Článek

Lyžařka na Šumavě natočila jedinečné záběry: Klovnul mě tetřev hlušec

 
V celém Česku jich žijí asi jen tři stovky, pouhé zahlédnutí tetřeva hlušce je vzácnost. Lyžařce na Šumavě nyní chráněný pták vstoupil přímo do stopy. Dokonce na ni tak trochu zaútočil. Klovnul jí do mobilu, když se ho snažila natočit.
13.02.2021 20:55 |

podobné články

Podobné články

Zvířecí teror: Narušený tetřev hlušec agresivně útočil na vyděšenou skupinu českých turistů!

 
Všichni známe zvířátko, tedy ptáka, jménem "tetřev hlušec", ale jen málokterý z nás s ním byl konfrontován v běžné realitě. A právě to se stalo na opuštěném zasněženém místě několika mužům, kterým se odvážný tetřev postavil do cesty. Muži své autentické video pojmenovali "Pták zasranej" a ukazují v něm, jak jim tetřev ne a ne dát pokoj. Nebohé oběti se jej marně snažily odehnat například slovy "Běž do řiti, bestio!" či "To by byla svačina!", ale nic se nedělo a tetřev stále nebojácně útočil.
28.01.2014 13:05 |

podobné články

Pták roku je tetřev: Hrozí mu vyhynutí!

 
Ornitologové letos opět volili českého ptáka roku. Čestný titul získal tetřev hlušec. A není divu! Vzácný pták totiž u nás žije jen na Šumavě, kde se navíc vyskytuje pouze asi 300 jedinců.
08.02.2012 12:00 |

podobné články

Zimola (ČSSD): Ptákem roku je tetřev hlušec, stavbou století dálnice D3

 
Komentář hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly.
04.04.2012 08:30 |

podobné články

Zdrogovaný šofér vezl v dodávce lva nebo medvěda: Chytili ho na Vsetínsku, hrozí mu vězení

 
Zdrogovaný a s vypreparovanými zvířaty v kufru. Mezi nimi byl vlk obecný, medvěd hnědý, tetřev hlušec. Na přepravu vzácných zvířat neměl třicátník povolení, hrozí mu tříletý pobyt za mřížemi.
11.02.2021 16:30 |

podobné články

VIDEO: Lyžařka ukázala podprsenku s nápisem

 
Slovinská lyžařka Tina Mazeová byla nařčena, že při závodech používá nepovolené kalhotky. Lyžařská federace však rozhodla, že neodporují pravidlům, a tak na to sympatická lyžařka ragovala po svém.
15.01.2012 18:50 |

podobné články

„Dálniční známka“ pro běžkaře. Na Šumavě zaplatí 20 korun denně

 
Úprava stovek kilometrů běžkařských tratí na Šumavě vyjde ročně na 2,5 milionu korun. Pokud přijdou obce na Šumavě o sponzory, může se stát, že rolby nevyjedou. Po letech úvah proto na Šumavě začali velmi vážně přemýšlet o vybírání příspěvku přímo od běžkařů, informuje ve středu MF Dnes.
25.11.2015 08:45 |

podobné články

Stráský čekal, až se spáří tetřev. To zpozdilo kácení

 
Aktivisté se už jedenáct dní snaží zabránit kácení stromů na Šumavě u Ptačího potoka. Policie zasáhla proti nejméně 30 lidem, kteří se snažili zabránit dřevorubcům v kácení stromů napadených kůrovcem. V pořadu Události, komentáře o tom spolu přišli diskutovat ředitel národního parku a CHKO Šumava Jan Stráský a Jaromír Kyzour, vedoucí programu Lesy Hnutí Duha.
25.07.2011 23:00 |

podobné články

Pelikán klovnul experta na ptactvo do intimních partií

 
Kouzlo živého vysílání opět dostálo své pověsti. Nepředvídatelnost okamžiku na vlastní kůži tentokrát poznal americký ornitolog. Ve chvíli, kdy se chystal divákům povědět o invazi pelikánů v oblasti St. Louise, opeřenec zaútočil. Od ptáka se specialista dočkal dvou klovnutí přímo do intimních partií.
09.04.2010 20:35 |

podobné články

Zákeřný útok: Podlá vrána klovla psa přímo do nejintimnějších míst

 
Z těchto zvířat rozhodně kamarádi nebudou. Setkání vrány s čivavou dopadlo hodně nešťastně. Zvědavý pták totiž psa klovnul přímo do oněch citlivých míst pod ocásek. Ten pak vyděšené kviknul a poskočil, protože o tak intimní kontakt rozhodně nestál.
25.11.2018 11:20 |

podobné články

Jako v pekle: Rodina natočila útěk před obřím požárem, ze záběrů mrazí

 
Jako pohled oknem do pekla. Tak by se daly popsat záběry z videa, které natočila jedna americká rodina při útěku před zuřícím požárem, který v posledních dnech ničí Kalifornii a na svědomí má už víc než 40 obětí. Záběry z města Paradise zachycují maloměsto v plamenech a vozovku z obou stran obehnanou ohnivými jazyky, které chvílemi přeskakují i na silnici.
13.11.2018 16:30 |

