Článek

Lovec dezinformátorů Vrábel. Má spolek s Pavlem, mluvil o práci pro Bidena. Teď u něj zazvonil exekutor

 
Známý bojovník s dezinformacemi František Vrábel, který též spolupracuje s prezidentským kandidátem Petrem Pavlem ve spolku, který se stal základem jeho prezidentské kampaně, má problémy. Jak zjistil významný ekonomický novinář, čelí exekuci.
20.01.2023 12:05 |

podobné články

Podobné články

Lovec dezinformátorů Vrabel to tu balí, jede radit Bidenovi. Jan Schneider mu na závěr něco vzkázal

 
František Vrabel, šéf firmy Semantic Vision, oznámil, že přestává vládě pomáhat v boji s dezinformacemi, protože kabinet Andreje Babiš (ANO) doporučení vydaná Vrabelovou firmou stejně ignoroval a dělal si věci po svém. Analytik Jan Schneider nabídl na Vrabelův konec spolupráce s vládou svůj pohled. Poděkoval koalici ANO a ČSSD, že spolupráce s Vrabelem skončila, protože takový člověk by podle Schneidera na takové pozici rozhodně pracovat neměl. Hrozné se mu zdá, že teď bude Vrabel pracovat pro vládu USA.
12.02.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25676 článků)

Lovec dezinformátorů Vrabel se smál Blatnému: Mají nápady jako z roku raz dva

 
František Vrabel, analytik bojující proti dezinformacím, se v rozhovoru pro MF Dnes smál ministrovi zdravotnictví za hnutí ANO Janovi Blatnému. „Pardon, že se směju, ale to je jako z roku raz dva,“ prohlásil, když si vzpomněl, co od ministerstva slyšel o kampani na podporu očkování. Pak upozornil, že vláda musí především získat důvěru lidí; tady prohrává na celé čáře. Nakonec prozradil, proč EU nezachrání ruská vakcína Sputnik V, jak to hlásají dezinformátoři.
27.02.2021 07:50 |

podobné články

Lovec dezinformátorů Vrabel: Zemanův Sputnik v Moskvě zapíjeli šampaňským. Ukážu vám, jak se dělá fake news

 
Rozhovor serveru Aktuálně poskytl datový analytik a bojovník s dezinformacemi František Vrabel. Zemanův Sputnik prý zapíjeli v Moskvě šampaňským. Andrej Babiš dezinformační válku údajně nechápe a sám je v koutě. Na ministerstvu mu prý nenaslouchali. A Facebook je čiré zlo! Musí být regulován, stejně tak „dezinformační“ weby.
15.03.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25676 článků)

Covid-19: Rusko, Čína, samé dezinformace, třetina Čechů tomu věří, strašili na ČRo

 
František Vrábel ze společnosti Semantic Visions, s.r.o., hodnotí světovou pandemii koronaviru jako živnou půdu pro ruské a čínské dezinformátory. „Je to sen dezinformátorů, kteří dobře vědí, že strach je nejsilnější a nejstarší emocí člověka. Taky je to ten nejlepší prostředek, jak sunout dezinformace do našich myslí,“ říká Vrábel.
09.04.2020 13:56 |

podobné články

Pomatení lidé, mají v hlavě dezinformační virus. Datový analytik Vrabel se v ČT rozpovídal, kdo jsou dezinformátoři, pomáhající Rusku

 
Dezinformace v době koronavirové krize nabírají významně na síle, upozorňuje analytik pro data a dezinformace František Vrabel, ředitel české firmy Semantic Visions. Falešné zprávy se totiž nejlépe šíří s emocionálním nábojem. „Dobře tak funguje strach, který vir ve společnosti vyvolává,“ uvedl Vrabel v rozhovoru pro Českou televizi.
29.11.2020 13:35 |

podobné články

Píšete, že EU je Čtvrtá říše a teroristická organizace? Jste dezinformační web! Odborník odhalil metody

