Článek

Marešův syn Jakub o Monice: Slova, která chytnou za srdce

 
Manželství Leoše Mareše (43) a Moniky Marešové, rozené Poslušné (45), skončilo po devíti letech. Starší syn Jakub (14) se svěřil s tím, jak vnímal jejich rozvod a co říká na nový vztah svého otce.
18.05.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (3157 článků) , Jakub Mareš (123 článků) , Monika Poslušná (10 článků)
Podobné články

Medik radí - 9. díl - Základy anatomie - Srdce

 
Srdíčko? Jak vypadá z čeho se skládá a jak vlastně funguje? Vydrží hodně? Nebo je křehoučké? Dozvíte se dál. Jen chci uvést, že zde uvádím opravdu základy, srovnatelné se střední školou. Pokud někdo má zájem o medicínu, jen pojmů k srdci je v anatomii asi 500 a embryonální vývoj a fyzikální proudění krve zde úplně vynechávám. Srdce(cor) je orgán vážící pouhých 300 gramů. Dokáže mimo jiné za klidových podmínek přečerpávát každou minutu pět litrů krve. Jistě bychom si svého srdce více vážili a snažili se předejít jeho onemocnění, kdybychom věděli, co tento nevelký orgán (váží pouhé 0,3 kg ) dokáže. Stavba Srdce se skládá ze dvou síňí a dvou komor. Levá síň(atrium dextrum) do které vstupuje dolní a horní dutá žíla(vena cava inferior a superior).Krev dále putuje přes trojcípou chlopeň(valva atrioventricularis dextra) do pravé komory(ventriculus dexter). Zde je vypuzována nahoru přes poloměsíčitou chlopeň(valva trunci pulmonalis) do plicních tepen a dále do plic. Z plic krev (už okysličená) putuje 4 plicními žílami(venae pulmonales sinistrae et dextrae) do levé síňě(atrium sinistrum) a déle přes dvojcípou chlopeň(valva atrioventricularis sinistra) do levé, mnohem mohutnější a silnější, levé komory(ventriculus sinister) a z té pře chlopeň aortální je rozváděna do celého těla tepnami a žílami se zas vrací do srdce. Srdce jako orgán vyživují tzv. koronární tepny. Jsou dvě arteria coronaria dextra et sinistra, které mají plno dalších větvení. Pokud se jediná ucpe a nedojde k opravě(bypass-přemostění šťepem z nohy nebo coronární angioplastika), člověk umírá. Srdce je mezi plícemi uloženo v osrdečníku(perikard),který pomocí epikardů naléhá na myokard(srdeční svalovinu) FCE Srdce za klidových podmínek přečerpává každou minutu 5 litrů krve ze žil do tepen, přičemž vypuzované krvi uděluje tlak potřebný k překonání odporu, který tepny kladou proudící krvi. Při tělesné práci se však srdeční výkon výrazně zvyšuje. Srdce musí za těchto podmínek přečerpat, a to pod ještě větším tlakem, 20, 30 i více litrů krve za minutu, aby se tkáním dostalo potřebné množství kyslíku a živin. To ovšem dovede jen zdravé srdce. Je-li srdce nemocné, odpoví na zvyšující se tělesnou zátěž varovnou bolestí. Ale i zdravé srdce je třeba na opakovanou zátěž přivykat, například pravidelným cvičením. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
26.08.2009 08:50 |

podobné články

Marešův syn Jakub dostal amok a řval na fotografy jako jeho otec

 
Že se Leošovi Marešovi (34) stává často, že začne bezdůvodně napadat fotografy, se stalo už pravidlem. Jeho přehnanou nenávist a cholerické výjevy ale odkoukal i jeho pětiletý syn Jakub, který na jedné akci předvedl pořádný výstup.
11.12.2010 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (3157 článků) , Jakub Mareš (123 článků)

Překvapivé vyznání Agáty na adresu manžela: Slova, která chytnou za srdce!

 
Mnozí doufali, že Agáta Prachařová (34) a Jakub Prachař (36) dospějí k usmíření, a konečně tak téma manželské krize uzavřou, bohužel se tak nestalo. Ale jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré. Modelka promluvila o rozvodu s moderátorem a také prozradila, jak se změnil jeho postoj k výchově dcery.
05.04.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Prachař (1010 článků) , Agáta Prachařová (2753 článků)

Marešův syn Kuba (4): Vztekloun po tátovi!

