Článek

Lipavský (Piráti): Slýcháme často o tzv. české cestě

 
Projev na 79. schůzi Poslanecké sněmovny 10. února 2021 k zákonu o podporovaných zdrojích energie
10.02.2021 15:00 |

podobné články

Podobné články

Lipavský (Piráti): Personální situace na ministerstvu zahraničí vyžaduje okamžité řešení

 
Pirátský poslanec Jan Lipavský inicioval svolání svolání mimořádného zasedání zahraničního výboru na 10. července.
28.06.2018 23:10 |

podobné články

Pirát Lipavský: Ruská válečná agrese. Pozor na Zemana!

 
Poslanec Jan Lipavský (Piráti) má za to, že se Západ, tedy i Česká republika, musí postavit na stranu Ukrajiny a jasně tuto zemi podpořit, neboť agresivní počínání Ruské federace v Kerčském průlivu nelze tolerovat.
27.11.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (422 článků)

Piráti na výzvědách. Kdo dostaví Dukovany?

 
Vláda Andreje Babiše sice stále ještě nerozhodla, zda vypíše tendr na výstavbu nových jaderných bloků v Dukovanech nebo Temelíně, pirátský místopředseda zahraničního výboru Sněmovny Jan Lipavský už ale vyrazil na výzvědy. Obešel ambasády Ruska, USA, Francie, Jižní Koreje, Číny i Německa, aby si prý udělal obrázek, co která země nabízí. Dostavbu jaderné elektrárny pokládá Lipavský za nutnou.
05.01.2019 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20868 článků)

Rusko nám nařizuje, uhodil Pirát. A z SPD: Jsem už starší a vidím, že si necháváme nakukat

 
Hosty duelu na Českém rozhlasu Plus byl místopředseda sněmovního zahraničního výboru Jan Lipavský (Piráti) a člen výboru Jaroslav Holík (SPD). Neshodli se na tom, zda komunikaci s Ruskem pomůže nový zmocněnec pro konzultaci s Ruskou federací Rudolf Jindrák. Lipavský tvrdí, že nikoliv, Holík oponuje, že úkolem diplomacie je nějaké styčné body najít.
21.07.2020 10:11 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Holík (63 článků) , Jan Holík (8 článků)

Michek: Politická korektnost ano, či ne?

 
V poslední době pojmy politická korektnost (někdy též politická správnost či společenská nezávadnost) slýcháme velmi často. Jsou to překlady anglického termínu political correctness. Dosti často slýcháme tento termín v podobě přívlastku politicky korektní – politically correct. A řada z nás v používání politické korektnosti vidí útok na svobodu projevu a svobodu myšlení a zdá se, že nejsme daleko od pravdy.
22.04.2017 09:20 |

podobné články

Kdo by byl nejlepší na výstavbu nových jaderných bloků? Pirát ze zahraničního výboru se vrhnul do pátrání

 
Pirát Jan Lipavský, jenž je místopředsedou zahraničního výboru Sněmovny, vyrazil na ambasády Ruska, USA, Jižní Koreje, Francie, Číny i Německa. Chtěl vědět, co které země nabízejí v otázce výstavby nových jaderných bloků v Dukovanech či v Temelíně. Vláda sice ještě o tendru nerozhodla, Lipavský však dostavbu jaderné elektárny pokládá za důležitou. Píše to server Novinky.cz.
05.01.2019 08:50 |

podobné články

Kovařík (ODS): ODS není na rozcestí, ODS se musí probudit

 
ODS hledá příčiny volebního neúspěchu. ODS hledá lídra. ODS hledá sama sebe. ODS se musí změnit. Toto slýcháme od okamžiku pádu vlády v podstatě nepřetržitě. Problém je, že to slýcháme především od představitelů ODS. Leč tím to končí a strana zůstává zakonzervována na stejných – prázdných – pozicích.
11.12.2013 18:15 |

podobné články

Lipavský (Piráti): Dejme české zahraniční politice novou sílu

 
Vyhrocená situace v Bělorusku potvrzuje, že česká i evropská politika potřebují další nástroje na posílení své lidskoprávní politiky. Tuto roli může zastat tzv. Magnitského zákon umožňující uvalovat sankce na lidské zrůdy porušující lidská práva. Zákon na ochranu lidských práv, tedy jeho českou verzi, předložím na podzim v Poslanecké sněmovně.
31.08.2020 21:40 |

podobné články

Piráti: Předsedou poslaneckého klubu zůstává Jakub Michálek

 
Piráti dnes potřetí volili vedení poslaneckého klubu. V hlasování opět uspěl dosavadní předseda Jakub Michálek, který byl jediným kandidátem na předsedu klubu. Prvním místopředsedou klubu zůstal Lukáš Černohorský, řadovými místopředsedy byli zvoleni Lukáš Kolářík, Martin Jiránek a Jan Lipavský. Náhradníkem na pozici místopředsedy se stal František Navrkal. Funkční období předsednictva klubu je dvouleté.
07.01.2020 21:45 |

podobné články

Lipavský (Piráti): Je to dělání pročínského kozla mediálním zahradníkem

 
Piráti žádají americké politiky a akcionáře mediální skupiny CME o prošetření možných rizik souvisejících s prodejem CME skupině PPF Petra Kellnera.
24.02.2020 11:56 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (315 článků)

