Článek

Málo mluvit? Výhoda. Cyril Höschl zhodnotil Pavla

 
Známý psychiatr Cyril Höschl poskytl rozhovor televizi CNN Prima NEWS. Tématem se stalo předvolební klání a jeho možné účinky na psychiku lidí. Řeč byla i o dopadu na vztahy mezi kamarády a příbuznými a došlo také na charakteristiky obou kandidátů na prezidenta. Podle Höschla „Kdo méně mluví, říká méně nesmyslů,“ a to je prý zásadní rozdíl mezi nimi.
20.01.2023 20:45 |

podobné články

Podobné články

Vždyť je to úplně jedno, zbytečné, odsoudil Cyril Höschl nové opatření EU. Odpírají nám pravdu

 
Psycholog Cyril Höschl se pro pořad Jak to vidí Českého rozhlasu rozhovořil mimo jiné o pravdě a o lžích. Podle jeho slov je nám pravda odpírána na základě regulací. „Lži ale nikdo neomezuje,“ řekl mimo jiné Höschl.
05.06.2018 14:50 |

podobné články

Takto začíná totalita. Jako u Hitlera. Profesor Cyril Höschl nabádá k ostražitosti

 
Ředitel Národního ústavu duševního zdraví a profesor Cyril Höschl je přesvědčený, že přísná restriktivní opatření kvůli koronaviru se musí uvolnit. „Ty výhledy jsou ekonomicky poměrně katastrofické, tady měla proběhnout selektivita těch opatření. Měla se primárně chránit a izolovat ta nejohroženější skupina lidí,“ řekl Höschl, ale dodal, že po bitvě je každý generál. „Ta prvotní opatření chápu, ale nyní je potřeba je revidovat, nesmí se nechat dále bez rozmyslu běžet,“ dodal.
07.04.2020 16:56 |

podobné články

Nespravedlivá disproporce žen a mužů ve vědě odráží skutečný stav, míní Höschl

 
Psychiatr Cyril Höschl a člen vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace prohlásil, že v České republice není dost žen ve vědeckém výzkumu. Tím znovu rozvířil debatu o rovném postavení mužů a žen ve vědě. Höschl kvůli tomu přišel do pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Vyzval k uklidnění debaty, který by se podle něj měla vrátit k datům.
14.08.2012 17:55 |

podobné články

Sexualita Havla, rozmazaný výkal. Válka o Cyrila Höschla vrcholí: Vyhroceně u Drtinové, úder profesora

 
Spisovatelka a režisérka Monika Le Fay se v rozhovoru pro DVTV vyjádřila ke svému podezření, že známý psychiatr Cyril Höschl „donášel, udával a prášil“ na disidenty a chartisty StB. To, že disidentům poskytoval úlevy a snažil se jim ze své funkce pomoci, jej prý neomlouvá. „To se nedá zamluvit tím, že někomu dal modrou knížku,“ uvedla. Bratr zesnulého prezidenta Václava Havla Ivan Havel se však Höschla společně s umělcem Vladimírem Mertou zastal. Jsou zmanipulovaní, trvala si na svém Le Fay a odmítla tvrzení moderátorky Daniely Drtinové, že jde o její emoce. Pokud by ji Höschl žaloval, tak si ho prý její právníci „usmaží na másle“. Höschl se mezitím k obviněním vyjádřil na svém Facebooku. „Každý výkal, který se rozmazává, páchne čím dál tím víc,“ píše.
04.12.2019 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6376 článků) , Vladimír Merta (18 článků) , Daniela Drtinová (370 článků) , Ivan Ivan (2633 článků)

Höschl rezignoval na pozici šéfa Národního ústavu duševního zdraví. Co je za tím?

 
V čele Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ) ve středočeských Klecanech skončí psychiatr Cyril Höschl, vedl ho od založení v roce 2015. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) po vzájemné domluvě přijal jeho rezignaci, informovalo ministerstvo v tiskové zprávě. Höschl dnes ČTK řekl, že k odchodu směřuje už několik let, ale byl několikrát požádán, aby dokončil některé úkoly. S výměnou ministra zdravotnictví jeho krok nesouvisí, uvedl.
09.04.2021 23:15 |

podobné články

Koho budou volit Dagmar Honsová, David Ondříček a Cyril Höschl

 
Novinky.cz se před volbami ptají osobností z různých oblastí veřejného života, koho budou volit. Tentokrát odpovídala meteoroložka Dagmar Honsová, psychiatr Cyril Höschl a režisér David Ondříček.
21.10.2013 14:25 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (233 článků) , Dagmar Honsová (1203 článků)

Profesor a psychiatr Cyril Höschl: Zemana jsme si zvolili, kritizujme tedy sebe. Jeho sprostota může vyplývat z alkoholismu. A Babiš...

 
25 LET OD LISTOPADU ´89. Období po sametové revoluci považuje uznávaný psychiatr a vysokoškolský profesor Cyril Höschl za nejkrásnější léta svého života. Z dnešní politické situace je ale poněkud zklamaný. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovořil i o prezidentu Zemanovi či osobě ministra financí Andreje Babiše.
18.11.2014 08:06 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25720 článků)

Profesor a psychiatr Cyril Höschl: Zemana jsme si zvolili, kritizujme tedy sebe. Jeho sprostota může souviset s alkoholem. A Babiš...

