Článek

Maláčová (SOCDEM): Ministr školství z hnutí Dozimetr STAN chce zpoplatnit vysokoškolské studium

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návrhu zpoplatnit vysoké školy.
16.06.2024 14:25 |

podobné články

Podobné články

Michaela Maláčová má čtvrté dítě, je to holčička

 
Prezidentka České Miss porodila své čtvrté dítě už před týdnem. Je to dcera a jmenuje se Adele. "Holčička byla mé tajné přání," říká Maláčová. Další články k tématu: Čtvrté dítě jsme si přáli, ale neplánovali, říká těhotná Maláčová Michaela Maláčová: Cítím se jako Forrest Gump Hlavně neprodělat kalhoty, říká o byznysu jménem Česká Miss Maláčová Nemůžu skončit, kdo by to dělal? říká o České Miss generál Maláčová Michaela Maláčová a Zdeněk Bakala jsou manželé, vzali se tajně Vdaná Maláčová promluvila o svatbě a ukázala šaty za desetitisíce
07.08.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (330 článků) , Michaela Maláčová (260 článků)

Dozimetr? Opozice je směšná. Dělá z toho kauzu století! Pekarová v ČT úplně v klidu

 
Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Vladimíra Balaše ministrem školství. Řekl to premiér Petr Fiala (ODS) po pondělním setkání s prezidentem. O tom, zda to bude poslední vládní změna kvůli korupční kauze Dozimetr kolem politiků hnutí STAN, v pořadu Interview ČT24 hovořila předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Vyvození odpovědnosti pana Polčáka mohlo být širší. STAN musí rozhodnout, zda s tímhletím chce být spojován,“ reagovala na skutečnost, že Gazdík s Polčákem zatím nejsou schopní vysvětlit, kdo jim platil telefony s šifrováním.
27.06.2022 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6552 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Pokud se budou prověřovat mnou podepsané smlouvy... Gazdík se vrátil ke kauze Dozimetr. Zcela otevřeně

 
Z PROFILŮ „Věřím, že prací dokážeme, že chyba jedince neznamená, že hnutí jako takové je špatné,“ pronesl o hnutí STAN někdejší ministr školství Petr Gazdík (TOP 09) v odpovědích na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz, přičemž deklaroval, že on sám má svědomí čisté. Kontakty s obviněnými v kauze Dozimetr politik označuje pouze za „společenské a pracovní“. Stejně tak odmítá, že by kdy jel po boku obviněného Redla a Kosa na dovolenou. Že se všichni sešli o víkendu v Rakousku v Alpách, je prý náhoda. Čtenářům též prozradil, zdali se kvůli svým stykům chystá rezignovat i na post poslance či jaký je jeho pohled na vládní boj s dezinformacemi.
04.08.2022 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků)

Jak vybrat stan

 
Prázdniny jsou obdobím, kdy nejčastěji kupujeme stan. Stanování je mezi Čechy stále ještě hodně oblíbené, především u mladší populace. Hodí se na víkendové pobyty i dovolené v jednom z mnoha autokempů, i na objíždění letních hudebních festivalů. A někteří z nás ho potřebují i v zimě, při slézání impozantních horských štítů. Pro výběr stanu je rozhodujících několik kritérií. Především je to účel užití, počet osob, pro něž stan pořizujeme a klima, v němž ho budeme stavět. Důležitá je také jeho hmotnost, protože když ho nesete v krosně na zádech, je znát každý dekagram. Stanování ve dvou nebo rodinná dovolená? První, co rozhoduje o výběru vašeho stanu je počet osob, které budou stan současně používat. Jestli se chystáte na dovolenou k moři s dvěma dětmi, je jistě ideální rodinný dvouložnicový stan s předsíňkou, případně stříškou, díky níž budete mít i v nejžhavějších dnech aspoň trochu stínu. V takovém případě ani nezáleží na tom, jak těžký stan bude, protože ho povezete autem. Jestliže se chystáte ve dvou na túru po Čechách nebo dokonce do hor, je hmotnost zásadní. Také nepotřebujete luxusní dvouložnicový stan, stačí pro dvě osoby, maximálně s prostorem pro uložení batohů. Malé, lehčí stany pro jednoho nebo pro 2 osoby, obvykle snadno postavíte i sbalíte. Váha takového stanu se pohybuje kolem 1,5 kg. Jak často chcete stanovat? Jestli chcete stanovat i mimo letní měsíce, je dobré se soustředit na voděodolnost. Na pláži v Itálii to řešit nemusíte, ale když vás přepadne průtrž mračen, jistě nechcete být ihned mokří. V případě podlážky se vyplatí nekupovat nic s odolností nižší než 5 000 mm – 12 000 mm, u stanu pro horskou turistiku počítejte s odolností nejméně 4000 mm. Podle toho, jak často budete stan stavět, je nutné zaměřit se na materiál prutů. Pro četné využívání je lepší pořídit si stan s... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat stan pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.07.2018 17:10 |

