Článek

Mašek (ANO): Luxusní vila trestně stíhaného strůjce kauzy Dozimetr Redla je na prodej

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke STANu a kauze Dozimetr.
13.06.2024 06:05 |

podobné články

Podobné články

Čechoameričan a svědek v kauze Tatra: Vy Češi nevíte, co jsou Američani zač

 
EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR Jan Mašek, 67letý český emigrant do USA a důležitý, byť nepřímý svědek v kauze Tatra, je bez přehánění dobrodruh. Už jeho způsob emigrace je značně netypický a dá se říci, že se Jan Mašek- budoucí John Masek- s komunistickým režimem rozloučil efektně a navíc ho pořádně napálil. I přes české kořeny je ale Mašek nyní nejen dobrý byznysman, ale také muž pevných zásad. Prokázal to ve svém životě mnohokrát, například během svého setkání s kontroverzním americkým jestřábem a šíbrem Duncanem Sellarsem. Na základě jeho svědectví policie obvinila exmistra Bartáka z pokusu o korupční jednání v kauze Tatra. Johnny Mašek poskytl - jako jedinému médiu - ParlamentnímListům.cz exkluzivní rozhovor.
12.12.2011 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Johnny Duncan (1 článek) , John Duncan (8 článků)

Hlubuček z kauzy Dozimetr prolomil mlčení: Přivedl mu podnikatele Redla šéf STANu? Rakušan se brání

 
Bývalý zastupitel hlavního města Prahy Petr Hlubuček se po více než roce a půl vyjádřil ke kontroverzní kauze Dozimetr. V podcastu Slepá spravedlnost, v němž popsal to, jak se seznámil se spolupracovníkem Radovana Krejčíře Michalem Redlem. „Nyní nastává čas, kdy můžeme kousek po kousku ty věci začít rozplétat v nějakém reálném světě,“ pronesl Hlubuček.
20.03.2024 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (789 článků)

Kauza Dozimetr: Bratři Nemrahovi přijali podmínky, soud dohodu schválil

 
Obvodní soud pro Prahu 8 dnes schválil dohodu o vině a trestu v případu Zakaríi a Karíma Nemrahových, který souvisí s kauzou Dozimetr. Oba obžalovaní se se státním zástupcem dohodli na podmíněných trestech. Rozhodnutí je pravomocné. Policista Karím Nemrah v neveřejných policejních systémech podle dohody neoprávněně lustroval poznávací značky vozidel, v některých případech na popud svého bratra Zakaríi, který je obviněný v hlavní větvi kauzy Dozimetr.
18.08.2023 11:30 |

podobné články

Kubistický skvost pod Vyšehradem je na prodej! Chráněná Kovařovicova vila byla rezidencí i školkou

 
Kubistická Kovařovicova vila v Praze pod Vyšehradem je na prodej. Třípodlažní vila byla postavena v roce 1913 podle návrhu architekta Josefa Chochola, stavitelem byl Bedřich Kovařovic. Vila je památkově chráněna, Národní památkový ústav (NPÚ) ji označuje za jedno z vrcholných děl české kubistické architektury. Podle mluvčí NPÚ Andrey Holasové je v Praze kubistických vil „jako šafránu“. Katalog NPÚ obsahuje 21 pražských památek, které jsou kubistické nebo mají výrazné kubistické prvky.
08.06.2021 09:35 |

podobné články

Janek Kroupa znovu promluvil o roli Jiřího Pospíšila. A ještě přitvrdil

 
Podnikatel Pavel Dovhomilja je jedním z obviněných v kauze Dozimetr, v kauze pánů Petra Hlubučka a Michala Redla. Jedná se o obviněného, který začal spolupracovat s policií. Investigativní reportér se od Dovhomilji ledacos dozvěděl. Třeba o tom, jak organizovaná skupina kolem pražského dopravního podniku vymyslela „zhovadilost“ a prozradil, že kauza Dozimetr se netýká jen hnutí STAN, ale také TOP 09. „Jiří Pospíšil se fakticky podílel na ději, který byl zásadní pro fungování této skupiny,“ řekl Kroupa.
01.07.2022 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2235 článků) , Jiří Pospíšil (2235 článků) , Janek Kroupa (224 článků) , Michal Janek (8 článků) , Petr Pavel (2943 článků)

Pokud se budou prověřovat mnou podepsané smlouvy... Gazdík se vrátil ke kauze Dozimetr. Zcela otevřeně