 
Nejstarší syn moderátora Leoše Mareše (34) Jakub (4) je pěkná hysterka! Jen co se svou maminkou a bratrem Matějem (1) vešel do nově otevřeného obchodu s dětskými potřebami, rozeřval se, jako kdyby ho na nože brali!
10.12.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (3157 článků) , Jakub Kuba (49 článků) , Jakub Mareš (123 článků)

Miliony v ohrožení: Marešův syn prozradil v rádiu tátův bankovní PIN!

 
Syn Leoše Mareše (36) má daleko prořízlejší pusu než jeho tatínek! Během rozhlasové ranní show Jakub Mareš (7) bez okolků vyzradil PIN moderátorovy kreditky. „Znám ho a je to 3635,“ řekl v rádiu Evropa 2.
31.01.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (3157 článků) , Jakub Mareš (123 článků)

MONICE A KLÁRCE SELHALO SRDCE! Advokátka Petra Kramného nahlédla do spisu

 
Část vyšetřovacího spisu týkající se smrti Moniky (†36) a Klárky (†8), kterou vypracovali Egypťané, byla dlouho předmětem spekulací. Je v něm důkaz, že vraždil Petr K. (35)? Blesk nyní zjistil, že nic takového ve spisu není. Navíc se objevilo podezření, že Monice a Klárce selhalo v Egyptě srdce...
08.04.2014 05:10 |

podobné články

Zpěvák Jakub Smolík: Hlídám si váhu, aby klouby zbytečně netrpěly

 
Bolest zad a potíže s pohybovým aparátem se dají “vypěstovat” snadno. Přispívá k tomu každodenní shon a nervy, sedavé zaměstnání, kila navíc i nedostatek pohybu. Podobně to vidí i zpěvák Jakub Smolík (56), kterého když chytnou záda, zamíří rovnou ke svému dvornímu doktorovi, aby ho “odblokoval”. Jak ale držitel zlaté a diamantové desky tvrdí, lepší je se podobným trampotám vyhnout, držet kila na uzdě a hýbat se.
09.05.2016 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Smolík (53 článků)

Kouzelný úsměv muže bez srdce: Bere za srdce!

 
Může být člověk bez srdce? Ano, a to nejen v přeneseném významu. Jakub Halík (37) srdce nemá, a přesto by se chtělo říct, že má srdce jako lev. Bez srdečního tepu pobývá v pražském IKEM už skoro pět měsíců.
30.08.2012 06:30 |

podobné články

Zpověď manželky Schumachera: Slova, která chytnou za srdce

 
Od doby, kdy utrpěl roku 2013 její manžel úraz na lyžích a kdy se život Schumacherových radikálně změnil, dávala jeho manželka Corinna (50) médiím rozhovory jen výjimečně. Nedávno udělala výjimku. Co prozradila o svém muži?
05.01.2020 12:10 |

podobné články

Bouček končí v rádiu: Slova, která chytnou za srdce!

 
Po 15 letech skončil v rádiu! Libora Boučka (39, na snímku) včera posluchači naposledy slyšeli na Evropě 2.
11.01.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Libor Bouček (453 článků)

Pomeje strachy bez sebe: Slova, která chytnou za srdce!

 
Andrea Pomeje (31) se v posledních dnech potýká s angínou, větší obavy má však o milovaného člena své rodiny. Dýdžejky tatínek již 30 let pracuje jako záchranář a v současné situaci se nachází v první linii.
03.04.2020 12:05 |

podobné články

Královna o odchodu Meghan a Harryho: Slova, která chytnou za srdce!

 
Ohledně budoucnosti prince Harryho a jeho manželky Meghan byly v posledních týdnech oznámeny velké změny.  Manželé například musí přestat od jara používat značku Sussex Royal, což u nich vzbudilo jisté pobouření. Avšak vévoda a vévodkyně nejsou jediní, kteří jsou ze současné situace zklamaní.
13.04.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Harry Harry (566 článků)

Langmajer o životě s Gondíkovou: Slova, která chytnou za srdce!

 
Není to tak dávno, co Jiří Langmajer (53) otevřeně přiznal psychické problémy, díky kterým musí brát léky a docházet k psychologovi. Velkou zásluhu na tom, že se herec cítí lépe, má jeho manželka Adéla Gondíková (46).
16.04.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (495 článků) , Adéla Gondíková (378 článků)

Slova, která chytnou za srdce: Takhle na tom Menzel opravdu je…

 
Oscarový režisér se od doby, kdy prodělal těžkou meningitidu, drží v ústraní. O jeho zdravotním stavu se spekuluje. Jak ale uvádí web eXtra.cz, není to vůbec tak špatné, jak se někdy tvrdí.
27.05.2020 12:10 |

podobné články

Když srdce krvácí – jak ho vyléčit?

