Článek

Lodní doprava na Labi stojí! Je málo vody

 
Nízká hladina Labe zastavila provoz na řece mezi Děčínem a Hřenskem, nejezdí převoz v Dolním Žlebu ani osobní lodní doprava.
29.05.2012 08:15 |

podobné články

Podobné články

Povodí Labe: Mimořádný monitoring kvality vody v Labi

 
Mimořádný monitoring kvality vody v Labi Vzhledem k možným dopadům sucha a nízkých průtoků na kvalitu vody v Labi bude zvýšena četnost sledování v mezinárodních profilech MKOL na českém Labi.
05.08.2018 15:25 |

podobné články

V Labi chybí voda, lodní doprava stojí

 
Hladina Labe zůstává i koncem srpna hluboko pod dlouhodobým průměrem. Doprava buď stojí, nebo lodě plují bez nákladu. V úterý byla hladina řeky v Ústí nad Labem 156 centimetrů při průtoku 108 metrů krychlových za sekundu, přičemž průměrná výška hladiny v srpnu je 208 centimetrů. Plyne to z údajů Povodí Labe.
26.08.2014 17:00 |

podobné články

Sucho trvá, rejdaři na Labi si zoufají

 
Výjimečně dlouhé je letošní sucho na Labi. Rejdaři nemohou jezdit od Ústí nad Labem do Německa již od konce května a ztráty počítají v desítkách milionů korun. V Labi v Ústí protéká nyní jen kolem 80 metrů krychlových vody za vteřinu, což je jen třetina dlouhodobého průměru.
07.12.2018 19:36 |

podobné články

Otce (†51) s dcerou (†8) rozsekal lodní šroub při děsivé lodní nehodě!

 
Svou rodinu chtěl vzít na lákavou projížďku na motorovém člunu, jenže plavba se změnila v hotový masakr. Otec rodiny Nicholas (†51) ztratil nad člunem kontrolu a společně se svou manželkou, třemi dcerami a synem z lodi vypadl. Jeho a dcerku Emily pak roztrhal lodní šroub plavidla.
06.05.2013 15:55 |

podobné články

Povodně dál hrozí. Evakuují se první obyvatelé a zastavuje se lodní doprava

 
Déšť na území České republiky neustává, a vzestup hladin řek tak pokračuje. Dochází k evakuacím prvních obyvatel a hrozí zaplavení nemovitostí. V Praze se zastavuje lodní doprava. A předpověď na neděli není příliš dobrá, informují Novinky.cz.
01.06.2013 20:10 |

podobné články

Svobodní: Svobodná lodní doprava na řekách

 
Přibližně ve stejné době, kdy první parníky začaly brázdit naše řeky, vznikl lodní dopravě těžký konkurent – doprava železniční (1851 první železniční trať), která má oproti dopravě po vodě mnohé dodnes přetrvávající výhody: nemusí bojovat s vodním proudem, je rychlejší, budování nových komunikačních sítí je snazší než stavění kanálů, není tak závislá na rozmarech počasí atd.
03.02.2015 15:01 |

podobné články

Kvůli extrémnímu suchu se zastavily lodě na Labi. Čeká se na déšť

 
Suchý květen už prakticky zastavil i lodní dopravu na dolním Labi. Ústecký vodočet ukazuje jen 156 centimetrů a průtok 108 metrů krychlových za vteřinu. Jestli nezačne brzy pršet, hladina bude rychle klesat dál, řekl dnes Jindřich Zídek z Povodí Labe. Z Ústí do Mělníka ještě několik lodí denně jezdí, to samé od Německa do Děčína. Podle České televize se už zastavil přívoz u Dolního Žlebu těsně u německých hranic.
28.05.2012 19:20 |

podobné články

České plavební a vodocestné sdružení: Odborná konference Vodní doprava na Labi

 
Konference Vodní doprava na Labi se uskutečnila 14. května 2015 v budově Ministerstva dopravy za osobní účasti ministra dopravy, ministra životního prostředí, četných vysokých státních úředníků a dalších více než 110 odborníků, uživatelů vodních cest a novinářů.
05.06.2015 16:51 |

