Článek

Martin Kábrt: Hyperinflace je jiná liga

 
„Nové stotisícovky obíhají sotva čtrnáct dní a už se budou muset tisknout miliónovky. Kdy se dostanem k miliardám?", ptá se prodavač náhrobků Jiří Kroll v románu E. M. Remarqua Černý obelisk. Román se odehrává v Německu během hyperinflačních 20. let 20. století, kdy se zrodil proslulý odpor Němců k nestálým cenám.
20.11.2022 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Černý (206 článků) , Jiří Černý (206 článků) , Martin Černý (81 článků)
Podobné články

„Praha je v ohrožení,“ volal Stropnický po výběru úředníka. A schytal to

 
V pražské koalici se rozhořel další spor. Důvodem je architekt Jan Kábrt, který vyhrál výběrové řízení na šéfa odboru územního rozvoje. Náměstek Matěj Stropnický (Trojkoalice) varuje, že Kábrt vždy nadržoval developerům a je ohrožením pro město. Náměstek Petr Dolínek (ČSSD) naopak tvrdí, že Stropnický nedokázal prosadit svého kamaráda, a proto křičí.
23.07.2015 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (618 článků)

Ondřej Brzobohatý jako Adam Kábrt ze seriálu Gympl s (r)učením omezeným

 
Talentovaný hudebník Ondřej Brzobohatý, jehož písně se řadí mezi nejkvalitnější tvorbu současné hudební scény, si střihl také několik seriálových rolí. Jednou z nich byl učitel Adam Kábrt v seriálu Gympl s (r)učením omezeným, který si získal srdce mnoha diváků.
06.07.2022 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Brzobohatý (779 článků) , Adam Adam (453 článků) , Adam Adam (453 článků)

Jiná liga v Praze. Basketbalisté Nymburka přivítají polský Zgorzelec

 
Basketbalisté Nymburka se v rámci přípravy kampaně s názvem Jiná liga stali na krátký čas fotomodely a herci. Pod taktovkou fotografa Ondřeje Pýchy pózovali v hangáru na pražském letišti v Letňanech. Herecké výkony pak předváděli v Nymburce i v Praze.
25.10.2013 18:25 |

podobné články

Ondřej Koptík exkluzivně o nové holce: Toto je jiná liga než staré paní!

 
Ondřej Koptík ulovil parádní kost! Redakci eXtra.cz poskytl rozhovor o své nové lásce. "Chci ji. Tohle je úplně jiná liga," říká o Silvě Řehákové.
12.11.2017 12:55 |

podobné články

Ricky Martin začíná nový rok sám, rozešel se s přítelem

 
Zpěvák Ricky Martin je znovu single. Po třech letech soužití se rozešel s přítelem Carlosem Gonzalezem Abellou, o němž v minulosti hovořil jako o lásce svého života a chtěl si ho vzít. V Portoriku ale svatby homosexuálů nejsou povoleny. Další články k tématu: Ricky Martin: Za matku svých dvojčat bych dal život Ricky Martin: Ke klukům dvojčatům bych chtěl letos holčičku Zpěvák Ricky Martin si převezme cenu amerických gayů a leseb Ricky Martin si chce vzít svého přítele, v rodném Portoriku to ale nejde Ricky Martin si poprvé vyrazil jako gay, podpořila ho Kylie Minogue Idol dívek Ricky Martin se veřejně přiznal, že je gay Ricky Martin ukázal dvojčata, která porodila náhradní matka
03.01.2014 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Kylie Minogue (381 článků) , Ricky Martin (111 článků) , Carlos Gonzalez (7 článků)

Johnův muž a jeho Liga odhodlaných: Už 32 udání na Kalouska a spol.

