Článek

Malý (Trikolora): Žádost policejnímu prezidentovi ve věci dodržování zákona

 
Vážený pan Policejní prezident genmjr. Mgr. Martin Vondrášek, Policejní prezidium České republiky Strojnická 27, 170 89 Praha 7
18.03.2023 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Malý (10 článků)
Podobné články

Trestní oznámení kvůli prodeji OKD poslala Volfová i policejnímu prezidentovi

 
Místopředsedkyně přípravného výboru Suverenity (SBB) Jana Volfová splnila hrozbu a v pondělí podala trestní oznámení kvůli prodeji téměř polovičního podílu v důlním gigantu OKD v září 2004. Oznámení zaslala na Nejvyšší státní zastupitelství v Brně a také policejnímu prezidentovi Petrovi Lessymu. Míří na někdejší premiéry Stanislava Grosse a Vladimíra Špidlu nebo třeba na tehdejšího ministra financí Bohuslava Sobotku (všichni ČSSD).
07.03.2011 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (339 článků) , Stanislav Gross (795 článků) , Bohuslav Sobotka (9580 článků)

Úsvit-NK: Dopis policejnímu prezidentovi a žaloba na Týden

 
Úsvit Národní koalice s Blokem proti islámu k celoevropské demonstraci sil ve sdružení Pevnost Evropy: Dopis policejnímu prezidentovi a žaloba na Týden
02.02.2016 14:56 |

podobné články

Trikolora je už zase Trikolora. Postavíme se babišovskému i antibabišovskému táboru, říká staronová předsedkyně

 
Trikolora má za sebou historicky teprve druhý celorepublikový sněm. Na něm se z občanského hnutí změnila na politickou stranu a vrátila se také k původnímu názvu Trikolora. Vloni si totiž kvůli volbám vzala název Trikolora Svobodní Soukromníci. To, co se nezměnilo, je vedení strany. Zuzana Majerová Zahradníková, která převzala kormidlo Trikolory ve chvíli, kdy vloni v dubnu položil veškeré své politické funkce zakladatel hnutí Václav Klaus ml., obhájila funkci předsedkyně, když pro ni hlasovalo 127 delegátů.
29.01.2022 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10905 článků)

Kalousek má svědky rozhovoru s Lessym: Jeli s ním na Velehrad

 
Podle Miroslava Kalouska existují svědkové jeho telefonátu policejnímu prezidentovi Petru Lessymu, kteří potvrdí, že při tomto telefonátu ministr nejvyššímu policejnímu veliteli nijak nevyhrožoval. Jednalo se prý o jeho spolucestující, kteří s ministrem sdíleli auto cestou na Velehrad. Generální inspekci policejních sborů prý rádi řeknou, jak to bylo.
13.07.2012 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7729 článků)