podobné články

V Ústí byl na Labi zrušen první povodňový stupeň

 
Na Labi v Ústí nad Labem byl v sobotu odpoledne odvolán první povodňový stupeň. Hladina řeky klesla po 15. hodině pod 450 cm, což je hranice pro jeho vyhlášení a voda dál opadá. V Ústeckém kraji platí první povodňový stupeň už jen na Labi v Děčíně, kde do jeho dovolání zbývá řece klesnout o 15 cm. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMU).
15.06.2013 19:30 |

podobné články

Ústí n.L. se připravuje na možných 10,5 metru vody v Labi

 
Ústí nad Labem se připravuje až na 10,5 metru vody v Labi, obvykle tam protéká méně než tři metry vody. Řeka může odříznout městské části Vaňov a Střekov, staví se protipovodňové zdi a začala evakuace. Novináře o tom dnes odpoledne informovalo vedení města a zástupci složek integrovaného záchranného systému. Ústím nad Labem a Děčínem musí protéct všechna voda z řek z Plzeňského, Jihočeského i Královéhradeckého kraje.
02.06.2013 17:45 |

podobné články

Břeclavané mohou jezdit domů na lodi

 
Pojedeme domů po silnici, nebo se svezeme lodí? Takovou otázku si mohou od soboty až do konce září pokládat obyvatelé Břeclavi. Dvě části města od sebe odděluje řeka Dyje. Firma Lodní doprava je propojila novou, pravidelnou lodní linkou.
29.06.2009 13:55 |

podobné články

Vyšší hladina Vltavy a průtok zastaví v Praze lodní dopravu

 
V hlavním městě bude ve čtvrtek od 18:00 kvůli stoupající hladině Vltavy zastavena lodní doprava. Lodě budou muset odplout do ochranných přístavů. Informovalo o tom tiskové oddělení pražského magistrátu.
13.01.2011 13:00 |

podobné články

Lodní doprava vzrůstá na významu, pro ČR je nejzajímavější Čína

 
Jedna třetina výrobních společností v České republice využívá lodní dopravu, nejčastěji jako logistické spojení s Čínou. Vyplývá to z průzkumu, který realizovala společnost GEFCO mezi výrobními společnostmi s obratem nad 100 milionů korun ročně. Dosud výrazně převyšuje kontejnerová přeprava, svůj význam ale získává také balíková služba.
10.12.2014 13:33 |

podobné články

Pražany dusí nejen emise z automobilů: Lodní doprava je ještě horší, ukázal výzkum Prahy 5

 
Škodlivé emise dusí obyvatele zvláště velkých měst. O tom, že za špatné ovzduší mohou převážně automobily, se obecně ví, ale zapomíná se však na lodní dopravu. Na tyto problémy se nově snaží upozornit Praha 5. A má k tomu velký důvod, emise z lodí jsou v této městské části na vysoké úrovni, jak ukázal nový výzkum. A doplatit na to mohou hlavně děti, pro ty se totiž už v příštím roce otevře nově zrekonstruovaný Dětský ostrov.
28.11.2017 15:45 |

