Článek

Máme zrušit nákupy zbraní od Belgie a Francie? Výkřik Černochové o OSN má dohru

 
„Myslím, že by se mohla ministryně Jana Černochová vrátit za bankovní přepážku, pro ni má vzdělání postačující. V oblasti mezinárodních vztahů ovšem prokázala v poslední době takové neznalosti, že by měla vrátit diplom,“ sdělil drsně vojenský historik a čerstvý autor monografie o prezidentu a generálu Ludvíku Svobodovi PhDr. Jiří Fidler, Ph.D. Vrátili jsme se i k diplomové práci šéfky obrany.
14.11.2023 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (110 článků) , Jana Černochová (943 článků) , Jiří Svoboda (535 článků) , Jiří Svoboda (535 článků) , Jan Svoboda (272 článků) , Jan Svoboda (272 článků) , Jan Svoboda (272 článků) , Jan Svoboda (272 článků)
Podobné články

Němci a Belgičané v klidu, Francie se trápila. Její kouč musel zvednout v kabině hlas

 
Řady osmifinalistů mistrovství Evropy dnes rozšířily týmy Francie, Německa a Belgie. Zatímco domácí reprezentace musela otáčet zápas s Irskem a zvítězila těsně 2:1, Německo si hladce poradilo se Slovenskem 3:0 a Belgie dala Maďarsku ještě o gól víc. Známa je tak druhá čtvrtfinálová dvojice: Belgie se v pátek 1. července utká s Walesem.
27.06.2016 07:30 |

podobné články

„Nekompetentní výrok.“ Šabatová se opřela do Černochové za OSN. A to není vše

 
Nekompetentní pohled ministryně Černochové na OSN. Tripartitu jsme zavedli podle německého vzoru, ale ta se dál nevyvíjela, jak by měla. Taktéž úřady práce. Nekompetentní námořník, ministr Vodička. Úřad ombudsmanky hlídal humanismus při vyhošťování a pomáhal romské menšině. Co dělá dnes? Tuto otázku si položili účastníci komorního setkání s Annou Šabatovou, držitelkou Ceny OSN za obranu lidských práv a rytířkou Řádu čestné legie, kterou jí udělil francouzský prezident Emmanuel Macron. Akci uspořádala nezisková organizace Mozaiky – Platform dialog.
25.11.2023 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (535 článků) , Emmanuel Macron (743 článků)

Syrský diktátor Asad ustupuje. Souhlasí s mírovým plánem OSN

 
Syrská vláda souhlasí s 10. dubnem jako s nejzazším termínem pro realizaci části mírového plánu OSN a Ligy arabských států. Radu bezpečnosti OSN o tom informoval zmocněnec OSN a LAS Kofi Annan. Před 10. dubnem má syrský režim stáhnout vojska a skončit s násilím vůči civilistům. Úplné příměří by mělo nastat 12. dubna. Mírový plán OSN a Ligy arabských států předpokládá především okamžité zastavení bojů mezi syrskou armádou a opozicí. Syrský velvyslanec při OSN podle agentury Reuters oznámil, že Damašek termín 10. dubna pro částečnou realizaci mírového plánu přijal, ale chce, aby stejný závazek přijala i opozice.
03.04.2012 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Kofi Annan (12 článků)

Fiala rozhořčení Černochové nad rezolucí OSN chápe, ČR chce prosazovat postoje

 
Premiér Petr Fiala (ODS) uvedl, že rozhořčení ministryně obrany Jany Černochové (ODS) nad rezolucí Organizace spojených národů (OSN) ke Gaze chápe. Ministerský předseda to sdělil Deníku N. Následně ve vyjádření pro ČTK uvedl, že Česko společně například se Spojenými státy či Rakouskem hlasovalo v souladu s tím, co dlouhodobě zastává.
29.10.2023 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5956 článků) , Jana Černochová (943 článků)

Právník rozebral výzvu Černochové vystoupit z OSN. Skončil v „bloku“

 
Právník Ondřej Dostál označil sobotní výzvu ministryně obrany Jany Černochové k vystoupení Česka z z OSN jako „neskutečnou pitomost“. Na sociální síti se pod jeho příspěvkem rozhořela zajímavá diskuse, v níž mu lidé dávali za pravdu, objevili se však i oponenti. Od ministryně obdržel právník Dostál rovnou blokaci.
29.10.2023 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (943 článků)

Bývalá první dáma Francie: z krásné modelky šedou myškou

 
Třiačtyřicetiletá Carla Bruniová-Sarkozyová se za pět let v Elysejském paláci změnila. První dáma Francie v začátcích platila za typickou Francouzku s vytříbeným módním vkusem. Bývalá modelka se však při odchodu svého manžela z funkce předvedla coby šedá myška. Další články k tématu: První dáma Francie je k nepoznání, přehání to s botoxem Carla Bruniová plánuje vrátit se k hudbě. Už má natočené další album Občas si vezmu paruku a jdu mezi lid, prozradila první dáma Francie První dáma Francie mění image: v prezidentské kampani chce být obyčejná Sarkozyho dcera se jmenuje Giulia, potvrdila to první dáma Francie
16.05.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Carla Bruni (180 článků)

Francie pořádala milionový pochod a ostatní se ptali, kde byla, když teroristé zabili stovky lidí jinde?