Jak zařídit malý byt

 
Jak zařídit malý byt – to je otázka, nad kterou stále častěji přemýšlí nejen lidé žijící v panelových domech, ale i ti, jejichž bydlení nedosahuje po rozměrové stránce kdovíjakých čísel. Bydlet v malém bytě vyžaduje hodně ústupků, přemýšlení a plánování – především pak při jeho zařizování. Jestliže ani vám nebylo přáno a nežijete zrovna v prostorné haciendě, pak jistě oceníte obsah následujících řádků. Prostřednictvím dnešního článku vám prozradíme, jak zařídit malý byt tak, abyste se v něm cítili příjemně i pohodlně. Uvidíte, že nedostatek centimetrů pro vás již nebude takovou noční můrou! Jak zařídit malý byt v několika krocích Zařizování malého bytu se může na první pohled jevit jako nadlidský úkol – přeci jen u toho musíte hodně přemýšlet a to nejen nad výběrem vhodných barev, ale i nábytku a dalšího vybavení. Pojďme se společně podívat, jak zařídit malý byt v několika jednoduchých krocích. Krok první: správná volba nábytku Co se nábytku týče, musíte být v malém bytě hodně obezřetní. Pokud si dokážete vybrat správně, můžete chytře vyřešit daný prostor a ještě si své hnízdečko příjemně zútulnit. Ve svém vlastním zájmu zapomeňte na obrovskou sedací soupravu, která sice působí dominantně a nabízí spoustu místa k posezení, ale do malého bytu se nehodí a navíc je zbytečná. Sázkou na jistotu je nábytek s více funkcemi a především dostatečným množstvím úložných prostorů, které vám zaručeně přijde vhod. Krok druhý: myslete na vhodné barvy U malých bytů je rovněž velmi důležité myslet na správnou volbu barev, které zde mají jednu z hlavních rolí. Obecně platí, že čím menší prostory, tím světlejší barvy byste měli volit. Světlé odstíny mají schopnost opticky rozšířit daný prostor, dodat mu na vzdušnosti a lehkosti – a právě to potřebujete. Kdo by se přeci jen nechtěl vzdávat oblíbeného tmavšího odstínu, ten by se měl spokojit pouze s jednou stěnou... Čtěte více Příspěvek Jak zařídit malý byt pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
16.03.2016 01:05 |

podobné články

Česká obchodní inspekce: Kontrola zákazu prodeje tabáku mladistvým přinesla další odhalení

 
Česká obchodní inspekce provedla ve 2. čtvrtletí 2018 kontroly dodržování zákona o ochraně zdraví před škodlivými látkami. Konkrétně se zaměřila na prodej tabákových výrobků. Dále kontrolovala dodržování zákona o spotřebních daních a další právní předpisy. Víc než v polovině kontrol zjistili inspektoři porušení zákona.
10.10.2018 15:40 |

podobné články

Česká obchodní inspekce kontrolovala i v roce 2019 dodržování zákona o obalech

 
Problematika obalů je významná společensko-ekologická oblast, na kterou se v minulém roce zaměřila i Česká obchodní inspekce. Při kontrolách monitorovala dodržování zákona o obalech, který ukládá obchodníkům chránit životní prostředí a předcházet vzniku odpadů z obalů. Celkem provedla 4267 kontrol a porušení tohoto zákona zjistila ve 116 případech.
31.05.2020 14:25 |

podobné články

Německá policie bude dodržování zákazů hlídat ze vzducholodě

 
Neobvyklý dopravní prostředek využijí policisté z jižního Německa, kteří budou o Velikonocích dohlížet na dodržování opatření přijatých v boji s koronavirem. Kontroly v okolí Bodamského jezera budou provádět ze vzducholodi, informovala policie z Ravensburgu. Řiditelný balón ale není jediným kuriózním prostředkem, který v Německu nasazují, aby zajistili dodržování pravidel. V supermarketu na severu země s tím pro změnu pomáhá robot.
10.04.2020 10:45 |

podobné články

Ministr financí Janota dostal ochranku

 
Ministr financí Eduard Janota v úterý přišel na jednání dozorčí rady Českých aerolinií s ochrankou, což nebylo v minulosti zvykem. Šéf resortu vnitra Martin Pecina později řekl, že se na něj Janota obrátil s žádostí o ochranu a on žádost předal policejnímu prezidentovi, který Janotovi přidělil bodyguardy.
13.10.2009 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Janota (204 článků) , Martin Pecina (419 článků) , Eduard Martin (11 článků)

Sněmovní výbor bude řešit Pelikánovy výroky ke stíhání Babiše

 
Ve Sněmovně se dnes sejde ústavně právní výbor, aby jednal o výrocích ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) k policejnímu postupu při vyšetřování kauzy Andreje Babiše (ANO). Jednání výboru se uskuteční na žádost skupiny jeho členů, kterým se nelíbily ministrovy výroky z minulého týdne v týdeníku Respekt. Pelikán řekl mimo jiné, že policejní žádost o vydání Babiše k trestnímu stíhání má ovlivnit volby. Podle tiskového odboru ministerstva spravedlnosti se jednání výboru zúčastní.
30.08.2017 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25794 článků)