 
Těžko uvěřitelných 32 trestních oznámení na osobnosti veřejného života už stihla podat organizace Liga odhodlaných, zabývající se bojem proti údajným mafiánským praktikám v politice. Veřejně známou se stala Liga díky jejímu zakládajícímu členovi - teplickému aktivistovi Tomáši Jarolímovi. Ten je však činný nejen v boji proti korupci, ale i jako politik. Je místopředsedou VV pro boj s korupcí.
06.02.2012 19:10 |

podobné články

Johnův pobočník a jeho Liga odhodlaných: Už 32 udání na Kalouska a spol

 
Těžko uvěřitelných 32 trestních oznámení na osobnosti veřejného života už stihla podat organizace Liga odhodlaných, zabývající se bojem proti údajným mafiánským praktikám v politice. Veřejně známou se stala Liga díky jejímu zakládajícímu členovi- teplickému aktivistovi Tomáši Jarolímovi. Ten je však činný nejen v boji proti korupci, ale i jako politik. Je místopředsedou VV pro boj s korupcí.
09.02.2012 07:15 |

podobné články

Liga lidských práv zve Zemana a další politiky do škol začleňujících postižené

 
Liga lidských práv dnes veřejně pozvala prezidenta Miloše Zemana, poslance i senátory k návštěvě některé z takzvaných férových škol, které mají certifikát za úspěšné začlenění handicapovaných žáků do běžných tříd. Liga tak reaguje na debatu o této problematice, kterou vyvolaly středeční prezidentovy výroky zpochybňující tuto snahu. Zprávu o tom přinesla ČTK.
16.01.2015 18:37 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27590 článků)

Ani pivo, ani hazard. Fotbalová liga má nového sponzora

 
Na poslední chvíli našla česká fotbalová liga nového titulárního sponzora. Nejvyšší soutěž v Česku se bude hrát pod novým názvem ePojisteni.cz liga. Internetový vyhledávač pojištění nahradí loterijní společnost Synot, která po dvou letech s rolí hlavního sponzora ligy skončila. Předtím byl 17 let hlavním partnerem pivovar Gambrinus.
28.07.2016 11:40 |

podobné články

Napříč Sněmovnou. Poslanci dostali ocenění od ochránců práv držitelů zbraní

 
Lidskoprávní organizace LIGA LIBE udělila prestižní ocenění GOLD LIGA čtyřem poslancům, kteří se podle ní nejvíce zasloužili o ústavní zakotvení obrany se zbraní. „Buďme jim skutečně vděční a nebombardujte je hejty,“ píše na svém facebooku prezident LIGA LIBE Pavel Černý k oceněným pánům, kterými jsou Tomio Okamura (SPD), Zdeněk Ondráček (KSČM), Jiří Mašek (ANO) a Pavel Blažek (ODS).
08.07.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (130 článků) , Tomio Okamura (2952 článků) , Pavel Černý (130 článků) , Pavel Blažek (704 článků) , Jiří Černý (206 článků) , Jiří Černý (206 článků) , Zdeněk Blažek (36 článků) , Pavel Mašek (10 článků)

Nový bič na ty, kdo mají zbraně. Odkud vítr vane, prozradila Liga Libe

 
Liga Libe se na svém facebookovém profilu ozvala proti připravovanému novému zákonu o zbraních. Podle něj Ministerstvo vnitra přichází se zpřísněními, se kterými Liga nesouhlasí a to proto, aby vyhovělo nátlaku ostatních států, které považují české zbraňové zákony za příliš liberální. Přitom je ČR jednou z nejbezpečnějších zemí.
22.06.2022 16:40 |

podobné články

Ricky Martin: Ke klukům dvojčatům bych chtěl letos holčičku

 
Čtyřicetiletý portorický zpěvák Ricky Martin chce mít větší rodinu. S přítelem Carlosem se starají o tříletá dvojčata Mattea a Valentina. Zpěvák by si ale ještě letos chtěl pořídit i holčičku. Další články k tématu: Zpěvák Ricky Martin si převezme cenu amerických gayů a leseb Ricky Martin si chce vzít svého přítele, v rodném Portoriku to ale nejde Ricky Martin si poprvé vyrazil jako gay, podpořila ho Kylie Minogue Idol dívek Ricky Martin se veřejně přiznal, že je gay Ricky Martin ukázal dvojčata, která porodila náhradní matka Ricky Martin se stal otcem, dvojčata mu porodila náhradní matka
21.12.2009 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Kylie Minogue (381 článků) , Ricky Martin (111 článků)

Hyperinflace zničila v Zimbabwe měnu: Čeká nás to též?