 
Středa 7. ledna dopoledne kolem desáté hodiny ráno. Z vozu v centru Paříže vystupují dva střelci a vbíhají "do redakce týdeníku Charlie Hebdo":http://www.extra.cz/tema/charlie-hebdo, kde právě probíhá porada. Na místě zůstává deset mrtvých novinářů a editorů, venku mrtvý muslimský policista a vrátný. Během dalších dvou dní umírá policistka a čtyři rukojmí v pařížském košer obchodě. Dohromady sedmnáct lidí. Francie je v šoku. Francie pořádá třídenní hon. "Francie zabíjí tři teroristy, dva bratry Kouachiovy a Amedyho Coulibalyho":http://www.extra.cz/muze-si-francie-oddechnout-teroriste-z-parizskeho-masakru-byli-zastreleni. Francie pořádá dnes pochod za svobodu, kde je až milion lidí.
11.01.2015 17:32 |

podobné články

Rajchl o armádních nákupech Černochové: Dítěti kreditka do ruky nepatří

 
Pod vedením ministryně obrany Jany Černochové (ODS) proběhl nákup 246 švédských bojových vozidel pěchoty CV90. Česká republika za ně zaplatí 59,7 miliardy korun, což na tiskové konferenci oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Černochová předpokládá, že první vozidla do Česka dorazí v roce 2026. Armáda původně poptávala pouze 210 kusů a možnost opce dalších 36 v budoucnu. Nakonec bylo pořízeno rovnou 246 vozidel. Předseda hnutí PRO Jindřich Rajchl počínání Černochové přirovnává k rozmazlenému dítěti s kreditkou v hračkářství. Kreditku by jí vzal.
29.05.2023 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5956 článků) , Jana Černochová (943 článků)

Ekonom Pikora vypálil: OSN pod taktovkou aktivistů? Zrušit!

 
Organizace spojených národů přišla podle ekonoma Vladimíra Pikory s návrhem, aby obyvatelé členských zemí používali genderově korektní slovník a už neříkali přítel nebo přítelkyně, ale jak ženám, tak mužům – partner. Podle Pikory to ukazuje, že OSN už žije odtržená od reality světa a přišel čas OSN zrušit.
04.07.2020 13:05 |

podobné články

Teroristu Abdeslama vydali z Belgie do Francie. V zemi pomáhal zabít 130 lidí

 
Salah Abdeslam, údajný jediný přeživší terorista z listopadových útoků v Paříži, byl ráno vydán z Belgie do Francie. Sdělila to belgická prokuratura a potvrdila francouzská justice. Francouze Abdeslama zatkla belgická policie 18. března v Bruselu a jeho vydání francouzské justici se očekávalo. Abdeslam má ještě ve středu ve Francii stanout před vyšetřujícími soudci.
27.04.2016 11:55 |

podobné články

Zpráva inspektorů OSN prý dokazuje nasazení sarinu v Sýrii

 
Zpráva expertů OSN údajně obsahuje jasné a přesvědčivé důkazy o použití chemických látek při srpnovém útoku u Damašku, při němž zahynuly stovky lidí. Šlo prý o nervový plyn sarin. Oznámily to agentury Reuters a AP, které měly možnost vidět první stránku zprávy inspektorů OSN. Generální tajemník OSN Pan Ki-mun by měl v 17:00 SELČ informovat o zjištěních inspektorů Radu bezpečnosti OSN.
16.09.2013 16:05 |

podobné články

Hlasování, o kterém se mlčí: Migranti podle instrukcí OSN. Podepíše za nás EU? Hrozí kličky, které obejdou naše orgány