Ostravský radní z hnutí ANO odstoupil kvůli policejnímu vyšetřování

 
Kvůli policejnímu prověřování pro podvod se rozhodl v úterý rezignovat člen rady města Ostravy David Pfleger (ANO). Politik se rozhodl s platností od Nového roku odstoupit také z funkce místopředsedy moravskoslezské krajské organizace hnutí ANO. Policie záležitost odmítá komentovat, takže není zcela jasné, čeho se měl dopustit.
29.12.2015 17:10 |

podobné články

Ne policejnímu násilí a rasismu. Na Staroměstském náměstí protestovaly stovky cizinců

 
Na Staroměstském náměstí se sešlo několik stovek lidí, kteří protestovali proti policejnímu násilí ve spojitosti s rasismem. Důsledkem protestů je nedávné úmrtí amerického obyvatele George Floyda. Většina protestujících jsou cizinci
06.06.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: George George (862 článků)

V Praze protestují stovky lidí proti policejnímu násilí a rasismu, většina z nich jsou cizinci

 
Tři stovky převážně mladých lidí protestují dnes v Praze proti policejnímu násilí a rasismu v USA i v dalších zemích. Odpoledne se sešli na Staroměstském náměstí. Zhruba po dvou hodinách se pak část demonstrantů vydala na pochod k americké ambasádě. Zpravodaj ČTK na místě zjistil, že většina účastníků jsou cizinci. Mezi demonstranty je hodně slyšet angličtina a polština. Organizátoři zdůraznili, že nebudou akceptovat žádné násilí a výtržnosti
06.06.2020 18:35 |

podobné články

ÚZSVM předal areál Richtrových bud v Krkonoších Policejnímu prezidiu

 
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Trutnově předal areál Richtrových bud v Peci pod Sněžkou včetně přilehlých pozemků, vybavení a lyžařských vleků Policejnímu prezidiu České republiky.
29.11.2020 22:50 |

podobné články

Kontrola služeb taxi v Brně: Téměř všechny s nedostatky

 
Ve středu tento týden proběhla společná kontrolní akce České obchodní inspekce, Živnostenského úřadu města Brna a Odboru dopravy Magistrátu města Brna. Zaměřila se na dodržování zákona o ochraně spotřebitele, dodržování zákona 111/1994 Sb., o silniční dopravě, v platném znění (vč. prováděcích právních předpisů) v souvislosti s poskytování taxislužby v Brně ve večerních hodinách. Kontrolou prošlo 6 jízd taxíků a 5 z nich bylo s nedostatky.
27.09.2015 20:01 |

podobné články

Celní správa: Kontrolní akce na dodržování zákona o zaměstnanosti

 
?Olomoučtí celníci kontrolovali dodržování zákona o zaměstnanosti v oblasti regionu Šumpersko a zjistili 31 porušení.
23.02.2020 10:30 |

podobné články

Nejvyšší soud neříkal vládě, jak řídit pandemii. Žádal jen dodržování zákona, říká Šimka

 
Nejvyšší správní soud se podle nového předsedy Karla Šimky v uplynulých měsících nesnažil vládě říkat, jak má řídit pandemii, žádal jen dodržování zákona.
11.02.2022 13:05 |

podobné články

Nástup na zničení Kalouska. Pryč z funkce, žádal Tejc a sněmovna tleskala

 
Ve sněmovně bude dnes asi pěkně „veselo“. Kromě debaty a hlasování zákona o církevních restitucích chce dnes ČSSD zařadit zvláštní bod a to odvolání ministra financí Miroslava Miroslava Kalouska (TOP 09). Kvůli telefonátu policejnímu prezidentovi Petru Lessymu.
13.07.2012 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7729 článků)