Článek

Markéta Pekarová Adamová učila Ursulu von der Leyenovou točit pivo. Pak se chopila půllitru

 
Do Prahy zavítala šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová. Sešla se s některými politiky, se kterými se prošla centrem města, a zavítala i do jedné z hospod, kde se za asistence předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) a výčepních učila točit pivo. Vše na místě zdokumentoval fotoreportér eXtra.cz.
01.05.2024 11:55 |

podobné články

Podobné články

Úřad vlády: Premiér Babiš přivítá v Praze předsedkyni Evropské komise von der Leyenovou

 
Předseda vlády české republiky Andrej Babiš přivítá v pondělí 19. července 2021 předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, která navštíví Českou republiku v souvislosti se schvalováním národních plánů obnovy členských států Evropské unie.
16.07.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26296 článků)

Lekl se zemědělců, von der Leyenovou hází přes palubu. Macron překvapil

 
S blížícími se eurovolbami to začíná vřít i mezi unijními lídry. Nejnověji Emmanuel Macron chytl „za koule“ Ursulu von der Leyenovou a domáhá se pozastavení dohody, proti které protestují francouzští zemědělci. Předsedkyně eurokomise, pro kterou je francouzský prezident klíčovým spojencem v jejích ambicích na druhý mandát, je prý pod velkým tlakem.
31.01.2024 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (781 článků)

Pekarová Adamová v brýlích Gucci, von der Leyen v levných keckách: Političky se vymódily

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen strávila v Praze několik hodin. A stihla toho dost. Nejprve skočila na oběd s českými politiky, prošla si Karlův most, naučila se čepovat pivo a zapózovala hned s několika fanoušky. Při jejím putování metropolí ji doprovázela předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Tohle všechno zachytil fotoreportér redakce eXtra.
02.05.2024 05:10 |

podobné články

Šéfovat NATO - Biden tam chce „Uršulu“. Ale je to složitější

 
MONITORING Prezident USA Joe Biden by v čele Severoatlantické aliance (NATO) rád viděl současnou předsedkyni Evropské komise (EK) Ursulu von der Leyenovou. Údajně mezi sebou mají „silné pouto“, které podpořilo transatlantické vztahy v otázce Číny, Ukrajiny i klimatu. Tiskový mluvčí Leyenové uvedl, že pro tuto funkci nyní ani v budoucnu nebude k dispozici. Předsedkyně EK však řekla, že nebude k dispozici pro funkci v NATO do příštího roku.
05.07.2023 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1150 článků)

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

 
Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých českých médií krátce před společnou tiskovou konferencí s šéfkou Evropské komise Ursulou von der Leyenovou. Ta na začátku minulého týdne přijela do Prahy, aby uvedla český Národní plán obnovy a také potvrdila, že Česko dostane 180 miliard korun z EU fondu. „Chcete vědět, jak někteří novináři záměrně lžou a jak kvůli tomu klidně poškodí i celé Česko?“ pokládá si řečnickou otázku Babiš úvodem komentáře, jehož plné znění ParlamentníListy.cz zveřejňují.
26.07.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26296 článků)

Spočítejte jim uhlík, když chtějí omezovat. Přišel nápad a Lutonský z ČT už se čertí

 
Podcaster Tomáš Jirsa kritizuje předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, která tvrdě prosazuje zelenou politiku, ale i na krátké vzdálenosti létá soukromým tryskáčem. Za Leyenovou se ale staví zástupce šéfredaktora zpravodajství České televize František Lutonský. „Mnoho prezidentů a premiérů prosazuje Green Deal. Myslíte, že těmi letadly létají sólo, nebo že s sebou přepravují týmy lidí?“ ptá se Lutonský.
05.11.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (102 článků)

Hnízdil přesně ví, o co jde v průšvihu von der Leyenové

 
Dva měsíce před volbami do Evropského parlamentu čelí předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyšetřování kvůli možné korupci v souvislosti s nákupem vakcín proti covidu od firmy Pfizer. „Zavání to megakorupcí a největším tunelem v evropském zdravotnictví všech dob,“ říká pro ParlamentníListy.cz lékař Vladimír Čížek. „Dnes už málokdo pochybuje o tom, že se od počátku jednalo o plánovaný, sofistikovaný podvod,“ přidává se Jan Hnízdil. „Nedělám si iluze, že by vyšetřování mohlo stát paní von der Leyenovou svobodu,“ reaguje pro ParlamentníListy.cz advokát Tomáš Nielsen.
03.04.2024 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Nielsen (2 články)

