Článek

Mafie. Žádná náhoda. Proti soudu s Babišem sepsán temný text

 
Režisér David Martinek se ve svém nejnovějším příspěvku na facebookovém profilu věnoval premiérovi Andreji Babišovi a aktuálnímu soudu v kauze Čapí hnízdo. Pozastavuje se nad tím, že kauzy Andreje Babiše (ANO) vrcholí obvykle před volbami. „Není to Andrej Babiš nebo Miloš Zeman, kdo ničí v této zemi demokracii. Jsou to agilní a bezuzdní novodobí Urválkové, kteří klidně znectí vážné soudní jednání a zneužijí jej pro vlastní účely. Je to nepřípustné,“ poznamenal Martinek.
15.09.2022 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24847 článků) , Miloš Zeman (27440 článků) , David David (1360 článků) , David David (1021 článků)
Podobné články

Mafie. Žádná náhoda. Proti soudu s Babišem sepsán temný text

 
Režisér David Martinek se ve svém nejnovějším příspěvku na facebookovém profilu věnoval premiérovi Andreji Babišovi a aktuálnímu soudu v kauze Čapí hnízdo. Pozastavuje se nad tím, že kauzy Andreje Babiše (ANO) vrcholí obvykle před volbami. „Není to Andrej Babiš nebo Miloš Zeman, kdo ničí v této zemi demokracii. Jsou to agilní a bezuzdní novodobí Urválkové, kteří klidně znectí vážné soudní jednání a zneužijí jej pro vlastní účely. Je to nepřípustné,“ poznamenal Martinek.
13.09.2022 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24847 článků) , Miloš Zeman (27440 článků) , David David (1360 článků) , David David (1021 článků)

Bloger napsal o sto milionech, které má dostat Agrofert. Text dal na iDnes a během deseti minut začal tanec...

 
Jaroslav Pomp napsal kritický text o holdingu Agrofert a o dotacích, které získal. Tento text umístil na serveru iDnes.cz, jenže netrvalo ani deset minut a text odtud zmizel. Možná to souvisí s tím, že do jeho obří podoby dovedl Agrofert šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který si před pár lety koupil celé vydavatelství Mafra a tím i server iDnes.cz. Raději se přesvědčte sami, proč text musel ze serveru zmizet.
01.07.2017 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24847 článků)

Poslední díl batmanovské trilogie jde do kin

 
S filmem Temný rytíř povstal bude ještě dlouho spojován masakr, který se udál na jeho premiéře v americkém Denveru. Je to logické a pochopitelné, ale také je to škoda, protože takový prolog si snímek nezasloužil. Hned na začátek je potřeba říct, že celá batmanovská trilogie (snímek Temný rytíř povstal navazuje na filmy Batman začíná z roku 2005 a Temný rytíř z roku 2008) posunula žánr komiksové adaptace k úplně novým obzorům.
25.07.2012 11:25 |

podobné články

Předseda Evropského soudu pro lidská práva Guido Raimondi navštívil Ústavní soud

 
Předseda Evropského soudu pro lidská práva (dále jen ESLP) Guido Raimondi přijel na pozvání Ústavního soudu do České republiky a dnes v jeho prostorách jednal se soudci Ústavního soudu. Spolu s ním přijeli také Aleš Pejchal, soudce Evropského soudu pro lidská práva zvolený za Českou republiku a Françoise Elens-Passos, vrchní tajemnice Evropského soudu pro lidská práva, jednání byl přítomen také Vít A. Schorm, vládní zmocněnec pro zastupování před Evropským soudem pro lidská práva. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský po přivítání hostů krátce pohovořil o současné situaci na Ústavním soudě a některých aktuálních otázkách, které při své rozhodovací činnosti řeší. Soudkyně Ústavního soudu Kateřina Šimáčková následně přednesla příspěvek na téma aplikace judikatury ESLP v rozhodovací praxi Ústavního soudu. Diskutovalo se také o vztahu judikatury ESLP a institutu obnovy řízení před Ústavním soudem a pan Guido Raimondi otevřel i téma aktuální situace ohledně Dodatkového protokolu č. 16 k Evropské úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod. Cílem tohoto protokolu je rozšíření poradní pravomoci ESLP na otázky práv a svobod chráněných Úmluvou a umožnění vnitrostátním „nejvyšším soudům“, aby si v konkrétním soudním sporu vyžádaly posudek ESLP k otázkám výkladu a použití Úmluvy. Ve hře je však zároveň otázka, které „nejvyšší soudy“ by mohly posudek žádat a odpověď na ni by měl nalézt každý smluvní stát. V České republice by tuto pravomoc mohl mít buď pouze Ústavní soud, nebo i Nejvyšší soud a Nejvyšší správní soud, předseda Ústavního soudu však nechtěl předjímat, jaké řešení by bylo pro Českou republiku nejvhodnější, to bude předmětem dalších jednání.
22.06.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (181 článků)

