Článek

Maláčová: Na kurzarbeitu není shoda, rozpor trvá hlavně v koalici

 
Ve Sněmovně zatím není shoda na pravidlech nového kurzarbeitu. Rozpory trvají hlavně mezi koaličními stranami. Na dotaz ČTK to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Pokud se podle ní podaří dohodu najít, kurzarbeit do voleb bude. Jednání budou pokračovat.
16.03.2021 06:40 |

podobné články

Podobné články

Michaela Maláčová má čtvrté dítě, je to holčička

 
Prezidentka České Miss porodila své čtvrté dítě už před týdnem. Je to dcera a jmenuje se Adele. "Holčička byla mé tajné přání," říká Maláčová. Další články k tématu: Čtvrté dítě jsme si přáli, ale neplánovali, říká těhotná Maláčová Michaela Maláčová: Cítím se jako Forrest Gump Hlavně neprodělat kalhoty, říká o byznysu jménem Česká Miss Maláčová Nemůžu skončit, kdo by to dělal? říká o České Miss generál Maláčová Michaela Maláčová a Zdeněk Bakala jsou manželé, vzali se tajně Vdaná Maláčová promluvila o svatbě a ukázala šaty za desetitisíce
07.08.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (326 článků) , Michaela Maláčová (259 článků)

Čtvrté dítě jsme si přáli, ale neplánovali, říká těhotná Maláčová

 
Jednačtyřicetiletá Michaela Maláčová se v létě opět stane maminkou. Šéfka České Miss se svým manželem Zdeňkem Bakalou čeká další přírůstek do rodiny. Pár chtěl velkou rodinu a přestože čtvrté dítě nebylo přesně plánované, je podle ní určitě vítané. Další články k tématu: Hlavně neprodělat kalhoty, říká o byznysu jménem Česká Miss Maláčová Nemůžu skončit, kdo by to dělal? říká o České Miss generál Maláčová Vdaná Maláčová promluvila o svatbě a ukázala šaty za desetitisíce Michaela Maláčová a Zdeněk Bakala jsou manželé, vzali se tajně Miss ČR končí, Maláčová soutěže spojuje a nechává si vlastní značku
21.03.2013 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (326 článků) , Michaela Maláčová (259 článků)

Koalice se po dohadech shodla na kurzarbeitu. „Návrh večer schválíme,“ tvrdí Maláčová

 
Koaliční strany se dohodly na podobě kurzarbeitu. Vláda by měla návrh novely s kurzarbeitovými pravidly schválit dnes večer. Na svém twitteru to oznámila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). ČTK sdělila, že by stát měl podle dohody pracovníkům se zkrácenou prací za neodpracované hodiny platit 70 procent čistého, a to nejvýš do celostátní průměrné mzdy. Firmy by hradily nižší odvody.
16.09.2020 13:05 |

podobné články

Maláčová: Schillerová to zmastila

 
Když vláda oznamovala, že se dohodla na zákonu o kurzarbeitu, ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová prohlašovala, že jde o kompromis, zatímco ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová mluvila bez obalu o krvavém kompromisu. A o pár týdnů později zašla ještě dál. V neděli k zákonu o kurzarbeitu bez obalu poznamenala, že ho Schillerová „zmastila“.
12.10.2020 13:25 |

podobné články

Zaměstnavatelé a odbory budou jednat o zmírnění podmínek tzv. kurzarbeitu

 
Zástupci zaměstnavatelů a odborů budou u místopředsedy sněmovny Jana Bartoška (KDU-ČSL) jednat o takzvaném kurzarbeitu v souvislosti se sankcemi mezi EU a Ruskem. Pracovní skupina pro monitorování dopadu sankcí mezi EU a Ruskem v pondělí uvedla, že doporučí vládě, aby práce na kurzarbeitu urychlila.
19.08.2014 06:40 |

