Článek

Luxusní autobusy i catering: Česko vypsalo zakázky kvůli předsednictví. Kolik jsme utratili minule?

 
Luxusní autobusy, auta s balistickou ochranou, ale i ubytování a tlumočníci. To vše a mnohem více by měla Česká republika zajistit na období svého předsednictví v Radě EU. Na řadu věcí jsou od prosince vypsané veřejné zakázky, kde najdeme i pomoc formou sponzoringu. Na zajištění všech nezbytností ale podle nové vlády nejspíše nestačí aktuální rozpočet, který je menší než v roce 2009, kdy Česko vynaložilo přes 3,2 miliardy korun. Celkově se pak podle premiéra Petra Fialy (ODS) příprava na předsednictví zanedbala. Přitom je to podle politiků unikátní příležitost, jak být více vidět a slyšet a jak si snadněji prosadit témata, která mohou zemi prospět.
05.01.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3893 článků)
Podobné články

ŘSD již v letošním roce vypsalo veřejné zakázky za více než 36 miliard

 
Ředitelství silnic a dálnic vypsalo za první čtyři měsíce letošního roku veřejné zakázky za více než 36 miliard. Tato částka se týká jak investičních akcí (výstavba), tak neinvestičních (zejména opravy).
13.05.2015 20:09 |

podobné články

Catering s duší a příběhem

 
Nezapomenutelný zážitek z prvotřídního cateringu dělá nejen kvalitní a chutné jídlo, ale i jeho nevšední prezentace. Proto se Foodin catering spojil se značkou Gravelli a své pokrmy servíruje na jejich originálním betonovém nádobí.
29.10.2019 09:40 |

podobné články

Český rozhlas uspořádal konferenci k výročí pádu železné opony, občerstvení stálo 359 tisíc korun

 
Český rozhlas u příležitosti oslav 30. výročí pádu železné opony uspořádal Mezinárodní konferenci. Ta se konala v Nové budově Národního muzea a poté následoval galavečer pro pozvané. A na ten si Český rozhlas objednal catering od společnosti Zátiší Catering Group pro sto pozvaných osob, který vyšel na 219 tisíc bez DPH.
12.11.2019 16:30 |

podobné články

Lidé ubytovaní přes Airbnb utratili v Praze 850 milionů, tvrdí firma. Za jídlo

 
Hosté ubytovaní prostřednictvím služby Airbnb utratili v pražských restauracích za posledních 12 měsíců 853 milionů korun. Je to o polovinu víc než o rok dříve. Celkově utratili klienti této platformy ve 44 městech na světě 6,5 miliardy dolarů. Vyplývá to z analýzy Airbnb. Praha nyní zvažuje regulaci služeb sdílené ekonomiky. Ministři končící vlády dostali od premiéra za úkol připravit návrhy změn legislativy této oblasti.
26.09.2017 15:10 |

podobné články

Staroměstská radnice i rezidence primátora: Praha poskytne vládě při předsednictví EU své prostory

 
Hlavní město poskytne vládě a jednotlivým ministerstvům v době předsednictví České republiky Evropské unii zdarma své reprezentační prostory. K dispozici bude mimo jiné rezidence primátora, Staroměstská radnice nebo jednací sál zastupitelstva v budově magistrátu. Město zajistí audiovizuální techniku. Catering si zajistí pořadatelé sami. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. ČR bude unii předsedat v druhé polovině letošního roku.
07.03.2022 12:10 |

podobné články

Premiér Sobotka hostil v Praze závěrečný summit českého předsednictví V4

 
Ve středu 8. června se v Praze uskutečnil oficiální summit předsedů vlád Visegrádské skupiny, který završil jednoroční předsednictví České republiky ve V4. Během setkání premiéři zhodnotili výsledky českého předsednictví a jednali také o nadcházející Evropské radě. Od začátku letošního července převezme po České republice předsednictví ve Visegrádské skupině Polsko.
08.06.2016 22:30 |

podobné články

Ministr Zaorálek představil nadcházející české předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy

 
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se tento týden setkal v Černínském paláci s novináři, kterým představil program a priority předsednictví České republiky ve Výboru ministrů Rady Evropy. Předsednictví potrvá od 19. května do 15. listopadu 2017. Setkání v Černínském paláci se zúčastnila i designérka loga českého předsednictví Lucie Hajková.
07.05.2017 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2839 článků)

CEBRE: Byznys chce být oporou pro české předsednictví v Radě EU

 
V druhé polovině roku 2022 bude Česká republika předsedat Radě EU, čímž do jisté míry získá možnost určovat agendu jednání v této klíčové instituci. Zakladatelé CEBRE zpracovali pro vládu ČR doporučení, jak přistoupit k některým významným tématům, která se budou během druhé poloviny příštího roku diskutovat. Přestože je klíčovým hráčem během předsednictví vláda a jednotlivé resorty, Evropský parlament, respektive jeho členové, budou ze své pozice často s představiteli předsednictví vyjednávat. O svých prioritách pro české předsednictví informovali zakladatelé CEBRE české europoslance dne 16. dubna.
16.04.2021 19:40 |

podobné články

ŘSD vypsalo zakázky za 3,6 miliardy korun

 
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypsalo tento týden 50 veřejných zakázek za více než 3,6 miliardy korun. Týkají se především vypracování projektové dokumentace k chystaným stavbám. Vyplývá to z informací ve Věstníku veřejných zakázek.
04.04.2012 16:20 |

podobné články

Komunikační služby za 4,6 miliardy. Takový tendr vypsalo vnitro

 
Ministerstvo vnitra vypsalo začátkem srpna nový tendr na poskytování telekomunikačních služeb na léta 2013 až 2017. Cena veřejné zakázky na takzvanou komunikační infrastrukturu veřejné správy (KIVS) je odhadována na téměř 4,6 miliardy korun bez DPH. Vyplývá to z webu ministerstva.
02.08.2012 20:35 |

podobné články

Kulhánek se u Zemana zasnil o dvou summitech EU: České předsednictví má první priority