Trapas: Justin Bieber zapomněl v přímém přenosu text vánoční klasiky

 
Každé malé americké dítě zná text vánoční písně Santa Claus Is Coming To Town. Jenže zpěvák Justin Bieber ve svých sedmnácti letech už zřejmě není malým dítětem. Text se měl proto raději před živým vystoupením v televizi naučit, protože si trhl slušnou ostudu. Ve středu před kamerou totiž text zapomněl a opakoval jediný verš pořád dokola.
25.11.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Justin Bieber (1588 článků)

Petr Kolman: Vrtěti pískovištěm aneb Člověk se nikdy nezbaví toho, o čem mlčí

 
V Lidových novinách mě velice zaujal text "Rasismus dětských hřišť" z pera P. Houdy. Text, pro jaký má smysl dále kupovat a číst papírové noviny. Text se stal hitem internetu a sociálních sítí. Na text též reagovaly ParlamentniListy.cz. Dovolím si k Houdovu textu krátkou poznámku.
21.09.2016 18:45 |

podobné články

Verdikt proti Chodorkovskému byl prý soudu vnucen

 
Verdikt, který koncem loňského roku moskevský soudce Viktor Danilkin vynesl nad bývalým ropným magnátem Michailem Chodorkovskij, byl sepsán v nadřízené soudní instanci a vnucen soudci proti jeho vůli.
14.02.2011 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Michail Chodorkovskij (43 článků)

Dvanáctiletý chlapec, Dmytro se jmenoval. Teror, žádná náhoda, hovořil v noci Zelenskyj

 
Zavražděný chlapec, 12 let, jmenoval se Dmytro. Žádná náhoda. Dobře promyšlený účelový ruský teror. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj znovu promluvil ke svým spoluobčanům i ke světu. O ruských válečných zvěrstvech.
02.07.2022 12:10 |

podobné články

Ze zákulisí Ústavního soudu: Už od léta se ho nervózně ptali, kdy to konečně předloží. A on sliboval a sliboval...

 
Bývalý mluvčí Ministerstva spravedlnosti Petr Dimun popichuje ústavního soudce Jana Filipa, který předložil návrh nálezu o změně volebních pravidel. Návrh byl sepsán dlouhé tři roky poté, co se na Ústavní soud v této věci obrátila skupina senátorů. Filip je totiž podle předsedy ÚS Pavla Rychetského perfekcionista a chtěl mít z nálezu dokonalé dílo. „Je samozřejmě super, je-li jakékoliv rozhodnutí soudu, nejen ústavního, perfektní a dokonalé. Zároveň ovšem platí, že opožděné rozhodnutí pak často může problém spíše násobit než řešit,“ tvrdí Dimun.
04.02.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Filip (102 článků) , Jan Filip (95 článků) , Pavel Rychetský (181 článků) , Petr Pavel (978 článků)

Toto už není náhoda, obává se advokátka Zwyrtek Hamplová. Někdo se snaží zakrýt velmi temný cíl

 
Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová se ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsala o tom, že to, co se děje, opravdu není normální. Její text se vztahuje k současným koronavirovým opatřením.
20.08.2020 19:40 |

podobné články

Kauza justiční mafie: Benešová nakonec couvla. Omluví se a zaplatí 400 tisíc

 
Bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová zveřejní omluvu a zaplatí náklady soudního řízení v kauze tzv. justiční mafie. Proti rozhodnutí Vrchního soudu však podá dovolání k Nejvyššímu soudu a proti výpočtu soudních náhrad a poplatků ústavní stížnost.
25.03.2011 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (444 článků)

