Článek

Marian Kechlibar: FUBAR čili jak by to podávalo „Ministerstvo bez filtru“ – II.

 
Po prvním dílu následuje slíbená ukázka toho, jakou formu komunikace s občanem bych považoval já osobně za lepší. Vyznačuje se zejména upřímností.
29.11.2021 07:35 |

podobné články

Podobné články

Marian Kechlibar: FUBAR čili o tom, že kostra už umělé dýchání nepotřebuje – I.

 
Milí čtenáři, po minulé taškařici na téma covidového dělení společnosti se mi ozvalo několik hlasů, že by bylo namístě, abych se k situaci vyjádřil pokud možno vážně. Dobrá, tento dvoudílný článek bude tedy míněn vážně.
27.11.2021 13:35 |

podobné články

Šílenství. Marian Kechlibar pořádně naložil Milionu chvilek. A posvítil si na hrozbu pro Česko

 
U konzervativního youtubera zabývajícího se politickým děním Ondřeje Tesárka alias Bratříčka se přišel o své názory podělit i politický komentátor, matematik a autor blogu kechlibar.net Marian Kechlibar. Vysvětloval, jak naše společnost nakládá s čísly a daty, co je nebezpečné prosazovat s poukazováním na ekologii či v čem je největší slabost naší ekonomiky. Nešetřil ani demonstranty ze spolku Milion chvilek pro demokracii. Jejich tažení proti premiérovi Andreji Babišovi se mu již jeví neúčinné až kontraproduktivní. „Šílenství je dělat pořád tu stejnou věc,“ řekl.
31.12.2019 11:40 |

podobné články

Šílenství. Marian Kechlibar pořádně naložil Milionu chvilek. A posvítil si na hrozbu pro Česko

 
U konzervativního youtubera zabývajícího se politickým děním Ondřeje Tesárka alias Bratříčka se přišel o své názory podělit i politický komentátor, matematik a autor blogu kechlibar.net Marian Kechlibar. Vysvětloval, jak naše společnost nakládá s čísly a daty, co je nebezpečné prosazovat s poukazováním na ekologii či v čem je největší slabost naší ekonomiky. Nešetřil ani demonstranty ze spolku Milion chvilek pro demokracii. Jejich tažení proti premiérovi Andreji Babišovi se mu již jeví neúčinné až kontraproduktivní. „Šílenství je dělat pořád tu stejnou věc,“ řekl.
01.01.2020 12:55 |

podobné články

Marian Kechlibar varuje. Začne EU tisknout peníze? S Itálií to je bledé. A pozor, „bohatý sever“ už neplatí

 
Matematik Marian Kechlibar má za to, že koronavirová krize v plné nahotě odhalila problémy zemí, které platí eurem. Na první pohled se může zdát, že chudý jih EU, který koronavirová krize zasáhla víc, žádá o pomoc bohatší sever. A bohatší sever ze zdráhá platit, což se nelíbí např. Italům. Kechlibar však varuje, že takhle jednoduché to není. Jihu EU podle jeho názoru opravdu hrozí kolaps, ale sever prý zas není tak bohatý, jak se říká.
10.04.2020 13:56 |

podobné články

Německá armáda je úplně v troskách. A ono je to vlastně dobře, píše Marian Kechlibar

 
Matematik Marian Kechlibar zhodnotil stav německé armády a dospěl k závěru, že Bundeswehr je úplně v troskách. Současná německá armáda je podle Kechlibara důkazem, že v něčem jsou na tom Češi přece jen líp než Němci. Jako Čech s určitými znalostmi z historie z toho má Kechlibar radost. Dokud bude německá armáda relativně slabá, nebudou mít Němci chuť rozpoutat další válku. Má to však i stinnou stránku. Jako spojenecká armáda nebude německá armáda moc platná, bude-li třeba pomoci napadenému státu NATO.
29.04.2018 19:05 |

podobné články

Vznikne u Tachova džungle jako v Calais? Merkelové jde o přežití, čekat můžeme cokoliv, varuje Marian Kechlibar

 
ROZHOVOR Nedělní bruselská schůzka více než poloviny členských zemí Evropské unie nijak neposunula řešení migrační problematiky, a tak v Německu už jde o politické přežití kancléřky Angely Merkelové a o to, aby se jí vláda nerozpadla pod rukama. Matematik a publicista Marian Kechlibar, který se na serveru Kechlibar.net dlouhodobě věnuje migraci i dění v Německu, nepochybuje o tom, že by v případě zvýšené ostrahy hranic nastal dominový efekt. Proto doufá, že naše vláda s tímto rizikem také počítá. Nerad by, aby u Děčína nebo Tachova vzniklo něco jako „džungle“ v Calais, divoký tábor migrantů, kterým se nedaří dostat do cílové země.
29.06.2018 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2825 článků)

