Dozimetr. Pokud Fiala k výměně ministra nepřistoupí, vyvolá ANO hlasování o nedůvěře vládě, řekl dnes Babiš po jednání stínové vlády hnutí. Fiala v reakci uvedl, že pro odvolání Rakušana nevidí důvod.
18.08.2022 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25088 článků) , Petr Fiala (4694 článků)

Prahou prošel recesistický průvod masek

 
Svátek 17. listopadu k vyjádření nesouhlasu se současnou politickou i společenskou situací využily i různé spolky. Z náměstí Republiky pod názvem Sametové posvícení vyrazil recesistický průvod masek. Upozornit chtěl třeba i na nadměrné užívání plastů. Prohlédněte si fotografie rejů masek.
17.11.2018 18:55 |

podobné články

Libyjští radikálové prý žádají za Rakušana 12,5 milionu korun

 
Radikálové požadují za Rakušana uneseného v Libyi 500.000 dolarů (12,5 milionu Kč). S odvoláním na informace tajných služeb o tom dnes informoval rakouský list Kronen Zeitung. Ministerstvo zahraničí ve Vídni ale zprávu popřelo. Kromě Rakušana ozbrojenci z ropného pole Ghaní na počátku března unesli také Čecha, čtyři Filipínce, dva Bangladéšany a Ghaňana.
23.03.2015 16:06 |

podobné články

Cenzura Facebooku ničí životy! Jako kdyby StB zrušila telefon, vytrhla dopisní schránku, spálila rodinná alba. Pedagog, který pronikl mezi HateFree, přesně ví, kdo to dělá v Česku

 
ROZHOVOR Mazání blogů, rušení diskuzí a blokování profilů vidí jako odklon od podpory svobody projevu k cenzuře. Dříve měly podniky socialistického nástěnkáře, dnešní média mají osvědčené autory. Avšak i takové názory mají právo zaznít. Tak se staví k diskuzi kolem svobody slova na internetu pedagog z ČVUT a programátor Pavel Cimbal. Způsob, jakým Facebook řeší údajně nevhodné příspěvky a komentáře, přirovnává k absurdní a totalitní cenzuře, kdy jsou lidé perzekuováni na pouhé udání sousedky. Varuje, že dnes se děje totéž, jen na digitální půdě.
05.10.2017 10:50 |

podobné články

Sněmovní komisi pro kontrolu činnosti GIBS povede Mašek z ANO

 
Sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) povede nominant hnutí ANO Jiří Mašek (ANO). Poslanci mu dali v dnešní tajné volbě přednost před Zuzanou Majerovou Zahradníkovou (ODS) a Mikulášem Ferjenčíkem (Piráti). Výsledky oznámil předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO), píše ČTK.
18.04.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Mikuláš (40 článků)

Bartoš obvinil Havlíčka, že ANO nechalo sledovat Rakušana

 
Vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu i dopravy Karel Havlíček (ANO) a předseda Pirátů Ivan Bartoš se v neděli názorově setkali v Partii Terezy Tománkové na Primě. Ačkoliv se jim na tváří, zejména Bartošově, tkvěl úsměv, téměř celá diskuse se nesla s nadsázkou ve znamení okopávání kotníků a zdvořilého zesměšňování. Tvrdě se střetli například v tom, kdo měl nechat sledovat předsedu STAN Víta Rakušana. Bartoš z toho obvinil hnutí ANO.
15.08.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2581 článků)

Když Fiala neodvolá Rakušana kvůli stykům šéfa rozvědky, chce ANO hlasovat o nedůvěře

 
Pokud premiér Petr Fiala (ODS) neodvolá ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli kontaktům nynějšího šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka s obviněným lobbistou Michalem Redlem, vyvolá opoziční hnutí ANO v Poslanecké sněmovně hlasování o nedůvěře vládě. Napsal to předseda ANO Andrej Babiš v komentáři, který uveřejnila dnešní Mladá fronta DNES (MfD).
13.08.2022 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25088 článků) , Petr Fiala (4694 článků)

Kdy se zruší zákazy pro neočkované? Odpověď z ANO

 
Poslanec Jiří Mašek (ANO) si stojí za tím, že občané měli dost času nechat se naočkovat a pokud tak neučinili, musí se smířit s restrikcemi, které jsou na neočkované namířené. „Nejde o diskriminaci, ale o spolupráci očkovaných i neočkovaných na ochraně zdraví všech obyvatel,“ tvrdí Mašek.
08.12.2021 14:05 |

podobné články

Hvězdy třetí řady Tváře: Strach z odlévání masek!

 
Už tuto neděli uvidí diváci první díl třetí řady show Tvoje tvář má známý hlas. Osm zbrusu nových soutěžících v tuto chvíli velmi tvrdě pracuje na svých vystoupeních, aby předvedli co možná nejlepší výkony. V rámci příprav musela celá osmička podstoupit odlévání masek. Jak to dopadlo?
22.02.2017 16:35 |

podobné články

Pokud premiér Fiala neodvolá ministra vnitra Rakušana kvůli šéfovi rozvědky Mlejnkovi, ANO hodlá vyvolat hlasování o nedůvěře vládě

 
Pokud premiér Petr Fiala (ODS) neodvolá předsedu hnutí STAN a ministra vnitra Víta Rakušana kvůli šéfovi rozvědky Petrovi Mlejnkovi, vyvolá ANO hlasování o nedůvěře vládě, napsal Andrej Babiš v Mladé frontě Dnes. Situace je podle něj vážná.
13.08.2022 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25088 článků) , Petr Fiala (4694 článků)

ANO otevřeným dopisem požádá Fialu o výměnu ministra vnitra Rakušana

 
Poslanecký klub opozičního hnutí ANO zašle otevřený dopis premiéru Petru Fialovi (ODS) a bude žádat výměnu ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli kontaktům nynějšího šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka s obviněným lobbistou Michalem Redlem. V pořadu Partie Terezie Tománkové v CNN Prima News to řekla šéfka klubu Alena Schillerová. Vyvolání hlasování o nedůvěře kabinetu ve sněmovně nevyloučila.
14.08.2022 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4694 článků)

Toto se řešilo kvůli koronaviru už začátkem roku. Do médií to neuniklo. Šéf záchranky a muž od Babiše promluvil

 
Ředitel Záchranné služby Královéhradeckého kraje, poslanec Jiří Mašek (ANO) zkritizoval opozici, která podle něj politizuje epidemii koronaviru. Schytali to také novináři, kteří podle Maška zbytečně hledali senzace, oslovovali odborníky a ti svými protichůdnými názory mátli veřejnost. Mašek naopak pochválil vládu, která podle něj situaci zvládla jako jedna z nejlepších zemí v Evropě.
04.06.2020 18:15 |

podobné články