Kauza tzv. justiční mafie se vrátila k pražskému soudu

 
U Krajského soudu v Praze začalo v pondělí druhé kolo sporu mezi předními představiteli justice a bývalou nejvyšší státní zástupkyní Marií Benešovou. Její nástupkyně Renata Vesecká, místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera, exministr spravedlnosti Pavel Němec a další se domáhají po Benešové omluvy za to, že je označila za součást justiční mafie. Podle předchozího verdiktu se Benešová omlouvat nemusí.
07.06.2010 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Němec (70 článků) , Renata Vesecká (107 článků)

Vesecká a spol u vrchního soudu vyhráli kauzu justiční mafie

 
AKTUALIZOVÁNO. Představitelé justice v čele s bývalou nejvyšší státní zástupkyní Renatou Veseckou vyhráli podruhé u vrchního soudu spor známý jako kauza justiční mafie. Případ ale nekončí, žalovaná Marie Benešová podá dovolání k Nejvyššímu soudu.
08.02.2011 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (444 článků)

Vzniká nová justiční mafie? Paroubkův server je na pozoru

 
Na Nejvyšším státním zastupitelství sice vystřídal Renatu Veseckou Pavel Zeman, ovšem místo očekávané změny atmosféry, která byla za Vesecké a „justiční mafie“ velmi dusná, se zdá, že se tu rodí mafie nová. Opět jsou prý státní zástupci postihováni za odlišné názory. Jako příklad uvádí čtenářům Parlamentnilisty.cz dobře známý případ státního zástupce Zdeňka Koudelky.
15.07.2012 19:05 |

podobné články

Vietnamská mafie natočila českého diplomata při skupinovém sexu

 
Vietnamská mafie tajně natočila sexuální orgie bývalého českého vicekonzula Emila Palečka v Hanoji. Video zveřejnila na internetu, mafie chtěla zmírnit podmínky získání víz pro Vietnamce.
28.08.2012 06:50 |

podobné články

Ve Vietnamu natočila mafie diplomata při sexu, chtěla vydírat Česko

 
Sexuální hrátky měly posloužit k vydírání České republiky. Ve vietnamské Hanoji si mafie natočila někdejšího vicekonzula české ambasády Emila Palečka při souloži se dvěma ženami. Kompromitující nahrávkou chtěla mafie docílit zrušení přísných víz.
28.08.2012 08:45 |

podobné články

Státní zástupce měl krumpáč v autě: Je to varování mafie?!

 
Krumpáč zaseknutý minulý týden do střechy automobilu jednoho z olomouckých státních zástupců byl možná varováním mafie. Dotyčný žalobce totiž drží dohled nad případem bosse slovenské mafie Miroslava Masláka (34), který má na svědomí řadu vydírání na Zlínsku a Vsetínsku.
19.11.2013 18:41 |

podobné články

Lihová mafie připravila stát o rekordních 6,7 miliardy korun

 
Kriminalisté uzavřeli případ lihové mafie, která okradla stát na daních o 6,7 miliardy korun. Tato částka nemá v České republice obdoby. Lihová mafie je gang, v jehož čele stál Radek Březina i se svým bratrem Tomášem. Jim a dalším pěti obviněným nyní hrozí vězení za trestný čin krácení daně.
23.09.2014 13:06 |

podobné články

Takto prý Václav Havel zásadně přispěl k rozvoji mafie. Slovenský spisovatel a znalec podsvětí Murín promlouvá

 
ROZHOVOR Jestliže jsou Jiří Paroubek s Milošem Zemanem ti čistější z českých politiků, tak je to s politikou u vás opravdu zlé. Čechy byly vždy zázemím pro slovenské mafie. Tak hovoří spisovatel Gustáv Murín, který žije v Bratislavě. Nedávno v Česku vyšla jeho kniha Slovenská mafie v Praze.
10.04.2015 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6304 článků) , Jiří Paroubek (4468 článků) , Miloš Zeman (27440 článků) , Jiří Havel (460 článků) , Jiří Havel (460 článků)