Článek

Mašek (ANO): Mám pocit, že v tomhle dramatu chybí pár herců

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k podání obžaloby v kauze Dozimetr
03.07.2024 19:10 |

podobné články

Podobné články

Čechoameričan a svědek v kauze Tatra: Vy Češi nevíte, co jsou Američani zač

 
EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR Jan Mašek, 67letý český emigrant do USA a důležitý, byť nepřímý svědek v kauze Tatra, je bez přehánění dobrodruh. Už jeho způsob emigrace je značně netypický a dá se říci, že se Jan Mašek- budoucí John Masek- s komunistickým režimem rozloučil efektně a navíc ho pořádně napálil. I přes české kořeny je ale Mašek nyní nejen dobrý byznysman, ale také muž pevných zásad. Prokázal to ve svém životě mnohokrát, například během svého setkání s kontroverzním americkým jestřábem a šíbrem Duncanem Sellarsem. Na základě jeho svědectví policie obvinila exmistra Bartáka z pokusu o korupční jednání v kauze Tatra. Johnny Mašek poskytl - jako jedinému médiu - ParlamentnímListům.cz exkluzivní rozhovor.
12.12.2011 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Johnny Duncan (1 článek) , John Duncan (8 článků)

Zemřel chartista a zakladatel ODA Ivan Mašek (†70). „Byl to statečný člověk,“ vzpomíná kolega

 
Ve věku 70 let zemřel v noci na úterý bývalý poslanec za Občanskou demokratickou alianci (ODA) Ivan Mašek. ČTK to sdělil mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek. Mašek právě v Praze 6 v předminulém volebním období zasedal jako zastupitel této městské části. Mašek byl v předlistopadové éře signatářem Charty 77. V říjnu 1989 byl zatčen a uvězněn pro pobuřování, propustili ho 17. listopadu.
08.01.2019 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2970 článků)

Poslanec ANO: Hospody? Dávno se mělo pokutovat. Lidi ze západu se diví

 
Poslanec Jiří Mašek (ANO) vyzývá občany a zejména provozovatele restaurací, aby dodržovali nově platná opatření. Mašek se také vyslovil pro to, aby provozovatelé, kteří opatření dodržovat nebudou, byli tvrdě pokutováni. „Podle mě, kdyby se sankcionovalo již od jara, tak jsme dnes někde úplně jinde,“ řekl Mašek.
01.11.2021 14:05 |

podobné články

Ordinující poslanec Mašek: Musíme očekávat zvýšení cen léků. Počasí antibiotika opravdu nevyřeší, pane Válku

 
„Nezvládnutá problematika ze strany ministrů Nekuly, Stanjury, Síkely a dalších… Profesor Válek jen doplňuje řadu.“ Nekompromisně by si poradil s členy kabinetu poslanec Jiří Mašek zvolený na kandidátce ANO. „Když si vezmete všechny ministry Fialovy vlády, většina z nich je problematická. Dlouhodobě voláme po odstoupení ministra vnitra,“ dodává. Poslanec Mašek, který jako lékař stále ordinuje a má denně zkušenost s pacienty, hovoří o tom, jaké léky stále chybějí a co nás čeká do budoucna: „Když se zvyšuje DPH z deseti na dvanáct, musíme očekávat, že se ceny pro koncové uživatele zvýší. Zejména k tomu dojde u léků, které se kupují volně, bez předpisu.“
16.05.2023 20:00 |

podobné články

Prahou prošel recesistický průvod masek

 
Svátek 17. listopadu k vyjádření nesouhlasu se současnou politickou i společenskou situací využily i různé spolky. Z náměstí Republiky pod názvem Sametové posvícení vyrazil recesistický průvod masek. Upozornit chtěl třeba i na nadměrné užívání plastů. Prohlédněte si fotografie rejů masek.
17.11.2018 18:55 |

podobné články

Filip (KSČM): Všude žijí lidé, aneb byty pro mladé lékaře i učitele

 
Chybí lékaři, chybí učitelé, chybí…chybí… Ne všude někdo chybí, ale v malých obcích a v různých částech naší vlasti ano. Co s tím budete dělat?
02.08.2018 06:45 |

