Článek

Masarykova univerzita: Student z Moldávie se v Brně učí vytvářet počítačové hry

 
Na českých vysokých školách může díky vládním stipendiím určeným na podporu studentů z rozvojových zemí každý rok studovat deset Moldavců. Tuto šanci dostal i Andrei Burlac, který chodí na Fakultu informatiky MU.
13.01.2023 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrei Andrei (3 články)
Podobné články

Masarykova univerzita získala patent na analýzu kovů v kapalinách

 
Masarykova univerzita v Brně získala český patent na novou metodu analýzy přítomnosti kovů v kapalinách. Poslouží třeba pro rychlé určení množství olova v krvi lidí v rozvojových zemích. Jde o snadnou, rychlou a levnou alternativu k dosud známým metodám, sdělila dnes mluvčí univerzity Tereza Fojtová. Univerzita už v minulosti uspěla například s patenty na plazmovou tužku a likvidaci yperitu.
20.02.2012 12:45 |

podobné články

V manažerském řízení jsou nejlepší Čína, Rusko, Ukrajina. Český tým chce mezi ně

 
Český tým si na mezinárodní finále soutěže Global Management Challenge věří. Už potřetí v národní edici největší soutěže v manažerském řízení firem Global Management Challenge zvítězil studentský tým Second place is for loosers ve složení Jan Kvarda (Masarykova univerzita), Tomáš Petrák (Carnegie Mellon University), Samuel Říha (Karlova Univerzita) a Mojmír Vinkler (Masarykova univerzita).
25.03.2015 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Říha (3 články)

Masarykova univerzita zatočí s neplatiči. Přeruší jim studium

 
Masarykova univerzita v Brně plánuje přísnější opatření proti neplatičům poplatků. Dluží jí totiž už miliony korun.
22.07.2009 06:15 |

podobné články

Masarykova univerzita se přidala ke Karlově. Odmítá Dobešovu reformu

 
Masarykova univerzita v Brně se připojila ke Karlově univerzitě a dalším protestujícím proti reformě vysokých škol. Podle svých slov důrazně odmítá věcný záměr zákona a také zákon o finanční pomoci studentům, který se mimo jiné týká speciálních půjček.
21.01.2012 13:35 |

podobné články

Masarykova univerzita dostala pokutu 300 tisíc za diskriminaci. Bude se bránit

 
Masarykova univerzita se bude bránit u soudu pokutě 300.000 korun, kterou jí letos za údajné chyby v tendru na zhotovení projektové dokumentace pro investiční akce v areálu univerzitního kampusu vyměřil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Škola podala žalobu ke Krajskému soudu v Brně. Dnes to uvedla v tiskové zprávě. Vedení univerzity trvá na tom, že veřejná zakázka nebyla diskriminační.
27.07.2012 17:25 |

podobné články

Keremidský (SPO): Masarykova univerzita klesá a klesá….

 
Masarykova univerzita v Brně pozvala tento týden na přednášku o ruském vlivu v českých médiích Jakuba Jandu ze sdružení Evropské hodnoty.
09.12.2016 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (627 článků)

Masarykova univerzita pojme oslavy 100 let jako poděkování: Do ulic Brna vyjela i čerstvě pokřtěná šalina

 
Masarykova univerzita v Brně slaví sto let od svého vzniku. Oslavy pojme jako poděkování. Kampaň nazvaná Díky MUNI vyjadřuje podle vedení univerzity jednak vděk absolventů za to, co díky škole dokázali, jednak znamená poděkování všem, kdo se zasloužili o její rozvoj.
19.01.2019 11:55 |

podobné články

Masarykova univerzita nabízí pomoc při očkování: Má prostory i studenty-dobrovolníky

 
Masarykova univerzita v Brně nabídne státu pomoc s logistikou při očkování veřejnosti proti koronaviru. Pomoc může spočívat ve využití prostor a vybavení univerzity, případně v zapojení dobrovolníků.
08.01.2021 12:15 |

podobné články

Masarykova univerzita varuje: Povinné nasazení studentů do nemocnic přinese chaos

