Článek

Marek Němec se seriály nekončí: Z doktora Hofbauera se stane vojenský lékař!

 
Sotva dotočil jeden seriál, naskočil do druhého! Marek Němec (40) alias doktor Hofbauer z Modrého kódu a Sestřiček se v chystané primácké novince s názvem 1. MISE převtělí ve vojenského lékaře. A to měl v úmyslu se seriály před třemi roky skoncovat...
16.07.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Marek Němec (56 článků)
Podobné články

Kam zmizel fešný doktor z Modrého kódu? Marek Němec teď natáčí na Slovensku

 
Byl jednou z hlavních postav seriálu Modrý kód. Jako doktora Davida Hofbauera už ho ale nevídáme, Marek Němec dobrovolně ze seriálu odešel . "Netočím od května a nemůžu říct, jestli se tam někdy vrátím," řekl nám Marek, jehož jsme zpovídali na natáčení filmu Blízko ke hvězdám v Nízkých Tatrách. Ve filmu ho uvidíme jako bratra Martina Dejdara.
14.12.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Dejdar (511 článků) , Marek Němec (56 článků)

»Růžovka« končí, na diváky čeká tým lékařů nejstarší nemocnice v Americe

 
S lékařskými seriály jako by se roztrhl pytel. Vlastně rovnou několikrát v různých dekádách. Diváci mohli milovat doktora Štrosmajera, doktora Crosse s tváří George Clooneyho v Pohotovosti. Pak třeba Marka Němce coby doktora Hofbauera nebo Čestmíra Mázla. To nejlepší ze všech pak přináší i New Amsterdam, nejstarší americká nemocnice.
17.03.2021 06:15 |

podobné články

Osobnosti: George Clooney (811 článků) , Mark Cross (1 článek)

Hvězda seriálu Modrý kód Marek Němec: Ruce si chladím ve vepřovým!

 
Setkali jsme se během plného nasazení při práci na seriálu Modrý kód v ateliéru na pražském Zličíně. Marek Němec (36), který tu hraje doktora Hofbauera, je totiž doslova v zajetí natáčení. Potkáte ho tu skoro denně, a to už deset měsíců. Navzdory tomu, že pracuje od rána do večera, rozdává úsměvy na všechny strany a srší smyslem pro humor.
25.06.2017 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Marek Němec (56 článků)

Hvězda seriálu Modrý kód Marek Němec: Ruce si chladím ve vepřovým!

 
Setkali jsme se během plného nasazení při práci na seriálu Modrý kód v ateliéru na pražském Zličíně. Marek Němec (36), který tu hraje doktora Hofbauera, je totiž doslova v zajetí natáčení. Potkáte ho tu skoro denně, a to už deset měsíců. Navzdory tomu, že pracuje od rána do večera, rozdává úsměvy na všechny strany a srší smyslem pro humor.
29.06.2017 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Marek Němec (56 článků)

Marek Němec se vrací do seriálu Sestřičky Modrý kód: Docházejí mu prachy!

 
Před dvěma lety se vysvlékl z pláště doktora Davida Hofbauera v primáckém seriálu Modrý kód. Marek Němec (39) pro to měl velmi překvapivé důvody. Prý si chtěl zkusit žít skromně! Jenže teď otevřel svoje divadlo a peníze se mu v době covidu dost hodí. Proto se vrací do seriálu Sestřičky Modrý kód.
09.09.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Marek Němec (56 článků) , David David (917 článků)

Fanynky mohou jásat: Pohledný seriálový lékař se vrací na televizní obrazovky

 
V září 2018 se Marek Němec rozhodl opustit seriálové prostředí , když po roce a půl skončil na televizních obrazovkách v roli doktora Hofbauera a přestal natáčet Modrý kód. Oblíbený herec si však nechal otevřená vrátka a nyní toho využil.
13.03.2020 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Marek Němec (56 článků)

Pikantní přiznání Marka Němce z Modrého kódu: Táta mu ve 12 „zabavil“ Playboye!

