Článek

„Máme jen týden!“ Smejkal kvůli omikronu vyzývá k rychlému očkování, plných klubů se hrozí

 
Jeden týden – tolik času máme podle infektologa a šéfa skupiny MeSES Petra Smejkala na to, abychom se nechali naočkovat  třetí posilující dávkou a ochránili se tak před omikronem.  V Epicentru Blesk Zpráv hovořil o nejnovějších vědeckých poznatcích o této variantě, budoucnosti pandemie, vládních opatřeních a prozradil i, co ho u zkrácení povinné karantény a izolace zarazilo.
07.01.2022 05:05 |

podobné články

Podobné články

ExSuperStar Smejkal pořád bojuje za homosexuály, teď všem gayům ukázal sexy zadek

 
"Jaro Smejkal":http://www.extra.cz/tema/jaro-smejkal (23) je jeden z mála účastníků pěvecké soutěže, kterého si lidé stále ještě pamatují a který "se věnuje pěvecké kariéře":http://www.extra.cz/exsuperstarista-smejkal-se-svlekl-donaha-tohle-je-jeho-novy-sexy-klip.
21.09.2014 08:25 |

podobné články

Prymula a Smejkal proti sobě. Co „na hubu“ vevnitř? Hostomský to rozsekl

 
Debaty na CNN Prima News se zúčastnili čtyři odborníci, biochemik Zdeněk Hostomský, exministr zdravotnictví Roman Prymula a epidemiologové Jiří Beran a Petr Smejkal. Tématem byla stále trvající opatření a také varianta delta. Zazněla i slova o zkušenostech z minulého léta. Proti úplnému uvolnění, včetně konce respirátorů v budovách, se vyslovil Petr Smejkal, naopak podle Prymuly už by stačily roušky. Ale proti dalšímu nošení ochranných pomůcek u těch, kdo by nemuseli, se vymezil Hostomský. „Já to beru jako symbol strachu a podřízenosti. A ani jedno z toho mi není sympatické,“ uvedl. Smejkal by přitom neodpustil ochranu úst ani očkovaným.
01.07.2021 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (77 článků) , Zdeněk Petr (194 článků) , Petr Prima (75 článků)

Strunz (Svobodní): Očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování … lék?!

 
Po ne zcela splněných očekáváních z očkování je třeba konečně seriozně začít léčit COVID19 existujícími léky, případně testovat nové, levnější.
01.11.2021 17:00 |

podobné články

Epicentrum: Biochemik Trnka o nadvládě nakažlivého omikronu. Stihneme v Česku novou vakcínu a léky?

 
Omikron ovládl Česko. Ve větších městech představuje téměř 80 procent případů nákazy koronavirem. Přestože omikron způsobuje mírnější covid -19 než předchozí varianty, odborníci se obávají možného náporu na nemocnice a vyzývají k urychlenému očkování. Jak nebezpečná je schopnost omikronu prolomit naši imunitu? Stačí pětidenní izolace a karanténa bez ukončení testem? Co nového o působení omikronu v těle víme? Nejen o tom v úterním Epicentru hovořil biochemik Jan Trnka.
11.01.2022 15:00 |

podobné články

Potetovaná tvář z ostrého VIP Prostřena: Kdo je Jaro Smejkal, který krotí hulváta Sachera

 
Tento týden se vysílá další VIP Prostřeno! V něm soutěží kromě jiných i zpěvák Jaro Smejkal. Ten se dal několikrát do křížku i s novinářem a spisovatelem Richardem Sacherem. Sám však také budí pozornost a to nejen svým zjevem. Kdo vlastně je Jaro Smejkal?
26.01.2023 05:10 |

podobné články

Potetovaná tvář ze skandálního Prostřena: Kdo je Jaro Smejkal, který krotí hulváta Sachera

 
Tento týden se vysílá další VIP Prostřeno! V něm soutěží kromě jiných i zpěvák Jaro Smejkal. Ten se dal několikrát do křížku i s novinářem a spisovatelem Richardem Sacherem. Sám však také budí pozornost a to nejen svým zjevem. Kdo vlastně je Jaro Smejkal?
26.01.2023 14:10 |

podobné články

Smejkal: Musíme do Vánoc zbrzdit, než začne úřadovat omikron. Nemocnice si na úlevu počkají

