Článek

Martina Olivová: Děti jsou rezignované, demotivované, unavené

 
Otevřený dopis ministru školství Robertu Plagovi
25.03.2021 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Martin (8 článků)
Podobné články

Vážený pane ministře, situace je vážná... Plagovi přišel dopis z jedné školy. Co se to děje se školáky?

 
Zakladatelka soukromé základní školy Magic Hill v Říčanech u Prahy Martina Olivová poslala otevřený dopis ministrovi školství Robertu Plagovi (za ANO). V něm píše, že děti kvůli distanční výuce již rok zažívají velký stres a dopady na jejich celkovou duševní pohodu jsou ničivé. Podle pravidelného školního průzkumu se prý o desítky procent zvedl počet dětí, které stres pociťují. „Pokud i nadále dopustíme tento hazard s celou jednou generací dětí, budeme řešit v budoucnu mnohem závažnější problémy,“ burcuje Olivová.
25.03.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Martina Hill (1 článek) , Robert Hill (1 článek) , Robert Martin (8 článků) , Hill Hill (19 článků)

Jana Olivová z Českého rozhlasu dostala medaili Vojtěch Náprstka za popularizaci vědy

 
Čestnou oborovou medaili Vojtěcha Náprstka Za zásluhy v popularizaci vědy dnes dostala i redaktorka Českého rozhlasu Jana Olivová. Medaili uděluje Akademie věd ČR od roku 2003. Společně s Janou Olivovou byl oceněn také Marcel Grűn a profesor Martin Hilský.
22.01.2014 18:45 |

podobné články

Zemřela historička Věra Olivová

 
V sobotu ve věku 88 let zemřela historička a předsedkyně Společnosti Edvarda Beneše Věra Olivová. Loni jí prezident Miloš Zeman udělil Medaili prvního stupně Za zásluhy o stát. O úmrtí historičky v neděli informovala rodina. Termín posledního rozloučení zatím není stanoven.
08.03.2015 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (220 článků) , Miloš Zeman (25166 článků)

Zemřela historička Olivová, nositelka Medaile za zásluhy

 
Zemřela Věra Olivová, známá česká historička a předsedkyně Společnosti Edvarda Beneše. Z tohoto světa odešla v sobotu ve věku 88 let. Loni jí prezident Miloš Zeman udělil Medaili prvního stupně Za zásluhy o stát.
08.03.2015 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (220 článků) , Miloš Zeman (25166 článků)

OBRAZEM: William a Kate odletěli z Německa, děti už byly unavené

 
Britský princ William (35) a jeho manželka vévodkyně Kate (35) dnes zakončili svou cestu po Německu. Společně s nimi cestovaly i jejich děti, princ George (3) a princezna Charlotte (2), které dnes dávaly jasně najevo, že už jsou hodně unavené. Jako každá jejich zahraniční cesta byla i tato veřejností hodně sledována a všude je vítaly davy.
21.07.2017 18:30 |

podobné články

Osobnosti: George George (753 článků)

Dači pro feministky a LGBT. To bude Putin zírat, co opozice vymyslela

 
V Rusku se objevil nový fenomén odpočinkových domů pro politické aktivistky, které jsou unavené bojem proti režimu prezidenta Vladimira Putina. Domy se nazývají Femdačy a jejich adresy jsou tajné a veřejnosti neznámé. „Mnoho žen se cítí osamoceno, vidí, že aktivismus není v Rusku společensky uznáván. Jsou unavené z náhlých domovních prohlídek a zatýkání, potřebují si odpočinout,“ uvádí účel založení domů aktivistka Daria Serenková.
10.03.2021 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3576 článků)

Setkání s Gibsonem: herec působil unaveně, jeho soukromí bylo tabu

 
Reportérka TV Barrandov Marcela Škábová měla možnost promluvit si s americkým hercem Melem Gibsonem tváří v tvář. Působil na ni unaveně a dokonce se bála o jeho zdraví, když se před ní držel za srdce. Sám pak prohlásil, že na natáčení ho nejvíc baví, když je konec.
14.02.2010 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Mel Gibson (344 článků)

Společensky unavené Cara Delevingne a Michelle Rodriguez: Ukázaly křivé nohy!

 
Společensky lehce unavené, rozdováděné z koncertu a hlavně – bosé! Tak se na veřejnosti objevily modelka Cara Delevingne (21) a herečka Michelle Rodriguez (35). Poprvé od chvíle, kdy oznámily, že spolu chodí.
18.02.2014 23:40 |

podobné články

Osobnosti: Michelle Rodriguez (45 článků) , Cara Delevingne (227 článků)

Na Tháliích působil unaveně a sešle, teď zase pookřál: Usměvavý Luděk Munzar (82) byl v rozhlase ve svém živlu

 
Národem milovaný herec Luděk Munzar  (82) vypadal ještě v březnu na předávání cen Thálie hodně unaveně a bylo vidět, že mu každý sebemenší pohyb činí neuvěřitelné potíže. Však už je mu také dvaaosmdesát let a na zdravotní neduhy má plné právo.
27.05.2015 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Luděk Munzar (112 článků)

