Článek

Lovci se hnali za pokladem: V jeskynním komplexu čtyři zemřeli

 
V oblíbeném jeskyňovém komplexu u lázeňského města Lutraki v Řecku zahynuli v noci na sobotu čtyři lidé. Podle lokálních médií šlo o hledače zlatého pokladu.
16.05.2020 14:15 |

podobné články

Podobné články

Kvůli Drábkovi hnali babičku do schodů. Trpěla, najdete v bulváru

 
Premiér Petr Nečas sice v úterý na tiskové konferenci prohlásil, že projekt povinné sociální karty je mrtvý, ale již nyní dokázala řadě lidí zkomplikovat situaci. Bulvár přináší příběh nemohoucí důchodkyně, kterou pro kartu hnali do čtvrtého patra.
21.11.2012 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9323 článků)

Česká spořitelna spouští třetí ročník oblíbené soutěže Hon za pokladem

 
Už třetí ročník soutěže Hon za pokladem, která je určená všem milovníkům geocachingu a výletů, odstartovala Česká spořitelna.
19.06.2013 20:30 |

podobné články

Hurvínek je světovým pokladem!

 
Je to náš poklad. Kašpárek, Spejbl, Hurvínek, další dřevění hrdinové, ale i umění loutkoherců jsou od 1. prosince česko-slovenským pokladem uznaným na celém světě.
02.01.2017 12:15 |

podobné články

Hon za pokladem: Potápěči pátrají po 400 let staré lodi, má být plná zlata

 
Španělsko a Mexiko spojují síly a připravují se na hon za pokladem. Galéra, která se v roce 1631 potopila v oceánu mezi státy s tunami zlata a stříbra na palubě, bude terčem skupiny mexických a španělských potápěčů, informuje server The Sun.
14.02.2020 12:20 |

podobné články

Podmínky horší než při mučení! 12 chlapců uvězněných v jeskyni prožívá peklo. Ven až za 4 měsíce?!

 
Dvanáct chlapců a jejich trenér přežívají desátý den uvěznění v jeskynním komplexu v Thajsku. Deset dní tak nespatřili denní světlo, jsou vyděšení, dehydratovaní a mají hlad. Záchrana je zatím v nedohlednu. Skupina zřejmě bude muset vydržet v temnotě ještě čtyři měsíce. Podle dětského psychologa, kterého oslovil Blesk.cz, jim hrozí i doživotní následky.
04.07.2018 05:05 |

podobné články

Další chlapci jsou z jeskyně v Thajsku venku. Záchranáři bojují s časem

 
Druhým dnem pokračuje evakuace dětských fotbalistů a jejich trenéra, kteří uvázli v zatopeném jeskynním komplexu v Thajsku. Záchranáři dnes vyvedli další čtyři chlapce. Uvnitř čeká na záchranu už pouze čtveřice mladých fotbalistů s trenérem. Akci komplikuje silný déšť, který by mohl zvednout vodu v jeskyni.
09.07.2018 11:40 |

podobné články

VIDEO Američané, pozor, takto ničí ruský „otec všech bomb“. Je čtyřikrát silnější než vaše „matka“

 
Američané nedávno v Afghánistánu použili „matku všech bomb“, svou největší nejadernou zbraň. Podle vládních zdrojů z Kábulu bomba zabila desítky teroristů Islámského státu v jeskynním komplexu. Agentura Reuters informuje o tom, že Rusové mají ve výzbroji nesrovnatelně silnější zbraň, než je „matka všech bomb“, až čtyřikrát silnější.
16.04.2017 16:40 |

podobné články

Zázrak: Děti uvězněné 9 dnů v jeskyni žijí. Záchranáři našli tým malých fotbalistů

 
Dvanáct chlapců a jejich fotbalového trenéra, které v jeskynním komplexu v Thajsku zablokovaly povodně, nalezli dnes živé potápěči po devíti dnech záchranných akcí. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní úřady.
02.07.2018 18:45 |

podobné články

12 chlapců našli v jeskyni živých: Záchrání je až za 4 měsíce?! Musí se naučit potápět

 
Dvanáct chlapců a jejich fotbalový trenér, kteří byli po devíti dnech záchranných akcí objeveni živí v jeskynním komplexu v Thajsku, podstoupí před evakuací až čtyřměsíční potápěčský výcvik. Podle agentury AFP to uvedlo thajské námořnictvo s tím, že po celou dobu budou dostávat zásoby a ze zaplavené jeskyně bude odčerpávána voda. Podle úřadů je většina z chlapců v dobrém zdravotním stavu.
03.07.2018 07:00 |

podobné články

Drama v Thajsku den po dni: Proč uvízly děti v jeskyni?

