Článek

Mariupol není celý v ruských rukou, jak tvrdí Moskva, ukrajinské síly zůstávají, řekl Zelenskyj

 
Moskva tvrdí, že Mariupol je pod kontrolou ruské armády. Zelenskyj řekl, že i když je část města pod kontrolou Rusů, ukrajinské síly tu stále kladou odpor.
21.04.2022 17:20 |

podobné články

Podobné články

Separatisté podle Kyjeva chystají útok na Mariupol

 
Přeskupování ruských tanků a vojenských jednotek, které Moskva popírá, směrem k Novoazovsku, hrozí otevřením nové fronty a faktickým koncem teprve před týdnem zahájeného příměří, uvedla agentura Reuters. Podle Kyjeva hromadí síly k možnému útoku na přístav Mariupol, který je zatím v držení ukrajinské armády, také proruští separatisté.
22.02.2015 07:20 |

podobné články

Jsem hrdý na naše traktorové vojsko! Ale potřebujeme stíhačky a tanky, práší se vám na ně, burcuje Zelenskyj

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opětovně žádal mezinárodní společenství o dodávky stíhaček, tanků a těžkých zbraní. Chtěl by je využít zejména k osvobození lidí v obléhaném ukrajinském městě Mariupol. Zelenskyj to řekl ve videu zveřejněném na stránkách úřadu prezidenta krátce před půlnocí. Současně hrdě chválil a vyzdvihoval zásluhy jak ukrajinské armády, tak civilistů, kteří se zapojili do obrany země. Včetně hrdinných farmářů, kteří se svými traktory odtahují opuštěnou ruskou techniku.
27.03.2022 07:50 |

podobné články

Zelenskyj v řeckém parlamentu: Mariupol se nesmí stát Thermopylami

 
Ruská invaze na Ukrajinu je i útokem na Evropu a Rusko se musí zodpovídat ze svých činů, řekl dnes ve videoprojevu k řeckému parlamentu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Znovu rovněž vyzval demokratický svět, aby zcela odstřihl ruské banky od mezinárodního finančního systému a bojkotoval ruské suroviny. V projevu promluvilo i několik mužů ukrajinsko-řeckého původu, kteří bojovali o Mariupol, nyní zcela zničený ruskými vojsky.
07.04.2022 14:25 |

podobné články

„Okupanti z nás chtějí udělat Leningrad!“ Ukrajinský Mariupol čelí novým těžkým útokům

 
Proruští separatisté z východní Ukrajiny hrozí mířenými útoky na Mariupol, dokud se toto přístavní město nevzdá. Strategický přístav na jihovýchodě Ukrajiny přitom už několik dní bombarduje ruská armáda. Ukrajinská armáda dnes ráno informovala, že město je stále v jejích rukou, uvedla stanice BBC. Mariupol je ale obklíčený, připustil poradce ukrajinského ministerstva vnitra Anton Heraščenko a obvinil Rusko, že chce z města udělat obležený Leningrad. Podle BBC dnes starosta jihoukrajinského Chersonu potvrdil dobytí města ruskými vojáky.
03.03.2022 15:15 |

podobné články

Děti jsou zabíjeny v Sumách, říká ukrajinský politik. A Zelenskyj promluvil

 
Ukrajina již druhý týden hrdinně vzdoruje ruským agresorům. Ti nadále ostřelují Kyjev, Mariupol, Sumy, Černigov, Charkov i další města. Ve městě Sumy podle ukrajinských úřadů zemřely po náletu ruských okupantů další ukrajinské děti. Prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že na Ukrajině zůstane, „dokud Ukrajina nevyhraje tuto válku“.
08.03.2022 07:25 |

podobné články

Zelenskyj vystoupil před poslanci: Ukrajina určitě zvítězí. Za deset měsíců jsme pomohli všem