 
Do tvrdé kritiky vlády se pustila Masarykova univerzita (MU) v Brně kvůli povinnému nasazení studentů vysokých škol v nemocnicích. Podle školy budou mít obrovský problém zvládat výuku. Navíc nebyli vládou zařazeni mezi ty, kteří mají být přednostně očkováni!
06.03.2021 18:50 |

podobné články

Masarykova univerzita: Mendelova genetická konference přinesla vědcům inspiraci

 
Na čtyři stovky vědců, jejichž oborem je genetika, se sešlo v Brně u příležitosti dvoustého výročí narození zakladatele tohoto oboru Gregora Johanna Mendela. Konferenci spolupořádala Masarykova univerzita.
27.07.2022 15:20 |

podobné články

Staré diplomky neprověříme, hlásí vysoké školy. Jsou však výjimky

 
Většina vysokých škol nechce zpětně prověřovat kvalifikační práce absolventů z minulosti a trvá na tom, že takové kontroly nemají smysl a jsou zbytečné. Vyplývá to z odpovědí zástupců škol, které oslovila ČTK. Výjimkou jsou Univerzita Palackého v Olomouci (UPOL) a Masarykova univerzita v Brně (MUNI), kde se nyní pro případné kontroly připravují podklady. Zvažuje je také Technická univerzita v Liberci (TUL).
20.08.2018 15:35 |

podobné články

Perzekuovanému ruskému historikovi nabídla místo Masarykova univerzita

 
Masarykova univerzita (MU) v pátek nabídla místo ruskému profesorovi Andreji Zubovovi. Ten přišel o místo na prestižní moskevské akademii MGIMO kvůli tomu, že ve svém článku v liberálním listu Vedomosti srovnával shodné rysy mezi počínáním ruských vojsk na Krymu s připojením Rakouska k Hitlerově říši.
28.03.2014 13:55 |

podobné články

Masarykova univerzita udělí nejvyšší ocenění prezidentu Kiskovi

 
Masarykova univerzita udělí své nejvyšší ocenění slovenskému prezidentovi Andreji Kiskovi. Velkou zlatou medaili mu předá rektor Mikuláš Bek 29. ledna v aule právnické fakulty. Jde o součást oslav 100. výročí založení univerzity. ČTK to dnes oznámila mluvčí školy Tereza Fojtová.
20.12.2018 13:10 |

podobné články

Masarykova univerzita otevírá stipendijní program pro Bělorusy

 
Masarykova univerzita otevírá stipendijní program pro studenty a vědce z Běloruska. Reaguje tak na aktuální situaci v zemi, kde se odehrávají rozsáhlé protesty proti autoritářskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi. ČTK to dnes oznámila mluvčí univerzity Tereza Fojtová.
26.08.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (268 článků)

Masarykova univerzita: Program vývoje nových onkologických léčiv pokračuje s globální farmaceutickou společností

 
Před dvěma lety uzavřela Masarykova univerzita licenční smlouvu se společností Artios Pharma Ltd. zabývající se vývojem nových způsobů léčby rakoviny.
09.12.2020 09:20 |

podobné články

Masarykova Univerzita: Univerzitní spin-off firma se zaměří na vývoj nových léků proti rakovině

 
Novou spin-off společnost pod názvem CasInvent Pharma, a.s. založila v uplynulých dnech Masarykova univerzita (MU) ve spolupráci investičním partnerem i&i Prague, s.r.o., s cílem umožnit další vývoj nových sloučenin, které by se mohly uplatnit coby léčiva na některé typy leukémií, lymfomů a solidních nádorů.
14.12.2020 07:45 |

podobné články

Masarykova univerzita: Ekonomicko-správní fakulta členem světového sdružení pro železniční sektor

 
Masarykova univerzita se prostřednictvím Institutu pro dopravní ekonomii, geografii a politiku (ITREGEP) z Ekonomicko-správní fakulty dostala do prestižního klubu Alliance of Universities for High-Speed Rail.
16.12.2020 14:30 |

podobné články

Masarykova univerzita usiluje o prioritní očkování všech skupin učitelů

 
Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš se dopisem obrátil na Ministerstvo zdravotnictví ČR s žádostí o to, aby byli očkováni vysokoškolští pedagogové ve stejném čase, jako tomu bude u učitelů středních a základních škol. Masarykova univerzita o tuto změnu usiluje dlouhodobě a připravuje svůj vlastní dotazníkový registr.
07.03.2021 08:45 |

podobné články

Masarykova univerzita: Vzpomínky na Masaryka zahajují ediční řadu Dílo Karla Engliše

 
Ediční řada Dílo Karla Engliše, která přináší nevydané spisy významného národohospodáře a státníka, se stává skutečností. V rámci Masarykových dnů, jež letos podruhé pořádá Masarykova univerzita, se dnes veřejnosti představuje první publikace této řady a zároveň první svazek Englišových pamětí.
09.03.2021 09:55 |

podobné články