podobné články

Podělá se to. To už nejde. Jan Kraus odepsal dnešní svět

 
Moderátora Jana Krause v minulém díle jeho show fascinovalo, jak zaměstnanci firmy Apple v USA odmítli vrátit se do práce. Protože neměli dobrý „pocit“. A Krausovi připadá, že dnes už všechno záleží na pocitech. Když se studenti necítí na hodině dobře, profesor s tím musí něco dělat. „Nejdůležitější je, když máte pocit, že je něco pravda, tak je to pravda. A ten druhej ať drží hubu,“ řekl Kraus ve své show. Má svůj pocit: „Já mám pocit, že se to brzy podělá, že to takhle dál nepůjde.“
10.06.2021 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1304 článků)

Sněmovní komisi pro kontrolu činnosti GIBS povede Mašek z ANO

 
Sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) povede nominant hnutí ANO Jiří Mašek (ANO). Poslanci mu dali v dnešní tajné volbě přednost před Zuzanou Majerovou Zahradníkovou (ODS) a Mikulášem Ferjenčíkem (Piráti). Výsledky oznámil předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO), píše ČTK.
18.04.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Mikuláš (52 článků)

„Nechtějí léky na tři měsíce, nemají peníze.“ Lékař zděšen vládou. Ukázal vše

 
„Ceny nemusejí být vyšší jen o DPH, ale dá se tedy předpokládat s velkou pravděpodobností i zdražení ze strany výrobců. Dopad na pacienty pak bude ještě vyšší,“ varuje už dnes před tristní situací poslanec Jiří Mašek zvolený na kandidátce ANO, který jako lékař stále ordinuje a má denně zkušenost s pacienty. „I při současném desetiprocentním DPH už mám v ordinaci pacienty, kteří mi říkají, že nechtějí předepsat léky na tři měsíce, protože by si je nemohli vyzvednout v lékárně. Raději si pro recept přijdou za měsíc znovu, aby na doplatky na jedno balení měli peníze.“ Mašek konstatuje, že nepostupujeme do lepších časů. Vláda se bohužel v úsporách nejdřív soustředila na sociální problematiku a zdravotnictví.
18.04.2023 20:25 |

podobné články

Šestnáctiletý fotbalista Mašek přestoupí do HSV Hamburk

 
Šestnáctiletý útočník Dominik Mašek z 1.FK Příbram přestupuje do německého klubu HSV Hamburk, ke zkompletování transferu chybí už jen absolvování zdravotních testů.
27.01.2012 13:00 |

podobné články

Červinka (ODS): Ztracený pocit bezpečí

 
Nedávno jsem se v podvečer prošel centrem města a měl jsem takový nekomfortní, divný pocit, zkrátka necítil jsem se úplně fajn. Pobavil jsem se o tom s pár lidmi a až jeden mi řekl, co mě vlastně trápí, respektive to přesně pojmenoval – chybí pocit bezpečí.
08.03.2014 10:25 |

podobné články

USA jako bašta svobody? To už dlouho neplatí. Mám pocit, že se skoro všichni zbláznili. Hovoří senátor Canov, trochu jiný „stanař“

 
ROZHOVOR „Mám čím dál tím silnější pocit, že se v USA všichni (skoro) zbláznili. Skandály ze údajné plácnutí po zadku před čtvrtstoletím počínaje, ničením soch konče. A hnutí Black Lives Matter? Podle mého názoru jen pokus o rasismus naruby,“ myslí si senátor za Liberecko Michael Canov (SLK). „A USA a bašta svobody? To si myslím, že již neplatí delší dobu. A nyní již vůbec. Podle dostupných zpráv, člověk, aby se tam bál na ženu nebo černocha byť jen podívat, aby nebyl hned, zítra nebo za 30 let obviněn z nějakého obtěžování či rasismu. Mám dokonce ten dojem, že i pověstná americká svoboda slova bere za své,“ dodává.
20.07.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (146 článků) , Michael Michael (1925 článků) , Michael Black (3 články)

