Článek

Lukostřelec (37) v norském supermarketu zastřelil 5 lidí: Dánský občan podle policistů konvertoval k Islámu

 
Norská policie podezírá ze středeční vraždy pěti lidí lukem a šípy dánského občana, který žije ve městě Kongsberg, kde k útoku došlo. Muž byl ve středu večer zadržen a obviněn, uvedla DPA. Policie se rozhodla zveřejnit alespoň základní informace o podezřelém, protože po sociálních sítích se začaly šířit četné nepravdivé informace, cituje policejní prohlášení list Verdens Gang. Podle kriminalistů muž dříve konvertoval k Islámu.
14.10.2021 06:05 |

podobné články

Podobné články

Lukostřelec (37) v norském supermarketu zabil 5 lidí: Přítel z dětství na něj policii upozorňoval už před lety!

 
Norskem ve středu otřásl útok, k němuž došlo ve městě Kongsberg na jihu země. Dánský občan vyzbrojen lukem a šípy tam zabil pět lidí a několik jich zranil. Strážci zákona muže po útoku zadrželi a obvinili. Podle norských médií se jedná o Espena Andresena Bråthena. Sedmatřicetiletý muž už před čtyřmi lety zveřejnil video, v němž prohlásil, že konvertoval k islámu. Přítel z dětství ho popsal jako osamělého vlka a tvrdí, že byl jako tikající bomba.
15.10.2021 17:45 |

podobné články

Teror v Norsku: Dán (37), který vraždil lukem a šípy, před útokem konvertoval k islámu

 
Dánský občan, který je podezřelý ze středeční vraždy pěti lidí v norském městě Kongsberg, podle policie konvertoval k islámu. Policie ho prý znala a věděla o jeho možné radikalizaci. 
14.10.2021 11:55 |

podobné články

Člen vedení protimuslimské AfD konvertoval k islámu. „Je to moje věc,“ vzkázal politik

 
Protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD) se ráda staví do role nekompromisní bojovnice proti šíření islámu ve spolkové republice. Nyní k němu však přispěl i jeden z jejích vlastních politiků. Člen předsednictva strany v Braniborsku Arthur Wagner totiž podle listu Tagesspiegel nedávno konvertoval k islámu.
24.01.2018 07:35 |

podobné články

Němec konvertoval k islámu. Christian pro ISIS bičuje lidi a pomáhá sekat ruce

 
Islámský stát zveřejnil nové propagandistické video. Tentokráte s rodilým Němcem, který konvertoval k islámu a našel tím „pravdu a světlo“. Nyní muslimský konvertita bičuje pro ISIS „viníky“, pomáhá se sekáním rukou a vyzývá k útokům na Západ.
07.09.2016 15:10 |

podobné články

Syn režiséra Stonea konvertoval k islámu

 
Syn oscarového režiséra Olivera Stonea v Íránu konvertoval k islámu. Přijal šíitské učení a zvolil si jméno Alí. V telefonickém rozhovoru Sean Stone sdělil, že to nepovažuje za odstoupení od křesťanství ani judaismu, tedy od věr, v nichž byl vychován.
14.02.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Sean Stone (3 články) , Oliver Stone (90 článků)

Ministrův bratr konvertoval k islámu. Pelikán: Je to jeho soukromá věc

 
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) je kvůli rodině v nezáviděníhodné situaci. Zatímco česká společnost se ve velkém obrací proti muslimům, on nedávno přišel s výzvou na jejich obhajobu. A teď musí vysvětlovat, že to nezmínil jen kvůli tomu, že jeho nevlastní bratr Petr konvertoval k islámu. Poslancům řekl, že jde o bratrovu soukromou záležitost.
11.12.2015 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (437 článků)

Lukostřelec Im Tong-hjon: Slepý rekordman!

 
Jihokorejský lukostřelec Im Tong-hjon (26) je neskutečný borec. V kvalifikaci olympijského závodu nastřílel 699 bodů, což je světový rekord.
28.07.2012 12:15 |

podobné články

Stříbrný lukostřelec se koná pod záštitou prezidenta České republiky

 
Dne 14. března ředitelství ceny “Stříbrný lukostřelec ČR” obdrželo od prezidenta České republiky Miloše Zemana certifikát, kterým oficiálně uděluje záštitu druhému ročníku ceny, jež proběhne v roce 2017.
17.03.2017 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)

Nezávislá média: Stříbrný lukostřelec v roce druhém

 
Instituce Stříbrný Lukostřelec, která je zaměřena na prohlubování vztahů mezi Ruskou federací a ostatními zeměmi, vznikl už před dvaceti lety. V České republice působí teprve od loňska, kdy byly poprvé uděleny ceny jak organizacím, tak i jednotlivcům za úspěšné projekty v oblasti kultury, sportu, vzdělávání, obchodu, průmyslu, vědy a turistiky. V roce 2016 hodnotila komise 26 přihlášených účastníků a slavnostní předávání cen se pod záštitou prezidenta Miloše Zemana konalo v Reprezentačním domě v Praze.
27.04.2017 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)

