Článek

Manželé Zátopkovi by shodně oslavili 100 let: Jejich láska byla dokonalá, dítěte se ale nedočkali

 
Přesně před sto lety přišly v Československu na svět dvě z největších legend světového sportu. Byli to Dana a Emil Zátopkovi, o nichž málokdo ví, že se narodili ve stejný den. Zkrátka si byli souzení. Spolu si rozuměli nejen v atletice, při níž si pár díky olympijským medailím vydobyl světovou slávu, ale i v životě, v němž se oba milovali až do konce. A to navzdory tomu, že spolu nikdy nemohli mít potomka. Jedinou skvrnou na jejich slávě byla podle výpovědi historika pro CNN Prima News podpora komunistického režimu.
19.09.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Emil Zátopek (100 článků)
Podobné články

Emil a Dana Zátopkovi by oslavili 99 let: Ve sportu zářili, život k nim byl ale krutý

 
Legendární sportovní a manželská dvojice Emil a Dana Zátopkovi za sebou zanechala obrovský odkaz. Jejich životy byly přitom propletené osudem snad už od narození. Oba se totiž narodili ve stejný rok i den a stejně získali i olympijské zlato. Takový příběh by byl těžko uvěřitelný i na plátnech kinosálů, natož v realitě.
19.09.2021 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Emil Zátopek (100 článků)

Dana a Emil Zátopkovi: Narodili se ve stejný den a na OH v roce 1952 získali také ve stejný den zlaté medaile

 
Manželé Zátopkovi si byli souzeni. Prožili spolu dlouhý a pestrý život, který byl plný vzájemné lásky a sportu. Oba se narodili 19. září 1922, ale jejich cesty k vrcholovému sportu byly trochu odlišné.
07.09.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Emil Zátopek (100 článků)

LÁSKA POD LUPOU: Už máme byt i psa, říká Veronika Stýblová ze SuperStar

 
Devatenáctiletá Veronika Stýblová, která byla výrazným hlasem poslední SuperStar, je čtyři měsíce šťastně zadaná. S partnerem, který je o šest let starší a kterého poznala v gay baru, už dokonce bydlí. V Lásce pod lupou dostali stejné otázky, každý ale odpovídal zvlášť. Další články k tématu: LÁSKA POD LUPOU: Poprvé žárlím, říká pěvkyně Kalivodová o nové lásce LÁSKA POD LUPOU: Dům, děti a rybičky, plánují mladí manželé Hejdovi LÁSKA POD LUPOU: Přebral jsem ji kamarádovi, řekl o Šípkové její muž LÁSKA POD LUPOU: Ondráčková se odhalila i s přítelem a přiznala svatbu LÁSKA POD LUPOU: Nejvíc bolela smrt dcery, přiznali manželé Davidovi
22.08.2009 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Ricky Martin (111 článků) , Veronika Stýblová (106 článků) , David Kalivoda (5 článků)

LÁSKA POD LUPOU: Poprvé žárlím, říká pěvkyně Kalivodová o nové lásce

 
Operní pěvkyně Andrea Kalivodová je žena, která miluje celým srdcem. A ne jinak je tomu prý i ve vztahu s podnikatelem Radkem Tögelem, se kterým randí teprve krátce. V Lásce pod lupou se odhalili nejen fyzicky, ale i duševně. Na stejné otázky odpovídali zvlášť. Další články k tématu: LÁSKA POD LUPOU: Dům, děti a rybičky, plánují mladí manželé Hejdovi LÁSKA POD LUPOU: Přebral jsem ji kamarádovi, řekl o Šípkové její muž LÁSKA POD LUPOU: Ondráčková se odhalila i s přítelem a přiznala svatbu LÁSKA POD LUPOU: Nejvíc bolela smrt dcery, přiznali manželé Davidovi LÁSKA POD LUPOU: 22 let a nahota. Kynychová s manželem se představují
03.09.2013 01:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Kalivodová (229 článků) , David Kalivoda (5 článků)

Lašské muzeum v Kopřivnici zavřou kvůli Zátopkovi: Ukážou jeho život s komunisty

 
Lašské muzeum v Kopřivnici na Novojičínsku se v pondělí zhruba na půl roku uzavře. Vznikne v něm nová expozice věnovaná místnímu rodákovi Emilu Zátopkovi, od jehož narození příští rok uplyne 100 let.
21.11.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Emil Zátopek (100 článků)