 
Inflace v Zimbabwe dosáhla takové rychlosti, že obchodníci zvyšovali své ceny i několikrát za den, aby neprodělávali. Zatímco u nás se chodí na nákupy s peněženkou, obyvatelé Zimbabwe museli na trh nosit své peníze v koších či dokonce vozit na trakařích!
15.06.2015 12:05 |

podobné články

S rasistickou ekonomikou přímo do pekel. Nejstarší prezident na světě v akci

 
Prezident Zimbabwe Robert Mugabe nedávno oslavil 92. narozeniny a potvrdil pozici nejstaršího vládce na světě. Excentrický rebel světové politiky, nepřítel bílých farmářů a strůjce druhé největší hyperinflace v dějinách lidstva ale není nejlepší reklamou na pozitivní aspekty dlouhodobého vládnutí.
25.03.2016 20:10 |

podobné články

Petr Král: Nárůst bilance ČNB neznamená tištění nových peněz

 
Někteří komentátoři popisují nekonvenční měnovou politiku centrálních bank značně zavádějícím způsobem, a to tak, že jde o masivní „tištění nových peněz“, které zakládá na vznik hyperinflace v budoucnosti.
15.11.2016 10:30 |

podobné články

Pláže, vodopády a ekonomická krize: Venezuela, země mnoha tváří

 
Venezuela je socialistickou federativní republikou, kterou v posledních letech zmítají krize, protesty a hyperinflace. Dříve přitom byla díky svému nerostnému bohatství považována za jednu z nejbohatších zemí v jižní Americe. Tropický ráj se zatím může chlubit alespoň svojí biodiverzitou.
10.05.2018 13:15 |

podobné články

Pláže, vodopády a ekonomická krize: Venezuela, země mnoha tváří

 
Venezuela je socialistickou federativní republikou, kterou v posledních letech zmítají krize, protesty a hyperinflace. Dříve přitom byla díky svému nerostnému bohatství považována za jednu z nejbohatších zemí v jižní Americe. Tropický ráj se zatím může chlubit alespoň svojí biodiverzitou.
10.05.2018 17:50 |

podobné články

„Hyperinflace, pokles životní úrovně. O naspořené peníze přijdete!“ Vlastimil Tlustý varuje před ekonomickou katastrofou

 
ROZHOVOR „Tady je zakládána ekonomická katastrofa. Nad tímto by se měla vést vášnivá diskuse, to je opravdu hrůza!“ Exministr financí Vlastimil Tlustý se pěkně naštval. I když uznává, že cesta do pekla může mít ještě větší sešup, současná ekonomická opatření a jejich vysvětlování premiérem komentuje slovy: ztráta racionality, odporná, hnusná politická propaganda, dluhová vývrtka. Příspěvek pro důchodce je jen do očí bijící část bídy, která je seta. Navíc důchodce už vláda vyděsila koronavirem natolik, že je otázka, zda vůbec půjdou volit. Přidává vzkaz pro ministryni Maláčovou.
03.09.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (293 článků)

Pavel Foltán: „Kolo, rovno, vláda. Jak se to rýmuje?“

 
Aktuální, či spíše akutní ohlasy ze sféry „vox populi“ silně realisticky připomínají onu známou lidovku „kolo, rovno, …, jak se to rýmuje?“ teď nejvíc, a hlavně s dosazením slov: ceny, inflace, (respektive hyperinflace) a vláda. Už nějakých 33 let se porůznu motám v krajině za zrcadlem pozadí politiky v tuzemsku, co už od počátku, a čím dál tím víc, připomíná cosi na způsob podivné říše á la „Kocourkovstan“. Avšak za celých těch 33 let, včetně po česku tzv. „samostatných“ 9 (slovy devět) volebních období té Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky (protože toto její volební období je v pořadí deváté), ještě právě už tak brzy po volbách (a po ustavení nové vlády) se právě tak nahlas a tak intenzívně kriticky neskloňovalo právě to slovo „vláda“ a právě s takovým kvantem tak velmi nelichotivých přívlastků. A z té sféry vox populi ozvěnou často, a čím dál víc, rezonují termíny jako „defenestrace“, anebo „demise“ a podobně, včetně termínu - cituji: „vláda národní zkázy“. A to je (touhle dobou) teprve začátek toho, co přijde potom. Zatím to vypadá jenom jako taková malá milostná předehra.
12.03.2022 14:05 |

podobné články