Johnson jednal o vztazích po brexitu, nic ale nedomluvil. Diskuzi blokují rybolov i cla

 
Večerní jednání mezi britským premiérem Borisem Johnsonem a předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou o budoucích obchodních vztazích průlom nepřineslo, mezi oběma stranami zůstávají velké rozdíly. Dnes o tom po schůzce obou politiků informují agentury. Johnson se s von der Leyenovou dohodl, že vyjednávací týmy budou dál pokračovat v práci, ale do neděle by mělo padnout jasné rozhodnutí o dalším osudu rozhovorů.
10.12.2020 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (422 článků)

„Dostane lekci!“ Je zle. Válka uvnitř EU. Polsko chce srazit Leyenovou. Verhofstadt konflikt přiostřuje

 
Polská vláda přitvrzuje ve sporu s Evropskou komisí v souvislosti s dodržováním zásad právního státu, které vyžaduje předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Ta jimi podmiňuje vyplacení pandemického peněžního balíku obnovy za více než 35 miliard eur (přes 800 miliard korun), které nyní blokuje. Polsko vyhrožuje, že vytvoří koalici, s níž von der Leyenovou sesadí. Belgický europoslanec Guy Verhofstadt vyhrožuje jménem europarlamentu šéfce Evropské komise také, a sice že ji sesadí, pokud peníze naopak vyplatí. V sázce je podle něj duše Evropy.
09.08.2022 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Guy Verhofstadt (37 článků)

Markéta Pekarová Adamová jako dáma v rudém: Před tchajwanskými poslanci vystoupila v agresivním kostýmku

 
Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (38) je stále na Tchaj-wanu. V úterý 28. března vystoupila před poslanci Legislativního dvora, jak informovala na svém Instagramu. Na sobě měla rudý kostýmek. Červenou barvu Markéta Pekarová Adamová přitom příliš často nenosí. 
28.03.2023 17:30 |

podobné články

Markéta Šichtařová odhaluje fatální dopady plánu von der Leyenové. Co pak udělá Čína s Evropou? Je to jasné

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Pokud by se zcela hypoteticky podařilo splnit technicky nemožný plán vyhlášený předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou, snížit emise CO2 k roku 2030 nejméně na 55 procent, znamenalo by to likvidaci evropského průmyslu a evropské prosperity. Markéta Šichtařová je navíc přesvědčena, že už jen nepodařený pokus o dosažení tohoto cíle evropskou ekonomiku oslabí. Davovou obsesi, kterou pozorujeme v souvislosti s covidem, srovnává s hrůzou z uhlíku a s tím, že se kvůli němu upečeme.
20.09.2020 17:40 |

podobné články

Markéta Pekarová Adamová si uřízla ostudu. Za výčepem totálně pohořela, sama si sypala popel na hlavu

 
Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se ukázala svým fanouškům v poněkud nezvyklé roli. V jedné z pražských hospod se učila, jak správně natočit pivo. Jak se ale ukázalo, výčepní z ní nebude, jak je patrné z videa na jejím Instagramu.
16.03.2024 13:30 |

podobné články

Americké jaderné hlavice na našem území? Nesmysl. A základna... Pekarová promluvila

 
Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) v pořadu Rozstřel uvedla, že koalice si stojí za správností novely o nižší valorizaci důchodů. Opozice postrádá vlastní návrhy, proto dělá obstrukce, říká Pekarová. Konečné typy úspor budou představeny ve vládou chystaném konsolidačním balíčku, TOP 09 za minimální hranici považuje 140 miliard. Pekarová tvrdí, že dohoda s USA o obranné spolupráci neznamená výstavbu základen v Česku – ten, kdo tím straší, dle ní pracuje pro záměr ruské propagandy. Putin by měl stanout před tribunálem a zůstat na doživotí ve vězení, míní Pekarová. Že Čína vidí sjednocený Západ je důležité, a Pekarová promluvila i o benefitech své cesty na Tchaj-wan.
06.05.2023 07:30 |