podobné články

Ohlídal (ČSSD): Odložené školné aneb jak vláda plánuje zadlužit mladé lidi

 
Nejde-li to nahlas, zkusíme to potichu, jakoby si říkal ministr Josef Dobeš při plánování toho, jak zpoplatnit státní vysokoškolské studium pro mladé lidi.
19.08.2011 12:50 |

podobné články

Kauza Dozimetr: Bratři Nemrahovi přijali podmínky, soud dohodu schválil

 
Obvodní soud pro Prahu 8 dnes schválil dohodu o vině a trestu v případu Zakaríi a Karíma Nemrahových, který souvisí s kauzou Dozimetr. Oba obžalovaní se se státním zástupcem dohodli na podmíněných trestech. Rozhodnutí je pravomocné. Policista Karím Nemrah v neveřejných policejních systémech podle dohody neoprávněně lustroval poznávací značky vozidel, v některých případech na popud svého bratra Zakaríi, který je obviněný v hlavní větvi kauzy Dozimetr.
18.08.2023 11:30 |

podobné články

Dozimetr? Jsem očištěn. Polčák obnovil členství v hnutí STAN

 
Europoslanec Stanislav Polčák obnovil po osmi měsících své členství ve vládním hnutí STAN. Podle vyjádření na Twitteru doložil, že s kauzou kolem pražského dopravního podniku nemá nic společného. Polčák pozastavil členství v hnutí loni v červnu kvůli známosti s obviněným v kauze korupce v pražském dopravním podniku a lobbistou Michalem Redlem. Kvůli kontaktům s Redlem tehdy rezignoval také ministr školství Petr Gazdík (STAN).
20.03.2023 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků) , Stanislav Polčák (341 článků) , Michal Gazdík (27 článků)

Nejen dálnice! Němci chtějí zpoplatnit všechny silnice

 
Už za nedlouho možná budou Češi platit na silnicích v Německu. Většinou se mýtné vztahuje jen na dálnice. Německý ministr dopravy však chce zpoplatnit všechny silnice, aby se řidiči dálnicím nevyhýbali!
07.07.2014 18:55 |

podobné články

Chládek (ČSSD): Jsme proti školnému. Stačí přestat rozhazovat

 
Zásadně nesouhlasíme s aktuálním pokusem ministra Dobeše zpoplatnit veřejné vysokoškolské studium, které má být podle zpráv z médií v tichosti připravováno na MŠMT.
15.08.2011 15:25 |

podobné články

„Dozimetr 2“. Babiš ukázal na „gigatunel spojený se STANem“

 
Záměr zrušit současné letiště v Plzni-Líních a vystavět na jeho místě továrnu na baterie pro elektromobily považuje expremiér a předseda nejsilnější opozičního hnutí ANO Andrej Babiš za „zločin“, který by šlo označit i za jakýsi „Dozimetr 2 na vládní úrovni“. Jde podle něj o „gigatunel lidí spojených se STAN“. V rozhovoru pro Novinky.cz Babiš zmínil, o co podle něj tito lidé „hrají“. Padlo přitom i jméno ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN).
15.10.2022 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků)

Reformy ministerstva školství: vysokoškolský titul za pouhé dva roky

 
Budou vysokoškolské rychlokvašky po vzoru některých absolventů plzeňských práv pro příště pravidlem? Univerzity se obávají, že k tomu ministr školství Josef Dobeš (VV) otevírá dveře. A jsou ostře proti. Návrh zákona o vysokých školách, který Dobeš připravil, nahrává lidem, kteří chtějí v krátké době a pokud možno bezpracně získat vysokoškolské vzdělání.
24.04.2011 08:15 |

podobné články

Místopředseda STAN Lacina: Máme stovky a stovky osobností, to je naše výhoda. Udělali jsme tlustou čáru, teď nastavíme agendu

 
Hnutí Starostové a nezávislí má nové vedení. Jeho předsedou zůstává nadále Vít Rakušan. O tom, jak se STAN plánuje očistit od kauzy Dozimetr, jaké budou jeho první kroky ke změně, hovořil Jan Lacina, místopředseda hnutí. Věří, že komunální volby pomohou hnutí STAN zvednout značku opět nahoru, a vyzdvihl i schopnosti řadového místopředsedy Jana Farského, kterému by přiřadil práci na změně ideové podstaty. Odchod Petra Gazdíka z nejužšího vedení hnutí označil za skutečný signál nové politické kultury.
25.07.2022 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1213 článků) , Jan Farský (327 článků) , Petr Gazdík (1202 článků) , Vít Rakušan (852 článků)

