Článek

Manželé chtěli podpořit chomutovský zoopark: Charitativní virtuální závody skončily blamáží

 
Vize byla jednoduchá – podpořit zoopark Chomutov v době nejhorší koronavirové uzávěry pomocí virtuálních závodů. Z počátku to fungovalo, pak ale organizátoři přestali se závodníky i zástupci zoo komunikovat, další závod se nekonal a peníze do zoo nepřišly. Z ušlechtilé myšlenky tak zbyla jen hořká pachuť...
07.10.2021 19:30 |

podobné články

Podobné články

Zoopark v Chomutově startuje léto plné změn: V nové kampani promluví zvířata!

 
Do chomutovského Podkrušnohorského zooparku vnesli čerstvý vítr mladí designéři, kterým dalo město zelenou. Důvod? „Vizuální prezentace zooparku byla několik let strnulá, nemoderní. Byly zapotřebí změny, které zoopark zatraktivní,“ zdůvodnil v pondělí, kdy odstartovala kampaň, David Dinda, náměstek primátora.
03.07.2018 12:05 |

podobné články

Berouskův zoopark, kde umírali tygři, je stále zavřený. Veterináři pro přeživší šelmy shání náhradní ubytování

 
Není snad jediného obyvatele České republiky, kterému by nehnula žlučí probíhající kauza nelegálního obchodu s tygry. Od razie, která nekalé praktiky několika jedinců odhalila, uplynulo už osm dní. Jednou z lokalit, kterou policisté prověřovali, byl i zoopark v Bašti u Prahy. Ten je nadále mimo provoz, protože veterináři pro tamní zvířata stále hledají náhradní umístění.
24.07.2018 17:35 |

podobné články

Tři zločinci si nakradli za 5 mega! Kino, zoopark i zlatnictví, šlohli i motorový člun

 
64 vloupaček a krádeží se škodou přes pět milionů! Takový je účet trojice grázlů, kteří se nerozpakovali brát z cizího. Vloupávali se do pražských bytů, aut, zálusk si ale udělali i na kino nebo zoopark. Kradli všechno, co mohli „střelit“, a dokonce i platební karty, jimiž pak platili. Dva z nich skončili ve vazbě, darebákům hrozí osmileté vězení.
07.11.2019 12:45 |

podobné články

Zoopark Zájezd jen těsně unikl krachu, v pondělí znovu otevře brány návštěvníkům

 
Malé rodinné zoo kousek za Prahou, chovající na sto druhů zvířat, hrozil krach. Po nuceném uzavření svých prostor v rámci vládních nařízení v boji proti koronaviru čelila existenčním problémům. Jakožto soukromá zoo se mohla spoléhat pouze na své rezervy a příspěvky od návštěvníků. Spásu přineslo čtvrteční prohlášení vlády, podle kterého může Zoopark Zájezd opět přivítat návštěvníky již v pondělí.
25.04.2020 12:05 |

podobné články

Zoopark Zájezd na Kladensku: Největší přístupná kolekce chameleonů na světě

 
Barvy mění jako ponožky. Jsou odvážní, zdatní lovci. Chameleoni jsou fascinující tvorové. Jejich největší druhovou kolekcí na světě se pyšní Zoopark Zájezd na Kladensku.
28.03.2021 12:10 |

podobné články

Chomutovský zoopark slaví pichlavý úspěch

 
Třetí rok za sebou přivedl dikobrazí pár v chomutovském zooparku na svět potomky. Návštěvníci ale uvidí ježatou rodinku ve výběhu až za pár týdnů, zatím si rodiče svá mláďata bedlivě střeží ve vnitřní ubikaci. Mláďata jsou dvě a narodila se na sklonku srpna.
24.10.2019 10:35 |

podobné články

Chomutovský exstarosta Novák u soudu popřel, že by dostal úplatek

 
Bývalý chomutovský starosta, později senátor a nyní jeden z nejvlivnějších politiků ODS na Ústecku Alexandr Novák v pondělí před soudem popřel, že přijal úplatek za prodej městských akcií. Podle obžaloby dostal v roce 1999 coby starosta Chomutova 2,27 miliónu marek (zhruba 43 miliónů Kč) od německého občana českého původu Petra Schmella, který se před spravedlností skrývá na neznámém místě.
19.07.2010 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Novák (196 článků) , Petr Novák (196 článků) , Petr Novák (190 článků) , Petr Novák (190 článků) , Petr Novák (190 článků) , Petr Novák (190 článků)

Při propuštění kmotra Nováka z kriminálu porušili zákon! Půjde zpátky do basy?

 
Chomutovský okresní soud podle krajského státního zástupce Jana Jakovce porušil při projednávání podmínečného propuštění bývalého senátora za ODS a starosty Chomutova Alexandra Nováka zákon. Krajské státní zastupitelství se proto obrátilo na ministerstvo spravedlnosti s podnětem na podání stížnosti pro porušení zákona, řekl dnes ČTK Jakovec. Podle něj chyboval i státní zástupce Ladislav Kosán, píše server iDnes.cz. Nováka propustil v květnu chomutovský okresní soud na svobodu. Ze čtyřletého trestu za přijetí víc než čtyřicetimilionového úplatku si bývalý politik odpykal dva roky a jeden měsíc.
10.06.2015 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Novák (200 článků) , Jan Novák (197 článků) , Jan Novák (200 článků)

Růžičkův kat Palaščák: Jde po něm policie! A chomutovský rodič Ptáčník? Hrozí mu 10 let za podvod, synové lžou a dcera zřejmě šlape ve Finsku chodník!

