Článek

Máme se lépe než většina světa, vybízí bývalý šéf ČEZu k charitě

 
Bývalému řediteli firmy ČEZ Martinu Romanovi se prý po šéfování elektrárenskému gigantu nestýská. Nyní se věnuje charitě a vybízí ostatní, aby se připojili. Češi si prý neuvědomují, že se máme lépe než většina světa.
09.11.2012 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (289 článků)
Podobné články

Nový král ČEZu Daniel Beneš: Ve škole byl šprt

 
Seznamte se a dobře si tohoto plešatého chlapíka s šibalskýma očima zapamatujte! Je to Daniel Beneš (41), nový generální ředitel ČEZu – společnosti, která ovlivňuje život nás všech! Ve čtvrtek oficiálně nahradil bývalého bosse ČEZu Martina Romana (41), který rezignoval a stal se předsedou dozorčí rady energetického gigantu. Jaký Daniel Beneš vlastně je? Jeho rodiče žijí v bývalé školce v Petřvaldu, kde má trvalé bydliště i nový šéf ČEZu. Jeho maminka Květoslava Benešová o něm deníku Aha! řekla několik pikanterií..
17.09.2011 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (289 článků)

Paroubek: Konečně důrazný postup vlády na ochranu českého investora

 
Vítám důrazný postup vlády ve věci ochrany investice ČEZu v Albánii, když ČR vyjádřila zájem zablokovat přístupová jednání s Albánií v důsledku nekorektního jednání albánské strany, pokud jde o investici ČEZu v této zemi (protiprávní odebrání licence ČEZu v Albánii).
09.06.2014 22:20 |

podobné články

Další zemětřesení ve státní firmě. Babiš obměnil dozorčí radu ČEZu

 
Ministr financi Andrej Babiš po dozorčích radách Aeroholdingu, Mera a Čepra téměř kompletně vyměnil také složení dozorčí rady ČEZu, největší energetické firmy v zemi. 70 procent akcií ČEZu drží stát a ten teď vyměnil sedm z osmi členů, které v dozorčí radě má.
28.06.2014 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14061 článků)

Kleslová bere od ČEZu 100 tisíc měsíčně. Obratem napadla Wagenknechta

 
Místopředsedkyně ANO a starostka Prahy 10 Radmila Kleslová si každý měsíc přilepší o 100 tisíc korun, které dostává od ČEZu mimo jiné za poradenské služby. Kleslová potvrdila dohodu s polostátní elektrárenskou firmou, k částce se ale nevyjádřila. Se zprávou přišel portál Neovlivni.cz s odkazem na emailovou korespondenci bývalého náměstka ministra financí Lukáše Wagenknechta s kolegou v dozorčí radě ČEZu. 
02.09.2015 12:41 |

podobné články

Osobnosti: Radmila Kleslová (187 článků)

Máme se lépe než dřív. Ale pozor na Putinovo Rusko! Varují z Evropských hodnot

 
Think-tank Evropské hodnoty se ptal několika osobností na to, zda se máme lépe než před rokem 1989, co je pro nás největší hrozbou a jak je to s demokracií v Rusku. Někdejší diplomat českého státu v USA a v Ruské federaci Petr Kolář je přesvědčen, že se opravdu máme lépe, protože máme svobodu, která se ovšem pojí i s odpovědností a té se mnoho lidí bojí. Politický geograf Michail Romancov doplnil, že v Rusku si na demokracii v podstatě jen hrají a ukrajinista David Svoboda přidal pár slov o Ukrajině.
18.08.2016 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (502 článků) , David Svoboda (127 článků)

Nový šéf ČEZu Beneš: To je jeho drahá polovička!