 
Česko usiluje o uspořádání dvou summitů během předsednictví EU, které zemi čeká v druhé polovině příštího roku. O přípravách během dnešního tříhodinového jednání s poradním týmem prezidenta Miloše Zemana hovořil ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Novinářům po schůzce řekl, že jako priority předsednictví vidí transatlantické vazby a přípravy zemí západního Balkánu na vstup do EU. Proto by chtěl, aby Česko uspořádalo evropský summit se zeměmi západního Balkánu a summit mezi EU a Spojenými státy. Co se týká plánů pro nejbližší období, Kulhánek prezidenta seznámil s plány pro jednání ministrů zahraničí EU o Bělorusku. Česko podle něj podpoří sankce vůči Bělorusku, s čímž hlava státu souhlasí.
19.06.2021 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27376 článků)

Móda z Varů: Slováková, Bendig, Mišík a jiní. Kolik utratili za outfit?

 
Milovník módy Renato Salerno vyzpovídal pro iDNES.cz na filmovém festivalu v Karlových Varech několik celebrit. Některé se nebály přiznat, že je outfit na tuto událost vyšel relativně velmi levně. Kolik utratili Nela Slováková, Adam Mišík, Milan Peroutka, Nela Boudová nebo Marcel Bendig?
20.10.2015 01:45 |

podobné články

Osobnosti: Mickey Rourke (71 článků)

Drahá žvanírna, ostuda, nebo krok kupředu? České předsednictví EU očima europoslanců

 
České předsednictví v Radě EU nám může podle europoslanců výrazně pomoci v prosazování našich zájmů. A rozhodně je i dostatek času pro to, aby se případné změny v Evropské unii prosadily. Podle europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) se ale rozhodně nejedná o drahou žvanírnu, jak předsednictví údajně nazval expremiér Andrej Babiš (ANO). Babiš navíc podle některých politiků podcenil přípravu a je tak nyní nutné dohánět debaty i zakázky. Expředseda vlády ale kritiku odmítá.
24.01.2022 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24614 článků)

Česko se ujme předsednictví v Radě Evropy

 
Česká republika se dnes ujme předsednictví Výboru ministrů Rady Evropy. V čele výkonného orgánu instituce, která dohlíží na dodržování lidských práv, bude Česko půl roku. Předsednictví od kyperského ministra zahraničí převezme na zasedání ministerského výboru v Nikósii šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek.
19.05.2017 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2839 článků)

Bek si postěžoval, že mu Babišova vláda nechala na předsednictví málo peněz. S Fialou si prý rozumí, znají se z Brna

 
Za půl roku se Česko podruhé v historii postaví jako předsednická země do čela Evropské unie. Jak se na předsednictví chystá nový ministr pro evropské záležitosti, senátor Mikuláš Bek (za STAN), hovořil ve Dvaceti minutách Radiožurnálu. Řekl, jaká témata bude Česko během předsednictví prosazovat. Zda bude podporovat tzv. zelenou politiku EU, mj. i s ohledem na kritické postoje části ODS...
20.12.2021 20:30 |

podobné články

Česko dnes převzalo od Francie na půl roku předsednictví v Radě EU

 
Česko dnes od Francie podruhé převzalo předsednictví v Radě Evropské unie. Zahájí jej v Litomyšli zasedáním vlády Petra Fialy (ODS) s Evropskou komisí. V čele EU bude Česká republika půl roku. Předsednictví bude výrazně ovlivněno ruskou invazí na Ukrajinu i související ekonomickou a energetickou krizí.
01.07.2022 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3893 článků)

Pár podvedl pojišťovnu s identitou mrtvol: Stamiliony utratili za letadlo, auta a dovolené

 
Americký pár z Las Vegas je obviněný z toho, že pojišťovně Medicaid ukradl podvodem 13 milionů dolarů, tedy v přepočtu asi 300 milionů korun. Muž a žena je pak utratili za luxusní auta, oblečení, letadlo nebo drahé dovolené.
01.06.2020 17:15 |

podobné články

Na zakázky na obraně dohlížejí lidé z kauzy Promopro

 
Na mnohamiliónové zakázky na ministerstvu obrany nyní dohlížejí dva bývalí pracovníci Sekce pro předsednictví ČR v Radě EU tehdejšího vicepremiéra Alexandra Vondry (ODS). Ta přitom měla na starosti přípravu a realizaci podezřelé více než půlmiliardové zakázky pro firmu Promopro, kterou nyní šetří policie.
10.02.2011 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1347 článků)

Vláda ČR: Česko bude předsedat V4 od 19. června 2015

 
Česká republika bude od 1. července 2015 předsedat Visegrádské skupině, předsednictví převezme po Slovensku. Premiéři zemí V4 dnes na závěrečném summitu slovenského předsednictví Visegrádské skupině v Bratislavě schválili program českého předsednictví. Jeho hlavním motivem je upevňování důvěry mezi partnery a vnitřní soudržnosti V4.
19.06.2015 19:41 |

podobné články