podobné články

Zemanovci podali žalobu, Bízková svolá komisi. Kvůli Šumavě

 
Zatímco novopečená ministryně životního prostředí Rut Bízková plánuje kvůli Šumavě jednání u kulatého stolu, zemanovci žalují bývalé ministry životního prostředí. Také kvůli Šumavě.
11.05.2010 15:10 |

podobné články

Aktivisté proti kácení na Šumavě otevřeli druhou frontu u soudu

 
Válka o kácení, či nekácení stromů zasažených kůrovcem, která na Šumavě zuří mezi ekologickými aktivisty, dřevorubci a policisty se nyní přesunula ještě navíc k plzeňskému krajskému soudu. Aktivista Martin Marek, který mimo jiné rozpoutal i známý skandál s rychlostudenty na plzeňských právech, totiž podal u soudu návrh na předběžné opatření vůči zásahu policie na Ptačím potoce na Šumavě. Je přesvědčen o neoprávněnosti zásahu.
03.08.2011 15:15 |

podobné články

Na Šumavě se letos pokácí méně stromů, ekologové by však nekáceli vůbec

 
Na Šumavě letos pokácí 70.000 stromů zasažených kůrovcem. Je to o 170.000 méně než loni a o 280.000 méně než v roce 2010. Kvůli kůrovci už na Šumavě padl milion stromů, řekl dnes mluvčí národního parku Pavel Pechoušek. Miliontý strom slavnostně pokácí dřevorubci v sobotu poblíž Modravy na Klatovsku. Podle ekologů by ale k poklesu rojení škodlivého brouka došlo i bez zásahů.
24.08.2012 19:00 |

podobné články

Turistce se na Šumavě podařilo vyfotit raritu: trojici losů

 
Tři losy najednou se podařilo vyfotografovat u Horní Plané na Šumavě turistce Aleně Raftlové z Libčic nad Vltavou. Podle zoologů a lesníků ze Správy NP a CHKO Šumava je takový pohled raritou, který je na Šumavě k vidění jen zcela výjimečně.
03.10.2012 11:25 |

podobné články

Již dvanáctý červencový den na Šumavě mrzlo

 
Na Šumavě mrzne! V červenci již dvanáctý den. Což je nejvyšší počet za posledních 15 let. Zatímco přes den se teploty na Šumavě šplhají přes třicet stupňů, v noci na území Národního parku Šumava klesnou pod bod mrazu.
23.07.2013 17:20 |

podobné články

Zoologové na Šumavě sčítájí netopýry. Jejich počty mírně narůstají

 
Počty netopýrů během posledních dvou desetiletí na Šumavě mírně narůstají. I to je jeden z výsledků dlouhodobého výzkumu Luďka Bufky, zoologa Správy NP a CHKO Šumava, který tyto létající savce sleduje pravidelně od roku 1992. Na celé Šumavě dnes žije 17 druhů netopýrů, kteří tráví chladné zimní období roku pravým zimním spánkem v tradičních úkrytech, které jim poskytují vhodné mikroklima a klid.
11.02.2014 17:25 |

podobné články

Počty netopýrů na Šumavě v posledních letech mírně rostou

 
Pravidelné zimní sčítání netopýrů na jejich zimovištích provádějí v těchto dnech přírodovědci na Šumavě. Na Šumavě a v jejím podhůří pravidelně sledují kolem osmi desítek zimovišť, na nichž tráví zimu od desítek až po stovky jedinců. Na tomto území žije 17 druhů netopýrů - od běžných až po vzácné druhy. V celé zemi odborníci evidují ještě o osm druhů netopýrů více, všechny jsou přísně chráněné, řekl dnes zoolog šumavského národního parku Luděk Bufka, který tyto létající savce sleduje pravidelně posledních 22 let. 
11.02.2014 18:25 |

podobné články

Brabec chce mít návrh zákona o Šumavě ještě letos

 
Návrh zákona o Šumavě by měl vzniknout ještě v letošním roce. Po pátečním setkání se starosty šumavských obcí ve Vimperku to novinářům řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Norma bude zřejmě obsahovat i některé pasáže předchozích návrhů, které vznikly v minulých letech. Naposledy zákon o Šumavě vypracoval Brabcův předchůdce Tomáš Chalupa (ODS), ale zákon předložil Sněmovně mimo jiné i Plzeňský kraj.
21.02.2014 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků) , Richard Brabec (449 článků)

Stamiliony z veřejných peněz jdou do pochybných projektů na Šumavě. Senátor Veleba ukazuje na bruselské úředníky

 
ROZHOVOR Na Šumavě to může dopadnout tragicky. Hraje se tam nečistá hra a jde o mnoho peněz z grantů a těžby dřeva. Se zmíněnými stomilionovými granty na experimenty na Šumavě pomáhali úředníci z Bruselu. Senátor a předseda Strany Práv Občanů Jan Veleba netají své obavy ze situace okolo šumavského národního parku.
21.05.2014 21:30 |

podobné články