 
Z PROFILŮ „Věřím, že prací dokážeme, že chyba jedince neznamená, že hnutí jako takové je špatné,“ pronesl o hnutí STAN někdejší ministr školství Petr Gazdík (TOP 09) v odpovědích na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz, přičemž deklaroval, že on sám má svědomí čisté. Kontakty s obviněnými v kauze Dozimetr politik označuje pouze za „společenské a pracovní“. Stejně tak odmítá, že by kdy jel po boku obviněného Redla a Kosa na dovolenou. Že se všichni sešli o víkendu v Rakousku v Alpách, je prý náhoda. Čtenářům též prozradil, zdali se kvůli svým stykům chystá rezignovat i na post poslance či jaký je jeho pohled na vládní boj s dezinformacemi.
04.08.2022 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků)

Do dění kolem Babiše a Faltýnka vstupuje známý advokát. A rovnou říká, co by následovalo, kdyby soud oba prohlásil za nevinné

 
ROZHOVOR Právník a bývalý politik Jaroslav Ortman říká, že se stále diskutuje o tom, zda prezident po volbách jmenuje novým premiérem trestně stíhaného Andreje Babiše, ale on už nebude trestně stíhaný. „Volby trestní stíhání přeruší a až do nového rozhodnutí Sněmovny o jeho vydání nebude Andrej Babiš trestně stíhán, protože ho chrání imunita. Takže prezident může říci, že může Andreje Babiše jmenovat,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz známý advokát. Ale považuje za nepředstavitelné, kdyby byl Andrej Babiš trestně stíhán i po opakovaném hlasování v nové Poslanecké sněmovně, že by byl předsedou vlády.
08.09.2017 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků) , Jaroslav Faltýnek (346 článků)

Jiří Vyvadil: Země potřebuje „trestně stíhaného premiéra“ a vládu ANO s „extremisty“

 
Zase tady slyšíme každý den rétoriku o nepřijatelnosti trestně stíhaného premiéra nově okořeněnou potřebou likvidovat SPD ve vedení výborů i Poslanecké sněmovny.
24.04.2018 15:25 |

podobné články

Zemřel chartista a zakladatel ODA Ivan Mašek (†70). „Byl to statečný člověk,“ vzpomíná kolega

 
Ve věku 70 let zemřel v noci na úterý bývalý poslanec za Občanskou demokratickou alianci (ODA) Ivan Mašek. ČTK to sdělil mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek. Mašek právě v Praze 6 v předminulém volebním období zasedal jako zastupitel této městské části. Mašek byl v předlistopadové éře signatářem Charty 77. V říjnu 1989 byl zatčen a uvězněn pro pobuřování, propustili ho 17. listopadu.
08.01.2019 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2966 článků)

Prokop (ANO): Další větev kauzy Dozimetr

 
Pozdě v noci přišla na čtvrtečním pražském zastupitelstvu na řadu diskuze o další větvi nechvalně proslulé kauzy Dozimetr. Ta se týká nevýhodného prodeje městských pozemků v pražských Lysolajích.
10.09.2022 16:50 |

podobné články

Prezidentští kandidáti promluvili: Trestně stíhaného kandidáta na premiéra nechceme

 
Kandidáti na prezidenta by většinou na rozdíl od současného prezidenta Miloše Zemana měli problém pověřit trestně stíhaného člověka sestavením vlády. Někteří by se mu jeho aspiraci na premiérský post snažili vymluvit, další by v žádném případě obviněného do čela vlády neustanovili. Z uchazečů o Hrad, kteří pravděpodobně splnili podmínky kandidatury, by ohledy na trestní stíhání nebral jen hudebník a předseda strany Rozumní Petr Hannig. Kandidáti to sdělili v odpovědi na anketu ČTK.
11.11.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Petice: Odmítáme nezodpovědné korupční jednání trestně stíhaného premiéra