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj složil účty ukrajinskému parlamentu. V každoročním projevu promluvil o situaci doma i o mezinárodním postavení Ukrajiny. V čase, kdy armáda Ruské federace od 24. února devastuje ukrajinské území a zabíjí ukrajinské civilisty. Podle Zelenského těchto deset měsíců změnilo celý svět. Ukrajina znovu připomněla Západu, jaké jsou jeho hodnoty a ukázala mu, že má smysl za ně bojovat. I proti silnějšímu nepříteli. Tak to vidí Zelenskyj.
29.12.2022 08:50 |

podobné články

Zelenskyj žádá NATO o stíhačky a tanky, na které se „práší ve skladech“

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opětovně žádal mezinárodní společenství o dodávky stíhaček, tanků a těžkých zbraní. Chtěl by je využít zejména k osvobození lidí v obléhaném ukrajinském městě Mariupol. Zelenskyj to řekl ve  videu  zveřejněném na stránkách úřadu prezidenta krátce před půlnocí.
27.03.2022 10:05 |

podobné články

„Šílený Putin.“ „Zelenskyj jako Usáma.“ Už přihořívá. Vážná slova

 
Ukrajinský prezident Zelenskyj označuje Rusko za teroristický stát. Svá tvrzení přitom opírá o ruské útoky na civilní obyvatelstvo. O fakt, že Rusové po svém vpádu na Ukrajinu útočí na nemocnice i dětská hřiště. Takto si počínají teroristé, tvrdí Zelenskyj. Z ruské strany však recipročně zaznívá, že teroristou je Zelenskyj a jeho režim. A Západ podle Rusů dělá chybu, když Zelenského podporuje, neboť celý svět přece ví, že existuje jediná přijatelná cesta. S teroristy nevyjednávat.
11.10.2022 09:30 |

podobné články

„Šílený Putin.“ „Zelenskyj jako Usáma.“ Už přihořívá. Vážná slova

 
Ukrajinský prezident Zelenskyj označuje Rusko za teroristický stát. Svá tvrzení přitom opírá o ruské útoky na civilní obyvatelstvo. O fakt, že Rusové po svém vpádu na Ukrajinu útočí na nemocnice i dětská hřiště. Takto si počínají teroristé, tvrdí Zelenskyj. Z ruské strany však recipročně zaznívá, že teroristou je Zelenskyj a jeho režim. A Západ podle Rusů dělá chybu, když Zelenského podporuje, neboť celý svět přece ví, že existuje jediná přijatelná cesta. S teroristy nevyjednávat.
11.10.2022 20:45 |

podobné články

Uvidíte, jak budou lidé na Krymu vítat ukrajinské vojáky. Zelenskyj naznačil, co se blíží

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém sobotním vyjádření avizoval, že ukrajinský postup osvobozením Chersonu ani zdaleka nekončí a podobné snímky, jaké k nám v posledních hodinách míří ze znovu dobyté regionální metropole – kde davy lidí v ulicích vítají ukrajinské vojáky – budou brzy k vidění i z dalších aktuálně okupovaných míst Ukrajiny. „Bude tomu stejně v Heničesku a v Melitopolu. Přijedeme také do všech našich měst a vesnic na Donbasu,“ prohlásil Zelenskyj a naznačil, jak dle něj bude vypadat osvobození Krymu.
13.11.2022 07:35 |

podobné články

Zelenskyj uvítal do služby mladé absolventy námořní akademie

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj promluvil k absolventům námořní akademie v Oděse. Připomněl, že Ukrajinci už poslali ke dnu vlajkový křižník černomořské flotily Moskva a konstatoval, že letošní absolventi budou na skvělé výsledky svých kolegů navazovat. „Chraňte každého, kdo pokojně a legálně využívá ukrajinské teritoriální vody! A nikdy neodpouštějte nepříteli žádné zločiny proti naší zemi a lidu!“ apeloval Zelenskyj na námořníky.
26.03.2023 08:35 |

podobné články

Zelenskyj hlásí světu: Rusové chtějí oblast Donbasu zcela vylidnit. Bombardování...