Poslali jste mi pradědečka rubat uran! Piráti a komunista se kousli ve Sněmovně

 
Poslanci Jan Lipavský (Piráti) a Leo Luzar (KSČM) si vjeli do vlasů. Kvůli pomníku sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, který na jaře zmizel z veřejného prostranství na Praze 6. Luzar se rozčílil, že zatímco Koněvovi vojáci umírali za svobodu Československa, z Pirátů za svobodu své země nezahynul nikdo.
01.10.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Leo Leo (62 článků) , Leo Leo (62 článků)

Lipavský (Piráti): Jasně říkáme, že Rusko a Čína nesmí v Česku stavět jádro

 
Piráti žádají homeoffice pro pracovníky ministerstev, spravedlivé kompenzace, rozšíření ošetřovného a také zrušení účelových výjimek pro premiéra Babiše.
21.10.2020 10:05 |

podobné články

Prezidentův poradce Nejedlý odletěl do Ruska. Předcházela tomu akce Pirátů u Petříčka

 
Spor o Dukovany sílí. Pirátský poslanec Jan Lipavský naléhal na šéfa české diplomacie, aby odebral ekonomickému poradci prezidenta Martinovi Nejedlému diplomatický pas kvůli plánované cestě do Moskvy. Ministr Tomáš Petříček (ČSSD) vysvětlil, že odebrání pasu není možné. Nejedlý ve čtvrtek večer do Ruska odletěl, informuje iDNES.cz.
26.11.2020 22:45 |

podobné články

Zeman podle pravicových politiků slouží propagandě Kremlu

 
Prezident Miloš Zeman podle zástupců pravicových stran pomáhá ruské propagandě. Jeho výroky o někdejší výrobě nervově-paralytického jedu Novičok v Česku neslouží zájmům České republiky ani bezpečnosti země, uvedl šéf ODS Petr Fiala. Místopředseda zahraničního výboru Sněmovny Jan Lipavský (Piráti) chce kvůli kauze pozvat na jednání výboru zástupce zpravodajců, na základě jejichž zpráv prezident o Novičoku hovořil.
04.05.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1789 článků) , Miloš Zeman (24921 článků) , Jan Fiala (119 článků) , Jan Fiala (119 článků)

Lipavský (Piráti): Nejedná se o puč Palermo. Jedná se o puč Agrofert

 
Projev na 23. schůzi Poslanecké sněmovny 23. listopadu 2018 k návrhu na vyslovení nedůvěry vládě České republiky
23.11.2018 20:25 |

podobné články

Lipavský (Piráti): Budeme chtít pozměňovací návrhy, jež rozšíří podmínky, ale nedají vládě bianko šek

 
Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny dne 29. 1. 2020 k návrhu poslanců Jany Černochové, Andreje Babiše, Jana Hamáčka, Petra Fialy a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění Ústava České republiky, prvé čtení
29.01.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20868 článků) , Petr Fiala (1789 článků) , Jan Hamáček (2557 článků) , Jana Černochová (498 článků)

Lipavský (Piráti): Otázkou dostavby Dukovan by se měl zabývat bezpečnostní výbor

 
Projev na 67. schůzi Poslanecké sněmovny dne 20. 11. 2020 k vládnímu návrhu zákona o opatřeních k přechodu České republiky k nízkouhlíkové energetice a o změně zákona o podporovaných zdrojích energie, ve znění pozdějších předpisů, druhé čtení
20.11.2020 14:10 |

podobné články

Sněmovna zvolila členy komise pro kontrolu civilní rozvědky

 
Sněmovna dnes zvolila členy nové stálé komise pro kontrolu činnosti Úřadu pro zahraniční styky a informace, tedy civilní rozvědky. V sedmičlenné komisi budou zasedat Taťána Malá, Radek Zlesák, Miloslav Janulík (všichni ANO), Pavel Blažek (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Jiří Kobza (SPD) a Jaroslav Foldyna (ČSSD). Předsedu komise by měla Sněmovna volit ve středu. Zprávu napsala ČTK.
19.01.2018 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (660 článků) , Pavel Blažek (566 článků) , Jan Blažek (46 článků) , Jaroslav Blažek (2 články)

Vyhošťování ruských diplomatů a kauza Skripal ve večerní ČT: Komunista chce důkazy, Pirát věří slovu Británie

 
Spojenectví zemí včetně Česka oznámilo svůj záměr vyhostit ruské zpravodaje v reakci na otravu dvojího agenta Skripala. O tom byly Události, komentáře na ČT24. Diskuse se vedla mezi Janem Lipavským (Piráti), místopředsedou zahraničního výboru Sněmovny, a poslancem Leo Luzarem (KSČM). „Dává to najevo naši sílu,“ okomentoval společnou odpověď a koordinovaný postup zemí Lipavský. Leo Luzar zase argumentoval, že nemáme jasné důkazy.
26.03.2018 23:05 |

podobné články