podobné články

TOP 09 povede i další dva roky Markéta Pekarová Adamová

 
Předsedkyní TOP 09 bude i další dva roky Markéta Pekarová Adamová; na sněmu v Praze dnes ve volbě získala 163 ze 176 hlasů. Část delegátů hlasovala na dálku, sněmu se kvůli zhoršené epidemické situaci osobně účastní jen tři desítky delegátů. Pekarová Adamová dovedla TOP 09 k účasti do vlády, když se strana stala součástí koalice Spolu (s ODS a KDU-ČSL), která zvítězila v říjnových sněmovních volbách.
20.11.2021 13:00 |

podobné články

Pekarová Adamová bude v listopadu podruhé obhajovat post předsedkyně TOP 09

 
Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová bude na listopadovém sněmu TOP 09 podruhé obhajovat pozici šéfky strany. ČTK potvrdila kandidaturu Pekarové Adamové mluvčí TOP 09 Markéta Volfová. V dalším období, které ohraničí sněmovní volby, pokud se budou konat v řádném termínu, se podle ní TOP 09 chce soustředit na diskusi s koaličními partnery o sporných tématech. Důraz bude klást na evropská témata. Pekarová Adamová stála jako předsedkyně strany u zrodu koalice Spolu, ve které se spojila TOP 09 s lidovci a ODS. Po volbách 2021 uskupení uzavřelo vládní spolupráci s koalicí Starostů a Pirátů. Sněm TOP 09 bude 11. listopadu.
09.09.2023 08:20 |

podobné články

Markéta Pekarová Adamová se konečně vyjádřila ke kauze Feri. Jednání bývalého kolegy a kamaráda odsoudila

 
Po rozsudku, který v pondělí potvrdil tříletý nepodmíněný trest pro exposlance TOP 09 Dominika Feriho, bylo v jeho bývalé straně až podezřelé ticho. Karlovarská buňka strany navíc na sociální síti X místo omluvy sdílela výsměšný příspěvek, šijící do poslankyně Taťány Malé, která na okatý nezájem TOP 09 upozornila. Šéfka strany Markéta Pekarová Adamová se nyní k rozsudku konečně vyjádřila. „V řádu hodin byla vyvozena politická odpovědnost, vzdal se poslaneckého mandátu a ukončil stranické členství. Jednání, ze kterého byl soudem pravomocně shledán vinným, je zcela neakceptovatelné,“ napsala Pekarová Adamová Seznam Zprávám.
25.04.2024 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (474 článků)

Leyenová v Praze. Fiala s ní řešil světovou politiku, pak jela na Hrad za Pavlem

 
Prezident Petr Pavel v úterý v podvečer přijal na Pražském hradě předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou. Hovořili o Ukrajině, vztazích EU se Spojenými státy a s Čínou, klimatické politice nebo o samostatnosti Unie v otázce klíčových surovin.
02.05.2023 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2887 článků) , Pavel Fiala (373 článků)

Von der Leyenová slíbila Slovinsku 400 milionů eur na obnovu po povodních

 
Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes při návštěvě povodněmi postiženého Slovinska slíbila prostředky na obnovu země. Ještě letos dostane Slovinsko z unijního fondu solidarity 100 milionů eur (2,4 miliardy korun), trojnásobek pak příští rok, uvedla na tiskové konferenci na louce v zatopené oblasti von der Leyenová.
09.08.2023 14:35 |

podobné články

Novou šéfkou TOP 09 je Pekarová Adamová. Na oslavence Pospíšila se „vykašlali“

 
Novou předsedkyní TOP 09 byla zvolena Markéta Pekarová Adamová. Získala necelých 54 procent hlasů. Pekarová Adamová byla favoritem stávajícího předsedy Jiřího Pospíšila, který se nakonec nedostal do užšího vedení strany a odjíždí ze sněmu bez funkce. Oproti tomu protikandidát Pekarové Tomáš Czernin se stal prvním místopředsedou TOP 09. Blesk Zprávy vše sledovaly online.
23.11.2019 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2234 článků) , Jiří Pospíšil (2234 článků) , Miroslav Kalousek (7853 článků)