Článek

Maďarsko bude dál blokovat vyplacení osmé tranše pomoci Ukrajině.

 
Maďarsko bude i nadále blokovat vyplacení osmé tranše vojenské pomoci Ukrajině z Evropského mírového nástroje (EPF). Hodlá tak činit do chvíle, než Kyjev poskytne záruky, že maďarská banka OTP ani jiné maďarské firmy nebudou figurovat na seznamu „mezinárodních sponzorů války“. V Bruselu to dnes uvedl maďarský ministr zahraničí Peter Szijjárto.
13.11.2023 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (264 článků)
Podobné články

Maďarsko zablokovalo stamiliony z vojenské pomoci EU Ukrajině

 
Maďarsko zablokovalo vyplacení další části vojenské pomoci Evropské unie určené Ukrajině, potvrdila tisková služba maďarské vlády. Italská agentura ANSA už dříve s odvoláním na nejmenovaný zdroj napsala, že Maďarsko nečekaně zablokovalo osmou tranši vojenské pomoci ve výši 500 milionů eur (asi 11,8 miliardy korun). Tato pomoc by měla být Kyjevu poskytnuta příští pondělí.
16.05.2023 23:20 |

podobné články

Státní veterinární správa: Vyplácení zástřelného a nálezného v souvislosti s africkým morem prasat a Aujeszkyho chorobou je obnoveno

 
Státní veterinární správa (SVS) dne 30. 1. 2018 obnovila vyplácení zástřelného a nálezného v souvislosti s aktivním a pasivním monitoringem afrického moru prasat (AMP) a monitoringem Aujeszkyho choroby (ACH). SVS intenzivně hledala finanční prostředky na vyplácení zástřelného a nálezného od 12. 1. 2018, kdy došlo k zastavení vyplácení z důvodu chybějících finančních prostředků. Výše zaslaných žádostí totiž výrazně překročila původně odhadovaný počet a tím i částku připravenou k jejich proplacení.
01.02.2018 08:45 |

podobné články

Polští řidiči kamionů protestují proti konkurenci z Ukrajiny, hranici chtějí blokovat až do února

 
Polští řidiči kamionů varují, že budou blokovat hlavní přechod na hranici s Ukrajinou Dohorusk-Jahodyn až do února. S odvoláním na  vyjádření  jednoho z organizátorů polského protestu Rafala Meklera na sociálních sítích to uvedla ukrajinská agentura Unian. Polští autodopravci začali na protest proti konkurenci z Ukrajiny blokovat hraniční přechody z Polska na Ukrajinu na počátku listopadu. Požadují, aby Evropská unie pro přepravce z Ukrajiny znovu zavedla povinnost povolení k vjezdu do EU.
22.11.2023 23:30 |

podobné články

Maďarsko zablokovalo unijní podporu Ukrajině. Toto k tomu řekl Stanjura

 
Maďarsko opět zablokovalo společnou půjčku EU Ukrajině ve výši osmnáct miliard eur (asi 440 miliard korun). Ostatní členské státy tak hledají cestu, jak poslat Kyjevu peníze i bez maďarské účasti, uvedl český ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Peníze pro Maďarsko zatím Evropská unie nezablokovala.
06.12.2022 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (523 článků)

I Maďarsko už je na ruské černé listině. Vítejte v klubu, směje se Lipavský

 
Maďarsko bylo zařazeno na seznam nepřátelských zemí Ruska, ačkoliv od začátku války na Ukrajině odmítá poskytovat vojenskou pomoc Ukrajině a ze všech zemí Evropské unie má k Rusku nejblíže. Podle Moskvy ale Maďarsko po roce začalo schvalovat protiruské sankce, a proto se nově na seznamu objevuje. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) Maďary ironicky přivítal „v klubu“.
30.03.2023 16:50 |

podobné články

Řecko nad PROPASTÍ! Zbankrotovaná země vydrží bez finanční pomoci JEN do října!

