Článek

Masakr v Británii. Levičák Starmer je blízko k rekordnímu triumfu

 
Britové si zvolili novou sněmovnu. K moci se podle předběžných odhadů po 14 letech podle očekávání vrátili středoleví labouristé, ti dosud byli hlavní opoziční silou. Naopak pravicoví konzervativci premiéra Rishiho Sunaka utržili po 14 letech u moci historický debakl. „Porážka je ale lepší, než se čekalo,“ komentuje výsledky voleb Martin Kovář, největší český odborník na britskou politiku. Novým premiérem se zřejmě stane lídr labouristů Keir Starmer.
05.07.2024 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kovář (40 článků)
Podobné články

Rychle, kam s majetkem? Starmer nastupuje, boháči v Británii panikaří

 
Po vítězství levicové Labouristické strany v předčasných britských parlamentních volbách se její předseda Keir Starmer stane novým britským premiérem. Na vítězství levice, která chce výrazně zdanit kapitálové zisky a majetek, už reagují Britové – ze strachu rozprodávají a přesouvají majetky. Levice proto plánuje uvalit daně na producenty ropy a zemního plynu, vysvětluje na sociální síti blogerka Janina z Londýna.
05.07.2024 09:40 |

podobné články

Johnson má nového „arcinepřítele“: Šéfem britské opozice se stal Starmer

 
Novým lídrem britských labouristů byl zvolen Keir Starmer. S odvoláním na prohlášení strany o tom informovala agentura Reuters. Nástupce Jeremyho Corbyna v pozici šéfa opozice byl v minulosti ředitelem veřejné prokuratury a vystupoval proti brexitu.
04.04.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (423 článků)

Nová éra v Londýně: Premiér Starmer začíná zostra

 
Po volebním debaklu konzervativců se v pátek rozhodl dosavadní premiér Spojeného království Rishi Sunak předat králi Karlu III. demisi a jen pár hodin nato již v britském premiérském křesle stanul lídr Labouristické strany Keir Starmer. Nový britský premiér, který je se stranou spojen již od svého narození, již stihl také rozdat jedny z nejdůležitějších postů a nyní se chce zaměřit na své priority. Otázkou však je, jak dopadnou. „Dal deset slibů, které měly oslovit příznivce jeho předchůdce. Jakmile se dostal k moci, všechny je zahodil, kromě posledního,“ připomíná Politico, jak dopadly Starmerovy sliby ještě před pár lety.
05.07.2024 21:15 |

podobné články

SOS dětské vesničky: Pomohlo se rekordnímu počtu dětí

 
SOS dětské vesničky pomohly v uplynulém roce rekordnímu počtu dětí. Služeb neziskové organizace využilo 1272 klientů. I přes výrazný nárůst aktivit se však organizaci podařilo snížit celkové náklady o více než 2 miliony korun.
16.02.2017 18:40 |

podobné články

Držte si peněženky! V tomto stavu je česká ekonomika. Máte úspory? Víme, kam je „uklidit“

 
Česká ekonomika zažívá turbulentní časy. Zatímco koruna posiluje a její nákup už investorům radí i slavná Bank of America, český spotřebitel na vlastní kůži pociťuje každodenní zdražování základních potravin. O tom se může přesvědčit každý, kdo si v poslední době kupoval třeba vejce, zeleninu nebo nějaký alkohol. A státní kasa mezitím směřuje k rekordnímu schodku i k rekordnímu zadlužení. Ti, kteří mají významné úspory, tak v obavách z inflace přemýšlejí, kam své peníze uklidit. Nejčastěji se k tomu nabízejí nemovitosti, objevují se ale i alternativy, například investice do kryptoměn.
17.02.2021 18:56 |

podobné články

Zimola (ČSSD): Kůrovec není levičák ani pravičák

 
K Šumavě se už stačili vyjádřit snad všichni předsedové hlavních politických stran a někteří komentátoři srovnávají boj s kůrovcem s bojem o svobodu a bojem třídním. Musím všechny zklamat - kůrovec není ani pravičák ani levičák. Nikam nekandiduje ani nikoho nevolí.
04.08.2011 17:25 |

podobné články

Tvrdohlavý Klaus: Havel byl extrémní levičák. Nic neodvolám

 
Dosluhující prezident Václav Klaus odmítl odvolat své tvrzení o tom, že Václav Havel byl extrémní levičák. Jeho názory prý nejsou žádnou novinkou. "A teď si je nějaká skupinka lidí vytáhla jako terč, do kterého bude střílet," myslí si Klaus.
14.02.2013 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6490 článků) , Václav Klaus (11132 článků)

Svatý otče, vy jste pomýlený levičák, který podporuje teroristy. Takto to papež schytal od svých souvěrců z USA

 
Americká konzervativní publicistka Linda Chavezová kritizuje papeže Františka za jeho rozhodnutí oficiálně uznat Palestinu. Podle jejího názoru se jasně ukazuje, že Svatý otec je založením levičák. Chavezová mu rovněž vyčítá, že uznáním Palestiny prý zároveň legitimizuje teroristy z Fatahu a Hamásu.
15.05.2015 17:01 |

podobné články

Jan Urbach: Volby ve Velké Británii? Konzervativce čeká drtivá porážka

 
„Konzervativní strana ukázala, že už nemá mandát vládnout,“ řekl po oznámení rezignace premiérky Liz Trussové vůdce britské opoziční labouristické strany Keir Starmer. „Musíme mít šanci na nový začátek. Potřebujeme všeobecné volby - hned,“ řekl.
23.10.2022 17:30 |

podobné články

Jan Urbach: Volby ve Velké Británii? Konzervativce čeká drtivá porážka

 
„Konzervativní strana ukázala, že už nemá mandát vládnout,“ řekl po oznámení rezignace premiérky Liz Trussové vůdce britské opoziční labouristické strany Keir Starmer. „Musíme mít šanci na nový začátek. Potřebujeme všeobecné volby - hned,“ řekl.
24.10.2022 02:35 |

podobné články

Chelsea je blízko rekordnímu nákupu Brazilce Oscara

 
Londýnská Chelsea podle anglického tisku již brzy představí novou posilu. Má se jí stát dvacetiletý talent Oscar z brazilského Internacionalu Porto Alegre.
17.07.2012 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Alegre (1 článek)