podobné články

Bleskový průzkum ČNOPK ke kurzarbeitu: jasný souhlas, ale s výhradami

 
70 procent dotázaných členských firem by využilo kurzarbeitu, který schválil 3. listopadu Sobotkův kabinet. To vyplývá z bleskového průzkumu Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK). Průzkumu na téma kurzarbeit se zúčastnilo 50 členů ČNOPK. Polovina dotázaných si myslí, že vládní návrh kurzarbeitu „v podstatě“ odpovídá potřebám podniků, téměř 40 procent s ním souhlasí „se značnými výhradami“ a jedna desetina je toho názoru, že tento model „vůbec neodpovídá“ potřebám firem.
14.11.2014 18:41 |

podobné články

Vláda se na kurzarbeitu zatím nedohodla. A Hamáček u Babiše s krizovým štábem narazil

 
K pravidlům tzv. kurzarbeitu, na kterých se nedokázala shodnout minulý týden, se na pondělním zasedání vrátila vláda ANO a ČSSD. A s odbory a zaměstnavateli shoda nenalezla. ČSSD také neprosadila obnovení činnosti Ústředního krizového štábu, který chtěl znovu aktivovat vicepremiér a šéf strany Jan Hamáček.
14.09.2020 18:20 |

podobné články

Na kurzarbeitu je konečně shoda

 
Vládní koalice se po tři čtvrtě roce vyjednávání konečně dohodla na parametrech takzvaného kurzarbeitu. Jde o možnost zkrácené práce, kdy firma platí lidem za odpracované hodiny a stát jim poskytuje část výdělku za neodpracovaný čas.
14.04.2021 15:40 |

podobné články

Reforma penzí na mrtvém bodě? Maláčová: Bez ní hrozí privatizace nebo krácení důchodů

 
O návrhu ČSSD na úpravy důchodového systému bude jednat koaliční rada, vláda k němu dnes dala neutrální stanovisko. Na sociálních sítích to uvedla ministryně práce a místopředsedkyně sociálních demokratů Jana Maláčová. Kabinet dnes posuzoval trojici důchodových novel se zavedením desetitisícové minimální penze, bonusem 500 korun za vychované dítě a dřívějším důchodem pro náročné profese. Normy původně předložila Maláčová jakou svou důchodovou reformu. V koalici na změnách shoda dosud nebyla. Zákony proto teď předkládají poslanci ČSSD.
12.07.2021 18:55 |

podobné články

Vláda se na kurzarbeitu opět nedohodla, vrátí se k němu v pondělí

 
Vláda se ani ve středu večer nedohodla na pravidlech takzvaného kurzarbeitu, k jednání se vrátí v pondělí. Po videokonferenci kabinetu to řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Spor podle ní ministři vedou o možnost vzdělávat se pro lidi, kteří budou mimo práci, a výši náhrady od státu.
09.09.2020 22:50 |

podobné články

Maláčová? Mediální výkřiky. Peníze, práce, zaměstnání. O novém návrhu kurzarbeitu s poslankyní ANO

 
ROZHOVOR „Chceme, aby zaměstnanci dostali své peníze přímo od zaměstnavatele, tak jak jsou zvyklí, a zaměstnavateli aby je teprve poskytl stát. My tedy chceme, aby zaměstnanec mohl i nadále rozhodovat o svém profesním životě, ne aby se z něj bez jeho vlastní vůle stal v podstatě čekatel na úřadu práce,“ uvedla ke svému návrhu kurzarbeitu poslankyně ANO a předsedkyně Výboru pro sociální politiku Jana Pastuchová.
11.02.2021 11:30 |

podobné články

Maláčová má radost, kurzarbeit bude

 
Když v březnu 2020 pronikl koronavirus i do Česka, nastartovalo se další kolo debat o zavedení kurzarbeitu v Česku, který by pomohl firmám překonat přicházející ekonomickou krizi. Po více než roce se poslanci konečně dokázali shodnout na tom, jak bude česká verze kurzarbeitu vypadat.
08.05.2021 06:20 |