 
Zadlužené Řecko má finance na svůj provoz pouze do října, sdělil v pondělí tamní náměstek ministra financí Filippos Sachinidis. Tím podtrhl význam další tranše (čerpání dohodnuté půjčky) záchranného balíčku Evropské unie (EU) a Mezinárodního měnového fondu (MMF), informovala agentura Reuters.
12.09.2011 12:05 |

podobné články

Maďarsko na summitu rozhodne o blokaci výjimky Česka

 
O tom, zda bude blokovat českou výjimku z Listiny základních práv Evropské unie, se Maďarsko rozhodne až během vlastního jednání summitu EU, který dnes vpodvečer začíná v Bruselu, řekl maďarský ministr zahraničí Péter Balázs.
29.10.2009 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Péter Balázs (1 článek)

Maďarsko a Polsko zablokovaly rozpočet EU. Nelíbí se jim podmínka právního státu

 
Maďarsko a Polsko zablokovaly při pondělním jednání zástupců zemí Evropské unie přijetí rozpočtu na období 2021-2027. Oba státy nesouhlasí s tím, aby bylo vyplácení peněz z evropských fondů podmíněno dodržováním principů právního státu. ČTK to sdělily diplomatické zdroje. Veto dvojice členských zemí se vztahuje jak na plánovaný fond koronavirové pomoci ve výši 750 miliard eur (19,8 bilionu korun), tak i na sedmiletý unijní rozpočet ve výši téměř 1,1 bilionu eur (29 bilionů korun).
16.11.2020 18:20 |

podobné články

Ostrá munice! Maďarsko provedlo akci proti migraci. Zde to nevíme

 
Maďarsko v posledních dnech znepokojuje hned řada problémů. Tamní premiér Viktor Orbán uvedl, že jej znepokojují stále větší počty migrantů, zatímco Maďarsko řeší vysoké ceny energií či problémy spojené s válkou na Ukrajině a s tím spojenými sankcemi uvalenými na Moskvu. Orbán upozornil, že na východě přicházejí uprchlíci z Ukrajiny, na jihu jsou hranice Maďarska „v neustálém obležení“ od ilegálních migrantů. Navrhuje trojici kroků.
04.10.2022 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (124 článků)

Ostrá munice! Maďarsko provedlo akci proti migraci. Zde to nevíme

 
Maďarsko v posledních dnech znepokojuje hned řada problémů. Tamní premiér Viktor Orbán uvedl, že jej znepokojují stále větší počty migrantů, zatímco Maďarsko řeší vysoké ceny energií či problémy spojené s válkou na Ukrajině a s tím spojenými sankcemi uvalenými na Moskvu. Orbán upozornil, že na východě přicházejí uprchlíci z Ukrajiny, na jihu jsou hranice Maďarska „v neustálém obležení“ od ilegálních migrantů. Navrhuje trojici kroků.
05.10.2022 07:41 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (124 článků)

Odklepnuto: Ministři financí eurozóny přiřkli Řecku dalších osm miliard

 
AKTUALIZOVÁNO. Eurozóna schválila uvolnění dalších miliard eur ze záchranného balíku, v němž Atény mají dostat půjčky celkem ve výši 110 miliard eur. Vyplývá to z dnešního prohlášení ministrů financí eurozóny. Eurozóna schválila uvolnění 5,8 miliardy eur, které z osmimiliardové tranše připadají na ni. Zbytek představuje podíl Mezinárodního měnového fondu (MMF), který o tom ještě bude rozhodovat.
21.10.2011 20:15 |

podobné články

Zaměstnanci úřadů práce hákují i o víkendu. Systém vyplácení dávek se zpozdil

 
Na čtyři stovky zaměstnanců úřadů práce si tento víkend namísto odpočinku “užilo“ mimořádnou směnu. Na vině je přechod na nový systém výplaty sociálních dávek, který zpozdil lednové vyplácení těchto příspěvků. Úřady tak mají poslední dny na jejich vyplacení a proto mnohé z nich musely otevřít i o víkendu. Nový systém nedávno kritizovali odboráři, podle nichž na něj zaměstnanci úřadů nebyli dostatečně dobře připraveni.
28.01.2012 20:35 |

podobné články

Invalidní důchod se nejčastěji vyplácí kvůli duševním poruchám. Jejich počet roste