V Praze proběhlo druhé slavnostní předávání cen vítězům soutěže Stříbrný lukostřelec – ČR

 
2. listopadu 2017 se v jedné z nejkrásnějších historických budov v České republice, v Národním domě na Vinohradech na náměstí Míru, konalo druhé předávání cen vítězům soutěže Stříbrný lukostřelec – ČR. Do sálu Majakovského bylo pozváno více než 200 hostů, mezi nimiž byli účastníci soutěže, čeští politici, podnikatelé a diplomati.
03.11.2017 11:05 |

podobné články

Ve druhém ročníku soutěže Stříbrný lukostřelec – ČR se představilo 33 projektů

 
Předávání cen soutěže Stříbrný lukostřelec – ČR letos proběhlo podruhé a konalo se v Národním domě na Vinohradech.
03.11.2017 15:00 |

podobné články

Byla zahájena soutěž Stříbrný Lukostřelec – ČR pro rok 2018. Ceremoniál proběhne v Zrcadlové kapli

 
Dne 16. dubna se v Národní knihovně České republiky v Klementinu konala tisková konference k zahájení soutěže Stříbrný Lukostřelec – ČR pro rok 2018.
18.04.2018 08:50 |

podobné články

V Praze proběhlo třetí předávání cen Stříbrný Lukostřelec – ČR

 
Ve čtvrtek 1. listopadu byli na slavnostním ceremoniálu v Klementinu oceněni laureáti ceny Stříbrný Lukostřelec – ČR. Večera se zúčastnili politici, osobnosti kulturního života, podnikatelé i diplomaté akreditovaní v České republice.
04.11.2018 18:06 |

podobné články

Petr Brandtner: Stříbrný lukostřelec počtvrté

 
V Tereziánském sále Břevnovského kláštera se konalo slavnostní předání cen Stříbrný lukostřelec - Česká republika. Osobností roku se stal 88letý český cestovatel a spisovatel Miloslav Stingl.
01.12.2019 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Stingl (68 článků)

Petr Brandtner: Stříbrný lukostřelec počtvrté

 
V Tereziánském sále Břevnovského kláštera se konalo slavnostní předání cen Stříbrný lukostřelec - Česká republika. Osobností roku se stal 88letý český cestovatel a spisovatel Miloslav Stingl.
01.12.2019 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Stingl (68 článků)

Diváckou cenu deníku Právo získal dánský film Veteráni

 
Dánský film Veteráni získal Diváckou cenu deníku Právo, o ocenění rozhodli sami návštěvníci 45. MFF Karlovy Vary. Křišťálový glóbus převzal během sobotního ceremoniálu dánský velvyslanec Ole E. Moesby. Do první desítky se probojovaly také dva české tituly - populární komedie Ženy v pokušení a dokument Katka.
10.07.2010 19:05 |

podobné články

Teroristický útok pár kilometrů od našich hranic. Tentokrát ho policie zmařila

 
Braniborské policii se ve středu odpoledne podařilo překazit připravovaný teroristický útok, ke kterému mělo dojít během srpnových slavností ve městě Eisenhüttenstadt. Podezřelým byl německý občan, který konvertoval k islámu. V jeho bytě byly nalezeny propagandistická videa a vlajky Islámského státu. Informuje iDNES.cz.
17.08.2016 16:35 |

podobné články

Utekl od islámu a říká: Vůči pronikání muslimů do politiky musíme být opatrní

 
ROZHOVOR Islám není moc mírumilovný a jeho reforma je považována za zločin a zradu. Pozor na pronikání islamistů do vysoké politiky v Česku! Na druhou stranu se zde začíná formovat dost silná protiislámská skupina, která aktivity muslimů v Česku sleduje. Lukáš Lhoťan konvertoval k islámu, ale letos tuto náboženskou zkušenost ukončil. Teď říká, že je třeba se mít před muslimy na pozoru.
10.11.2012 14:05 |

podobné články

Odvrhl islám a žádá Zemana: Neměňte pohled na muslimy, budete symbolem vlastenců

 
ROZHOVOR Tajné služby jako BIS uvádějí ohledně islámského extremismu v Česku nepravdivé informace. Hlavně v mešitě v Brně se hlásá extremismus zcela otevřeně. Nakonec může dojít i k tomu, že se muslimové začnou se zbraněmi chystat na boj proti nevěřícím. Proto je drsný postoj nastupujícího prezidenta Miloše Zemana proti islámu správný a mohl by se tak stát symbolem pro vlastence a milovníky svobody. To si myslí Lukáš Lhoťan, autor knihy Islám a islamismus v České republice, jenž konvertoval k islámu, ale loni toto náboženství odvrhl.
11.02.2013 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26402 článků)