Článek

Maminka (35) dvouletého dítěte má plíci pověšenou na hrudi. Čeští lékaři slaví úspěch

 
Čeští lékaři slaví další úspěch. Vůbec poprvé v naší historii se jim povedlo napojit pětatřicetiletou ženu na umělou mimotělní plíci. Podobný zákrok se povedl jen ve dvou desítkách případů na celém světě. Maminka dvouletého dítěte trpí těžkou hypertenzí, do nemocnice byla přijata s masivním chrchláním krve. Operace jí dočasně zachránila život. Nemá ale vyhráno, stále totiž potřebuje transplantaci.
15.02.2020 13:40 |

podobné články

Podobné články

Čeští lékaři poprvé zavedli pacientce umělou plíci, má ji pověšenou na hrudníku

 
Lékaři z Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) zachránili život pětatřicetileté pacientce s těžkou plicní hypertenzí ojedinělou metodou vyřazení plic z oběhu a využitím umělé mimotělní plíce. Unikátní zákrok byl na světě zatím proveden pouze u 20 pacientů, v ČR vůbec poprvé. Žena díky němu bude moci podstoupit následnou transplantaci plic.
14.02.2020 18:10 |

podobné články

ŠÍLENÉ! Fotbalista si propíchl plíci, když hrudí přihrával spoluhráči

 
Fotbalista švédského prvoligového Elsborgu Simon Hedlund utrpěl v sobotním utkání proti Kalmaru (1:0) neobvyklé zranění. Reprezentant do 21 let si propíchl plíci, pravděpodobně když hrudí přihrál míč spoluhráči.
11.08.2013 16:35 |

podobné články

Muž měl dva roky v plíci kus plastikové lžičky

 
Lékaře, u kterého byl padesátiletý Američan John Manley ze Severní Karoliny na prohlídce s bolavým hrudníkem, čekalo velké překvapení. V jedné jeho plíci totiž nalezl ostrý úlomek plastiku. Manley jej v hrudi nosil dva roky.
19.09.2009 10:50 |

podobné články

Mladá pacientka v ohrožení života: Napojená na umělou plíci

 
Teprve šestatřicetiletá maminka dvouletého dítěte trpí těžkou plicní hypertenzí a do pražské všeobecné fakultní nemocnice byla přijata ve velmi vážném stavu. Masivně chrlila krev z plic a selhávalo jí srdce.
15.02.2020 05:10 |

podobné články

Bolest na hrudi mohou vyvolat i žaludeční vředy

 
Mnoho lidí si při bolesti na hrudi pomyslí: infarkt. Přesto však bolest na hrudi nemusí znamenat jen příznaky srdečních chorob.
16.02.2010 00:30 |

podobné články

Po čelní srážce tří aut zůstalo pět raněných. Včetně dvouletého dítěte

 
Pět lidí včetně dvouletého dítěte se dnes vpodvečer zranilo při dopravní nehodě tří automobilů, které se srazily na silnici u Čekyně na Přerovsku.
21.11.2013 23:42 |

podobné články

Na výstavě Bodies ukradl neznámý pachatel levou plíci

 
Na výstavě Bodies v peruánské metropoli Lima došlo ke skandálu, jaký tato výstava zatím nepamatuje. Neznámý pachatel si totiž nepozorován odnesl vystavenou levou plíci. Ta byla umístěna na samotném konci výstavy, kde se mohou návštěvníci vystavených orgánů volně dotýkat.
07.10.2009 13:50 |

podobné články

OŠKLIVÉ ZRANĚNÍ: Plošinář Dryml si v závodě propíchl žebrem plíci

 
Český plochodrážní jezdec Aleš Dryml si při těžké nehodě ve čtvrtečním závodě anglické ligy zlomil žebro, které mu propíchlo plíci.
28.05.2011 12:35 |

podobné články

Farmář: »Domácí« Alena prokopla Kataríně plíci! Rvaly se o proutníka Sekaninu

 
Druhá řada primácké reality show Farmář hledá ženu včera definitivně skončila. Osudy některých zúčastněných však mají své pokračování. Nečekaně dramatický vývoj má »vztah-nevztah« nejstaršího farmáře Stanislava Sekaniny (59) a jeho Kataríny (46)! Rázná blondýna totiž z poslední návštěvy od Standy odjížděla s pohmožděnou plicí!
15.05.2012 12:05 |

podobné články

Dech svatý ho opatruj! Papež František má jen jednu plíci

 
Jeho předchůdce Benedikt XVI. odstoupil oficiálně kvůli chatrnému zdraví. Jaký je však stav nového papeže Františka? Světovou veřejnost zaskočila informace, že má jen jednu plíci! Operaci však podstoupil v mládí a i v 76 letech působí argentinský jezuita vitálně.
14.03.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt XVI. (215 článků)

Brutální kanibalismus: Muž rozpáral domovníkovi hrudník a snědl jeho plíci!