Ministr školství Vladimír Balaš odejde ze zdravotních důvodů z funkce

 
Ministr školství Vladimír Balaš (STAN) odejde na vlastní žádost z vlády. Balaš to dnes sdělil ČTK. Důvodem k rezignaci podle něj byly dlouhodobé zdravotní problémy. Balašovu rezignaci ještě příští týden projedná vedení hnutí STAN. Balaš je ministrem zhruba tři čtvrtě roku, od konce loňského června. Nahradí ho pravděpodobně ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN), kterého už navrhlo do čela Ministerstva školství vedení hnutí.
20.04.2023 18:25 |

podobné články

Mají titul. Ale je jim na nic. Přesto by Piráti chtěli více „vzdělanějších“

 
Pirátská poslankyně Klára Kocmanová žádá, aby se vzdělání v Česku stalo dosažitelnějším. „Studium na vysoké škole je samo o sobě dost náročné,“ poukazuje Kocmanová s tím, že mnozí vysokoškoláci musí při studiu pracovat „a o to méně času potom mají na studium“. Dle Eurostatu však ani vysokoškolské studium pro všechny absolventy automaticky neznamená jistotu práce, v níž mohou svou vysokou úroveň vzdělání využít. 13 % českých vysokoškoláků tak končí na pozicích, k nimž vysoká škola není potřeba.
17.05.2024 20:30 |

podobné články

Strana Jany Volfové bude užívat zkratku ČSSD, SOCDEM zuří a bude se bránit

 
Zkratku ČSSD bude nyní místo sociálních demokratů, kteří v červnu na sjezdu změnili název na Sociální demokracie a zkratku na SOCDEM, používat uskupení bývalé poslankyně Jany Volfové. Její Česká suverenita se nově přejmenovala na Českou suverenitu sociální demokracii. Vyplývá to z rejstříku politických stran a politických hnutí na  webu  ministerstva vnitra. Šéf SOCDEM Michal Šmarda však ČTK sdělil, že to považuje za jednoznačné porušení ochranné známky, kterou má jeho strana nadále registrovanou. Bude se proto bránit.
29.06.2023 18:45 |

podobné články

Zeman nepůjčil lóži na charitu. Je zadarmo, společnost ho chtěla zpoplatnit, brání se Hrad

 
Prezident Miloš Zeman podle organizátorů nesouhlasil s prodejem lístků do prezidentské lóže na módní přehlídku Blanky Matragi, výtěžek ze vstupného jde přitom na charitu. Upozornila na to firma Central Group, která akci 13. února pořádá. Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka ale Zeman lóži neuvolnil, protože soukromá společnost chtěla jindy bezplatně využívaná exkluzivní místa zpoplatnit.
05.02.2014 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Blanka Matragi (177 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Zeman nepůjčil lóži na charitu. Je zadarmo, společnost ji chtěla zpoplatnit, brání se Hrad

 
Prezident Miloš Zeman podle organizátorů nesouhlasil s prodejem lístků do prezidentské lóže na módní přehlídku Blanky Matragi, výtěžek ze vstupného jde přitom na charitu. Upozornila na to firma Central Group, která akci 13. února pořádá. Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka ale Zeman lóži neuvolnil, protože soukromá společnost chtěla jindy bezplatně využívaná exkluzivní místa zpoplatnit.
05.02.2014 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Blanka Matragi (177 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Verona se rozhodla zpoplatnit pohled na balkon Julie a Romea

 
Pokochat se zdarma pohledem na slavný balkón, na němž mohla Shakespearova slavná hrdinka Julie čekat na svého Romea, už brzy nebude možné. Italské město Verona, které každoročně láká statisíce turistů i jako dějiště milostné tragédie, se totiž rozhodlo zpoplatnit vstup na dvůr domu, který návštěvníkům představuje jako sídlo fiktivní rodiny Kapuletů.
13.01.2015 09:31 |

podobné články

Premiér Sobotka: Chci prověřit záměr německé vlády zpoplatnit dálnice

 
Záměr německé vlády zpoplatnit jízdy po tamních dálnicích považuji za nestandardní a neférový vůči občanům ostatních států EU, neboť tato změna umožní Němcům získat zpět zaplacené mýto formou slevy na dani.
25.01.2017 17:40 |

podobné články