 
Sympatický herec Marek Němec (39), jehož si televizní diváci (nebo spíše lépe řečeno divačky) zamilovali jako svérázného doktora Hofbauera, byl v mládí pěkné kvítko… a vášnivý čtenář k tomu. Prozradil, jakou lechtivou literaturu u něj našli jeho rodiče, když mu nebylo ještě ani patnáct let!
18.09.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Marek Němec (56 článků)

Potyčky nevyhledává, ale nevyhnul se jim. Lidi jsou občas idi*ti, já občas taky, říká seriálový oblíbenec

 
Po dvouleté pauze se Marek Němec vrátil do seriálu Sestřičky. Ten sice změnil název, jinak ale navazuje na předchozí Modrý kód, a to včetně charakteru Němcovy postavy doktora Hofbauera.
30.09.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Marek Němec (56 článků)

Jacksonův lékař dostal za neúmyslné zabití zpěváka čtyři roky

 
Lékař Conrad Murray byl odsouzen ke čtyřem letům vězení nepodmíněně za to, že nepřímo způsobil smrt zpěváka Michaela Jacksona. Podle soudu hrubě a opakovaně porušil své povinnosti lékaře vůči pacientovi, když umělci opakovaně podával anestetikum propofol. Lékař přišel i o svoji licenci. O výši odškodnění pro zpěvákovy děti rozhodne soud později. Další články k tématu: Za smrt zpěváka Jacksona může jeho lékař, rozhodla porota Do dražby míří postel, na které zemřel „král popu“ Michael Jackson Jacksonův lékař porušil léčbu, tvrdí experti. Obhajobě uštědřili ránu Jackson byl před smrtí téměř slepý, vypověděl jeho lékař Syn afrického diktátora prošustroval miliony za auta i Jacksonovy ponožky Lékař odsouzený za zabití zpěváka Jacksona se odvolá
29.11.2011 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1739 článků) , Michael Jackson (651 článků) , Michael Jackson (651 článků)

Medik radí - 7. díl - Prohlídka mrtvoly na místě činu

 
A je to tu. Očekávaný další díl "Medik radí". Dnešní díl se bude zabývat tématem, pro laiky docela morbidním, nýbrž pro mě převelice zajímavým - a to ohledaní mrtvoly a potvrzení smrti. Ja to tedy je? Jak lékař pozná, že člověk je mrtvý? Co vše musí dále provést? Dozvíte se níže:) Když je lékař přivolán na místo činu, musí nejprve zjistit, zda je člověk živý, nebo zda je již skutečně mrtev. Pokud dotyčný žije, musí lékař hned udělat vše pro jeho záchranu. Ale i v tomto případě je nutné, aby si lékař dobře všiml polohy zraněného a též polohy předmětů, které by mohly se smrtí souviset. Pokud má lékař podezření, že již smrt nastala, musí toto skutečně prověřit. Důkaz smrti je v některých případech obtížný. Jednoznačný důkaz může pochopitelně podat encefalograf (EEG), který však nebývá vždy k dispozici. Co se týče elektrokardiografu (EKG), měření je nutné opakovat několikrát po sobě a výsledky nemusí být vždy jednoznačné.V každém případě je nutné zjistit, zda ustal tep a vyzkoušet reakci zornic (ta ovšem také nemusí být jednoznačnou známkou smrti). Proto se také používá tzv. Tonelliho příznak . Ten spočívá v tom, že pokud se stiskne oko dvěma prsty, je zornice oválná, pokud třemi je trojhranná. Tento příznak se objevuje již několik okamžiků po smrti a trvá asi 2 hodiny. Nevýhodou ovšem je, že tato deformace se neprojevuje u utopenců nebo v případě očního zákalu. Zrovna tak u oběšených ještě dlouho po smrti nedochází k deformaci zornic. Poměrně jednoduchou zkoušku k potvrzení smrti navrhl Balthazar. Jeho metoda spočívá v tom, že éter vstříknutý pod kůži se vstřebá, pokud je v těle ještě jiskra života. Pokud je člověk mrtev, po vytažení jehly vytryskne éter zpět. Pro provedení této zkoušky plně stačí 1–2 ml éteru, který lze pro lepší názornost obarvit eosinem. Pokud již lékař dospěl k závěru, že dotyčný je skutečně mrtvý, zjistí: a) Jaká je teplota těla – povětšinou se měří v rektu teploměrem. b) Zda jsou vyvinuty posmrtné skvrny (jak jsou umístěny a jakou mají barvu). c) Zda je již vyvinuta posmrtná ztuhlost. d) Zda jsou viditelné známky nějakého poranění. e) Zda se již neprojevují známky hniloby. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04.08.2009 09:40 |

podobné články

Vojenský lékař a teolog: Islám půjde tam, kam jej pustíme. Jakmile se tu začnou stavět mešity, vybarví si nás barvičkou. A pak prozradil, jaké nesmysly páchají české neziskovky