 
Hostem pořadu Prostor X byl datový analytik František Vrábel, jenž se zabývá dezinformacemi a jejich potíráním. „Ta naše cílová skupina jsou ti velcí inzerenti na trhu, aby upustili od toho, aby prezentovali svoje reklamy na dezinformačních webech,“ vysvětlil Vrábel svůj plán. „Není to tak trochu cenzura?“ kontroval moderátor Strakatý. Vrábel v rozhovoru přirovnal Facebook k drogové mafii. Prý je třeba, aby zákonodárci stvůru jménem Facebook zkrotili.
11.02.2020 11:41 |

podobné články

Ve spárech šelmy: Lovec zázrakem přežije útok lva!

 
Tuto událost si bude lovec pamatovat do konce života. Po nepodařeném výstřelu na něj totiž vystartuje hodně rozzuřený lev a skočí mu po krku. Naštěstí má stejně špatnou mušku jako lovec a tak mu nezpůsobí ani škrábnutí.
19.05.2011 05:05 |

podobné články

Jana (30): Exekutor mi řekl, ať vyhodím mámu z domu!

 
Exekuce vám může obrátit celý život vzhůru nohama! O tom se na vlastní kůži přesvědčila Jana L. (30), když u jejích dveří jednoho dne zazvonil exekutor a hrozil zabavením takřka veškerého majetku kvůli dluhům její matky.
21.10.2009 14:20 |

podobné články

Odvolaný exekutor možná stále úřaduje. Komora dává ruce pryč

 
Exekutor Ivo Dědek již od dubna nesměl vykonávat svou činnost, přesto jej nedávno novináři objevili v jeho kanceláři. I podle exekutorské komory je takové jednání v rozporu se zákonem, ovšem lidé, u kterých by suspendovaný vymahač zazvonil, by se měli obrátit na orgány činné v trestním řízení.
24.07.2012 22:40 |

podobné články

Lovec se nemůže trefit do jelena, ten jen tupě zírá

 
VIDEO s názvem "Nejhorší lovec vs. nejblbější jelen" koluje po internetu. Lovec není schopný se třikrát trefit do jelena. Ten jen tupě zírá a výstřely pušky ho nezajímají
27.07.2011 05:15 |

podobné články

Vin Diesel je Poslední lovec čarodějnic. Pomáhá mu zrzka z Hry o trůny a Frodo

 
Další trailer k dobrodružné fantasy Poslední lovec čarodějnic ukazuje v hlavní roli Vina Diesela coby nesmrtelného Kauldera, který loví a zabíjí nebezpečné čarodějnice. Film režíroval Breck Eisner, který za sebou má například thriller Podivní (2010) nebo akční komedii Sahara (2005). Scenáristy snímku jsou Cory Goodman (Kazatel) a duo Matt Sazama a Burk Sharpless, které napsalo kritizované fantasy drama Drákula: Neznámá legenda (2014), takže by diváci neměli mít příliš vysoká očekávání, píše web Screenrant. Ve vedlejších rolích se objeví Elijah Wood (Pán prstenů), Rose Leslie (Hra o trůny) nebo Michael Caine (Mládí). Poslední lovec čarodějnic dorazí do českých kin 22. října.
22.09.2015 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Vin Diesel (69 článků) , Breck Eisner (1 článek)

Filmové premiéry: Kniha džunglí, Lovec: Zimní válka, Carol a Hardcore Henry

 
Premiérou týdne je nejnovější adaptace Knihy džunglí. Lovec Erik ze Sněhurky se stal hrdinou svého vlastního filmu Lovec: Zimní válka. Cate Blanchettová a Rooney Mara podávají skvělé výkony v milostném dramatu Carol. Zběsilý akční nářez čeká diváky filmu Hardcore Henry. Na cestě za pomstou je Christopher Plummer ve filmu Vzpomeň si. Hlavu vzhůru je sociální drama o dospívání na hraně zákona. V obnovené premiéře jde do kin Mlčení jehňátek a restaurovaný Dobrý voják Švejk.
21.04.2016 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Christopher Plummer (11 článků) , Rooney Mara (27 článků) , Carol Henry (1 článek) , Erik Henry (3 články)