 
To byla pořádně strašlivá scéna, policisté našli v domě zohavené tělo s otevřený hrudníkem. Domovníka po hádce zabil jeho nájemce. Aby toho nebylo málo, tak mu ještě snědl plíci!
14.01.2014 07:25 |

podobné články

Rvačka 7 chlapů: Při potyčce muži propíchli plíci!

 
Nože, pěsti a kopance. Na hlavní třídě v Aši se poprala parta chlapů. Jeden z napadených skončil v nemocnici s probodnutou plící.
21.06.2017 12:15 |

podobné články

Linda bránila muže před agresivním klokanem. Sama skončila s protrženou plící

 
Na severovýchodě Austrálie napadl klokan ošetřovatelskou dvojici, která na svém pozemku krmila zvířata trpící suchem. Linda Smithová skončila se zlomenými žebry a protrženou plící v nemocnici, její manžel Jim vyvázl s tržným zraněním. Podle zdravotníků mají štěstí, že jsou naživu.
15.10.2018 13:00 |

podobné články

Zpackaná operace mu zničila celou budoucnost! Lékaři omylem vykastrovali dvouletého chlapce

 
V nemocnici v britském Bristolu lékaři zfušovali banální operaci dvouletého chlapce, ze které si ponese doživotní následky. Omylem mu odoperovali zdravé varle.
21.12.2018 22:00 |

podobné články

Těhotná žena se bojí o život nenarozeného miminka: Po bouračce má bolesti na hrudi!

 
Řidička vozu Škoda Octavia se bojí o život svůj a svého nenarozeného dítěte. Na silnici z Plzně na České Budějovice do ní totiž naboural řidič, který zničehonic vjel do protisměru. Ženu odvezli na vyšetření, po bouračce si stěžuje na bolesti na hrudi.
04.04.2015 18:35 |

podobné články

Mladá maminka přežila s kůlem v hrudi, teď porodila třetí dítě

 
Před 7 lety přežila Janka Jakubíková autonehodu, při které jí hrudí projel kůl z ohrady. Vrátila se do života a dokonce porodila třetí dítě.
03.09.2012 18:25 |

podobné články

Dívka měla u srdce nádor velikosti ragbyového míče

 
Možná jen zázrakem se podařilo britské školačce úspěšně odstranit z hrudi obrovský nádor. Drtil jí plíci a posupně přestávala dýchat. Vyhráno však stále nemá.
26.10.2011 17:10 |

podobné články

Nevěrný Ivan Mládek: S touto o čtyřicet let mladší milenkou má už dvouletého syna

 
Bavič Ivan Mládek  (69) , na něhož nyní prasklo, že se rozvádí , je i otcem nemanželského dítěte své spolupracovnice Libuše "Libuny" Roubychové! Herečka, která diváky léta v Mládkových představeních baví svými průpovídkami, při kterých si silně šlape na jazyk, má zhruba dvouletého chlapečka. A na otázku, kdo je jejím tatínkem, stále dokola podivně odpovídá, že to neví. Je jím Ivan Mládek? "Nebudu se k tomu vůbec vyjadřovat," odsekne na přímý dotaz Roubychová.
27.06.2011 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Mládek (158 článků)

Nahá Dara Rolins pod ručníkem!

 
Zpěvačka Dara Rolins (38) se za své tělo nestydí! V zákulisí, kde se převléká z jedněch šatů do druhých, se pohybuje nahá. To dokazuje i fotografie, kterou má zpěvačka pověšenou na svých oficiálních stránkách na síti Facebook. "V šatně bylo hrozné vedro a tak jsem si nastavila letní režim," řekla Blesk.cz s úsměvem známá zpěvačka.
15.06.2011 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2493 článků)