Za masakrem ruských vojáků na Nový rok může hloupost. Neuposlechnutí rozkazu je stálo život

 
O tom, že o životě a smrti na Ukrajině rozhodují zdánlivé detaily, se přesvědčili čerstvě mobilizovaní ruští vojáci. Rekordnímu počtu z nich se stalo osudné to, že si blízko fronty u města Makijivka zapnuli mobilní telefony, aby se ozvali příbuzným. Díky tomu je byli schopni Ukrajinci zaměřit raketomety a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Při jediném novoročním útoku podle ukrajinských zdrojů zemřelo kolem 400 Rusů. Píše o tom BBC.
04.01.2023 18:20 |

podobné články

Jiří Paroubek: Kam směřují britští labouristé?

 
Vůdce labouristické strany Keir Starmer v úterý vystoupil, vlastně na začátku politického roku, v Birminghamu s velkou programovou řečí, aby odstartoval cestu labouristické strany do vlády po vítězství ve volbách, které se očekávají v příštím roce.
09.01.2022 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4837 článků) , Kam Kam (670 článků)

Johnson se kaje za zakázaný večírek během covidu. Opozice kroutí hlavou: Směšná omluva

 
Britský premiér Boris Johnson dnes v Dolní sněmovně připustil svou účast na předloňském květnovém večírku v premiérském sídle v Downing Street a omluvil se za ni. Údajně se domníval, že jde o pracovní setkání, které odpovídá tehdejším společenským restrikcím, jež Johnsonova vláda vyhlásila ve snaze zpomalit šíření koronaviru. Šéf opozičních labouristů Keir Starmer jeho vysvětlení označil za směšné a urážlivé a vyzval jej k rezignaci.
12.01.2022 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (423 článků)

Pokuta pro Johnsona i jeho ministra: Policie rozdala tresty za covidové večírky vlády

 
Za pořádání večírků v Downing Street během přísné koronavirové uzávěry v letech 2020 a 2021 dostane pokutu i britský premiér Boris Johnson a jeho ministr financí Rishi Sunak. Dnes to podle médií uvedl vládní mluvčí. Oznámení přišlo jen krátce poté, co policie informovala, že v souvislosti s vyšetřováním večírků, při nichž se nedodržovaly tehdy platné společenské restrikce, udělí dalších 30 pokut. Již koncem března přitom rozdala prvních 20 peněžitých trestů. Šéf labouristů Keir Starmer vyzval Johnsona k okamžité rezignaci, lídr liberálních demokratů Ed Davey požaduje hlasování Dolní sněmovny o nedůvěře vládě.
12.04.2022 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Davey Johnson (1 článek) , Johnson Johnson (423 článků)

Velká Británie je další zemí, která chce posílit zanedbávanou armádu

 
Premiér Keir Starmer označil britské ozbrojené síly jako vyprázdněné.
16.07.2024 12:10 |

podobné články

Kritizovat islám? To už se asi smět nebude. Toby Young odhalil, na co se Britové mohou těšit

 
Velká Británie se má pod vládou labouristů na co těšit. Kritika islámu? Kritika transgenderismu? Zakladatel Unie za svobodu slova (FSU) Toby Young tuší, že tyto budou lpostaveny mimo zákon. Nebo se o to labouristé alespoň pokusí a je otázka, jak na to zareagují soudy. Ale nemusí jít jen o zákony, nový premiér Keir Starmer také může vydat pokyny, jak se mají vykládat zákony stávající. „Většina lidí to neví a čeká je kruté probuzení,“ říká pak ohledně zelených plánů nové vlády
17.07.2024 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Toby Young (11 článků)

Politolog Rupnik je smutný: Levičák Dienstbier jr. by v USA prošel

 
POLITOLOGOVÉ Velké strany v Česku nemají žádného jasného kandidáta na post prezidenta. To je zarážející. U ČSSD je problém, že nikdy nevěděla, co s bývalým lídrem. Snad se to změní. Škoda, že je Jiří Dienstbier tak mladý. V USA by prošel, ale u nás ne. Tak přemítá o možných prezidentech francouzský politolog a historik Jacques Rupnik, jenž měl vždy blízko k zesnulému exprezidentovi Václavu Havlovi.
22.06.2012 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6490 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Jiří Havel (483 článků) , Jiří Škoda (51 článků) , Jiří Škoda (51 článků) , Jiří Havel (483 článků)

Texaský masakr motorovou pilou naživo! Z této skryté kamery byste si zaručeně nadělali do kalhot!

 
Velmi známý Rus, který si říká VitalyzdTV a žije v Americe, vydal na YouTube svůj nový nápad na skrytou kameru "a je to skutečně masakr":http://www.extra.cz/masakr-na-slovensku-syn-zavrazdil-a-rozctvrtil-sveho-otce.
22.10.2014 17:36 |

podobné články