 
Miroslav Palaščák z Prahy a chomutovský Josef Ptáčník. Dva otcové, kteří promluvili o uplácení v mládežnickém hokeji, mají pořádné máslo na hlavě. Po jednom jde policie, druhý je jednou nohou v kriminále coby legenda falzifikátorů. A to zdaleka není vše. Kdo jsou lidé, kvůli kterým rezignoval reprezentační trenér Růžička a kteří obviňují kluby z podfuků, ač mají sami máslo na hlavě?
17.06.2015 10:37 |

podobné články

Grid 2 jsou příjemné závody, které ocení zkušení virtuální jezdci

 
(Recenze) Vrůůům, vrůůům, vrůůům! Řvoucí motor, vůně benzinu i spálené gumy na asfaltu a adrenalin z rychlosti. Pokud jsou pro vás závody největším hobby nebo dokonce životním stylem, pravděpodobně jste již přičichli k jejich virtuální podobě. Britští Codemasters vždy patřili mezi elitní vývojáře videoher od dob první PlayStation. A jejich zkušenosti jsou znát i dnes. Na to, abyste to sami zjistili, vám bude stačit chvilka hraní Grid 2.
23.06.2013 19:40 |

podobné články

Virtuální realita dokáže vyvolat empatii stejně jako skutečný zážitek

 
Virtuální realita působí na mozek jako skutečně zážitky. Ví se, že mozek zpracovává také záběry z televize či moderních technologií, jako by byl sám jejich svědkem. Virtuální realita imituje skutečné zážitky a na mozek člověka působí stejně, jako když je prožívá v reálném světě. To lze využít k podpoře empatie a prosociálního cítění a chování u lidí. Kupříkladu lidé, kteří zkusí být bezdomovcem ve virtuální realitě, pak daleko více soucítí s bezdomovci na ulici.
19.10.2018 15:30 |

podobné články

U fotbalistů Monaka po pohárové blamáži skončil trenér Lacombe

 
Vedení týmu z Monte Carla odvolalo trenéra Lacomba po blamáži v poháru, z něhož Monako vypadlo s klubem SO Chambéry z páté ligy.
10.01.2011 19:35 |

podobné články

Letenští po blamáži: Trénink? Ne! Gaučink!

 
Kluby hokejové NHL mají hezký zvyk. Když mančaft projede utkání, které v žádném případě prohrát neměl, udělá kouč chlapcům za trest trénink ještě v noci po blamáži.
03.04.2012 12:15 |

podobné články

Zabránila jsem ústavní blamáži, říká kandidátka na prezidentku Samková

 
Advokátka Klára Samková, která vyhlásila kandidaturu na post hlavy státu, je známá také z kauzy útočníků z Nového Boru. Samková vystupuje v roli obhájkyně mačetových útočníků a dává jasně najevo, že za své klienty bude tvrdě bojovat. Vyhlásila dokonce, že zabránila ústavní blamáži, kterou mohla způsobit současná vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová. Informuje o tom deník Právo.
12.10.2012 15:25 |

podobné články

Největší reforma v ČSSD od roku 1989? Mluví se prý o blamáži

 
Už zítra by měl Ústřední výkonný výbor ČSSD posvětit vnitrostranické referendum. Právě v něm má všech 23 tisíc členů rozhodovat o zásadním rozšíření primárek při sestavování kandidátek. Podle deníku Právo však není jisté, že širší vedení strany návrh schválí. V této souvislosti se hovoří o blamáži, protože krajští činovníci prý nechtějí přijít o své pravomoci.
13.06.2014 08:16 |

podobné články

Virtuální realita zlevňuje. Cena HTC Vive padla o sedm tisíc korun

 
Jednou z klíčových nevýhod virtuální reality je její cena. Obzvlášť v případě, že byste chtěli využít některé z pokročilých řešení ve spojení se stolním počítačem a nespokojíte se jen s mobilem zasazeným v nějakém headsetu. Pokročilá virtuální realita vyžaduje výkonný počítač a pak headset jako je Oculus Rift nebo HTC Vive. Počítač vyjde pořád draho, ale samotné headsety výrazně zlevňují.
24.08.2017 14:10 |

podobné články

V sobotu ztíží dopravu v Praze běžecké závody a jízda motorkářů

 
V sobotu ztíží dopravu v Praze běžecké závody a jízda motorkářů. Motorkáři projedou centrem města před polednem, závody začnou vpodvečer. Lidé se musí připravit na omezení provozu, včetně městské hromadné dopravy, i parkování. Na webu to oznámily pražskýmagistrát a Dopravní podnik hlavního města Prahy.
04.09.2015 16:40 |

podobné články

NPÚ: Připravit ke startu - běžíme na hrad!

 
Seriál závodů Běžíme na hrad propojuje běžecké závody se zábavným programem pro děti a prohlídkou hradů a jejich okolí. Oblíbené jsou dětské závody pro malé závodníky od tří let. Na jaře můžete vyrazit na závody na Točníku, Bouzově a Kunětické hoře, na podzim si můžete vyběhnout na hrady Loket a Veveří.
06.05.2018 09:30 |

podobné články

Need for Speed: Payback recenze – Lehce nadprůměrné závody nehodné odkazu série

 
Závodní série Need for Speed patří k legendám světa videoher. Původní díly udávaly směr, kterým se virtuální závody ubíraly. V posledních letech už ale sérii docházel benzín a rozhodně se nedalo říct, že by jela na plný plyn. Ani nejnovější díl Need for Speed: Payback není kdovíjakým závodním špektáklem, ale o vyložený propadák nejde. Fandům arkádové jízdy se ale může zavděčit.
11.01.2018 18:50 |

podobné články