 
Záchranáři v Thajsku v neděli zahájili riskantní operaci, jejímž cílem je dostat 12 chlapců a jejich fotbalového trenéra ven ze zatopené jeskyně. Skupina v jeskynním komplexu na severu země uvázla před 15 dny, jak se tam dostala?
08.07.2018 11:35 |

podobné články

Proč Thajsko přerušilo záchranu dětí? Expert: Měli evakuovat i přes noc. Voda nebezpečně stoupá

 
V jeskyni je stejně tma a deště záchranné operaci v thajském jeskynním komplexu nepřidají. I proto se podle českého záchranáře Mojmíra Závišky mělo pracovat i přes noc. Otázkou ale je, zda je na místě dostatek odpočinutých potápěčů. Podle zahraničních reportérů začalo v oblasti jeskyně v neděli večer hodně pršet, stoupající voda by mohla evakuaci zbylých 8 dětí a trenéra zkomplikovat. Situaci sledují Blesk Zprávy stejně jako v neděli online.
09.07.2018 05:05 |

podobné články

Smrtelná jeskynní nemoc je i v Česku. Zachráněným chlapcům hrozí také „ničivá fobie“

 
Prožili si peklo. 12 chlapců uvězněných v jeskynním komplexu v Thajsku se dostalo na svobodu, jako posledního vytáhli záchranáři z jeskyně i jejich 25letého trenéra. Modlitby řady lidí byly vyslyšeny. Děti však stále nejsou mimo ohrožení života. Lékaři části z nich podávají léky na plicní infekci, projevit se může i histoplazmóza, tzv. jeskynní nemoc, která ve vzácných případech hrozí i v Česku. A podle dětského psychoterapeuta mohou zachránění čelit také „ničivé fobii“.
11.07.2018 05:05 |

podobné články

Studená voda, tma, orientace po hmatu. Tak se zachraňují lidé ze zatopené jeskyně, popsal Čech

 
Uvěznění lidí v jeskyních hrozí všude, nejen v Thajsku. V Česku už před lety zaplatili dva speleologové za svou vášeň životem, osudným se jim stal přívalový déšť.  Člen České speleologické společnosti a hydrogeolog z Mendelovy univerzity v Brně Milan Geršl promluvil o nesnadném zachraňování lidí z extrémních jeskynních podmínek. Co říká na těžké podmínky, místo v jeskynním komplexu úzké i 60 centimetrů, ostré kameny a špatnou viditelnost? Byla by využitelná ponorka Elenora Muska?
12.07.2018 05:05 |

podobné články

Z kláštera rovnou na párty: Vysvobození fotbalisté se v Thajsku setkali se svými zachránci

 
Dvanáct malých Thajců a jejich trenér Ekkapol Čantawong (25), kteří strávili 17 dní v zaplaveném jeskynním komplexu Tcham Luang, se znovu setkali se svými zachránci. Okázalý večírek pro ně připravil premiér Thajska Prajuth Čan-oča. Na chlapce čekaly davy lidí a zástupy novinářů, uvedla stanice CNN.
07.09.2018 19:40 |

podobné články

Chlapci z thajské jeskyně si užívají slávu. Společně vyrazili do Hollywoodu!

 
Dvanáct thajských chlapců, kteří byli v létě kvůli povodním uvězněni více než dva týdny v jeskynním komplexu, si nyní užívá života plnými doušky. Fotbalový tým, zvaný „Divoká prasata“, se dostavil do Los Angeles. Co tam vyváděli?
11.10.2018 21:55 |

podobné články

Zázrak roku: Záchrana chlapců uvězněných v jeskyni, ve filmu si zahraje i thajská legenda

 
Necelý půlrok uběhl od jedné z největších záchranných misí, kterou na přelomu června a července sledoval celý svět. Skupinku mladých fotbalistů ve věku 11 až 16 let a jejich trenéra 23. června uvěznila v thajském jeskynním komplexu voda. Záchranáři po nich přes týden neúspěšně pátráli, do Thajska se sjeli profesionální potápěči z celého světa, kterým se nakonec podařilo objevit všech 13 ztracených. Následovala složitá záchranná akce, do které se zapojili i čeští hasiči. Zázrak se ale neobešel bez obětí, jeden ze zasahujících potápěčů během operace zemřel. Událost zvedla turistický zájem o Thajsko a jeskyně Tcham Luang se staly jedním z nejnavštěvovanějších míst. O záchraně se točí i celovečerní film, uvedla stanice BBC.
26.12.2018 18:25 |

podobné články

Ztraceni v jeskyni. Chystaný český film má být dobrodružný i psychologický

 
Film Kam motýli nelétají připravuje režisér Roman Němec s dramaturgem Martinem Bezouškou. Jeho hrdinové uvíznou v jeskynním komplexu plném spletitých chodeb, dómů, strmých propastí a vody.
05.03.2020 15:16 |

podobné články

Osobnosti: Martin Bezouška (1 článek) , Roman Němec (3 články) , Kam Kam (136 článků)

Do tunelového komplexu vjeli se čtyřletým zpožděním první řidiči

 
Do tunelového komplexu Blanka vjeli dnes kolem 14:40 první řidiči. Šestikilometrový tunel byl zprovozněn po osmi letech budování a se čtyřletým zpožděním. Rychlost v rámci zkušebního provozu byla stanovena na 50 km/h. Stavba Blanky stála hlavní město i s napojením na Strahovský tunel 43 miliard korun, tedy zhruba o deset miliard víc, než bylo původně plánováno. Stavba komplexu začala za bývalého primátora Pavla Béma (ODS) před asi osmi lety a zprovozněna měla být v roce 2011.
19.09.2015 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (838 článků)

Záchranáři dostali z jeskyně v Thajsku první čtyři chlapce

 
V Thajsku v neděli zachránili první čtyři chlapce z třináctičlenné skupiny, která uvázla v zatopeném jeskynním systému na severu země. Skončila tak první fáze záchranné operace. Evakuace dalších dětí bude zahájena za deset až 20 hodin, což je doba, kterou záchranáři potřebují k nezbytné přípravě. 
08.07.2018 14:45 |

podobné články