Novinky z Německa: Za hanobení vlajky EU vás mohou zavřít, uráží to city. Laťka se bude posouvat dál, varuje Marian Kechlibar

 
Komentátor Marian Kechlibar reaguje na novelu německého trestního zákona, podle které se už nebudou moci pálit vlajky nejenom německé, ale ani žádných jiných států a navíc ani Evropské unie. „Považuji toto za velmi špatný nápad,“ má jasno Kechlibar, podle kterého taková nařízení mohou vést až ke klasické ideopolicii po sovětském či čínském vzoru. Novela podle Kechlibara pouze má německé vládě pomoci skrýt fakt, že se mezi sebou některé skupiny lidí nenávidí.
18.05.2020 16:35 |

podobné články

Evropa narazí. Co se tu vyrábí? Skleníky vymývání mozků... Marian Kechlibar o změnách, které přijdou

 
SOUVISLOSTI MARIANA KECHLIBARA Evropa narazí, tuší matematik, publicista a analytik Marian Kechlibar při pohledu na ekonomický vývoj během koronavirové krize. „Tenhle kontinent je rájem starých velkých firem typu IKEA a BMW, nové velké firmy tu skoro vůbec nevznikají,“ dodává. Na plány o soběstačnosti Česka v průmyslu a zemědělství nevěří. „Všimněte si, že soběstačná není západní Evropa ani v těch ekoprojektech,“ říká Kechlibar a připomíná, že baterie a solární články se vyrábí na jiných kontinentech. Rozhovor se poté stočil k „převýchově“ na univerzitách, která kvete především v anglosaském světě. A jaké následky má vymývání mozků? Pěkné čtení o dnešní době to není.
13.06.2020 12:50 |

podobné články

Marian Kechlibar: FUBAR aneb „Oni to potřebují polopatě” – III.

 
Milí čtenáři, tento článek původně ani neměl vzniknout a také by nevznikl, nebýt skutečnosti, že minulé dva FUBARy sklidily až nečekaně mnoho reakcí. Přičemž ta zdaleka nejčastější by se dala vydestilovat do následující věty: „Lidi jsou blbí a potřebují všechno polopatě, extrémně jednoduše, jinak to nepochopí.”
06.12.2021 16:30 |

podobné články

Znáte postup čištění vysavačových filtrů?

 
Právě na filtru z vysavače leží veškerá zodpovědnost ohledně úklidu. Na vás pak je filtr udržovat v takové čistotě, že bude vysávání nejen efektivní, ale také zdravé. Znáte postup čištění vysavačových filtrů?
26.03.2022 13:00 |

podobné články

Naprostý rozklad strany Merkelové. Je bez předsedy, frakce se vyzývají k odchodu, létají výhrůžky

 
Matematik Marian Kechlibar se podíval na aktuální politické otřesy u našich západních sousedů. Německá kancléřka tamní opoziční Alternativu pro Německo označila za hrozbu pro demokracii, ale Kechlibar má dojem, že mnohem větší riziko pro demokracii představuje sama Merkelová a ti její kolegové, kteří mají pocit, že mohou rozhodovat o tom, které názory jejich vlastních spolustraníků jsou ještě v pořádku a které už zavání „rakovinou“. Kechlibar v této souvislosti připomněl, že podobně silná slova používali ve své propagandě nacisté.
14.02.2020 12:06 |

podobné články

Němci moc nevědí, co je Schulz zač, vysvětluje znalec Kechlibar raketový růst popularity. Zatím prý mají radost, že je úplně jiný než chladná Merkelová

 
ROZHOVOR Kandidát SPD na kancléře Martin Schulz těží ze své novoty na scéně, ale do voleb schází ještě sedm měsíců a za ně se ta novota trochu setře. Marian Kechlibar, který se na svém blogu Kechlibar.net situaci v Německu dlouhodobě věnuje, je přesvědčen, že pokud by se ještě donedávna předseda Evropského parlamentu stal kancléřem, pokusil by se opět prosadit plnění kvót. U Maďarů a Poláků by narazil na tvrdý odpor. Otázka je, jak by se zachovala naše vláda. Patrně by to záleželo na novém premiérovi a na jeho ochotě se podřídit vůli Berlína.
21.02.2017 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Schulz (240 článků)