 
Daniel Beneš (41), který ve čtvrtek převzal žezlo krále ČEZu, je důkazem toho, že k úspěšnému muži patří atraktivní protějšek. Ilonu Benešovou Armentano (37) si nový šéf energetického gigantu vzal před čtyřmi roky.
17.09.2011 12:10 |

podobné články

Méně může být více. Minimalismus jako moderní trend

 
Stres, úzkosti neurózy. To jsou často příznaky neustálého informačního tlaku, který na nás moderní doba vyvíjí. Řešení je přitom jednoduché – budete potřebovat hlavně odpadkový koš.  Nejspíš jako reakce na současnou přehlcenost jak běžnými věcmi tak informacemi a zábavou začíná být stále populárnější trend minimalismu. A to jak minimalismu v designu, tak i minimalismu v životním stylu. Má to svoji logiku, vždyť necítíme se lépe v pěkném a jen málo, ale zato vysoce účelně zařízeném prostředí? Není nám lépe, pokud můžeme alespoň na chvíli vypnout mobilní telefon, televizi a počítač? Čím méně, tím lépe Minimalisté věří, že čím méně budou věcí vlastnit, tím lépe se budou cítit a tím méně budou míst starostí. něco na tom samozřejmě je. Zmenšíte-li počet věcí okolo vás, zvětšíte si prostor pro sebe. a to nejen ten fyzický, ale uvolníte si prostor ve své hlavě. Někteří minimalisté dokonce tvrdí, že byste neměli vlastnit víc než to věcí (zkuste si spočítat, kolik věcí vlastně okolo sebe máte), nebo že bystě měli mít nejvíce tolik věcí, kolik zvládnete přestěhovat běžným osobním autem. To jsou ale samozřejmě extrémy. Několik tipů, jak snížit množství věcí, které vlastníte, a tím si trochu uvolnit hlavu, pro vás máme: Oblečení – buďte nemilosrdní Dejte všechno svoje oblečení na jednu hromadu a nejdříve z ní vytřiďte sezonní věci (bundy, kabáty, zimní obuv atd.), které přece jen čas od času potřebujete. Poté si vezměte každý kus a pokud jste jej neměli na sobě více než rok, nemilosrdně jej vyhoďte. Uvidíte, jak efektivně se vám podaří množství oblečení snížit a kolik místa se vám uvolní ve skříních. Knihy, CD a DVD atd. Vyhazovat knihy je pro leckoho složité,ale také se to dá naučit. Vhodnými kandidáty jsou takové knihy, u kterých víte, že se k nim už asi nikdy nevrátíte. CD a DVD disky je možné... Čtěte více Příspěvek Méně může být více. Minimalismus jako moderní trend pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
26.01.2015 14:17 |

podobné články

Mirek Topolánek a Martin Roman v Itálii: Kují pikle na jachtě?

 
Propojení politických špiček a energetického gigantu ČEZu je mnohem horší, než jsme si dovedli představit. Jak dokazují fotky, které získal deník Aha!, šéf ODS Mirek Topolánek, jeho věrný lobbista Marek Dalík a exministr dopravy Aleš Hřebíček (ODS) se totiž potkali v Itálii i s šéfem ČEZu Martinem Romanem.
30.07.2009 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2184 článků) , Martin Roman (289 článků) , Milan Urban (168 článků) , Marek Dalík (292 článků)

Topolánek označil kauzu fotek z dovolené za neoestébáctví

 
Podle šéfa ODS Mirka Topolánka "neoestébácké" metody ohrožují samu podstatu demokracie. Reagoval tak na informaci, že bývalý šéf rozvědky Karel Randák měl šířit fotografie z Topolánkovy dovolené pořízené na objednávku. Ke kauze se ve čtvrtek vyjádřil i Randák, bývalý šéf tajné služby, a také šéf ČEZu Martin Roman, s nímž se měl Topolánek na dovolené v Toskánsku setkat.
30.07.2009 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2184 článků) , Martin Roman (289 článků)

Šéf ČEZu Roman míří do představenstva maďarské MOL

 
Ředitel ČEZu Martin Roman má slibně nastartovanou kariéru nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí. Zájem o něj projevil i maďarský gigant MOL.
25.04.2010 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (289 článků)