 
Duševní poruchy a poruchy chování jsou druhou nejčastější příčinou vyplácení invalidních důchodů v Česku. Loni se na jejich vyplácení podílely 25 procenty s počtem 103 235 případů. Za posledních devět let je to nárůst o sedm procent, vyplývá ze statistik České správy sociálního zabezpečení. Prvenství ve vyplácení invalidních důchodů drží nemoci svalové a kosterní soustavy a pojivové tkáně s podílem 27 procent.
07.03.2020 08:50 |

podobné články

Finanční správa: Reakce na prohlášení profesních skupin ke kompenzačnímu bonusu

 
Finanční správa ujišťuje všechny žadatele o kompenzační bonus, že se finanční úřady zabývají všemi žádostmi, které ke kompenzačnímu bonusu obdrží, a v žádném případě plošně neodmítají žádosti podnikatelů z konkrétních oborů. Neformální komunikace se žadateli o bonus pak slouží k urychlení procesu vyřízení žádosti a není žádnou novinkou, protože probíhala se žadateli během vyplácení všech dosavadních kompenzačních bonusů a je standardní formou spolupráce, kterou připouští i zákon. Zároveň Finanční správa vylučuje, že by byl vydán jakýkoliv příkaz nebo pokyn, aby finanční úřady redukovaly žádosti nebo jejich vyplácení. Z celkového počtu zpracovávaných žádostí je jich v současné době až 97 % vyplaceno, příp. přikázáno k vyplacení, rozhodně tedy nedochází k žádnému plošnému zamítání žádostí.
30.01.2022 10:30 |

podobné články

Česká spořitelna vydá dluhopisy za 1,8 miliardy

 
Česká spořitelna vydá v pátek 9. dubna dvě tranše dluhopisů o celkovém objemu 1,8 miliardy korun. Obě emise se budou obchodovat na pražské burze.
06.04.2010 15:15 |

podobné články

Nová část úvěru? Práce "trojky" v Aténách skončila. Řecko si vydechlo

 
Rozhodnutí o uvolnění další tranše záchranného úvěru pro Řecko je stále otevřené. Podle německé diplomacie v této fázi nelze předjímat, zda Řecko další část půjčky od mezinárodních věřitelů dostane, anebo ne. Německo tak mírní nadšení, které zavládlo po skončení inspekce v Aténách.
11.10.2011 17:15 |

podobné články

Zděšení ze Západu: Maďarsko se posouvá k Rusku. Elektrárna, vagóny, hezká slova. Styky Putina s Orbánem. Takhle to může skončit

 
Maďarsko během posledních tří let navštíví již potřetí ruský prezident Vladimir Putin. Podle analytiků z budapešťského think-tanku Centrum pro euroatlantickou integraci a demokracii se vztahy mezi oběma státy prohlubují a Maďarsko bude v blízké době muset učinit „finální volbu mezi EU a Ruskem“.
01.02.2017 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5200 článků)

V Kyjevě se demonstranti snaží blokovat vládu

 
Opoziční demonstranti v Kyjevě se dál snaží blokovat sídlo ukrajinské vlády, aby si vynutili její demisi. Přesto ale ministři podle agentury Reuters dokázali na zasedání dorazit. Ještě dříve vláda oznámila na svém webu, že její jednání začne "jako obvykle".
04.12.2013 10:10 |

podobné články

Konec. Nebereme uprchlíky, oznámilo Maďarsko a vykašlalo se na dohodu s EU

 
Maďarsko dnes jednostranně pozastavilo platnost azylové dohody, podle které žádost o poskytnutí azylu musí projednat ta země, v níž uprchlík poprvé vstoupí na půdu Evropské unie. V rozhovoru poskytnutém zpravodajskému webu Index a listu Die Presse to řekl mluvčí vlády Zoltán Kovács. Znamená to, že Maďarsko tak ze zemí EU nebude migranty dočasně brát zpět.
23.06.2015 19:21 |

podobné články

Osobnosti: Zoltán Kovács (12 článků)