LÁSKA POD LUPOU: Nejvíc bolela smrt dcery, přiznali manželé Davidovi

 
Poprvé se viděli v roce 1984, když oba slavili velké úspěchy ve svých kariérách. Ani jeden o druhém paradoxně nikdy předtím neslyšel. Michal a Marcela Davidovi to přiznali v Lásce pod lupou, kde každý zvlášť odpovídá na stejné otázky. Za nejtěžší okamžik považují smrt desetileté dcery Michaely. Další články k tématu: LÁSKA POD LUPOU: 22 let a nahota. Kynychová s manželem se představují LÁSKA POD LUPOU: Nejtěžší byly dva potraty, říkají Saudek a Hodková LÁSKA POD LUPOU: Miluju večerní ňuchňání, říká o vztahu Doubravová LÁSKA POD LUPOU: Nechtěl si mě vzít, říká herečka Filippi o manželovi LÁSKA POD LUPOU: Dostává mě její tajná piha, říká Kříž o přítelkyni LÁSKA POD LUPOU: Spojují nás vášně, říkají Emma Smetana a Jordan Haj
10.06.2013 00:55 |

podobné články

Osobnosti: Jordan Haj (170 článků) , Emma Smetana (631 článků) , Michal David (1626 článků) , Marcel Kříž (1 článek) , Michaela Tomešová (199 článků) , David Jordan (2 články)

LÁSKA POD LUPOU: Dům, děti a rybičky, plánují mladí manželé Hejdovi

 
Třiadvacetiletá moderátorka Zorka Hejdová a devětadvacetiletý programový šéf rádia Kiss Proton Míra Hejda se poznali před pěti lety zcela náhodou. První rande sice moc nevyšlo, ale v cestě k oltáři jim nezabránilo. Ano si řekli v červnu na zámku Blatná. Jedinou krizí v jejich vztahu bylo zatím tapetování. V Lásce pod lupou odpovídali na stejné otázky zvlášť. Další články k tématu: LÁSKA POD LUPOU: Přebral jsem ji kamarádovi, řekl o Šípkové její muž LÁSKA POD LUPOU: Ondráčková se odhalila i s přítelem a přiznala svatbu LÁSKA POD LUPOU: Nejvíc bolela smrt dcery, přiznali manželé Davidovi LÁSKA POD LUPOU: 22 let a nahota. Kynychová s manželem se představují
12.08.2013 00:35 |

podobné články

Osobnosti: Míra Hejda (217 článků)

V románu o Zátopkovi jsou podle jeho ženy nesmysly

 
Běhat se jmenuje román o Emilu Zátopkovi od francouzského spisovatele Jeana Echenoze (1947), který v českém překladu chystá nakladatelství Mladá fronta. Text předtím poskytlo jeho ženě Daně Zátopkové, která byla nemile překvapena.
15.09.2009 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Emil Zátopek (100 článků) , Dana Zátopková (58 článků)

Legendární atleti Dana a Emil Zátopkovi by společně slavili 96. narozeniny: Jaké bylo jejich manželství?

 
Olympijští vítězové Dana a Emil Zátopkovi byli jedním z našich nejpozoruhodnějších párů. Ona sklízela úspěchy jako oštěpařka, on byl legendou v běhu. Kromě toho, že je pojilo nadšení pro sport a také šťastné manželství, sdíleli spolu ještě jednu věc - stejné datum narození.
20.09.2018 12:09 |

podobné články

Osobnosti: Emil Zátopek (100 článků)

Historik z ODS znechucen filmem o Zátopkovi: Napsal o Miladě Horákové jako o zrůdě. Sice to pak popřel, ale pozdě

 
Do českých kin vstoupil dlouho očekávaný film režiséra Davida Ondříčka o legendárním běžci Emilu Zátopkovi. Ne každý však na slavného sportovce vzpomíná v dobrém. Například historik totality Petr Blažek v CNN Prima NEWS upozornil, že v jeho životě byly i momenty, které si rozhodně chválu a uznání nezaslouží.
24.08.2021 16:40 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (226 článků) , Emil Zátopek (100 článků) , Milada Horáková (487 článků) , Petr Prima (64 článků)

