Článek

Madonu vytisknou ve 3D!

 
Krásná a velmi vzácná gotická Madona vimperská včera nakrátko opustila hlavní oltář kostela Navštívení Panny Marie ve Vimperku. Památkáři ji odstrojili a nasnímali 3D skenerem.
07.02.2020 18:05 |

podobné články

Podobné články

Restaurátoři opravili Cholinskou madonu. Bude vystavena

 
Olomouckým restaurátorům se podařilo zachránit jednu z našich nejvzácnějších dřevěných soch - 600 let starou Cholinskou Madonu.
06.12.2010 18:55 |

podobné články

Madonu z Veveří už mohou vidět milovníci umění v Brně

 
Madonu z Veveří si od středy mohou prohlédnout návštěvníci Diecézního muzea v Brně. Národní galerie ji na základě soudního rozhodnutí musela vrátit farnosti Veverská Bítýška, která pak rozhodla o umístění vzácného gotického díla v muzeu na petrovském návrší u brněnské katedrály.
16.03.2016 07:40 |

podobné články

Olízněte si Zemana: Poštovní známky s prezidentem jsou hotové

 
Rotační stroje pražské Poštovní tiskárny cenin jedou na plné obrátky. Ve čtvrtek se rozjel tisk známek s portrétem prezidenta Miloše Zemana. Na všech poštách budou k dispozici 24. dubna. V prvním kole jich vytisknou 10 milionů kusů
28.03.2013 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23497 článků)

Mrtvá Ševčíková z Ulice: Už má parte! Hrušínský chystá pohřeb

 
Jen horko těžko se Rudolf Hrušínský (69) alias domovník Vlasta Pešek v nekonečném seriálu TV Nova Ulice vyrovnává se smrtí své dcery Kláry Peškové, kterou hrála Hana Igonda Ševčíková (43). S bolestí v srdci strojí funus a dnes mu konečně vytisknou i Klářino parte!
21.01.2014 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Hrušínský (230 článků) , Vlastimil Pešek (42 článků) , Klára Pešková (57 článků) , Hana Igonda Ševčíková (24 článků)

FAEI: Informace o nemovitostech jsou veřejné. S občankou víte o každém vše

 
Kdokoliv se chce o komkoliv dozvědět důvěrná data, jako jsou rodná čísla, čísla účtů, jaké všechny nemovitosti vlastní, a hlavně od koho a za kolik je získal, nemusí nijak složitě pátrat. Stačí k tomu občanka, pár korun a zajít na katastr. Vše požadované vám na úřadě vytisknou. V rozhovoru pro portál Finančního a ekonomického institutu to potvrdil Karel Večeře, předseda Českého úřadu zeměměřického a katastrálního (ČÚZK).
23.05.2017 09:10 |

podobné články

Je libo kafíčko selfíčko? Račte si vypít sám sebe!

 
 Milujete kávu a rádi si fotíte »selfíčka«? Tak to si oblíbíte nový podnik v centru Prahy, kde vám »vytisknou« na pěnu nápoje váš i jakýkoliv jiný portrét! Cena za »vysrknutí« přítele či »ochutnání sama sebe« se pohybuje od 55 do 90 korun.
19.04.2018 12:20 |

podobné články

Tizianovu Madonu s dítětem vydražili v USA za téměř 17 milionů dolarů

 
Na aukci Sotheby's v New Yorku se ve čtvrtek prodal obraz Svatá rozmluva slavného italského renesančního malíře Tiziana Vecelliho za 16,9 milionu dolarů (298, 7 milionu korun). Uvádí se to na internetových stránkách aukční síně.
28.01.2011 04:20 |

podobné články

Panenko skákavá, ty ses nám vrátila na zeď kláštera v Teplé

 
Obraz Panny Marie Pomocné z poutního kostela ve Skokách na Karlovarsku, která vstoupila do českého povědomí citovým lidovým vzdechem panenko skákavá, se před vánočními svátky po náročném zrestaurování opět vrátil mezi lidi. Madonu, které se od 18. století připisovala četná zázračná uzdravení modlících, je možné spatřit každou sobotu v konventní kapli kláštera v Teplé při bohoslužbách.
09.12.2011 06:05 |

podobné články

Panenka skákavá se vrátila na zeď kláštera v Teplé

 
Obraz Panny Marie Pomocné z poutního kostela ve Skokách na Karlovarsku, která vstoupila do českého povědomí citovým lidovým vzdechem panenko skákavá, se před vánočními svátky po náročném zrestaurování opět vrátil mezi lidi. Madonu, které se od 18. století připisovala četná zázračná uzdravení modlících, je možné spatřit každou sobotu v konventní kapli kláštera v Teplé při bohoslužbách.
09.12.2011 09:15 |