 
Stát ve státě. Takové jsou nejen no-go zóny, ale i další enklávy v Anglii či ve Francii. O situaci kolem migrantské krize povídal na akci plzeňských Mladých konzervativců vojenský lékař, účastník mnoha misí, znalec islámského prostředí, Blízkého Východu i Afriky, mjr. MUDr. Marcel Hájek. Přítomní se dozvěděli, proč musí mít lékař v muslimském světě za zadkem islámského duchovního a kdy je pro muslimy země „jejich“ – a jak se tomu bránit. Zmínil obrovskou natalitu v Kosovu, která zapříčinila jeho odtržení, se kterým si dodnes Evropa neví rady. Vysmál se neziskovkám, které dodávají do postižených oblastí vodu, když je jí tam všude přehršle a jak dodávají oblečení, které místní nikdy nenosili a nosit nebudou. A také, jak „zpitomnělí“ turisté ze Západu podporují „kraviny“ nejen v emirátech...
02.04.2018 04:45 |

podobné články

Vojenský lékař chce vrátit vyznamenání NATO, ministerstvo mu je odebrat nemůže

 
Někdejší vojenský lékař a podplukovník v záloze Marek Obrtel se krátce před Vánoci obrátil otevřeným dopisem na ministra obrany a požádal jej o odnětí medailí z operací NATO, jichž se coby český voják zúčastnil. Severoatlantickou alianci označil za zločineckou organizaci. Resort se brání, že medaile odebrat nelze.
29.12.2014 14:11 |

podobné články

Vojenský lékař vrátil vyznamenání kvůli zločinnému NATO. Poslankyně z ODS mu vzkazuje, jak se má chovat chlap

 
NATO považuje podplukovník ve výslužbě , vojenský lékař s medailemi ze zahraničních misí Marek Obrtel za „zločineckou organizaci“. Rozhodl se proto vrátit veškeré medaile, které za dobu své kariéry obdržel. Poslankyně Jana Černochová (ODS) mu doporučila, aby se vzdal výsluh a peníze věnoval potřebným.
29.12.2014 21:31 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (553 článků) , Jan Marek (421 článků)

Odchod ze seriálu vyvolal bouřlivé reakce. Nechtěl jsem si zvyknout na peníze, řekl známý herec

 
Odchod Marka Němce ze seriálu Modrý kód, nynějších Sestřiček, před dvěma lety vzbudil poměrně velkou pozornost. Jeho postavu doktora Davida Hofbauera si televizní diváci natolik oblíbili, že poté, co vyšla najevo zpráva, že seriál opouští, začali lidé na Primu psát a žádali jeho návrat. Nyní se dočkali.
09.09.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: David David (917 článků)

Lékař stanovil diagnózu až po zhlédnutí Dr. House

 
Němec trpící matoucí směsí příznaků měl štěstí, že jeho lékař sleduje správné seriály.
08.02.2014 13:50 |

podobné články

Lékař stanovil diagnózu až po zhlédnutí Dr. House

 
Němec trpící matoucí směsí příznaků měl štěstí, že jeho lékař sleduje správné seriály.
08.02.2014 13:50 |

podobné články

Ordinace, Vinaři i Svatby. Nejsledovanější české seriály

 
Proč se Češi donekonečna dívají na seriály z nemocničního prostředí a které seriály patří mezi nejsledovanější?
04.11.2014 11:10 |

podobné články

Tři velké seriály a také satira, sitkom a skeče na podzim v České televizi

 
Návrat vyšetřovatele Kuneše v novém detektivním seriálu Rapl, historická sága Já, Mattoni a druhá řada oblíbeného Doktora Martina. Česká televize nabídne na podzim tři velké seriály. Vedle nich se na obrazovce objeví i satira o fiktivním letu Čechů na Měsíc Kosmo, kancelářský sitkom Marta a Věra nebo skečový pořad Nádraží.
03.08.2016 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Doktor (221 článků)

Workoholik Marek Němec z Modrého kódu: Nestíhá ani svatbu!

 
Vražedné pracovní tempo, které si  nastavil Marek Němec (36) alias doktor Hofbauer z Modrého kódu, by zvládal jen málokdo. Množství natáčení mu nedovoluje ani říct si s partnerkou svých dětí ano.
25.10.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Marek Němec (56 článků)