Lovec (†75) měl na mušce výstavního lva: Kamarád muže omylem zastřelil

 
Obrovskou smůlu měl pětasedmdesátiletý lovec z Chorvatska, který se vydal na lov exotických zvířat do Afriky. Zrovna když měl na mušce výstavního lva, jeho kamarád ho postřelil. Lovec zraněním podlehl. Ochránci zvířat na sociálních sítích jeho smrt oslavují.
31.01.2018 19:05 |

podobné články

„Vyhošťovat.“ Flegr má radost z BIS. A žádá akci

 
Vyhoštění ruských diplomatů po kauze Vrbětice mělo prý jeden efekt. Poklesla aktivita údajných „ruských dezinformátorů“. Alespoň to tvrdili Čeští elfové, BIS a František Vrabel. Nicméně, souvislost ještě není úplně prokázána. To ale nebrání v radosti parazitologovi Jaroslavu Flegrovi. „Tak teď by to ještě chtělo vyhostit české trotly,“ tvrdí muž, který předpovídal po rozvolnění čtvrtou vlnu covidu.
28.06.2021 10:30 |

podobné články

Jandovo tablo dezinformátorů a průšvih Newsroomu ČT. Porušení zákona, rozhodla „velká rada“

 
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyčinila pořadu Newsroom ČT24. Kvůli zpěvákovi Janku Ledeckému. Tím, že v pořadu zazněla informace Bezpečnostního centra Evropské hodnoty, kde byl Ledecký označen za jednoho z předních covidových dezinformátorů. RRTV upozornila, že pracovníci pořadu Newsroom neposkytli patřičně vyváženou informaci a vyzvala k nápravě.
07.05.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Janek Ledecký (367 článků)

Trumpa omezili? Bojovník s dezinformacemi Vrabel šokoval: Je to prý úplně jinak

 
Sociální síť Facebook pokládá za obrovské riziko. Podle něj manipuluje lidmi, okrádá je a zneužívá k tomu neurovědu – a ve výsledku ohrožuje demokracii. S tím je potřeba něco udělat, říká podnikatel, datový analytik a expert na oblast dezinformací František Vrabel. Byl hostem moderátorky Barbory Tachecí na Českém rozhlasu Plus.
14.11.2020 22:26 |

podobné články

Tak tohle už ne. „Seznam dezinformátorů“: Osobnosti to poženou vysoko

 
Tabulka, která měla být soupiskou všech českých dezinformátorů, může autorovi přivodit finanční potíže v řádech statisíců, možná i milionů. Jak informuje advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, řada osobností, které na ní byly zařazeny, si daný postup už odmítá nechávat líbit.
14.09.2022 08:10 |

podobné články

A teď před ČT. Pódium, řečníci, dav. Vrabel dovede lidi na Kavčí hory

 
Přímo před Českou televizí se má 17. listopadu odehrát demonstrace s názvem Česká republika na prvním místě. ParlamentnímListům.cz to dnes potvrdil organizátor Ladislav Vrabel. Ten také zaslal k rukám ředitele ČT žádost o umožnění vystoupení v televizi v přímém přenosu v den, kdy se bude demonstrace konat. Vyjádřil se i ke zpravodajství ČT a padla slova jako „čistá propaganda“.
24.10.2022 16:50 |

podobné články

A teď před ČT. Pódium, řečníci, dav. Vrabel dovede lidi na Kavčí hory

 
Přímo před Českou televizí se má 17. listopadu odehrát demonstrace s názvem Česká republika na prvním místě. ParlamentnímListům.cz to dnes potvrdil organizátor Ladislav Vrabel. Ten také zaslal k rukám ředitele ČT žádost o umožnění vystoupení v televizi v přímém přenosu v den, kdy se bude demonstrace konat. Vyjádřil se i ke zpravodajství ČT a padla slova jako „čistá propaganda“.
26.10.2022 12:25 |

podobné články