 
Rozpadl se vám vztah a společně s ním se vaše srdce roztříštilo na milion malých kousíčků. Nezáleží na tom, zda vaše láska trvala několik týdnů, pár měsíců nebo dokonce řadu let. Pokaždé to bolí a pokaždé je to rána pod pás. Rozchod dokáže srazit na kolena i toho nejsilnějšího z nás, ať už se na okolí snažíme působit jako tvrďáci. Jistě se shodneme na tom, že neexistuje větší bolest, než když bolí srdce. Máte-li čerstvě po rozchodu, pak je logické, že vás bolí každý jeho úder. Najednou máte pocit, že nic na světě nemá smysl, všechno jako by pro vás skončilo. Neztrácejte však naději a vzpomeňte si na jedno známé rčení: pro jedno kvítí, slunce nesvítí! Jak vyléčit srdce, které krvácí? Je to samozřejmě jen slovní metafora, koho ale někdy srdce skutečně bolelo z nevydařené lásky, ten moc dobře ví, jakou má hloubku. Přijít o milovaného člověka, se kterým jste si třeba malovali budoucnost a na společné lásce stavěli vzdušné zámky bolí. A hodně. Pokud právě teď zažíváte srdcebol a máte dojem, že jste na tomhle světě zbytečně přečtěte si dnešní článek. Poradíme vám, jak dát srdíčko opět do pořádku! Alkohol? Jen s mírou! Pokud nám někdo zlomí srdíčko, většina z nás automaticky sáhne po alkoholu. Je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak alespoň na chvíli zapomenout. Jenže alkohol není lék a když už tak, jen dočasný. Pokud potřebujete spláchnout prvotní hořkost, klidně si nalijte sklenku vína, odvážnější mohou panáka něčeho ostřejšího. Pamatujte ale, že pitím ničemu nepomůžete, akorát vám bude ještě více zle. Vzpomínky? Jen na chvíli! Když se nám rozpadne vztah, vzpomínáme na to krásné, co jsme prožili. Hrabat se v minulosti k porozchodové fázi prostě patří a nemá cenu se tomu bránit. Jestliže si chcete zavzpomínat na chvíle, kdy vám bylo krásně, klidně můžete. Ale jen na... Čtěte více Příspěvek Když srdce krvácí – jak ho vyléčit? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.08.2017 08:25 |

podobné články

Nejoblíbenější jména novorozenců? Eliška a Jakub

 
Nejoblíbenějšími jmény, která rodiče v loňském roce dávali novorozencům, jsou Eliška a Jakub. Jméno Eliška dostalo 2304 novorozených dívek, jméno Jakub 2889 novorozených chlapců. Dnes o tom na svém webu informoval Český statistický úřad (ČSÚ). Eliška tak po více než desítce let odsunula na druhé místo dosud vedoucí jméno Tereza, Jakub se ve vedení pravidelně střídá s Janem. Na třetím místě skončila jména Adéla a Tomáš. Eliška a Jakub byla nejčastější jména i v letošním lednu. 
21.11.2012 14:56 |

podobné články

Poselství, která vás chytnou za srdce: Tohle čeští senioři vzkazují mladším generacím

 
Všude se dočítáme, že musíme chránit naše seniory, kteří jsou v době pandemie koronaviru nejzranitelnější. Tisíce dobrovolníků a neziskových organizací se snaží lidem nad 65 let pomáhat, ať rodinu mají, či zůstali sami. Zaměstnanci Domu pokojného stáří ve Frýdku-Místku se rozhodli, že situaci pojmou z opačné strany a dali prostor právě seniorům, aby mladší generaci vzkázali to, co ve svém věku vnímají jako to nejdůležitější.
26.04.2020 07:00 |

podobné články

Jakub, muž bez srdce, mohl žít. Měl ale vzácnou krevní skupinu

 
Jakub Halík - muž, který měl místo srdce dvě mechanická čerpadla, mohl žít. Čekal na transplantaci srdce a kdyby lékaři našli vhodného dárce, zachránilo by mu to život.
19.10.2012 06:20 |

podobné články

Tento Čech je první clověk na světě, který žije bez srdce

 
Jakub Halík (37) je první člověk, kterému v těle nebije srdce, a přesto žije. Kvůli nádoru mu museli lékaři v IKEMu srdce odstranit a nahradit ho pumpami. Halík takto žije již téměř 150 dní. Nyní je v pořadníku na transplantaci. Průměrná čekací doba na srdce je v Česku 8 měsíců.
29.08.2012 18:30 |

podobné články