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že cílem ruských vojenských útoků na Donbase je oblast zcela zničit a vylidnit. Oblast by dle jeho slov mohla skončit jako těžce obléhaný Mariupol.
30.04.2022 08:45 |

podobné články

Zaskočí. Tak zatím Zelenskyj Rusku nehrozil. Vlastním slibuje

 
18. dubna se završil 54. den ruského vpádu na Ukrajinu. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že je to den, kdy Rusové zahájili další fázi války. Udeřili na Donbas, který chtějí srovnat se zemí. Jako srovnali se zemí i Mariupol. Tak to vidí Volodymyr Zelenskyj. Ale ukrajinský prezident přislíbil, že Ukrajinci se Rusům postaví a nakonec zvítězí. A Rusko se dočká vlastní demilitarizace.
19.04.2022 07:40 |

podobné články

Řecký ministr chce jet do pekla jménem Mariupol: Mám v úmyslu dovézt pomoc osobně prohlásil

 
Řecký ministr zahraničí Nikos Dendias v úterý prohlásil, že chce vést humanitární misi do obleženého města Mariupol na Ukrajině, kde žijí tisíce etnických Řeků. Mariupol je terčem silného ostřelování a ve městě už prakticky nezůstal stát kámen na kameni.
23.03.2022 11:25 |

podobné články

Ukrajinští vojáci prý dobyli strategické město Mariupol

 
Ukrajinské ozbrojené síly dnes ovládly přístavní město Mariupol a tamním proruským separatistům přitom způsobily značné ztráty. Podle ukrajinských médií o tom na Facebooku informoval ministr vnitra Arsen Avakov.
13.06.2014 11:21 |

podobné články

Ruská vojenská vozidla vjela do Charkova. Ukrajinské síly se na ně vrhly

 
Západně od centra ukrajinského hlavního města Kyjeva se podle Reuters v neděli ráno ozval výbuch a po zhruba dvaceti minutách následovaly další dvě exploze. Ukrajinské ozbrojené síly čelí silným útokům ruské armády i na dalších místech. Bojuje se u Chersonu či v Luhanské oblasti, těžké boje probíhají v okolí města Mariupol. Podle ukrajinských úřadů vozidla ruské armády pronikla do Charkova.
27.02.2022 09:00 |

podobné články

Zelenskyj navštívil osvobozený Cherson, EU spustila misi pro výcvik ukrajinských vojáků

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes přijel do Chersonu na jihu země, odkud se před několika dny stáhla ruská vojska. „Postupujeme,“ řekl Zelenskyj ukrajinským vojákům v Chersonu. „Jsme připraveni na mír, mír pro celou naši zemi,“ uvedl. Poděkoval Severoatlantické alianci a dalším spojencům, které Ukrajinu ve válce s Ruskem podporují. Obrovský posun podle něho znamenaly dodávky raketometů HIMARS ze Spojených států.  Zelenskyj strávil v Chersonu asi 30 minut, pak zase odjel.
14.11.2022 11:55 |

podobné články

Zelenskyj děkoval do Ameriky. „Západní novináři, píšete pravdu,“ říká

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tentokrát ve svém projevu poděkoval Dánsku, Spojeným státům či americké novinářce Anne Applebaumové. Západním novinářům obecně poděkoval za to, že píšou pravdu o tom, co se na Ukrajině děje. „Šíří informace o tom, co se děje tady a teď na Ukrajině, v Evropě, ve světě. Oni jen šíří pravdu,“ řekl ukrajinský prezident. Zelenskyj zdůraznil, že v tomto šíření pravdy je třeba pokračovat. Pak Rusko se svou lží nemůže zvítězit. Zelenskyj je o tom přesvědčen.
16.03.2023 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Anne Anne (164 článků) , Oni Oni (113 článků)

Ministerstvo zahraničí: Aktuální situace ohledně Českého domu Moskva

 
Vzhledem k omezení počtu diplomatického a administrativně-technického personálu zastupitelského úřadu České republiky v Moskvě (dále jen „ZÚ Moskva“), jakož i tzv. místních sil (tj. ruských zaměstnanců na ZÚ Moskva a v Českém domě zaměstnaných podle místních právních předpisů) došlo ze strany Ministerstva zahraničních věcí České republiky k rozhodnutí dočasně uzavřít k 1. červnu 2021 hotelový a restaurační provoz Českého domu Moskva.
02.05.2021 14:35 |

podobné články