Podzimní nehty: Olivová, modrá, šedá

 
Podzim už škrábe na dveře. Takže je ten nejvyšší čas vystrčit drápky. A jaké jsou trendy odstíny?
16.09.2011 11:05 |

podobné články

Konec syrské války v nedohlednu: Turci otevřeli další frontu

 
Kdo si dělal naděje, že by se snad mohlo pomalu schylovat ke konci války v Sýrii, ten se šeredně spletl. Turecká ofenzíva v Afrínu, kterou Ankara drze pojmenovala "Olivová ratolest", otevřela další frontu. Cílem útoku ovšem není Islámský stát, ale jsou jím Kurdové.
24.01.2018 14:35 |

podobné články

Jak správně nalíčit pleť

 
Pleť může mít různou kvalitu – suchou, mastnou i smíšenou. Stejně tak se pleť liší svým zbarvením – může být tmavá i světla nebo broskvová a olivová. To vše hraje roli při jejím líčení. Pleťový podklad Pleťový ...
29.12.2010 06:55 |

podobné články

Dívka kvůli vzácnému onemocnění pláče krev

 
Yaritza Olivová z Chile trpí chorobou, kvůli které jí několikrát denně tečou krvavé slzy. Podle všeho se jedná o extrémně vzácné onemocnění zvané haemolacria, jež bylo zaznamenáno pouze u hrstky lidí, informovala chilská média.
26.06.2013 14:45 |

podobné články

Surfařka Tereza Olivová: „U českého rybníka jsem životní lásku nenašla. Musela jsem za ní až k oceánu.“

 
Láska ke slané vodě byla v Tereze zakořeněná už od malička.  Ale na vesnici na jižní Moravě za totality žádní surfaři nebyli a k oceánu to bylo daleko. Touha jít si za svým ovlivnila i její osobní život. „Musela jsem si najít surfaře, jinak bych asi žádný vztah neměla,“ říká nejlepší česká surfařka.
22.01.2018 00:15 |

podobné články

Zvrat v seriálu: Do Ulice se vrací Rozina a s ní přichází tajemná olivová kráska

 
Po necelých dvou letech se diváci TV Nova mohou opět těšit na jednu z nejoblíbenějších postav seriálu Ulice. Z Ameriky, kam odletěla hledat kariérní štěstí, se už dnes vrátí Anna Kadeřávková alias Rozina Maléřová. A nepřijíždí sama, z Ameriky se spolu s ní vrací kamarádka Jana, kterou ztvární krásná mladá herečka Sára Affašová (24).
06.11.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Anna Kadeřávková (183 článků) , Anna Nova (36 článků) , Jana Kadeřávková (22 článků)

Láska v Ulici: Olivová kráska Anna randí s pohledným tanečníkem ze StarDance

 
Podzim v Ulici přinesl pořádné změny. Nejenže se vrací z cest z Ameriky mladičká Rozina, kterou hraje Anna Kadeřávková (22), ale s ní přišla i půvabná herečka Sára Affašová (24), která hraje Annu, kamarádku Roziny, se kterou se za velkou louží chtěla prosadit jako modelka. Představitelka Anny je zadaná a randí s tanečníkem Veroniky Arichtevy (32) Michalem Necpálem.
13.11.2018 17:36 |

podobné články

Osobnosti: Veronika Arichteva (581 článků) , Michal Necpál (53 článků) , Anna Kadeřávková (183 článků)

Vánoce v Ulici plné nevěry: Olivová kráska zničí labilní Marcelku a Šárka neustojí kopačky

 
Do Vánoc zbývají dva týdny. Většina z nás se už těší, jak nejkrásnější svátky v roce stráví se svými blízkými. Ne každý má ale takové štěstí. Své o tom vědí postavy z nekonečného seriálu Ulice, kde to bude těsně před Vánoci pěkně vřít. Kdo neudrží své nervy na uzdě? Jak dopadne začarovaný kruh mezi Martinem Maléřem, jeho ženou Veronikou a milenkou Šárkou? A kde se schyluje k hádce o chlapa?
10.12.2018 18:00 |

podobné články

Plíšková v Austrálii přemohla strach z hadů: Krotitelka Kája

 
To si na ni vymysleli pěkně slizké překvápko. Karolína Plíšková (26) čelí na turnaji v Brisbane nejen soupeřkám, ale také své fobii. Při hrátkách se čtyřmi australskými mazlíčky se k ní přitulila i olivová krajta.
04.01.2019 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Plíšková (428 článků)

Vyhrocená Ulice: Zdena chce spáchat asistovanou sebevraždu a Jana končí s hledáním otce

 
V nekonečném seriálu Ulice začíná jít do tuhého, a to hlavně ve vztahu Magdy a její matky. Zdenka si je vědoma toho, že už jí nezbývá příliš času, a snaží se to razantně řešit. O svém plánu nedá vědět ale ani nejbližší rodině. Dozví se to, až bude pozdě? Na druhé straně se olivová kráska Jana vrátila z Bejrútu s nepořízenou. Svého otce stále nezná.
11.03.2020 19:11 |

podobné články