 
Evropský parlament podpořil návrh evropského komisaře pro migraci Dimitrise Avramopoulose, aby EU podepsala úmluvy OSN, které mají zcela otevřít hranice států pro migranty a uprchlíky. Z dokumentu navrženého Úřadem vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) a známého jako Globální kompakt o migraci, vznikly během diplomatických jednání dva návrhy mezinárodních úmluv. Návrh Globálního paktu o bezpečné, řízené a legální migraci a návrh Globálního paktu o uprchlících. Oba texty mají být hotové do konce července. „Pak v Evropské radě a v Radách ministrů EU vypukne boj o to, jestli budou muset všechny členské státy EU povinně zcela otevřít hranice migrantům,“ upozorňuje v analýze obou dokumentů ekonom a publicista Martin Kunštek. K podpisu mají být smlouvy předloženy členským státům OSN na Valném shromáždění OSN v září 2018.
14.05.2018 12:10 |

podobné články

Babiš: Petříček musí oznámit OSN odstoupení ČR od migračního paktu

 
Premiéra a lídra ANO Andreje Babiše překvapilo, že resort zahraničí dosud neoznámil OSN, že ČR odstupuje od globálního paktu OSN o migraci podepsaného minulý týden v Marrákeši. Babiš chce po ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi (ČSSD), aby to oficiálně OSN sdělil a zařídil, aby ve středu zástupce ČR v OSN hlasoval proti paktu.
17.12.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26068 článků)

Co to Česko v noci odsouhlasilo? Pravda o uprchlickém paktu OSN, který odmítlo jen Maďarsko a USA

 
Česká republika sice patří ke státům, které předběžně odmítly globální pakt OSN o migraci, o kterém se bude hlasovat 19. prosince v New Yorku, nicméně, pokud jde o globální pakt OSN o uprchlících, tam ČR hlasovala ve shodě s ostatními 180 státy. Globální pakt OSN o uprchlících je méně známý než globální pakt o migraci, ale pochází také z Newyorské deklarace z roku 2016. „Je to celosvětový závazek převzít odpovědnost za uprchlíky, najít řešení, která respektují jejich lidská práva, dát jim naději a vzít na vědomí zákonnou odpovědnost je chránit a podporovat,“ vyjádřila se k paktu Amina Mohammedová, zástupkyně generálního tajemníka OSN. Ale co bude konkrétně tento pakt znamenat pro země, které ho schválily?
18.12.2018 07:45 |

podobné články

Černochová podporuje a oslavuje terorismus, prohlásil ruský velvyslanec při OSN

 
Ruský velvyslanec při OSN Vasilij Něbenzja dnes na zasedání Rady bezpečnosti OSN obvinil českou ministryni obrany Janu Černochovou z podpory terorismu. Záminkou mu byla vyjádření Černochové po sobotním atentátu, při němž zemřela Darja Duginová, dcera ruského nacionalistického ideologa Alexandra Dugina.
24.08.2022 01:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (943 článků)

Černochová ve varu: Vyzvala k vystoupení ČR z OSN. Tím to neskončilo

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) vyzvala v sobotu večer na sociální síti X k vystoupení České republiky z OSN. Jako důvod uvedla to, že OSN ve své rezoluci většinou hlasů členských zemí vyzvala k příměří na Blízkém východě. ČR se jako jedna ze 14 zemí postavila proti. Podle Černochové pro příměří mezi Izraelem a Hamásem není místo.
28.10.2023 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (943 článků)

Tragická autonehoda autobusu: Belgie vyhlašuje státní smutek

 
AKTUALIZOVÁNO. Při nehodě belgického autobusu v jihošvýcarském kantonu Valais zahynulo v úterý večer 28 lidí, z toho 22 dětí. Dalších 24 dětí bylo zraněno. V Evropě jde od požáru v tunelu pod Mont Blancem, kde v březnu 1999 uhořelo 39 lidí, o nejhorší tragédii svého druhu. Autobus, ve kterém cestovalo 52 lidí, se vracel s jedenácti- a dvanáctiletými dětmi do Belgie po lyžařském kurzu ve Val d'Anniviers. Belgie vyhlásí státní smutek.
15.03.2012 10:30 |

podobné články

Kterak se z Belgie stala evropská metropole nelegálního obchodu se zbraněmi

 
Zlaté časy plastických trhavin a podomácku vyrobených bomb jsou pryč. Teroristé teď dávají přednost střelným zbraním, jak se ukázalo už při útocích v Paříži na počátku letošního roku a potvrdil to i páteční masakr ve francouzské metropoli. Nitky jeho vyšetřování přitom vedou mimo jiné i do Belgie, která se za poslední roky proměnila v metropoli nelegálního obchodu se zbraněmi. Proč zrovna Belgie?
20.11.2015 14:10 |

podobné články

„Pitomci, ovce, hadry v oknech.“ Za tohle nám Belgie vyhlásí válku

 
Mezi oblíbené koníčky mnoha lidí dnes patří srovnávání, která země se s nákazou vypořádává nejlépe. Jak vyplývá z textu, který sdílel europoslanec Jan Zahradil z ODS, Belgie to asi nebude. Češka v Belgii tvrdí, že její sousedi, jsou pitomci. Prý neumí vařit, kupují s*ačky a neumí vařit, natož hrát na hudební nástroje. Proč tento text Zahradil sdílel? Z Belgie pochází jistý europoslanec.
30.03.2020 15:16 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (753 článků)