 
Vláda trestně stíhaného udavače StB staví svým pokusem o získání přízně starší generace pětitisícovým úplatkem tuto skupinu lidí do pozice nezodpovědné privilegované kasty.
04.09.2020 21:45 |

podobné články

Mašek (ANO): Polčák se potkával s klíčovými aktéry případu Dozimetr

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke kauze Dozimetr.
24.07.2023 20:15 |

podobné články

Ve vládě s trestně stíhaným? Hamáček odmítá Zemanovu radu, Babiš mluví o smrti

 
Sociální demokraté se podle předsedy Jana Hamáčka nechystají revokovat usnesení sjezdu proti účasti Babiše ve vládě, jak to ve čtvrtek zmínil prezident Miloš Zeman v souvislosti s otevřením rozhovorů o zapojení ČSSD do druhé vlády premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). ČSSD minulou neděli na sjezdu vyzvala ANO, aby nenominovalo do vlády trestně stíhané osoby, čímž mířila na Babiše stíhaného kvůli kauze Čapí hnízdo. Sjezd nicméně nehlasoval o přísnějším návrhu, který měl označit trestně stíhané osoby za zásadní překážku vstupu do vlády.
25.02.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků) , Jan Hamáček (3332 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

To bylo kvůli Bártovi. Petr Gazdík vyzradil, proč si volal šifrovaně

 
Exministr školství Petr Gazdík (STAN), který z resortu odešel kvůli napojení na trestně stíhaného podnikatele Michala Redla, zopakoval čtenářům Parlamentních listů, že už nevlastní telefon šifrovaný proti odposlechům. „Mám jen běžně zabezpečené aplikace jako Whatsapp,“ uvedl Gazdík.
26.10.2022 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků) , Michal Gazdík (27 článků) , Michal Bárta (8 článků)

To bylo kvůli Bártovi. Petr Gazdík vyzradil, proč si volal šifrovaně

 
Exministr školství Petr Gazdík (STAN), který z resortu odešel kvůli napojení na trestně stíhaného podnikatele Michala Redla, zopakoval čtenářům Parlamentních listů, že už nevlastní telefon šifrovaný proti odposlechům. „Mám jen běžně zabezpečené aplikace jako Whatsapp,“ uvedl Gazdík.
26.10.2022 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků) , Michal Gazdík (27 článků) , Michal Bárta (8 článků)

Vyšetřovatel Čapího hnízda vyhozen s obviněním a bez výsluh? Bývalý kriminalista odkrývá, co teď může Babiš provést

 
EXKLUZIVNĚ Bývalý vyšetřovatel kauzy hospodářské kriminality kolem Františka Mrázka Roman Pavlík ParlamentnímListům.cz popsal, jak vidí snahy trestně stíhaného premiéra v demisi Andreje Babiše o personální výměnu na pozici šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Podle Pavlíka by Babišova snaha o odstavení šéfa GIBS mohla souviset s vyšetřováním kauzy Čapí hnízdo, do které je Babiš zapleten. Zbavením se Murína by si Babiš podle Pavlíka doslova „otevřel dveře“ na Pražskou policejní správu a 2. odbor hospodářské kriminálky a de facto i k osobě policisty Pavla Nevtípila. Získal by Babiš odstavením Murína a jmenováním „vlastního“ člověka do čela GIBS páku na vyšetřovatele vlastní kauzy? Nahlížel by policistům takříkajíc pod prsty? ParlamentníListy.cz získaly neotřelý pohled na věc od veterána české kriminalistiky.
19.03.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků) , František Mrázek (191 článků) , Pavel Roman (354 článků)

Piráti chtěli do dozorčí rady dát chlapíka od Redla. Teď ho tiše stáhli a ukazují na ostatní

 
I když se Piráti chlubili, že nemají s lidmi z korupční kauzy kolem pražského dopravního podniku Dozimetr nic společného, ukazuje se, že tomu tak úplně není. Do dozorčí rady Národní rozvojové banky si totiž podle serveru Seznam Zprávy vybrali manažera, jenž se v tajném bytě scházel s vazebně stíhaným lobbistou Michalem Redlem.
28.06.2022 19:35 |

podobné články

Luxusní vila Radovana Krejčíře na prodej: Získá palác konečně nového majitele?

 
Honosné sídlo první třídy, avšak se škraloupem v bývalém majiteli, jednom nejkontroverznějších podnikatelů u nás. Vila Radovana Krejčíře v Černošicích půjde 23. listopadu do dražby. Už minulé pokusy ale nového majitele nenalezly. Ačkoli exekutor snížil vyvolávací cenu na 21 milionů korun, ani na sedmý pokus nemá přepychový palác nového vlastníka. Získá vila s dramatickou minulostí obávaného gangstera nového majitele díky listopadové dražbě?
06.09.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (789 článků)