 
Nová varianta omikron by mohla způsobit pozvolný konec epidemie. Postupuje velmi rychle a nejspíše způsobuje mírnější průběh nemoci, čímž by mohla převálcovat současné varianty a bezpečněji promořit populaci. Problém ale je, že je nejspíše odolná proti postinfekční imunitě, vyléčený člověk je tak nyní v nebezpečí. Pokud tedy nezbrzdíme do Vánoc, mohli bychom vystavit Česko velkým počtům nakažených a nemocnice by zůstaly vystaveny enormní zátěži dalších několik měsíců. O omikronu hlouběji debatovali na České televizi epidemiolog Petr Smejkal a šéf statistiků Ladislav Dušek.
05.12.2021 16:20 |

podobné články

Ne! Doktor Smejkal utřel kolegu z Motola. Prymulův plán prý pomůže

 
Hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal má za to, že rychlé antigenní testy na koronavirus v Česku pomohou. Přednosta Ústavu mikrobiologie 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Pavel Dřevínek sice varoval, že jejich spolehlivost se pohybuje pod 70 procenty, ale podle Smejkala je to jinak. V rozhovoru pro Český rozhlas Smejkal také popsal, co je pro zvládnutí epidemie třeba dělat teď.
11.11.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2230 článků)

Epidemiolog Smejkal: U covidu je třeba změnit strategii! A nabídku na ministra bych nepřijal

 
Člen Rady vlády pro zdravotní rizika a hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal míní, že je třeba změnit přístup k řešení pandemie covidu-19. Řekl to v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Přiznal se také, že protiepidemická opatření, která začnou platit od pondělí, považuje za nedostatečná. Řešení vidí mimo jiné v masivním testování uvnitř velkých továren a provozů. Názor, že testování v podnicích, ke kterému má dojít od 5. března, přišlo pozdě, zastávají primář interny nemocnice v Sokolově Martin Straka a bývalý národní koordinátor testování Marián Hajdúch, kteří byli v pořadu také hosty. Smejkal čelil také otázce, zda by přijal místo ministra zdravotnictví po Janu Blatném (za ANO).
28.02.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Straka (84 článků) , Martin Straka (84 článků) , Petr Václav (1030 článků) , Petr Rada (307 článků)

Epidemiolog Smejkal: O Velikonocích za kamarády? Tohle teď fakt nejde!

 
„Hele, zaprvé...“ epidemiolog Petr Smejkal zavítal do Událostí, komentářů České televize a vzal to od podlahy. „Někdo si řekne, jsou Velikonoce, vezmu pomlázku a půjdu za kamarády. Tohle teď fakt nejde!“ pravil Smejkal před kamerami. Promluvil také o protiepidemickém systému PES, jeho štěňatech a o tom, jak je PSA třeba ostříhat a umýt.
02.04.2021 07:45 |

podobné články

Smejkal nastínil rozvolnění v Česku: Další děti do lavic v květnu, pivo na zahrádce v červnu

 
Počty žáků s pozitivním antigenním testem stoupnou, očekává epidemiolog Petr Smejkal, který vede Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES) při ministerstvu zdravotnictví. Současně upozornil, že použití antigenních testů ve školách je problematické a bylo by lepší provádět testování citlivější PCR metodou. Smejkal odhaduje, že by se studenti středních škol mohli vrátit do lavic v květnu, řekl dnes v rozhovoru na rádiu Frekvence 1.
16.04.2021 21:15 |

podobné články

Budeme křičet, varoval vládu doktor Smejkal

 
Epidemiologovi Petru Smejkalovi vadí časté změny na postu ministra zdravotnictví, protože podle něj na měsíce ochromují chod ministerstva. „To přechodové období je vždycky takové zastavení fungování resortu,“ řekl Smejkal. Vláda Andreje Babiše navíc podle něj v poslední době příliš nenaslouchá odborníkům. „Naštěstí teď úplně není důvod ke křiku,“ ubezpečil Smejkal, že v případě nepříznivého vývoje by na vládu vyvíjeli větší tlak.
13.05.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25891 článků)

Doktor Smejkal: Zvažoval jsem návrat do USA. Ať mi nikdo nevyhrožuje

 
Petr Smejkal, epidemiolog IKEM, sepsul téměř všechny politiky, vládní i opoziční. Nešetřil ale ani své spoluobčany. „Já myslím, že jsme to nezvládli. Myslím, že ne. Ale je hrozně jednoduché z toho vinit vládu a říkat, že my jsme to zvládli a vláda to nezvládla. To je takový to český, že za to vždycky může někdo jinej,“ pravil Smejkal. Opozice se podle něj nechovala o moc jinak než vláda a lidé porušovali a porušují vládní nařízení. A policie často nekoná, což je podle epidemiologa IKEM špatně.
17.05.2021 11:40 |

podobné články

Smejkal ve varu: Zase vylézají odborníci. Třeba Šmucler. Počkal si, až se situace zlepší a zase hlásá...

