Článek

Lukáš Kovanda: Potopí tchaj-wanská delegace českou ekonomiku?

 
Komentář k možným ekonomickým dopadům návštěvy delegace českých politiků na Tchaj-wanu
07.09.2020 09:25 |

podobné články

Podobné články

Tchaj-wanská Foxconn Technology Group plánuje v ČR miliardové investice

 
Tchaj-wanská společnost Foxconn Technology Group zvažuje uskutečnit v České republice rozsáhlý investiční projekt. Parametry této investice řadí tuto akci mezi největší potenciální projekty, které byly realizovány v rámci lákání investic formou investičních pobídek. Vláda ČR odsouhlasila mandát premiérovi podepsat Memorandum o spolupráci mezi Vládou ČR a touto společností.
13.07.2015 16:02 |

podobné články

Lukáš Kovanda: Důvěra v českou ekonomiku se propadá, je to ale jenom začátek

 
Důvěra v českou ekonomiku se propadá nejvýrazněji za více než jedenáct let. Je to ale jenom začátek, koranavir ještě teprve plně udeří. Důvěra v českou ekonomiku je v tomto měsíci nejslabší od října 2013, tedy za 6,5 roku.
22.03.2020 13:30 |

podobné články

Češi v Číně, dávejte si pozor! Hrozí zatýkání? Je zde vážné varování

 
Předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi za cestu na Tchaj-wan vůbec nic nehrozí, myslí si bývalý zpravodaj České televize v Číně Tomáš Etzler. V rozhovoru pro DVTV rovněž nenašel jakékoli větší nepříjemnosti, které by z cesty Vystrčila České republice hrozily. Čína sice podle jeho slov může členům delegace zakázat vstup na své území, to ale jako pohromu nevnímá. „No a co? Tak se nepodívá do Číny. Podívá se znovu na Tchaj-wan,“ prohodil k Vystrčilovi s tím, že si nedovede představit, jak „nám může Čína ublížit“. „Tchaj-wanci nejsou komunisti – to nejsou lháři. Oni dodrží slovo,“ věří pak, že by delegace mohla mít větší štěstí, jak Zeman se slibovanými čínskými investicemi. A u prezidenta zůstal. „Lokajství některých vládních činitelů,“ řekl a pronesl, čí zájmy dle něj Zeman hájí.
01.09.2020 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Etzler (28 článků) , Oni Oni (32 článků)

První slova Vystrčila po návratu z Tchaj-wanu: Babiš by měl přemýšlet, pak mluvit

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se v sobotu dopoledne vrátil z Tchaj-wanu do Prahy. Ke kbelskému letišti ho přišla přivítat více než stovka lidí. Členové delegace pak odjeli do Senátu, kde vystoupili na tiskové konferenci. Podle Vystrčila cesta splnila účel a poděkoval všem svým podporovatelům. Šéf Senátu a další členové delegace chtějí seznámit s výsledky své cesty na Tchaj-wan premiéra Andreje Babiše (ANO) a další ministry. Možnosti spolupráce s touto asijskou zemí jsou podle Vystrčila obrovské.
05.09.2020 12:25 |

podobné články

Ne zcela příjemné: Vystrčil je na Tchaj-wanu. Začal tvrdý režim

 
Předseda českého Senátu Miloš Vystrčil dnes přiletěl na návštěvu Tchaj-wanu. Po asi 12hodinovém letu stroj tchajwanských aerolinií China Airlines přistál v hlavním městě ostrovní země Tchaj-peji. Vystrčil společně s asi 90člennou delegací, kterou tvoří politici, podnikatelé, zástupci vědeckých i kulturních institucí či novináři, zůstane na Tchaj-wanu do pátku. Místní média zdůrazňují, že delegace se nesmí vzdálit z hotelu, vyjma naplánované akce a všude musí nosit roušky.
30.08.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: China China (25 článků)

Raději luskoun než panda: Praha uzavře sesterskou smlouvu s Tchaj-pejí. Co to pro město znamená?

 
Tchaj-wan nejspíš pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti) pořádně přirostl k srdci. Letos na konci března se vydal do asijské země spolu s poslancem Jakubem Michálkem (Piráti) a po návratu přislíbil, že do Zoo Praha přibude exotický tchaj-wanský luskoun. V říjnu pak pražští zastupitelé schválili vypovězení sesterské smlouvy s Pekingem a začátkem prosince pražští radní schválili sesterskou smlouvu s Tchaj-pejí, hlavním městem Tchaj-wanu. Tu na prosincovém zasedání odklepli i zastupitelé. Podle Hřiba bude apolitická a bude se týkat ekonomické, obchodní a kulturní spolupráce.
02.12.2019 15:50 |

podobné články

VIDEO: Prase na tchaj-wanské dálnici zastavilo dopravu

 
Tchaj-wanská dálniční policie honila vytrvalého uprchlíka. Malé prasátko unikalo policii a nedbalo projíždějících aut a kamionů.
08.01.2010 15:25 |

podobné články

VIDEO: Mladík z Tchaj-wanu zpívá jako Whitney, svět je unesen

 
Tchaj-wanská televize odhalila nový pěvecký fenomén. Obtloustlý mladík s červeným motýlkem a směšným účesem zazpíval slavnou píseň I Will Always Love You stejně dokonale jako její původní interpretka Whitney Houston. Záznam s jeho zpěvem se stal okamžitě internetovým hitem.
09.04.2010 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Whitney Houston (488 článků)