Šéf ČEZu Martin Roman míří do dozorčí rady pojišťovny VIG

 
Generální ředitel ČEZu Martin Roman byl povolán do dozorčí rady významné evropské pojišťovny Vienna Insurance Group (VIG). Informovaly o tom v pátek na svém internetovém serveru Lidové noviny (LN).
29.05.2010 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (289 článků)

Pán ČEZu, miliardář Roman: Svůj majetek rozdám

 
Martin Roman je suverénně nejbohatším českým zaměstnancem. Za rok si přišel i na 677 milionů korun. To už jsou hezké peníze. Šéf gigantického ČEZu, společnosti která do značné míry určuje cenu elektřiny pro české domácnosti se nyní rozhodl, že většinu svého majetku rozdá.
19.05.2011 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (289 článků)

Šéf ČEZu Roman - Zisk na kšeftech s akciemi: 668 000 000 Kč!

 
Generální ředitel ČEZu Martin Roman (41) je kromě schopného manažera také finanční mág. Minulý týden totiž zpeněžil 330 tisíc akcií a vydělal na nich 264 milionů hrubého.
04.06.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (289 článků)

Šéf ČEZu Martin Roman: Takhle se šklebil při golfu!

 
Vybraná společnost se včera sešla na golfovém hřišti pod Beskydami v Čeladné na FrýdeckoMístecku. Mezi odpalujícími VIP kromě Ondřeje Hejmy, Jiřího Bartošky a Marka Ebena nechyběli ani čelní představitelé průmyslu včetně šéfa ČEZu Martina Romana, který si vzal svérázné brýle.
19.08.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Marek Eben (315 článků) , Martin Roman (289 článků) , Ondřej Hejma (126 článků) , Jiří Marek (318 článků) , Jiří Marek (318 článků)

Martin Roman má problém. Policie ho znovu prověřuje kvůli tunelování ČEZu

 
Šéf dozorčí rady energetické společnosti ČEZ Martin Roman má problém. Objevily se dokumenty, podle kterých je podezřelý z tunelování ČEZu. Protikorupční policie teď prověřuje pravost dokumentů.
13.06.2012 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (289 článků)

Policie prověřuje Martina Romana kvůli tunelování ČEZu

 
Šéf dozorčí rady energetické společnosti ČEZ Martin Roman má problém, objevily se totiž dokumenty, podle kterých je podezřelý z tunelování ČEZu. Protikorupční policie teď prověřuje pravost dokumentů, uvedla ve středu televize Nova.
13.06.2012 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (289 článků)

Policie prověřuje Martina Romana kvůli tunelování ČEZu

 
Šéf dozorčí rady energetické společnosti ČEZ Martin Roman má problém, objevily se totiž dokumenty, podle kterých je podezřelý z tunelování ČEZu. Protikorupční policie teď prověřuje pravost dokumentů, uvedla ve středu televize Nova.
14.06.2012 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (289 článků)

Bursík v rozhlase: Někdejší šéf ČEZu patří za mříže a Zelení do vysoké politiky

 
Dřívější generální ředitel ČEZu Martin Roman by měl skončit za mřížemi. O tom je přesvědčen Martin Bursík, který se chce vrátit do čela kdysi vládní strany Zelených. Pokud Bursík uspěje, hodlá ze znovu postavit politicko-ekonomické chobotnici, která se za poslední roky nebývale rozrostla. S odstupem let politik také přiznává že chyboval v otázce amerického radaru. Měl ho prý jasně odmítnout.
20.11.2012 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (289 článků) , Martin Bursík (307 článků)

Zeman a šéf ČEZu rozsekli otázku jaderné energie v Česku. Bursík nebude rád

 
V rámci návštěvy Ústeckého kraje navštívil prezident Miloš Zeman ledvickou elektrárnu. Zaměstnanci se jej tak mohli zeptat na vše, co je zajímá. Řeč přišla i na výstavbu jaderných bloků. Na setkání byl přítomen i generální ředitel ČEZu Daniel Beneš.
20.06.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21475 článků)