podobné články

Koaliční ANO a ČSSD našly shodu na pravidlech kurzarbeitu

 
Koaliční ANO a ČSSD po měsících sporů chtějí ve Sněmovně předložit společný pozměňovací návrh k pravidlům pro kurzarbeit. Shoda je na parametrech i principu, sdělila České televizi (ČT) předsedkyně výboru pro sociální politiku Jana Pastuchová (ANO). Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) uvedla, že návrh se bude ještě dolaďovat o víkendu.
20.03.2021 06:20 |

podobné články

Vláda schválila pravidla kurzarbeitu, ošetřovnému se vyhnula. Schillerová: Podpora existuje

 
Vláda schválila nová pravidla kurzarbeitu. V pátek ráno to sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Zkrácená práce s částí mzdy od státu by se mohla zavést od listopadu. Navázala by na dočasný program Antivirus. Kabinet rovněž schválil zvýšení příspěvku na mzdu lidí s handicapem o 800 korun. Na projednání tzv. krizového ošetřovného se nedostalo, podle ministryně Aleny Schillerové (ANO) není opatření na pořadu dne.
25.09.2020 08:30 |

podobné články

Maláčová o „last minute“ reformě důchodů: Spravedlivé penze a „výchovné“ pro ženy

 
Už v prosinci chce ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) poslat k připomínkám návrh důchodové reformy. Důchodová komise v pátek zároveň projednala také analýzu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) o systému penzí s doporučeními úprav. Maláčová v rozhovoru pro Blesk Zprávy připustila, že reformu předkládá její úřad na poslední chvíli, věří ale, že obě komory parlamentu schválí ještě před koncem volebního období, a to i přes přetrvávající dohady v rámci vládní koalice. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) Maláčová žádnou reformu ve skutečnosti nepřipravila a umí hledět jen na výdaje.
29.11.2020 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22524 článků)

Maláčová: Kurzarbeit se prodlouží

 
Program Antivirus s příspěvky na mzdy pro firmy, na které dopadla omezení kvůli šíření koronaviru, neskončí na konci dubna a zřejmě se prodlouží. Na podporu kurzarbeitu by stát mohl v dalších měsících využít také evropské peníze. Řekla to ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).
16.04.2020 18:30 |

podobné články

Maláčová: Kurzarbeit se prodlouží

 
Program Antivirus s příspěvky na mzdy pro firmy, na které dopadla omezení kvůli šíření koronaviru, neskončí na konci dubna a zřejmě se prodlouží. Na podporu kurzarbeitu by stát mohl v dalších měsících využít také evropské peníze. Řekla to ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).
20.04.2020 10:46 |

podobné články

Antivirus bude pokračovat do konce října, rozhodla vláda. Maláčová odhalila detaily

 
Vláda v pondělí schválila prodloužení programu Antivirus, který má pomoci udržet zaměstnance ve firmách a bránit propouštění, do konce října. Na twitteru to uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Z programu se vyplácejí dva druhy příspěvků na mzdy za období od 12. března. Původně měl trvat do konce srpna. Ministři z ČSSD i ANO ale už dřív mluvili o prodloužení. Na tiskové konferenci po jednání vlády ministryně doplnila, že bude chtít do dvou týdnů ve vládě projednat návrh nové podoby kurzarbeitu, který by měl Antivirus od listopadu nahradit.
24.08.2020 16:20 |

podobné články

Dusno se dalo krájet. Maláčová se Schillerovou uzavřely „krvavý kompromis“ a pak společně nastoupily před novináře

 
„Budu upřímná, byl to krvavý kompromis,“ prohlásila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), když spolu s ministryní financí za hnutí ANO Alenou Schillerovou a ministrem dopravy a průmyslu taktéž za hnutí ANO Karlem Havlíčkem představovala dohodu o českém kurzarbeitu. Havlíček krátce po Maláčové prohlásil, že o žádnou krvavou dohodu nejde. Ozvala se i Schillerová.
25.09.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Honza Havlíček (58 článků)