Znalec Německa Kechlibar varuje, že Turci mohou výrazně ovlivnit volby v této zemi. A přidává příběh z tzv. no-go zóny, kde měl muslim dostat pokutu

 
Matematik Marian Kechlibar sepsal na svém webu Kechlibar.net další ze svých obsáhlých komentářů. Tentokrát k volbám v Německu, resp. k tomu, jak turecký prezident Recep Erdogan zasahuje do voleb v Německu. Turci se podle všeho pokusí Německo změnit.
30.08.2017 16:05 |

podobné články

Macron toho nasliboval lidem tolik, že země možná přešvihne povolená procenta HDP. Zakročí EU, ptá se matematik Kechlibar

 
Pedagog Marian Kechlibar se vyjádřil k situaci ve Francii, konkrétně ke slovům hlavy státu Emmanuela Macrona. Ten v pondělním projevu slíbil řadu ústupků. Kechlibar se nyní ptá, jak je zafinancovat. Jeho text přinesl server NeviditelnýPes.cz.
13.12.2018 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (656 článků)

Kechlibar natvrdo o Afghánistánu: Negramotní venkovani s moderní vojenskou technikou. Jak to může dopadnout?

 
Publicista Marian Kechlibar se na svém webu Kechlibar.net rozepsal o Afghánistánu a o jeho armádě. Ta podle něj neodpovídá stavu vlastní země.
29.07.2021 21:30 |

podobné články

Zážitek s šíleným českým multikulti aktivistou. Ti barbaři nás nezachrání, ale zničí, varuje matematik Kechlibar

 
ROZHOVOR Dopady stárnutí evropské populace by mohla pomoci vyřešit migrační vlna a také je třeba zvýšit informovanost veřejnosti o ekonomických výhodách legální migrace a její kulturní rozmanitosti pro společnost. I tyto výzvy a doporučení členským zemím obsahuje nedávná rezoluce Rady Evropy. Marian Kechlibar, který se na svém blogu Kechlibar.net dlouhodobě na problematiku migrace zaměřuje, si nechce raději ani představovat, co se stane v den, kdy nebudou peníze na dávky pro nové Evropany.
21.10.2016 04:45 |

podobné články

Hlavně nesejít na švédskou cestu! Matematik Kechlibar varuje před situací s uprchlíky a přidává VIDEO

 
Matematik Marian Kechlibar zaregistroval nedávnou reportáž norské televize o odvrácené tváří Švédska. Tato reportáž prý vhodně doplňuje vyprávění Kateřiny Janouchové v DVTV. Žena žijící ve Švédsku konstatovala, že tamní úřady už přestávají situaci s migranty zvládat. Kechlibar jí na základě reportáže norské televize dává za pravdu.
14.01.2017 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Janouchová (18 článků)

Začneme-li to tolerovat, otrávíme studnice pravdy! Matematik Kechlibar důrazně varuje před tím, co se k nám blíží ze západních univerzit

 
Matematik a publicista Marian Kechlibar se ve svém textu na serveru Zdroj.cz zamýšlí, jestli je univerzita stále místem, kde vládne akademická svoboda, a zda debata jako střet názorů pomáhá studentům si své názory tříbit – nebo jestli se z akademické půdy stává prostředí, v němž jsou si všechny názory rovny, ale některé jsou si rovnější. „Nejen západní univerzity se mění v továrny na tabu. Celého toho vývoje se obávám,“ píše Kechlibar.
29.09.2018 18:10 |

podobné články

Žebráci, flákači... Rozklad v EU. Hádky národů, píše Kechlibar. Toto ještě nebylo

 
Na rozpory v eurozóně kvůli eurobondům, tedy dluhopisům, které by byly garantované společně všemi členskými státy eurozóny, ve svém komentáři nahlíží matematik a komentátor Marian Kechlibar. Téma na sociálních sítích i v diskusích médií vyvolává mezi jižními a severními státy eurozóny napětí, které téměř nemá obdoby. „Tahle společná měna zastřešující naprosto odlišné země, to nebyl dobrý nápad,“ píše Kechlibar o euru. Nyní na sebe „uražené a ponížené národy pokřikují z obou stran ekonomické i politické propasti, která se mezi nimi rozevřela“.
21.04.2020 09:05 |

podobné články