Hejtman Schrek: Respirátory z Tchaj-wanu už pomáhají v dětských domovech na Vysočině

 
Šest tisíc respirátorů a roušek postupně rozděluje Kraj Vysočina mezi 13 dětských domovů, které působí na území pěti okresů. Jde o humanitární dar České republice, který darovala prostřednictvím Senátu soukromá tchaj-wanská společnost.
24.12.2020 19:45 |

podobné články

Vystrčil nepoletí s Kuberovou na Tchaj-wan letadlem se stáními znaky. Obává se karantény

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) nepoletí na Tchaj-wan vládním letounem, ale strojem tchajwanských aerolinek. Druhý nejvyšší ústavní činitel to v úterý potvrdil v rozhovoru pro Českou televizi (ČT). Podle něj byl vybrán letoun aerolinek z praktických důvodů, a ne kvůli politickému tlaku. Vystrčil bude na návštěvě Tchaj-wanu na přelomu srpna a září. Proti cestě protestovala Čína, která Tchaj-wan považuje za svou provincii a neuznává jeho samostatnost. Návštěvu kritizují i Hrad a představitelé vlády. Letět má i Věra Kuberová, vdova po bývalém šéfovi Senátu Jaroslavu Kuberovi (†72, ODS).
04.08.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků)

Lukáš Kovanda: Důvěra spotřebitelů v českou ekonomiku je druhá nejvyšší v historii měření

 
Důvěra v českou ekonomiku pokračuje v růstu již čtvrtým měsícem v řadě. Letos se zatím nejníže ocitla v červnu, v souvislosti s nejistotou kolem hlasování o vystoupení Británie z Evropské unie.
24.10.2016 17:35 |

podobné články

Lukáš Kovanda: Výsledek britských voleb může být dobrou zprávou pro českou ekonomiku

 
Komentář k výsledku britských voleb a jeho dopadu na českou ekonomiku.
10.06.2017 13:45 |

podobné články

Lukáš Kovanda: Důvěra spotřebitelů v českou ekonomiku je nejvyšší v historii

 
Souhrnná důvěra v českou ekonomiku v listopadu nepatrně klesla, a to z říjnové hodnoty příslušného ukazatele 99,3 bodu na rovných 99 bodů.
25.11.2017 21:35 |

podobné články

Lukáš Kovanda: Jak zachránit českou ekonomiku? Třeba i „shazováním peněz z vrtulníku"

 
Komentář k tomu, jak zachraňovat českou ekonomiku
31.03.2020 11:45 |

podobné články

Lukáš Kovanda: Druhá vlna může českou ekonomiku připravit až o 900 miliard korun

 
Komentář k tomu, kolik může českou ekonomiku stát druhá vlna pandemie koronaviru. Výpočet vychází porovnání scénářů vývoje HDP tuzemské ekonomiky v případě bez a s propuknutím závažné druhé vlny, jak je letos zpracovaly ČNB a OECD.
22.09.2020 09:20 |

podobné články

Delegace na Tchaj-wan bude mít 90 členů. Poletí komerčním letadlem

 
Organizační výbor Senátu v úterý schválil cestu předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan. Do země odletí 30. srpna komerčním letadlem. Vládní letka by musela přistát na Filipínách či v Thajsku, a tudíž by pak celá devadesátičlenná delegace musela do karantény. Kromě podnikatelů a senátorů poletí i žena zesnulého šéfa horní komory Jaroslava Kubery (ODS).
11.08.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků)

Hradu i Číně navzdory: Věra Kuberová pojede na Tchaj-wan, převezme cenu pro zesnulého manžela

 
Manželka zesnulého předsedy Senátu Jaroslav Kubery (†72, ODS) nakonec na Tchaj-wan poletí. Blesk zprávám definitivní rozhodnutí Věry Kuberové potvrdil šéf horní parlamentní komory Miloš Vystrčil (ODS). Cestu Kuberové uhradí Tchaj-wan. Vystrčila na přelomu srpna a září doprovodí kromě početné delegace podnikatelů také jeho manželka.
18.07.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků)

Nejen Kuberová. Vystrčila doprovodí na Tchaj-wan 90 lidí. Vládní speciál nahradí místní aerolinky

 
Na Tchaj-wan doprovodí předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS) devadesátičlenná delegace včetně osmi senátorů. Misi, v níž budou co do počtu převažovat podnikatelé, dnes schválil organizační výbor horní komory. Vystrčil novinářům řekl, že na Tchaj-wan poletí i vdova po zesnulém předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi (ODS), který cestu plánoval, Věra Kuberová. V programu má Vystrčil setkání s tchajwanskou prezidentkou, předsedou tamního parlamentu a některými ministry.
11.08.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků)

Vystrčila čeká na Tchaj-wanu ta nejlepší společnost. Prezidentka, premiér i spousta ministrů

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se při své cestě na Tchaj-wan setká i s jeho prezidentkou. Spolu s Vystrčilem se setkání zúčastní i další členové senátorské delegace a za Tchaj-wan nejvyšší představitelé země a několik ministrů. Píše o tom deník E15.cz.
13.08.2020 18:25 |

podobné články