„Proč to dělají?“ Jiří Strach a info o Ukrajině. Bude veselo

 
V rozhovoru s rozhlasovou moderátorkou a pěvkyní Martinou Kociánovou se režisér Jiří Strach dostal k tématu médií. Má pocit, že z nich z velké části zmizely informace a místo nich nabízejí příběhy. Což je jeho parketa. „Mám kolikrát pocit, že ti reportéři, obzvlášť ti váleční, ti jakoby se trošku vkrádají na mé pole, do mého baráku vypravěče příběhů. Oni okupují mou profesi, oni mi vyprávějí příběhy a to mám dělat já jako filmař a proč na to mám koukat v televizi?“ ptal se. Kociánová souhlasila a dodala, že tyto příběhy navíc kontroluje cenzura, aby byly slyšet jen ty správné.
25.04.2022 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (71 článků) , Jiří Strach (304 článků) , Oni Oni (146 článků)

Pět bezkonkurečně nejhloupějších diet světa: Po tomhle chtějí lidé zhubnout!

 
Toužíte po štíhlé postavě a ne a ne zhubnout? Máme pro vás několik tipů, jak to určitě nedělat. Největší kravinou, jakou kdy lidstvo v tomhle ohledu vymyslelo, jsou tzv. monodiety (= jíte pouze jednu konkrétní potravinu). Nejsou zdravé, tělo je podvyživené, chybí mu vitamíny, cukry i tuky. Jenže Češi jsou nepoučitelní. Protože jde při nich váha dolů, považují je za dobré. Mrkněte se sami, jaké nesmysly někteří z nás polykají se záměrem být štíhlejší!
20.05.2013 21:55 |

podobné články

Kdy se zruší zákazy pro neočkované? Odpověď z ANO

 
Poslanec Jiří Mašek (ANO) si stojí za tím, že občané měli dost času nechat se naočkovat a pokud tak neučinili, musí se smířit s restrikcemi, které jsou na neočkované namířené. „Nejde o diskriminaci, ale o spolupráci očkovaných i neočkovaných na ochraně zdraví všech obyvatel,“ tvrdí Mašek.
08.12.2021 14:05 |

podobné články

Incident na ulici: Poslankyni ODS Decroix hrozil agresor, ochránil ji Mašek z ANO

 
Poslankyně Eva Decroix na sociálních sítích popsala incident, kdy ji měl v Praze na ulici obtěžovat neznámý muž. Situaci ale zachránil opoziční poslanec Jiří Mašek (ANO), který místopředsedkyni ODS pomohl ochránit, než se útočník vzdálil.
11.07.2024 18:25 |

podobné články

Pocit štěstí závisí na výši platu, prokázali vědci

 
Pocit osobního štěstí se zvyšuje s velikostí platu. Přišli na to vědci z americké Princetonské univerzity. Emoční komfort, tedy pocit štěstí, prý kulminuje na platové hranici 75 000 dolarů ročně (asi 120 000 korun měsíčně), alespoň tedy u Američanů. Kdo bere ještě víc, je sice spokojenější, ale pocit štěstí už si nevylepší.
07.09.2010 10:40 |

podobné články

Ženské tajemství Aleny Schillerové. eXtra odhalila obsah své kabelky, překvapí nejednoho voliče

 
Politička Alena Schillerová dbá na svůj styl oblékání. Do našeho pořadu eXtra Host přišla celá v černém. "To značí dobrou náladu. Já mám černé oblečení prostě ráda. Mám takový pocit, že zeštíhluje. Možná to mám tak jenom nastaveno v hlavě. V černé se cítím dobře a lépe. Takže já mám náladu dobrou," řekla a ukázala, co vše nosí ve své kabelce.
10.05.2024 05:10 |

podobné články

Ano, nebo ne? Znáte role našich předních herců? Fanoušci českých filmů tento kvíz hravě zvládnou

 
České konzervatoře každoročně do světa vyšlou desítky vystudovaných herců. Ti se následně objevují nejen na divadelních prknech, ale také v českých filmech. Jak dobře si pamatujete role našich českých herců?
02.11.2023 09:00 |

podobné články