Dana Zátopková: V Echenozově knize o Zátopkovi jsou blafy

 
O pozornost si próza Jeana Echenoze (1947) Běhat věnovaná Emilu Zátopkovi řekla ještě před vydáním, když se ozvala Dana Zátopková. Odmítla zúčastnit slavnostního uvedení knihy.
16.10.2009 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Emil Zátopek (100 článků) , Dana Zátopková (58 článků)

V Británii měla premiéru miniopera o Emilu Zátopkovi

 
V britském Liverpoolu měla v pátek večer premiéru miniopera věnovaná legendárnímu českému běžci Emilu Zátopkovi. Dvanáctiminutová opera Zatopek!, kterou složila Emily Howardová, se pokouší hudebními prostředky oživit dramatický závod na 5000 metrů, za nějž na olympiádě v Helsinkách v roce 1952 získal jednu ze svých tří zlatých medailí. Skladba vznikla při příležitosti olympiády.
18.06.2012 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Emil Zátopek (100 článků)

Ondříček ve Varech ukáže nový film o Emilu Zátopkovi

 
David Ondříček představí na filmovém festivalu v Karlových Varech připravovaný film o Emilu Zátopkovi, kterého ve snímku ztvární herec Václav Neužil. Nový snímek ukáže ve Varech i režisér Petr Václav.
30.06.2015 13:50 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (226 článků) , Emil Zátopek (100 článků) , Petr Václav (1010 článků)

Ve Francii vznikla divadelní hra o Emilu Zátopkovi

 
V západní Francii vznikla divadelní hra o Emilu Zátopkovi, která se inspiruje životopisným románem Courir (Běhat) od francouzského spisovatele Jeana Echenoze.
22.01.2016 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Emil Zátopek (100 článků)

Odtajněno obsazení Ondříčkova filmu o Zátopkovi: Po Dukle 61 znovu obsadil partnerku Issovou!

 
Režisér David Ondříček (48) zabodoval s dvojdílným katastrofickým filmem Dukla 61, teď vytahuje další trumf z rukávu. Chystá snímek o legendárním atletovi Emilu Zátopkovi (†78). Koho obsadil do hlavních rolí?
06.06.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (226 článků) , Emil Zátopek (100 článků)

Herec Václav Neužil opustil Prahu. Místo premiéry filmu o Zátopkovi seká v kempu dřevo

 
Moderátor a stand-up komik Luděk Staněk vyzpovídal za uplynulé dva měsíce tři desítky českých osobností, od lékařů, novinářů, přes velvyslance a youtubery až po umělce. Jedním z nich je i divadelní a filmový herec Václav Neužil (40). Ten si místo slušivého obleku na premiéru dlouho očekávaného filmu o čtyřnásobném olympijském vítězi Emilu Zátopkovi, kterému obětoval spoustu času i energie, pořídil sekerku a na břehu Berounky štípe dříví.
04.06.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Emil Zátopek (100 článků)

Nejstarší manželé na světě oslavili výročí, jsou spolu 86 let

 
V Británii oslavili o víkendu se zpožděním své další výročí manželé Karam a Kartari Chandovi, jejichž manželství se zřejmě zapíše do Guinnessovy knihy rekordů. Tihle dva totiž uzavřeli sňatek v Indii v roce 1925 a jsou spolu už plných 86 let. Jejich manželství je podle všeho vůbec nejdelší na světě, ale 106letý Karam a 99letá Kartari si společný život pořád užívají a tvrdí, že je to "požehnání". O manželích-rekordmanech informovala ve své reportáži BBC.
08.01.2012 18:00 |

podobné články

Pamatují všechny naše prezidenty: Manželé oslavili 70 let od svatby

 
Jsou spolu neuvěřitelných 70 let! Manželé Josef a Jiřina Zumrovi (93) z Tábora, oba doktoři filozofie, oslavili platinovou svatbu. Když se ohlédnou, je za nimi množství práce, jaké by zvládl jen málokdo.
14.08.2021 12:05 |

podobné články

Manželé z Valašska oslavili kamennou svatbu: Brali se za Gottwalda!

 
Neuvěřitelných 65 let společného života si v těchto dnech připomněli manželé Alenka (85) a Rudolf (89) Třeťákovi z Valašska. Oslavili tak kamennou svatbu.
24.01.2015 17:11 |

podobné články