podobné články

Poznáte Madonu s dítětem? Kdysi ztrapnila celé Slovensko

 
Anna Amenová (27) - Miss Slovensko 2010, která se zviditelnila svým hloupým výrokem na Miss World, v září porodila dceru Nicol Annu. Nyní se s holčičkou nechala vyfotit jako Madona, která drží v náručí Ježíše.
14.12.2011 13:25 |

podobné články

Munchovu Madonu vydražili za milióny

 
Obraz Madona od norského malíře Edvarda Muncha byl ve středu v Oslu vydražen za 8,2 miliónu norských korun (téměř 28 miliónů korun českých). Přes několikamiliónovou částku jde o dva řády nižší cenu, než za kterou se před rokem podařilo prodat nejznámější Munchův obraz Křik. Astronomických 689 miliónů norských korun je dosud nejvyšší suma, jakou kdy někdo zaplatil za obraz v aukci.
05.06.2013 23:30 |

podobné články

Vzácná madona z lipového dřeva se vrací polské farnosti

 
V pondělí předal v Praze ředitel Arcidiecézního muzea v Olomouci Michal Soukup šťastně objevenou gotickou madonu ze 14. století proboštovi farnosti ve slezské Nise Mikolajovi Mrózovi.
01.04.2014 13:35 |

podobné články

Spor církve a Národní galerie kvůli vzácné Madoně se přesunul k soudu

 
Katolická církev se snaží získat cennou Madonu z Veveří, která je v držení Národní galerie, do svých rukou. Farnost Veverská Bítýška na Brněnsku požádala galerii o její vydání v rámci restitucí už v roce 2013, jenže nepochodila. Osud gotického díla teď bude řešit soud.
16.02.2015 16:40 |

podobné články

Národní galerie přijde o vzácnou Madonu. Musí ji vydat církvi

 
Vzácný středověký obraz Madona z Veveří musí Národní galerie (NG) v rámci restitucí vydat římskokatolické církvi. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 1 poté, co se galerie nedohodla s farností Veverská Bitýška na podmínkách bezplatné zápůjčky. Proti rozsudku se lze odvolat, což galerie zřejmě udělá.
07.08.2015 10:35 |

podobné články

Národní galerie Madonu z Veveří církvi vydat nechce, odvolá se

 
Národní galerie se odvolá proti rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 1, který jí přikázal vrácení vzácného obrazu Madona z Veveří římskokatolické církvi. Podle galerie se na obraz restituce nevztahuje, protože se nepodařilo bez pochyb prokázat vlastnictví středověké památky. 
24.08.2015 15:35 |

podobné články

Národní galerie prohrála soud o Madonu z Veveří. Musí ji vydat církvi

 
Národní galerie musí vydat církvi obraz Madony z Veveří. V úterý o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud, který zamítl odvolání galerie. Potvrdil tak původní rozsudek, jenž vyhověl žalobě římskokatolické církve. Proti rozsudku se nelze odvolat. Možné je pouze dovolání k Nejvyššímu soudu, které však nemá odkladný účinek.
08.12.2015 15:45 |

podobné články

Národní galerie nechce dát Madonu církvi. Spor o obraz míří k Nejvyššímu soudu

 
Národní galerie v Praze podala dovolání k Nejvyššímu soudu proti rozsudku, podle něhož by měla katolické církvi vrátit gotický obraz Madona z Veveří. Dovolání nemá odkladný účinek, galerie by tak měla do 19. února vzácné dílo vydat farnosti Veverská Bítýška. Právník farnosti František Severin řekl, že pokud obraz nebude v Brně do čtvrtečních 17:00, obrátí se na exekutora.
16.02.2016 19:00 |

podobné články

Národní galerie vydá Madonu z Veveří, farnost ji chce vystavit v Brně

 
Národní galerie přistoupí na rozhodnutí soudu a předá obraz Madona z Veveří římskokatolické farnosti ve Veverské Bítýšce. Ta kvůli průtahům už hrozila podáním exekuce. Obě znesvářené strany se ale neshodnou na budoucnosti Madony. Galerie požadovala bezplatnou zápůjčku na 20 let, farnost to však odmítla.
19.02.2016 17:10 |

podobné články

Boj o Madonu z Veveří nekončí. Spor církve a galeristů řeší soud v Praze

 
Sporem o vzácný gotický obraz Madony z Veveří se bude znovu zabývat odvolací Městský soud v Praze. Nejvyšší soud (NS) mu případ vrátil, žádá dílčí doplnění. Obvodní soud případ řešil jako první instance. Obraz vysoudila církev od Národní galerie. Momentálně je v Diecézním muzeu v Brně.
05.12.2016 14:00 |

podobné články