 
Šéf Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) a člen Rady vlády pro zdravotní rizika Petr Smejkal je dle svých slov otrávený českou politickou kulturou. Smejkalovi vadí, že na něj někteří politici hází odpovědnost za přijímaná opatření. Ze všeho nejhorší střet s politikou ale podle něj bylo zrušení spolupráce s Ministerstvem zdravotnictví na žádost Petra Arenbergera. „Hodně se mě dotkl způsob, jakým bylo naše popravení provedeno,“ řekl Smejkal s tím, že jim ani Arenberger osobně nezavolal.
03.06.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (307 článků)

Smejkal varuje před skrytým rizikem. Zrychlete očkování druhou dávkou, apeluje na vládu

 
Očkování jednou dávkou není dostatečné a umožnění činností, jako je například cestování, právě alespoň po první injekci je politické rozhodnutí. Radiožurnálu to řekl epidemiolog a šéf mezioborové expertní skupiny MeSES Petr Smejkal. Navíc přidal upozornění, že virus rád mutuje v období, kdy naráží na nedostatečně proočkovanou populaci. Češi by tak podle něj nadále měli být před koronavirem ostražití.
02.06.2021 17:40 |

podobné články

Jedna vakcína na covid ročně, je to tak moc? Smejkal se před pátkem rozjel, ani Kroužková ho neubrzdila. Sejmul „antivaxery“

 
Vláda v demisi v pátek projedná další opatření proti šíření covidu, mimo jiné rozhodne o plošném testování ve školách a zvažuje také omezení některých akcí pro neočkované, na některých místech by pro prokazování bezinfekčnosti nestačil už negativní test. Takový postup v pořadu Interview ČT24 hlavní epidemiolog v IKEM Petr Smejkal kritizoval. Stát podle něj reaguje na situaci zoufale pozdě. Prosazoval také povinné očkování. „To není žádné omezení svobody!“ čílil se. Argumenty o tom, že virus šíří očkovaní stejně jako neočkovaní, jej vytočily do otáček.
11.11.2021 20:30 |

podobné články

Bez třetí dávky do hospody leda s testem: Němci mění pravidla, koho se karanténa už netýká?

 
Německo kvůli koronavirové variantě omikron zkrátí dobu karantény, zdravotníci a další důležité profese ji budou moci s PCR testem opustit již po pěti dnech, ostatní s testem po sedmi. V pátek se na tom dohodl kancléř Olaf Scholz s premiéry spolkových zemí. Doposud se kvůli omikronu vyžadovala dvoutýdenní karanténa, podle expertů by ale očekávané rychlé šíření omikronu mohlo ohrozit chod země. Nově se navíc očkovaní v Německu dostanou do restaurací a hospod jen s posilující dávkou, v opačném případě budou potřebovat dodatečný test stejně jako ti, co nemoc covid-19 překonali. Neočkovaní se žádných zmírnění restrikcí podle očekávání nedočkali.
07.01.2022 20:25 |

podobné články

Nejste očkovaní? Virus si vás najde, hrozí Smejkal

 
Nakažených koronavirem v Česku přibývá a spolu s tím pozvedá šéf Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) Petr Smejkal výstražně ukazováček pro všechny ty, kteří se ještě nenechali očkovat. „Virus si neočkované z řad rizikových skupin najde,“ říká v rozhovoru pro Novinky.
09.07.2021 10:51 |

podobné články

Stávkující Smejkal se s Teplicemi nakonec dohodl na nové smlouvě

 
Fotbalista Michal Smejkal, který se od začátku roku přel v Teplicích o platnost své smlouvy a od týmu se odpojil, v klubu nakonec bude pokračovat. Dle internetových stránek klubu podepsal nový kontrakt do června 2012.
13.08.2010 17:00 |

podobné články