 
25 LET OD LISTOPADU ´89. Období po sametové revoluci považuje uznávaný psychiatr a vysokoškolský profesor Cyril Höschl za nejkrásnější léta svého života. Z dnešní politické situace je ale poněkud zklamaný. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovořil i o prezidentu Zemanovi či osobě ministra financí Andreje Babiše.
18.11.2014 08:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25720 článků)

Cyril Höschl: Blíží se totální konec. Máme poslední vteřinu k obraně Evropy

 
Profesor a významný český psychiatr Cyril Höschl poskytl serveru Svobodneforum.cz rozhovor, ve kterém hovořil o možných problémech s uprchlíky, ale i o tom, co asi znamenaly páteční teroristické útoky pro západní společnost.
29.06.2015 14:01 |

podobné články

Profesor Cyril Höschl k imigraci: Prostě se někam najednou nemůže navalit celý národ a provádět revoluci

 
Psychiatr Cyril Höschl si v pátečním vydání Událostí, komentářů povídal s moderátorem Danielem Tkáčem o migrační krizi a její rezonanci mezi českou společností. Myšlenky odborníka na lidskou duši zaujaly řadu lidí, o čemž svědčí hojnost sdílení záznamu jeho vystoupení na sociálních sítích.
02.11.2015 12:06 |

podobné články

Profesor Cyril Höschl k uprchlíkům: Začali vraždit nevinné lidi, nejde zůstat v klidu. Za karikaturu Mohameda mě vyhodí do vzduchu. Kde to jsme?

 
Psychiatr Cyril Höschl má pochopení pro ty, kteří se bojí uprchlíků a islámu. „Když kolem vás začnou vraždit nevinné lidi, je těžké si zachovat chladnou hlavu,“ uvedl v rozhovoru pro slovenský Týždeň. Velké množství příchozích muslimů představuje dle jeho názoru pro Evropany nebezpečí. „Uveřejním karikaturu proroka Mohameda a vyhodí mě za to do vzduchu. Kde to jsme?“ táže se.
01.02.2016 09:40 |

podobné články

Profesor Cyril Höschl: Ta korektnost lidi štve. „Nehoda“ místo teroru, „exotický Němec“ místo přistěhovalce

 
Teror je nutné nazývat terorem, uvedl psychiatr Cyril Höschl pro server Echo24.cz. Lidem podle jeho názoru to pokrytectví hýbe žlučí.
21.12.2016 11:35 |

podobné články

Styďte se, že nechcete migranty? Cyril Höschl říká: Ne, ne. A cituje výzkum

 
Psychiatr Cyril Höschl se v pořadu na Českém rozhlase Dvojka rozhovořil o výzkumu vědců, který popsal, co se děje v mozku a jaká centra se zapojují, vidí-li člověk uprchlíka na přeplněném člunu ve Středozemním moři.
26.09.2017 11:30 |

podobné články

Dominik Hašek prezidentem? Já bych to bral, řekl profesor Cyril Höschl

 
O rozdělené společnosti promluvil na vlnách Českého rozhlasu známý psychiatr Cyril Höschl. Toto spojení podle redaktorky již nyní aspiruje na „slovo roku“, zejména po prezidentské volbě. Psychiatra se ptala, jak lze toto rozdělení zcelit.
07.02.2018 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (504 článků)

Cyril Höschl objasnil, proč migranti páchají zločiny

 
Psychiatr Cyril Höschl uvádí v rozhovoru pro Český rozhlas, že obava z migrace je namístě. Nikoliv však už animozita vůči konkrétnímu člověku.
28.11.2018 14:15 |

podobné články

Psychiatr Cyril Höschl: Promořování by trvalo dlouhé roky, svobod jsme se vzdali příliš snadno

 
Psychiatr, šéf Národního ústavu duševního zdraví a popularizátor vědy Cyril Höschl (70) rozhodně nepatří k těm, který by vládě za její konání nadával. Přesto si ale myslí, že zvažované promořování obyvatelstva by mohlo trvat i desítky let a nemuselo by vést k ničemu dobrému. Jak si s koronavirem poradit? A co dělat, aby se premiér Andrej Babiš (65), koordinátor chytré karantény Roman Prymula (56) nebo šéf ústředního krizového štábu Jan Hamáček (41) z enormního tlaku na psychiku dočista „nezbláznili“?
20.04.2020 07:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25720 článků) , Jan Hamáček (3329 článků)

Takhle teď přežijete. Cyril Höschl na poslední chvíli vystoupil před publikem

 
Krátce před uzavřením divadel a dalších kulturních zařízení nejméně na dva týdny mohli v neděli večer sledovat návštěvníci Malostranské besedy impro talkshow Nikoly Orozoviče 321jedem! Hostem pořadu byl tentokrát Cyril Höschl. Známý psychiatr měl v závěru představení poradit lidem, jak přežít následujících čtrnáct dnů v režimu zpřísněných opatření. Jeho rada tedy zní: Nekoukat na televizi a nečíst noviny.
12.10.2020 13:45 |

podobné články

Psychiatr Cyril Höschl končí ve funkci šéfa Národního ústavu duševního zdraví

 
Ředitel Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ) Cyril Höschl odstupuje ze své pozice. K odchodu podle svých slov směřoval už několik let, ale byl opakovaně požádán, aby napřed dokončil některé úkoly. S výměnou ministra zdravotnictví jeho krok prý nesouvisí. Jeho rezignaci v pátek po vzájemné domluvě přijal ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).
09.04.2021 11:05 |

podobné články

Je třeba hodit karty na stůl. Radikalizace vzniká kolem mešit, ale není politicky korektní o tom mluvit, udeřil v ČT psychiatr Höschl

 
Hostem Zuzany Tvarůžkové v Interview ČT24 byl psychiatr Cyril Höschl. Hovořil mimo jiné o terorismu i o strachu.
28.12.2016 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Tvarůžková (198 článků)