podobné články

Jiné využití ústní vody

 
Použití ústní vody si většina z nás automaticky spojí se svědomitou péčí o ústní dutinu. Ústní voda napomáhá zabránit vzniku zubního plaku, zároveň dezinfikuje ústa a dostane se tam, kam kartáček nebo zubní niť nemají přístup. Jen málokdo ale ví, že využití ústní vody nekončí pouze kloktáním po čištění zubů. Možná ani vy netušíte, že ústní vodu můžete použít i při jiných činnostech. Chcete vědět více? Čtěte dál! Pestré využití ústní vody V dnešním článku vás přesvědčíme, že využití ústní vody je opravdu pestré a různorodé. Už žádné lupy Trpíte na nadměrnou tvorbu lupů? Trápíte se, protože jsou vaše vlasy neustále plné drobných bílých šupinek, které padají na oblečení a vytváří dojem, že o sebe nedbáte? V tom případě vsaďte na ústní vodu, která vám s lupy pomůže. Je to jednoduché, po každém mytí vlasů si do vlhkých vlasů vetřete rozumné množství ústní vody. Uvidíte, že časem bude tvorba lupů slábnout. Pryč s nehtovou plísní Plíseň nehtů je poměrně častý kožní problém, který trápí čím dál více lidí. Tohle onemocnění se hodně rozšiřuje právě v létě, kdy se nám nohy potí. Věřili byste tomu, že i proti nehtové plísni vám může pomoci ústní voda? Pokud ne, zkuste si po dobu jednoho měsíce na plíseň aplikovat malé množství ústní vody a za měsíc nám dáte za pravdu! Když není po ruce deodorant Už se vám někdy stalo, že jste si chtěli aplikovat deodorant, ale záhy jste zjistili, že je lahvička prázdná? V takovém případě už nikdy nemusíte zoufat, protože stačí sáhnout po ústní vodě! Jakto? Ústní voda hravě zneutralizuje všechny pachy, naneste tedy malé množství na vatový tamponek a aplikujte do podpaží. Příspěvek Jiné využití ústní vody pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.09.2017 20:40 |

podobné články

Labe v Ústí má nejnižší červnový průtok v historii měření

 
Průtok na Labi v Ústí nad Labem je v červnu nejnižší od roku 1937. Právě od tohoto data je stav hladiny pravidelně sledován. V pondělí po poledni teklo korytem 102,2 kubického metru za sekundu. Lodní doprava je zastavena a řeka je momentálně sjízdná pouze pro lodě s ponorem do 70 centimetrů, informoval ředitel závodu Dolní Labe Jindřich Zídek.
16.06.2014 14:35 |

podobné články

Šimone Pánku a vy mladí, co se živíte v neziskovkách... Výrazný muž ANO se s tím nemazal a sypal příklady

 
ROZHOVOR „Marně přemýšlím, s jakou neziskovkou jsem se v poslední době setkal v souvislosti s něčím pozitivním, co pomáhá občanům naší země. Zažil jsem i nekonečné tahanice a bojkot výstavby plavebních stupňů Přelouč a Děčín,“ konstatuje poslanec a bývalý televizní moderátor Stanislav Berkovec (ANO). Svoje argumenty pak dále vysvětluje: „Dokonce i kolegové poslanci z německého Bundestagu nám při jednáních o mezinárodní smlouvě o Labi neoficiálně přiznali, že naše takzvané zelené iniciativy a spolky platí jejich dráhy. Jedním z důvodů je pochopitelně i to, že lodní doprava je levnější konkurencí pro železnici. Myslím si, že mnohým mladým lidem, kteří se po studiích živí působením v těchto pseudoorganizacích, by prospěla normální práce nebo podnikání.“
02.08.2017 11:25 |

podobné články

Brabec odepisuje stavbu děčínského jezu na Labi

 
Vodní doprava v Česku už léta skomírá. Na Labi ji má oživit nový plavební stupeň v Děčíně, který měl být podle původního záměru hotov už před devíti lety. Teď ovšem ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) zaujal stanovisko, které může tuto stavbu definitivně pohřbít.
17.01.2019 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (410 článků)

Vodní doprava v ČR upadá, v provozu je 64 přeshraničních lodí

 
Zájem o nákladní říční dopravu v Česku upadá. Dálkovou dopravu na Labi proti vlakům a kamionům znevýhodňuje nespolehlivost spojená s častými nízkými stavy vody, vnitrozemská doprava nemůže kamionům konkurovat cenou, shodují se rejdaři. Vloni v tuzemsku vodní dopravci provozovali 64 plavidel mezistátní přepravy. O rok dříve jich bylo 68, v roce 1990 zhruba tisíc.
10.06.2012 14:20 |

podobné články